Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 03:01:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетно празнични бебчета Април,Май,Юни-2  (Прочетена 109663 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 25, 2013, 14:09:28 »

Очаквани пролетно празнични бебчета Април,Май,Юни!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 25, 2013, 14:19:35 »

Хайде бъдещи мамчета...в новата тема, строй се - преброй се! smile
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 25, 2013, 15:29:16 »

Хайде и аз до цопна в новата ни темичка....и нямам търпение да се появи първото бебче на нашата темичка  give_rose
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 25, 2013, 16:32:14 »

Да си преместя поста в новата ни темичка
Да се отчетем и тук smile Благодаря ви мами за ценните съвети за помпите, много сте ни полезни да знаете smile едно мнение никога не е излишно.
Днес бях на преглед в болницата където ще раждам, малкия още не се е обърнал и ще раждам секцио. Даже искаха днес да определим датата, но ...аз малко е бях готова та го отложихме за следващия понеделник като ходя за тонове. Та това е от нас общо взето, подреждаме стаята малко по малко да настаним и бебо в нея, дрешките са ми изпрани и изгладени, само трябва чаршафи, кърпи и такива неща да пера, но мисля да оставя това на мама като дойде да го направи smile
Чакате вие първото бебче, ама...smile ще дойде де няма къде да ходи smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 25, 2013, 19:28:29 »

Емче малко остана при тебе.Покажи някоя покупка.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 25, 2013, 22:02:42 »

Ми според последните данни остава по-малко от месец, няма да е 01.04...по-рано ще е , а бе малко е...трябва да се настройвам за секциото...иначе като покупки нямам какво толкова да покажа, повечето са ми дрешки, другите неща, по-големите са ми от сестра ми...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #6 -: февруари 25, 2013, 22:19:58 »

Еме в секциото няма нищо чак толкова страшно, спокойно give_rose Всичко ще мине и в края ще си гушкаш сладкото бебче heart Ти мислила ли си с каква упойка искаш?
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #7 -: февруари 25, 2013, 22:31:01 »

Еми има още време малкия може да се обърне. Аз също ще съм секцио поради мед.причини имам правена друга операция на уретера и ме е страх да рискувам с едно нормално раждане иначе малкия се е обърнал вече.Утре съм на преглед да видим как е положение,мен от време на време ме преболява корема и все си мисля че малкия няма да изкара до края на март.
Еми на теб секциото колко дена преди термина искат да ти го направят.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 26, 2013, 10:32:45 »

Мен лично секциото ми по-лошия вариант за раждане. Много се надявам да мога да родя естествено. Не че ме е страх от опрецията, като операция, а просто предпочитам да нямам операция.
Но наистина ако някой има инфо за упойките на мен ще ми е интересно да прочета.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #9 -: февруари 26, 2013, 11:24:25 »

Ами едната е пълната, съответно там спиш и не виждаш бебчето веднага, което за мен е най-гадното от цялата история. Другата е епидурална, там си в съзнание, но пък усещаш някой неща като опъване на мускули и т.н. или поне на мен така ми каза доктора smile Аз бях с пълна по негова препоръка, но както казах не видях синчето като се ражда cray

П.П. По принцип съветват секцио да се прави две седмици преди термина, още повече ако има медицинска причина, за да не реши да излиза. Ако е по-малко може да се изчака до една седмица преди. С мен беше така, уж малкия щеше да е много малък и си изчакахме още една седмица, а той се оказа 3200 smile
« Последна редакция: февруари 26, 2013, 11:27:01 от casky » Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #10 -: февруари 26, 2013, 11:30:50 »

Хайде и аз да се включа в новата тема blum

Еми то не останало вече при теб, не се притеснявай важното, е че скоро ще се видите с бебето.

Вчера ходих на поредния курс за бременни към болницата, които макар и да не са задължителни, са силно препоръчителни Wink

Обсъждахме точно секциото, и това което важи тук, е че до последно се опитват да обърнат бебето, ако не се обърне правят снимка на таза да видят дали е възможно седалищно раждане, ако не е възможно се прави секцио с епидурална упойка. Пълната упойка действала и на бебето затова е само в краен случай при спешност.

В общи линии ми направи впечатление, че секцио е напълно краен вариант и не е препоръчително. И аз като Пънки много се надявам да мога да родя нормално, така че бях доволна от срещата вчера.

Ще ми е интересно да чуя, какво са ви казали и на вас момичета в болницата.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 26, 2013, 11:46:10 »

Еми според мен няма нищо страшно в секциото...щом така се налага и ще е по-добре за теб и бебчо не мисля, че има за какво да се притесняваш  give_rose Аз подрепям секциото когато се налага поради медицински причини или при възмоност от усложнения при нормално раждане...все пак най-важното е нашите бебчета да са живи и зрави, а начина на раждане е без значение поне според мен. Ако на мен ми кажат, че трябва секцио, защото нармално може да не успея изобщо няма да се колебая  Wink

Иначе занам, че използват при секциото спинална упойка главно, която те парализира от кърста надолу, където ще е операцията...в много крайни случаи слагат и пълна упойка, но тя не е препоръчителна по*принцип.
« Последна редакция: февруари 26, 2013, 11:49:08 от cveta_d86 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 26, 2013, 12:00:46 »

Еми важното е да гушнеш здраво бебче накрая-няма значение дали секцио или не.
Мен пък да си призная ме е по страх от нормално раждане отколкото от секцио.
Иначе упойките са три вида-епидурална,спинална и пълна.
Първата се ползва при нормално раждане.При нея може да се движиш.
Втората е при секцио-тогава не усещаш нищо от кръста надолу но иначе си в съзнание.
Третата се ползва рядко-обикновенно по спешност когато се налага и няма време да изчаква да хване спиналната упойка.
Пълната не е препоръчителна при секцио,но ако ви е много страх и прецените поискайте си такава.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #13 -: февруари 26, 2013, 12:08:44 »

За епидуралната съм била в грешка, Гери обясни по-правилно give_rose

Аз и друг път съм обяснявала. На мен ми препоръчаха пълна, защото съм много чувствителна даже на допир. Като ме пипнат и подскачам и той ми каза, че няма да изтрая и че доста ще усещам по тази причина. Не знам, може и да съм сгрешила с нея, но пък да чукна детенцето ми си е живо и здраво heart

Момичета най-важни са бебенцата, всичко друго минава, че даже се и забравя  smile И секциото и нормалното си имат неприятни моменти, но пък в края... heart heart heart
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 26, 2013, 12:25:22 »

casky не си сгрешила.Просто ако може да се избегне е хубаво да се избегне.При пълната упойка буденето е изведнъж и болката идва моментално и доста силна,а при спиналната не е така и отпуска постепенно упойката.Освен това при пълната упойка има интубация и после от тръбата от интубация се кашля доста,което в съчетание с коремна операция е болезнено .Освен това понякога пълните упойки не действат добре на човек-буденето е трудно и има гадене,повръщане и други неприятни усложнения от упойката.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines