Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 05, 2024, 11:40:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 8 част  (Прочетена 191703 пъти)
 
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: май 18, 2013, 12:45:15 »

Точно за този цех става въпрос smile Много са хубави еклерите им... мммм...
С майка ми отидохме и първоначално мъжът се опита да ни изгони, тъй като имаха много работа... Особено като разбраха, че сватбата е септември месец, казаха "има още много време". Ама аз нали съм нахална smile обясних какво искам и каза, че няма проблем да го направи.
Следващия месец ще поръчам малка торта от там (16 парчета) същата като сватбената - пълнеж, украса... едно към едно... И ако не ни хареса, ще мислим друг вариант...
Качеството и цената са много добри, затова съм склонна да си затворя очи за обслужването smile
Пък и не съм човек, който се отказва лесно smile докато не стане на моята не се примирявам  pardon
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #256 -: май 18, 2013, 13:09:12 »

хаха, между другото като прочетох варианта на тортата, който сте избрали ( неукрасената за гостите ) и бях сигурна, че става въпрос за там, понеже като не можа да разбере какво искаме ( малка торта за разрязване + мини тортички за  гостите) ни предложи точно този вариант.. И аз със същото впечатление останах - опита се да ни "разкара", защото имал много работа и постоянно се опитваше да ни убеди да говорим с племенницата му, която от вкъщи правела торти. Мъжа ми се ядоса накрая и излезе да пуши.
Точно това не ми хареса - ами ако и тортата ни претупа за сватбата?
Иначе и аз съм яла от еклерите - чуднички!
Крамер излизат много скъпо - между 5 и 7 лв. тортичката (в зависимост от пълнежа) + по 4,50 за парче от тази за разрязване.
Сега съм нацелила Амбелино и Маргарита, мисля и Ламоре да проверя,  но те са доста заети с поръчки.
Юлинел не ми допадат на вкус.
Активен
yanitsa_d
Ентусиаст
**
Публикации: 65


« Отговор #257 -: май 18, 2013, 13:16:36 »

Amisega, ще споделиш ли на каква цена излиза парче торта там? Понеже и аз ходих да поразпитам, но никой не ми обърна внимание и аз като Noir се поотказах от тях. Но все още не съм се насочила към никого определено, а остава месец и половина до сватбата и вече ще трябва да решавам.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #258 -: май 18, 2013, 13:34:28 »

Яни, на мен ми казаха ако е стандартна торта - 2 лв. на парче.
Ако искам отделни тортички - 3 лв. на тортичка, но ориентировъчно - пак заради пълнежа.
нека и amisega сподели, че тя поне е избрала пълнежа  smile
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: май 19, 2013, 09:39:41 »

От Милена ми казаха 250 лв. за 150 парчета (но това е за сметанова с ягоди и без фондан).
Иначе проверявах и в сладкарския цех на Красимир Мирчев, там жената ми даде ориентировъчна цена (тъй като не можеше веднага да говори с шефа), като за 150 парчета цената е 200 лв. с лек крем, а ако е с плодове ще е 250 лв.
Като взема пробната торта ще снимам и ще покажа smile
Ако някой по-прясна информация, моля да сподели smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #260 -: май 19, 2013, 13:16:10 »

Къде се намира този цех на Красимир Мирчев?
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: май 19, 2013, 20:18:29 »

Намира се на ул. "Иваница Данчев" №21 (срещу Мол Варна в уличката)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: май 21, 2013, 08:53:11 »

Тъй като, сега съм на вълна да изберем от къде да е тортата, а тепърва навлизам в дебрите на сватбените торти да ви попитам 4,20-4,80лв. на парче, много ли е или е нормална цена? Знам, че е индивидуално според възможностите, но ми е интересно каква е средната цена на парче в София. Понеже 7,90лв. на индивидуална пастичка ми се вижда много.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #263 -: май 21, 2013, 09:01:08 »

Мисля, че е малко над нормалното, Рататуйче  nea Средната е може би около 3.00 лв и нагоре, като разбира се има и по-малко- в сладкарница 'Пчела', например май им бяха по 2.70 парчето. Но пък сигурно зависи и пълнежите какви са и т.н. за да се качва и цената...
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: май 21, 2013, 09:01:35 »

Определено 4,80 си е височка цена за мен  huhhuh.gif.. Ние си намерихме по 3,50лв. на парче, което вече е по-добре и то с интересен блат ...
Според мен не е коректно да дават еднаква цена на торта за 1 парче и за над 90 парчета... Все пак не е едно и също, пак лично мое мнение  pardon
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: май 21, 2013, 09:03:36 »

Според мен 5 лв за парче торта е много, но всеки сам преценява възможностите си  pardon
Аз изхождам от цените, които виждам по сладкарниците. Масово са между 3,50 и 4,50 лв. Заради обема на поръчката /обикновено минимум 100 парчета/ е редно да има известно намаление в цената  pardon все пак не поръчваш 2 парчета smile Това  е моята търговска логика  pardon
А цена 7,90 лв за мини тортичка няма да я коментирам  shok

В момента и аз съм на този етап и след доста проби, мостри, запитвания, разпитвания, разочарования и очарования и  т.н. съм на мнение, че тортата сервирана на гостите трябва да е вкусна, не толкова красива! За разрязването може да се направи по-малка торта с желаната декорация и цветове  pardon
« Последна редакция: май 21, 2013, 09:17:00 от ma6ka_ » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: май 21, 2013, 09:12:03 »

Ние мислим да имаме една красива торта, която да разрежем, а отзад други торти без декорация, но със същия пълнеж за гостите
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: май 21, 2013, 12:01:43 »

Все повече се убеждавам и ние да изберем този вариант... Тази седмица вече ще трябва да се реши въпроса финално... То егати епопиеята с тази торта  nea
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #268 -: май 21, 2013, 12:14:08 »

И аз мисля да сме на този вариант...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: май 21, 2013, 12:40:22 »

Мисля, че е малко над нормалното, Рататуйче  nea Средната е може би около 3.00 лв и нагоре, като разбира се има и по-малко- в сладкарница 'Пчела', например май им бяха по 2.70 парчето. Но пък сигурно зависи и пълнежите какви са и т.н. за да се качва и цената...
Ние ходихме до Пчела след като посетихме 100гр. Сладки и се шокирахме като ни казаха 4-4,50 парчето. Толкова е и в 100гр. Сладки, а там тортите са къде къде по-хубави.

Някой да е проверявал Чочко? Те са в Гео Милев. Още не сме се разходили до там...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines