Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:59:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИЯ БУКЕТ!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 198188 пъти)
 
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #330 -: март 28, 2014, 15:20:33 »

Аз като бях кума взех букета от цветарския магазин в деня на сватбата, точно преди да тръгна към булката.
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #331 -: април 07, 2014, 20:54:23 »

Здравейте дами. Не знам дали мястото на въпроса ми е именно тук, но все пак за букети става дума.
Относно букетите от гостите след рутуала, тъй като не желаем такива, тъй като за нас е безпредметно харчене на пари от гостите отново, се чудя как да вметна и с какво бихме заменили букетите  pardon
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: април 07, 2014, 21:03:59 »

Аз в нашите покани написах следното за букетите:

Молим, да не ни носите букети, тъй като няма да имаме време да им се полюбуваме. Но бихме се зарадвали на бутилка вино с която да вдигнем наздравица за вас и нас.

Заминаваме на меден месец малко след сватбата, тъй че не е лъжа Wink но ако при вас не е така, може да кажеш, че ще си имате достатъчно от украсата или, че имате малко жилище и за жалост няма да може да побере всички красиви и избирани с любов букети и затова предпочитате еди какво си...

В миналото младоженците са искали дарения за домове за деца, дрешки или играчки, назад има доста идеи.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 07, 2014, 21:30:38 »

Аз казах на всички гости да не ни подаряват букети. Предпочитаме повече да ни подарят нещо или да ни дадат пари.Вместо парите за букети да си дадат. То няма смисъл от тях,защото те после ще се хвърлят. smile
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #334 -: април 07, 2014, 22:33:19 »

Благодаря за мненията : )
И ние мислихме за играчки за дом, но доста трудоемко ще е. Идеята е да спестим пари на гостите си, да не дават по 30 лв за букети, от които според мен няма нужда, а нещо значително по - евтино от което ще могат всички да се насладят.
Мислихме следното :
За букети не му мислете,
А ядки или шоколад ни донесете.

С идеята, да ги хапнем заедно / едва ли сме открили топлата вода с това си желание де  blush /
или част от тях да дарим в дом, макар даряването на храна да знам е доста трудно, да не кажа невъзможно.
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #335 -: април 08, 2014, 07:05:23 »

Anuk, аз самата работя във фондация и смятам вместо цветя на сватбата да ни подарят  флумастери/ по-евтини са от цветята и винаги радват децата/. Като цяло домовете не приемат играчки и храна /играчки имат много, а децата вече са на здравословен хранителен режим и дарената храна трябва да  съобразена, придружена с фактура и тн/.
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #336 -: април 08, 2014, 11:04:12 »

На мен ми донесоха букета и бутониерите в деня и малко съжалявам. Исках да се променят някои неща, но беше късно вече. Ако може да присъствате на правенето при цветарката предния ден ще е най-добре за вас. Поне аз така трябваше да направя.
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #337 -: април 09, 2014, 09:43:53 »

Вече си имам поръчан букет и бутониера, ще си ги взема в деня преди сватбата (радвам се, че се оказа, че не е проблем това, благодаря ви за информацията, момичета)  danceg  Флористката много се забавлява с мен и каза, че отдавна не й се е случвало да дойде булка, да каже само в какви цветове и в каква форма иска букета и да я остави да измисли сама останалото  pardon  Ами какво да й се бъркам на жената, харесвам всички цветя (то грозно цвете няма), каквито избере да сложи - такива  pardon
Активен
vilinki
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #338 -: април 09, 2014, 09:53:40 »

Браво Лори  Bravo И аз съм същата...хахаха. Казах на агентката цветовете и да мислят там с флористката букети, икебани, бутониери smile То аз едни цветя исках, а се оказа, че никой не може да ги изнамери мойте кали бордо...и просто се отказах smile
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 16, 2014, 17:47:47 »

 може ли някой да ми обясни какъв е този микрофон който бил  мнного важен и за който всички цветарки ми говорят цял ден?
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #340 -: април 16, 2014, 21:24:11 »

zai4e_kate  http://flora-com.com/index.php?MlW-gRSDMlSHM5OvUFOzYVOHcJOTIBeDIdKbYdajQ9KzQJKTkROLQxOXQxOPYJm3cFiHgtmbM1S-Ihezg9e-IBijYBODIZKLcNePIJer&page=1
Използва се за основа на букета. Представлява грубо казано пиафлора (гъба) закрепена за дръжка. В нея се закрепват цветята и тъй като тя е влажна, самите цветя издържат по-дълго. Проблемът идва от там, че цветарките си спестяват част от материалите и често съм чувала за разпаднали се букети, още преди да са стигнали до ритуалната.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #341 -: април 16, 2014, 21:33:25 »

Моя приятелка беше кума, преди няколко дни. В един цветарски магазин й поискали 75лв за букет от 9 рози, след като попитала, защо цената е такава й обяснили, че 15лв са за микрофон, още толкова за тюл, неща които изобщо не са необходими, тъй като букета който искала да поръча бил САМО от 9 рози (носела е разпечатана снимка).  След като отказали да й дадат точна цена за букета,  се ориентирала в друг магазин. Мисля, че ми каза, че там жената й казала цена от около 30лв.
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 17, 2014, 00:11:56 »

Здравейте,
Моят букет, както и бутониерите ще ми ги донесе агентката в къщи, в деня на сватбата. Тя е поела ангажимента да ми донесе точно това което поискам. А аз искам моя букет да е от бели кали, с по-дълги дръжки и малко зеленина, но много малко, затова няма да имам нужда от микрофон.
Не съм решила обаче, кои букет да хвърля - дали това да е моя, или да поръчам друг специално за това.
Сигурно звучи егоистично, но ми се иска да си запазя букета за мен.
« Последна редакция: април 17, 2014, 00:20:30 от Vikito_19 » Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 17, 2014, 19:53:59 »

добре де,щом не ги правят както трябва ,без микрофон няма ли да изглежда по добре?Смятам че за 1 ден би трябвало да не овехне чак толкова crazy
аз смятам да си хвърлям моя букет в ресторанта  по принцип tease
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: май 07, 2014, 13:59:25 »

Както споменах няколко пъти вече букетът ми ще бъде червен, но ми се иска да има някакви нестандартни цветя в него. Имате ли идея за някакво червено нестандартно цвете, може да бъде и саксийно, но да става за букет?
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines