Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 18:13:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Песен за Първи Танц - трябва ми помощ!! - 5-та част  (Прочетена 214180 пъти)
 
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #255 -: юни 30, 2015, 10:26:07 »

dreamcometrue88, ако вие двамата я приемате близка тази песен и свързана с някакви съкровенни момент,    то това е песента за вас. twohearts В крайна сметка разчустващ ще бъде вашия танц, ако влагате силна емоция свързана с песента. Иначе си е много нежна, а моментите с по бързо темпо, не са толкова много.Може да стане много интересно, стига да обичате да танцувате. Dance2
          Пък, ако толкова не си сигурна, че това е вярното решение, в интернет има сума ти списъци с песни за първи танц. И почваш да слушаш песните подред - ако не чуеш "своята" песен, която да те грабва, то избора за вас е ясен.

Отново казвам, че ВАШАТА песен е много нежна и стига да имате силна емоция къмоция към нея, то няма какво да ви спре! girl_wink girl_wink girl_wink Good luck
Активен
MirraBella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #256 -: август 14, 2015, 13:50:05 »

Ние не сме обсъждали коя ще е шесента за нашият танц, но мисля,че и двамата ще се  съгласим да е Shape of my heart, защото тази песен и двамата много я обичаме. Ако не е тя..трябва да е нещо на Любе.  yahoo
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #257 -: август 17, 2015, 10:23:41 »

 Когато избирате музика за първия сватбен танц тя трябва (според мен) да е съобразена с вашата идентичност, настояще и бъдеще. Тоест музиката трябва да е предимно бългаска. Не защото е лошо или пък ще е проблем ако  не е българска, а защото е време да препознаем своята идентичност на българи. Това че бягаме от своите корени прави лошо впечатление на по възрастните, които винаги имат присъствие на една сватба. На по-младите сватбари най-вероятно не им прави впечатление, но това го забелязват дори и чужденците, които идват у нас. Опитвайки се да чуят българска музика те сменят станция след станция и не намират такава. Когато посещавате други страни най-вероятно сте забелязали, че по местните радиа звучи предимно местна музика. Това е така не защото има такъв закон а защото хората се харесват такива каквито са. Не е обходимо да се правят на такива каквито не са, и всъщност се гордеят със своята идентичност. Сигурен съм че сега много младоженци ще кажат, че избират чужда музика не защото се срамуват от факта че са българи. Каква обаче е причината не знам и искам да разбера. Трябвали непременно първия сватбен танц да е свързан с някаква случка? Според мен не е задължително. Тази песен, ако има такава, винаги може да прозвучи в друг момент от сватбата. Друг е въпроса, защо тези случки все се случват на музика, която не е българска. Тоест по купони и забави ние не слушаме наша музика а предимно чуждестранна. Най-вероятно защото медиите са ни промили мозъците. Нямаме хубава българска музика, която да пускат и която ние да слушаме ли??? За това ли на Копривщица беше пълно с чужденци от всички краища на света???
Аз не съм нацист, не съм и расист, но това извращение по сватбите и тази демонстрация и показност на интернационализъм започва да ми идва в повече.
Сега всички ще кажат - къв е тоя ДЖ след като е толкова пристрастен към един тип музика. - Не не съм пристрастен и нямам нищо против хората да се забавляват на всякакъв тип музика. Даже предпочитам разнообразието. Това за което ме боли и ми е мъчно, е че някой колеги вече нямат папки с българка музика. Не могат да изброят пет хорА, и това е така защото хОрата на могат да изиграят пет хорА. А иначе българска музика не че няма. Има и фолклор и поп и фолк, и поп-фолк, естрада, съвременна бг музика и всичко. Просто няма кой да я слуша. Тъжно но факт.
 give_rose give_rose give_rose
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #258 -: август 17, 2015, 14:16:55 »

AIVIEN, прав си в размислите. Но има го и момента, че има повече чуждоезични песни подходящи за 1 танц например. Аз си блъскам главата, спряла съм се едва на 2-3 бг песни, защото държа да е българска, но все пак ще видим дали ще се одобри взаимно. Хубавите български песни са по-стари, изтъркани  и слушани до болка. Единствено народните песни и танци харесвам без значение "годината на производство", но не може всяка втора мелодия да е хоро, мнозинството знае право и бяла роза. Тук там са чували за чичово и ширто. Разните му шопски и северняшки, които харесвам трябва сама да си танцувам. Поправка би трябвало, тъй като поканих приятели танцьори именно защото държа на този стил girl_wink
Активен
dani_pawlowa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: октомври 20, 2015, 14:15:11 »

тъй като ние не можахме да си изберем песен за 1 танц, оставихме това в ръцете на ди джеите които мисля, че направиха добър избор Bravo песента беше Michael Bolton - When a man loves a woman  smile
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #260 -: ноември 07, 2015, 21:46:37 »

Дани, това беше и нашата песен за сватбения танц, но ние си я избрахме предварително. Обожавам тази песен smile
Активен
magiince
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #261 -: ноември 13, 2015, 14:21:22 »

Здравейте булкии smile Ние още не сме мислили за песента за първият ни танц,но определено ще трябва да има репетиция преди това,че моят мъж милият хич го няма в танците,особено след като ще го гледат толкова хора. Добре че аз съм добре,и играя със сърце и душа  yahoo
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #262 -: ноември 16, 2015, 20:57:58 »

magiince, ако мъжът Ви се притеснява да го гледат много хора докато танцува, може да сведете притеснението му до минимум, като на средата на песента водещият/dj-ят покани кумовете и родителите да танцуват заедно с Вас. Така няма да бъдете сами на дансинга през цялото време. smile
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #263 -: януари 20, 2016, 18:15:02 »

Не съм чел темата напред, н ода споделя нашият избор, може да съм полезен на някой - Силвия Кацарова - Обичам те!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #264 -: януари 20, 2016, 20:28:30 »

Не съм чел темата напред, н ода споделя нашият избор, може да съм полезен на някой - Силвия Кацарова - Обичам те!
Някои казват, че била изтъркана и демоде, но за мен си е ок. Аз също я препоръчвам редовно.  good good good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #265 -: януари 20, 2016, 20:51:54 »

Не съм чел темата напред, н ода споделя нашият избор, може да съм полезен на някой - Силвия Кацарова - Обичам те!
Българските сватбени и любовни песни с акцент за сватба не са много, на пръстите на ръцете се броят, избора не е голям..., а западноевропейски и американски има поне няколко стотин и руски също, спомням си когато работехме само с дискове (CD) и плочи имах над 30-на диска и сингли само с любовни балади  smile и сме слушали по 3-4 CD-та на среща с младоженци, даже много пъти съм давал по няколко диска да си ги слушат в къщи  smile...сега вече всичко се намира онлайн, харесаш някоя песен, гледаш клипа, прочетеш текста или превода на текста в интернет и ако ви харесва, това е вашата песен smile ...въпрос на емоции и усещане, случки, спомени и т.н. ...
Активен
r_rusevaa
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #266 -: юни 24, 2016, 09:40:52 »

Нашата песен ще е тази .. толкова любима, като я слушам и настръхвам
https://www.youtube.com/watch?v=sf2X04YAvFw

другата, която много харесвам е тази, но залагам на първата smile
https://www.youtube.com/watch?v=11bv_clE9Bw

А какъв е този трейлър, за който пак трябва песен?
« Последна редакция: юни 24, 2016, 09:52:08 от r_rusevaa » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юни 24, 2016, 10:53:17 »

r_rusevaa, много хубави песни с много хубави текстове.  heart Която и да избереш, според мен няма да сбъркаш. Първата много ме хвана за гърлото, макар че съм я слушала доста пъти.  cray
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юни 24, 2016, 11:09:52 »

Аз пък съм за втората  blum Но и двете са много лирични. Ще си правите ли специален танц?

Сватбен трейлър - това е късо филмче с ключови моменти от сватбата. Изготвя се от видеооператора, ако наемате видео. В повечето случаи се доплаща допълнително. За него се избира песен, която да тече като фон. Често самия оператор прави този избор, залагайки на по-бърза или по-романтична песен, в зависимост от това каква е била сватбата.
Активен
r_rusevaa
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #269 -: юни 24, 2016, 12:10:18 »

Не, не мислим да има нещо по-специално. Ще си се клатим на дансинга.. lol))
Първата е свързана с повече емоции, затова заложих на нея, но със сигурност ще избираме между тези двете.
Втората също е много любима и в крайна сметка ще си ги изтанцуваме и двете, не една след друга де lol

Да, разбрах, мерси.. то това и аз мога да си го направя. За видеото още се чудим, та ако няма може да си поиграя със снимките и да направя.

Ето едно предложение за искащите БГ песен
https://www.youtube.com/watch?v=6QyBLbB64-A&index=2&list=PLuj8FSwrUZ5Mtn0Q7AbFTJsJusd6rW-ln
« Последна редакция: юни 24, 2016, 12:21:02 от r_rusevaa » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines