Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 16:37:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пролетна и Празнична Седмица - 25.02 - 03.03.2013  (Прочетена 46879 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 28, 2013, 10:49:35 »

Здравейте от мен, малко преди обед!
Ние с колежката сме на отпускарска вълна вече, само за почивки и екскурзии мислим  blush Ама то като напече слънчицето и ми се отвори душата smile
casky, и на мен ми е интересна темата, ама гледам да не я подхващам тук, за да не развалим позитивното настроение в хубавата ни тема smile
Киви, Еме, тази ягодова мания и мен ме е подхванала - в Лидл до офиса ми има тези дни тарелка 250 грама за 1,20 и с колежката ежедневно си взимаме. Странното е, че са доста ароматни и вкусни за сезона pardon
Аз да ви се оплача - от вчера ме е подхванало гърлото и се будя сутрин с адски болки girl_impossible Само се тъпча с чайове с мед и смуча Тантум Верде,ама файда няма  angry Дано само не е вирус...
Мислим с милото другата седмица да прескочим някъде за уикенда - 2 нощувки в някое сносно хотелче с минерален басейн. И двамата имаме нужда от релакс и усамотение, а и другата седмица ми е Ову-то  blush Някакви предложения?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #121 -: февруари 28, 2013, 10:50:17 »

Така е Свекърва, права си give_rose

Аз просто действах импулсивно и си написах какво ми е на душата по въпроса blum
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 28, 2013, 10:54:08 »

Сега чета за лакрица, че му слагат въглен за черен цвят, а билката която не понасям като вкус е женско биле, има и анасоново масло..Абееее...странен вкус имат скандинавските деца  blum Сега като се замислих за Пипи , се сещам за сладкарницата "Меденото царство" в Хари Потър , ако намеря описанието ще ви го копирам  blum - ето го и него "От  пода  до тавана бяха наредени неустоими сладки лакомства. Блокчета
«Нуга  халва»  със  сметана, съблазнителни розови кубчета кокосов сладолед,
карамелени  бонбони,  стотици  различни  видове шоколади в редички. Имаше и
голяма  делва  с  всякаквовкусови  бобчета  и  още една с летящи лимонадени
пчелички,  същите  онези газирани топчици, за които Рон бе разправял, че те
вдигат  във  въздуха.  Една  от  стените бе отделена само за сладкишите със
специални ефекти: най-еластичните дъвки за балончета «Друбъл» (те можеха да
изпълнят  цяла  стая  със  синкави  мехурчета,  които  не се пукаха с дни),
зъбопочистващата  ментова  дъвка  с  форма на клечки за зъби, ситните черни
пиперени  топчета («Огнедишащи изненади за приятели!»), сладоледени мишлета
(«За  смразяващ  дъх!»),  ментолов  дропс  във  формата  на  жаби («Направо
подскачат в стомаха!»), хрупкави дълги захарни пера и избухливи бонбонки.
     Хари  си  проправи  път  през  тълпата  шестокурсници  и  видя  в най-
отдалечения  ъгъл  на  магазина табела «Необичайни вкусове». Рон и Хърмаяни
седяха  точно  под  нея  и опитваха от един поднос близалки с вкус на кръв.
Хари се промъкна незабелязано зад тях.
     — Брррр, не, на Хари няма да му харесат, те са за вампири, предполагам
— каза Хърмаяни.
     — Ами  тези?  — попита Рон и побутна към носа на Хърмаяни стъкленица с
карамелизирани хлебарки.
     — Определено не! — бе отговорът на Хари."

Ивелка, вземи си ХЕКСОРАЛЕТЕН N, много помага. След като се разболях сериозно 3 пъти тази зима, вече съм спец по хапчетата  smile
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 11:05:43 от InLove_Girl » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #123 -: февруари 28, 2013, 10:54:26 »

... Баща ми беше в Швеция известно време и като се върна донесе една торба бонбони, а лакрица - огромното ми разочарование  blum Уточнявам, че съм хапвала само от черия, който има един странен вкус на анасон, примесен с някаква билка.Казват, че червеният е с вкус на ягода или череша - това може би е друго нещо  blum

Имай милост де... Кой знае кога ще пътувам пак по немско да се добера до някакъв лакриц smile Черния не го харесвам, но пък Ягодов или Черешов кой знае smile  А ягодово ми е на мене от седмица, Била са виновни... ммм ... Ароматни и вкусни ....  heart heart heart heart heart
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 28, 2013, 11:06:53 »

Ооо Киви сега и аз съм навита да го пробвам  smile Чета, че имало и солен и лют лакриц  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #125 -: февруари 28, 2013, 11:14:41 »

Уха, страшен асортимент има тази сладкарница. От Хари Потър така и не успях да прочета дори първия том, макар да съм висяла по опашки, за да ги купя на децата. Все още ги четат с огромно удоволствие, имаме ги на двата езика вкъщи. Аз се опитах, но явно съм твърде стара за да ми хареса.....
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 28, 2013, 11:29:29 »

Айде пак за ядене blum съвсем изгонихме бременните girl_wink Мен лично никак не ме блазните с тоя лакриц, защото скандинавците имат някакви изкривени представи за сладкото crazy Имаме едни братовчеди, които живеят в Норвегия и веднъж ни бяха донесли едни големи шоколади - светнаха ни очите! Обаче те изобщо не са сладки! Изобщо не ти задоволяват жаждата за шоколад pardon ядеш, ядеш, шоколада свършва, а ти искаш сладко crazy

П.П. като говоря за шоколад, да постна и аз нещичко от книгата "Шоколад" на Джоан Харис:

„Мястото е променено, във въздуха се носят смущаващи миризми на сладкиши и подправки. Наложих си да не поглеждам към отрупаните с лакомства рафтове: кутии, панделки, купи в пастелни цветове, захаросани бадеми, натрупани на златисто-сребърни купчини, захарни виолетки и шоколадови розички. Помещението много ми прилича на будоар, има едно интимно излъчване, ухае на роза и ванилия.”
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 11:35:59 от m0onlight » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 28, 2013, 11:55:21 »

Иве, вие кога ще пътувате до Турция?  give_rose пожелавам ти другият месец да не мислиш за ову-то, а за сладкото бъдещо вързопче  girl_wink
Днес планирам почивка (нещо си натоварих крака на спорта), готвене и излизане с милото (след като идем до агенцията)  witch а сега Coffe
Приготвихте ли за утре мартеничките  give_rose
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 11:58:30 от _Ezra_ » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: февруари 28, 2013, 12:04:11 »

Иве не я мисли тая Ову! Радвайте се един на друг, те така стават най-лесно бебчетата!
Аз да си призная имам доста странен вкус към сладкото. Любимия ми шоколад беше един на линтдор с люта чушка! Толкова ме е яд, че го спряха!
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #129 -: февруари 28, 2013, 12:07:55 »

Хелоууу и от мен blum
Знаех си ,че депресията ми е от гадното време,защото днес се чувствам прекрасно и смятам да поизляза на разходка с една колежка,хем ще я съчетая и с купуването на мартенички smile Много вкусни ягодови неща сте предложили  Torte Аз също много обичам ягоди ,ама да си ги късам от двора на баба ми  blum За Свети Валентин реших да изненадам милото с домашно приготвена торта във формата на сърце и я украсих с ягоди.На външен вид изглеждаха мнооого съблазнителни,но в действителност се оказаха зелени pardon Затова сега ще чакам да им дойде сезона smile
Езра,Иве ,ние също смятаме да ходим на екскурзия в Турция и ще се радвам да споделите,дали вече сте се насочили към агенция и за кога планирате пътуването Wink
Ето и от мен една снимка,която не е в ягодовата тема,но направо ми стопли сърцето heart
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 28, 2013, 12:12:24 »

Ezra, почивката ни е планирана за Гърция, Халкидики, но сестрата на милото се занимава с това, аз не знам подробности, само че е планирана за 17-ти юни, което ми е мноооого далече!
Пънки, не че го мисля толкова Ову-то, просто излиза, че ще се съчетаят двете неща - романтично бягство от натовареното ежедневие + опити за бебче (надявам се резултатни).
Уфф, днес пак не ми е работно, добре че шефа е някъде из България по работа и можем поне малко да му отпуснем края smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: февруари 28, 2013, 12:32:39 »

лакриц съм яла и ми хареса.
ПЪнк и аз обичам шоколад с люто, то всъщност е една от най-старите рецепти за шоколад. yahoo
И аз днес се постегнах и свърших това онова, просто ми е било нужно слънцето- нашата топлина и светлина Sunshine
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 28, 2013, 14:09:45 »

Хелоу и от мен, добре че в Лидълския корнфлейкс има ягоди, та преди да ви изчета съм си взела дажбата от ягоди за днес smile
Кивчо в плод и зеленчука срещу бл.7Б има много по-хубави ягоди от Биленските за 3,80лв, страшни са...ммм чак ми се дояде, ама не мога да изляза да си взема, нямам продружител sad
Ех като си говорите за почивки и романтика, чак и мен ме размечатавата...но кога ли ще ни се случи ...надявам се лятото да успеем да мръднем на някъде вече тримцата smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #133 -: февруари 28, 2013, 14:44:19 »

Eme, довечера мислех да минавам през Била за ягоди. Дай ми насоки за адрес на лични и инструкции къде е тоя блок точно и ще мина да ти доставя след работа smile

Корекция: 7Б го открих на картата, къде е плод зеленчука обаче?
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 14:54:17 от Kiwi » Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 28, 2013, 15:21:43 »

В новото блокче с/у 7Б е плод зеленчука, до него има магазин за сирене, кашкавал и мляко, след него има аптека. на ул.Бъдемова гора се намира. Мини и си вземи, там всичко им е хубаво smile А на мен ягодки мъжа ще ми донесе, къде ще ходи... smile Иначе благодаря за предложението smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines