Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 08, 2024, 10:04:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 8 част  (Прочетена 191881 пъти)
 
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #240 -: май 16, 2013, 14:46:16 »

Пробвах я, но моят фаворит за торта винаги са били еклеровите торти и затова се спраях именно на нея като пълнеж. Казаха, че няма проблем да се направи с вътрешна стойка и реших да поръчам тортата от тях. Надявам се, че ще стане добре, защото моделът не е техен.
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: май 16, 2013, 14:54:53 »

Ако не е тайна Albbena , можеш ли да ме ориентираш в цената им на парче?
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #242 -: май 16, 2013, 20:00:54 »

Разбира се, че не е тайна. Аз поръчах торта от 70 парчета за рязане и още допълнителни парчета, за останалите гости, които са със същия вкус. Цената на парче в тортата е 3,50лв., а цената на другите парчета е 2 лв.
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: май 17, 2013, 15:56:07 »

Благодаря ти! Аз още се чудя по въпроса за вида на тортата. crazy
И си давам сметка, че на сватбите на които съм била, грам не съм обръщала внимание на това как изглеждат парчетата под етажите  nea
« Последна редакция: май 17, 2013, 15:59:54 от Euphoria » Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #244 -: май 17, 2013, 17:04:32 »

Аз да ти кажа, на сватбите досега, не съм обръщала внимание на повечето неща. Явно само булките обръщат внимание на подробностите, защото за гостите, повечето такива неща, не са от значение! smile
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #245 -: май 18, 2013, 05:53:14 »

Човек обикновенно помни вкуса на дадено нещо и емоциите от самия ден, само прясно оженилите се гледат за малките детайли. Почти никой тук май няма да помни как са му сервирали тортата на сватба, колко голямо,дали имало малко глазура или е поставено на 45градуса...или на колко там булката е решила.  tease
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: май 18, 2013, 06:16:44 »

аз помня smile не съм злопаметна,просто съм наблюдателна и следя детайлите,бяхме на сватба,на която пейките на булката бяха украсени,а на младоженеца не,това са си детайли,но си бие на очи,и ако ми сервират торта без глазура или такава върху която е имало етаж и си личи, е да ще го запомня и после ще си кажа коментара,аз никога не бих дала такова парче на гостите ми,обидно е
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #247 -: май 18, 2013, 07:29:47 »

ние вчера си поръчахме тортата , взех и избрах най-скъпата, за такъв бой съм аххаха. Пълнежът ще е с маскрапоне и ягоди smile много леко ми звучи lol) 90 парчета ще са със захарно тесто на 3 етажа и 40 без захарно тесто. Обсъждахме и тези как ще изглеждат без захарното и ми казаха и те ще имат мъничко украса но няма да е много така че няма да е болка за умиране smile. и укарасата е с една голема лилава панделка от тесто и огоромни цъфнали рози лилави сменящи цвета от тъмно лилаво в средата към светло лилаво към крайчетата. Не мога да ви кажа от къде поръчахме че това е един цех в княжево приятели са на свекъра уж с отсъпки и я докарахме на 3.50 парчето със захарното и 2.50 без + 50 лева за украсата защото е много голяма smile. Те нямат уеб сайт прават само по поръчка за големи ресторанти, аз съм пробвала техни торти наистина са много вкусни smile.

Успех на всички smile
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: май 18, 2013, 08:02:04 »

Определено емоцията е водеща, но пък съм на същото мнение, че трябва всичко да е изпипано и за това все още си размишлявам по въпроса.. Извинете, ако ставам досадна, но тъй като нямам спомен какво е било питам вие какви варианти сте намерили blush  
Другата седмица ще ходим до MR Dino и Skyline да говорим и ще видим какво финално решение ще вземем.

mariola85 маскарпоне и ягоди звучи невероятно вкусно и свежо. good Фен съм на подобни торти, а за сезона е супер решение.
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 18, 2013, 08:11:52 »

Много зависи от бюджета и от броя на гостите...
При нас се очертават около 150 човека и ако тортата ни е по 3 лв. парчето, излиза 450 лв за сватбена торта  shok
Затова търсихме по-евтино решение.
Спряхме се на един сладкарски цех във Варна, който ще ни направи една торта на един етаж (60 парчета) за рязане, а всичко останало ще е на две отделни торти (неукрасени) в хладилника Wink
Искаме да е тип куфар (темата на сватбата е пътешествие) от рода на този:


Но не искаме да има фондан.. Най вероятно ще е сметанова торта с пълнеж от ягоди (цялата сватба ще е бяло и червено) и отгоре си мисля да сложа тази фигурка:

като ще боядисам колата в червено smile
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: май 18, 2013, 08:17:08 »

Забравих да споделя едни разкошни торти, макар и да не са сватбени smile
https://www.facebook.com/pages/My-Cakes-Silvia-Nikolova/107999342638485
Активен
dideto5
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #251 -: май 18, 2013, 08:50:33 »

Фигурката е страшно сладурска!  Bravo От къде ще я купиш?
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: май 18, 2013, 09:12:20 »

http://www.wedding-box.eu/bg/products/category8.html

Само тук съм я открила за сега... макар, че 44 лв. ми се струвам множко за една фигурка...
Ако не я намеря никъде другаде... няма да имам избор smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: май 18, 2013, 09:20:21 »

http://www.wedding-box.eu/bg/products/category8.html

Само тук съм я открила за сега... макар, че 44 лв. ми се струвам множко за една фигурка...
Ако не я намеря никъде другаде... няма да имам избор smile
като гледам в нета, и там не са много евтини, чужбинските.
Като включим и доставката, май тази твоята направо ти изнася.
ето примерно:
http://www.advantagebridal.com/wedding-car-cake-topper-getaway-car-cake-topper.html

p.s
е и това е много сладко с тия косички:
http://www.weddingcollectibles.com/madly-in-love-car-cake-topper.html
« Последна редакция: май 18, 2013, 09:22:43 от emmmmmy » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #254 -: май 18, 2013, 11:57:50 »

Ооо, amisega, от същия този сайт харесахме младоженците с мотор, цената горе-долу е ОК, ама доставаката е 12лв.!!! И сега се чудя дали да я взимаме или не. Всъщност кой освен нас, кумовете и фотографите на самата сватба ще я забележи?
Сподели моля те за този цех за торти?
Ние ходихме до "Милена" отстрани Гранд Мол - ами изобщо не съм доволна от обслужването, а отидохме само за консултация.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines