Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:43:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Осмомартенска седмичка - 04.03-10.03.2013  (Прочетена 35885 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: март 04, 2013, 15:10:59 »

И аз, и аз идвам!
emmmmmy , моята рецепта за коприва е и без мляко и без сирене - пресен чесън, коприва, масло и гьозум /сол на вкус/. Зелевите и на мен ми издуват корема, ама пусто са вкусни.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 04, 2013, 15:23:17 »

много са вкусни, после съжалявам huhhuh.gif .
аз джоджен не обичам хич, а половинката не ще чесън, та се разминавам и с двете подправки.факт е че откакто е с мен, не му става лошо на корема след хранене, но запръжките много хора си ги обичат и си ги ядат- неговата рода така готви. аз си хапвам с удоволствие като ида у тях, щото не е постно в кавички и без кавички, като моите манджи, ама после така ми е тежко на корема, ад.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: март 04, 2013, 15:30:23 »

Още баба ми беше спряла да прави запръжки. Майка ми бухаше всичко в херметическа тенджера, та и аз съм така - хем бързо, хем не клечиш да бъркаш, хем няма запръжки. По всички кулинарни предавания обаче ги правят и народът си ги хапва така.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 04, 2013, 15:31:00 »

Аз също имам проблеми със стомаха и със жлъчката, та избягвам пържено /добре че не обичаме много, много/, откакто задушавам /не запържвам/ с мъничко масло, храната става много вкусна, лека и изобщо нямам киселини и никакви други проблеми. Не ползвам никакво олио.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 04, 2013, 15:35:10 »

Привет и от мен, гледам доста сте се разписали днес за зеленийки...
Ние с моя мъж не ядем нито зеленийки, нито броколи, нито карфиоли, никакви такива. Евентуално аз мога да хапна спанак с ориз или баница със спанак и сирене, иначе НЕ. Аз по принцип съм доста капризна на тема ядене и се радвам, че мъжа не яде повечето неща, които и аз не ям, единствено се различаваме по това, че той яде шкембе и карантийки, а аз не. Гледам пак продължаваме с ягодите....ей ще ви убия в плод и зеленчука, вече като влезна и ми подават една тарелка ягоди...миналата вечер направих и меланжа с банани smile blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 04, 2013, 15:35:59 »

 и аз олио ползвам само за пържени картофи, дет се казва. За всичко друго - масло или зехтин или ..нищо. маслото дава невероятен вкус на всичко. Аз с тези херметически тенджери още не съм се сприятелила, нещо не ме влекат, въпреки че виждам че ги хвалите всички, значи има защо.
пс. еме, уби ме с тази тарелка, най -лошото е че и мен заразихте! Girl_hide girl_impossible
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #21 -: март 04, 2013, 15:52:53 »

Привет на цялата компания!! 

Нещо много апетитна приказка сте подхванали. Аз съм със следобедното кафе, но докато ви изчета огладнях по никое време.  smile  Като цяло не смятам, че съм капризна относно храната, но не си падам по пържени неща, с изключение на картофки и тиквички, но гледам да са по-рядко в менюто. Относно зелените неща, обичам всичко. Мъжът ми е фен на спанака във всичките му начини на приготвяне и днес за вечеря има обещан спанак с ориз. Виждате ли как ме вдъхновихте  Wink

Хайде, много слънчеви поздрави от мен!!!  Sunshine Sunshine  Sunshine
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #22 -: март 04, 2013, 15:55:21 »

Май от тук само ние ядем запържено. На мен без запръжка манджите са ми някак умити blush Но по-скоро ги правя като Инлов първо ги задушавам с малко зехтин (не масло). А аз ако нещо не ми харесва стоя гладна,но не ям. Даже се чудя на хора, които ядат нещо без да им харесва...как става това pleasantry Но пък ползваме почти изцяло зехтин, за всичко. Даже и картофи съм пържила с 50 на 50 олио. както съм споменавала свекито е в Гърция и ни праща с тенекиите.

Относно ягодите, вчера във фейса видях една снимка с пълнени ягоди с шоколад, че и на мен ми се доядоха така biggrin
« Последна редакция: март 04, 2013, 15:58:40 от casky » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 04, 2013, 16:19:09 »

Ох, леле, само за ядене говорите днес и аз чета и само преглъщам blush Относно пърженето с моя съпруг и до ден днешен имаме разногласия - в нашето семейство никога не се е пържило, а в неговото основно така готвят. И елате да ни видите като застанем на печката аз все добавям малко вода да не се запържва, а той само ме гони и не дава да му поливам неговите манджи biggrin Е, вече не е така, посвикна smile
Еми, като дойдете, бъдете сигурни, че с много вкусотии ще ви изкушим Wink Само си измисляме разни вкусотийки и запретваме ръкавите blum Ние пък картофи не пържим, а купуваме бланширани и ги печем във фурната - стават много по-хрупкави и не са напоени с мазнина. Друг е въпросът кое е по-вредно: да си купиш бланширани картофи или да си купиш картофи и да ги пържиш Wink
Инлов, страхотен аватар имаш blum blum blum
Еме, нашата кума като беше в напреднала бременност знам, че избягваше да яде ягоди, киви и разни такива, защото лекарката й беше казала, че са силни алергени или нещо от сорта. То общо взето на всеки лекар приумиците, но просто се сетих smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #24 -: март 04, 2013, 16:28:25 »

Мунче това с ягодите като го спомена май верно имаше такова crazy То и за това на малки деца не се дават плодове със семки (като на ягодите).
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 04, 2013, 16:34:13 »

Ами знам, че не ги ядеше последните 2 месеца от бременността мисля, както и докато кърмеше. За малки деца също, да
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 04, 2013, 16:34:31 »

муун, аз купувах някакви за фурна от лидл, ама ми писнаха, сега и миризмата не мога да им трая...
Аз цяло меню ще спретна, ще се откажеш да ни каниш накрая. tease
напоследък сме на вълна пасти- правя пълнени канелони, спагети със сосове, сега някакви за варене като пеперудки, пълни с гъби взех. blum
у нас претенции няма- освен да не готвя нещо което прилича на зелка. Цитирам blum
всичко друго се изяжда с кеф, въпреки че не е сложно като роднинските манджи. аз съм на принципа че елементарното е хем полезно, хем практично, хем вкусно, ако се прояви малко въображение и правилните подправки. Не обичам и не правя сърми, чушки пълнени, руло стефани и неща от детството ми. писнали са ми, а и не ям месо.преди ме караха като дете, но пак опитвах колкото троха парченце и се муцех.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #27 -: март 04, 2013, 16:52:00 »

Привет и от мен, гледам доста сте се разписали днес за зеленийки...
Ние с моя мъж не ядем нито зеленийки, нито броколи, нито карфиоли, никакви такива. Евентуално аз мога да хапна спанак с ориз или баница със спанак и сирене, иначе НЕ. Аз по принцип съм доста капризна на тема ядене и се радвам, че мъжа не яде повечето неща, които и аз не ям, единствено се различаваме по това, че той яде шкембе и карантийки, а аз не. Гледам пак продължаваме с ягодите....ей ще ви убия в плод и зеленчука, вече като влезна и ми подават една тарелка ягоди...миналата вечер направих и меланжа с банани smile blum

Скоро ще съм ти конкуренция! Вече трети път ходя за ягодки, много са добри там... ммм... Girl_hide
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 04, 2013, 16:55:43 »

Нали,....като се зарибиш и няма край smile Ама вие сте виновни тука със Свекърва само ягодки и чудесийки пускахте миналата седмица, а днеска и Еми с тази закуска smile
А относно това какво да ям и какво да на ям никой нищо не ми е казвал, знам че са много алергенни ягодите, но след като нищо ми няма...но със сигурност знам,че по време на кърмене и на малки деца до не знам до колко годинки не им е позволено.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 04, 2013, 17:38:11 »

муун, аз купувах някакви за фурна от лидл, ама ми писнаха, сега и миризмата не мога да им трая...
Аз цяло меню ще спретна, ще се откажеш да ни каниш накрая. tease

Няма такава опасност Wink Само да ни стане кухнята готова и сте добре дошли и вие и всички останали give_rose

Еме, специално се разрових да прочета за тез ягоди, ама май по-скоро пишат, че няма проблем, стига да е в умерени количества, така че не се тревожи girl_wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines