Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 18:22:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пролетна и Празнична Седмица - 25.02 - 03.03.2013  (Прочетена 46886 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #45 -: февруари 26, 2013, 11:08:26 »

 Добро утро  smile
 Ивка, силно стиснати палци и от мен. Пазете си надеждата, така сте най-хубавата подкрепа за твоя татко. Надявам се скоро да дойдат добри новини при вас.
 Еми, чудесна мисъл  give_rose Ама я се усмихни  Wink Всички останали също, да не се ослушват. Така или ще изгоним с общи усилия мрачното време, или поне ще му покажем, че не ни е грижа за него.
  Муунче, много е интересно тазсутрешното кафе  smile
  
  По темата за сурогатното майчинство - аз съм за него. Има двойки, при които невъзможността да станат родители се дължи на това, че не може да бъде износено детето. Има жени, на които например при различни заболявания се налага да се отстрани матката. Но пък са си имали яйцеклетки, които са напълно нормални и жизнеспособни. Защо да си нямат свои деца?
 Според мен не е редно да се прави паралел между сурогатното майчинство и осиновяването. Хората би трябвало да имат стимул да осиновяват деца не, защото си нямат и не могат да имат свои, а за да им дадат щастие и добър живот.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #46 -: февруари 26, 2013, 11:18:56 »

Добро утро give_rose

Иве всичко ще се оправи с татко ти, ти само трябва да вярваш! give_rose Ние всички сме с теб  heart

По въпроса със сурогатното майчинство нямам мнение и да кажа нещо, няма да е нещо, което мисля на 100%, така че няма смисъл give_rose Иначе изцяло съм съгласна с написаното от michelle, а именно: "Хората би трябвало да имат стимул да осиновяват деца не, защото си нямат и не могат да имат свои, а за да им дадат щастие и добър живот."

Хубав ден на всички give_rose
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 26, 2013, 11:21:49 »

Привет, дами!
Отдавна не съм ви навестявала в седмичната тема, но наистина не ми се пише, но пък ви чета редовно.

Днес и утре са ми почивни дни и ще гледам да си свърша разни задачки, за които не ми остана време миналата седмица.

Пънки, интересен въпрос си задала. Доста спорна е темата за сурогатството, но аз все си мисля, че човек трябва да има възможности за избор. Една двойка с репродуктивни проблеми трябва да има възможност да избере дали да се подложи на инвитро, дали да осинови дете или пък да си намери сурогатна майка. И в това няма нищо срамно и лошо, просто нашето мислене е по-инак. Аз съм за сурогатството.
Мишел е абсолютно права, че осиновяването не бива да се прави само защото някой не може да има деца, а защото тези дечица заслужават по-добър живот и което е най-важното, да си имат свое семейство. Много съм си мислила за осиновяване на дете, но за съжаление само желание не стига. Просто нямам възможност на този етап да го направя. Иначе с удоволствие.

Иве, стискаме палци всичко с татко ти да се нареди по най-благоприятния начин. 

Муунче, благодаря за кафенцето. smile

Аз с рокли няма да се включвам, че нещо не ме вълнува тази тема.

Приятен и успешен ден на всички!  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #48 -: февруари 26, 2013, 11:22:54 »

Добро утро момичета smile

Въпреки дъжда и мрачното време съм някак спокойна днес. Задачките се нижат една след друга, но минавам да споделя със вас една история, която прочетох за почивка. Върна ме във времето, в което според нашите баби, ако нещо се счупи го поправяш, а не взимаш ново. В наши дни всичко е забързано и май това ни пречи да ценим истински малките неща.

http://www.edna.bg/kolonkata-na/naj-krasivata-liubovna-istoriia-koiato-znam-4629491
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: февруари 26, 2013, 11:26:42 »

Привет от мрачен и мъглив Пловдив!
Аз също изпуснах церемонията - резнаха ни доставчика и бяхме 5 дни без телевизия. Е, в хола без телевизор. В спалнята имаме един мъничък, който хваща само БНТ и там съпругът си гледаше новините в размирните дни. Ще гледам повторението. От показаните в нета рокли тази година не виждам нещо изключително.
дочетох книгата Майките. На мен, за разлика от Киви- Ягодка, не ми завършва странно. Като цяло е тежка и много натоварваща. Ако някой я иска, бих му я подарила, заслужава си да бъде прочетена.
punk_girl123 , ти пак тръгваш към темата от миналата седмица с въпроса за осиновяването. Според мен, всеки трябва да има право на избор - дали ще осинови или ще прави опити да продължи генетично рода. Все пак нека не забравяме, че в домовете за сираци само част от децата са за осиновяване. Другите си имат един, че и по двама настойника. Рядко се намира бебе, а още по- рядко дете от здрави родители. Естествено, че няма гаранция, че собствените ни деца ще са здрави и порядъчни, но са си наши....Около мен имам много различни случаи - с осиновени деца, изобщо без деца, дълго чакали и чакащи деца и не мога да съм категорична кой е постъпил или постъпва правилно.
Внимание - 5 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Няма да трия поста, после ще ги чета тези, дето са ме изпреварили Wink
« Последна редакция: февруари 26, 2013, 11:28:48 от svekarva » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #50 -: февруари 26, 2013, 11:30:45 »

Svekarva, озадачи ме. Наистина ли очакваше този финал на книгата?

Аз все още не мога да си го обясня... Малко е храни куче да те лае.... да не издавам съвсем финала. Ще ми е интересно да споделиш ти как го разбираш?

Аз още съм впечатлена от тази книга, определено оставя трайна следа.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #51 -: февруари 26, 2013, 11:33:25 »

Другите си имат един, че и по двама настойника.
Това винаги ми е било супер странно и ми е изглеждало супер егоистично. Чак главата ми не го побира, но няма и да го побере. Не мога да разбера как хем не можеш да дадеш нищо на едно дете, хем го "вързваш" за теб и съответно няма и шанс да получи нещо по-добро...

Свекърва, тази книга и аз май ще я прочета...толкова я хвалите всички blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #52 -: февруари 26, 2013, 11:46:29 »

Една идея за лошото време  Sunshine Sunshine Sunshine Sunshine Sunshine Sunshine



Sunshine Sunshine SunshineSunshine Sunshine SunshineSunshine Sunshine Sunshine Sunshine Sunshine
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: февруари 26, 2013, 12:07:01 »

Kiwi, по някакъв необясним начин, още от самото начало, приех Явора като символ /на детството, на позитивното мислене, на съдбата, на живота въобще/.
casky , дай ми адрес на лични и ще ти я пратя.
Хахаха, много мила статия за 60-те. Нямам време да ви разказвам за нашето първо пътуване в чужбина със съпруга ми през 1979 точно до ГДР. Върнахме се скарани и изнервени до смърт. Но сега се пукаме от смях и си се чудим на акъла. Ох, сърби ме клавиатурата да пиша, ама имам куп задачи....
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #54 -: февруари 26, 2013, 12:32:17 »

Привет и от мен smile
Мариелка ,честито за кумовете Bravo
Еми ,този цитат не само ,че много ми хареса,но ме накара и да се замисля smile
Иве ,аз също се присъединявам към групата и стискам палчета всичко да е наред good Имай кураж и продължавай да вярваш,че всичко ще си дойде на мястото,защото когато нещо се желае силно,то се случва give_rose
Муунче ,благодаря ти за кафенцето ,имах голяма нужда от него Coffe
По темата за сурогатното майчинство ,мисля ,че наистина всеки трябва да има право на избор и това,че една жена няма физическата възможност да износи бебето си ,не трябва да е пречка да има свое собствено.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #55 -: февруари 26, 2013, 12:41:02 »

Свекърва много ти благодаря give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 26, 2013, 12:51:05 »

Привет във вторник,

Иве ,стискам палци за баща ти.Вярвай и се надявай.По добре да си безумно вярващ ,отколкото безумно отчаян.
Киви,много готина история.Ние с моя мъж понеже не сме супер млади  tease,много обичаме да си спомняме такива истории,които сега не са нищо особено ,но тогава бяха незабравимо изживяване.Постоянно карам и майка ми да ми разказва за една такава екскурзия в Унгария 76 г,когато с баща ми ,леля ми и свако ми тръгнали с жигулата да й купуват нови гуми ,защото тук такива хубави е нямало.Спали в колата ,по поляни и т.н.,абе много приятна история.Бяха ми донесли една блузка и панделки от там и после дълго време се пазеха като светиня.

Пънк,аз съм за сурогатното майчинство и съм съгласна,че не трябва да има нищо общо със осиновяването.Ако закона се приеме с необходимите ограничение ,за да не се прибягва към сурогатството ,за да не се разваля фигурата на жената не мисля ,че има проблем да бъде официално признато.Има двойки с репродуктивни проблеми и то свързани с износването ,а не със зачеването и за тях това е единственият изход да имат свое дете.

Емчо както винаги готина мисъл.

Привет и на всички останали .

Аз чистя ,докато Явче е на разходка с баба си.След малко се присъединявам към тях и аз .Ами така де ,да глътна малко чист въздух.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #57 -: февруари 26, 2013, 13:37:46 »

Ех докато се наканя да пиша, то ракиено време станало Wink
Мариелка честито за кумовете smile Радвам се, че всичко е станало така както си го искала.
Свекърва " Майките" ли е цялото име на книгата? Стана ми много любопитно, та мисля да се разровя за нея да си запълвам без това времето.
Иве много стиснати палчета и от мен. Надявам се скоро да приключат мъките при вас.
За сурогатството нямам мнение. Дано на все по - малко хора имс е налага да прибегнат до този метод, но ако нямат възможност по друг начин да имат собствено дете защо да не.
Фийби приятна разходка. Дано при вас времето е по приятно, че тук вали и е много студено.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #58 -: февруари 26, 2013, 13:43:53 »

Миши, заглавието е Майките, автор Надежда Димова.

Kiwi, по някакъв необясним начин, още от самото начало, приех Явора като символ /на детството, на позитивното мислене, на съдбата, на живота въобще/.

Свекърва,
така ми завършва още по странно... явно отказвам да повярвам, че хората съзнателно разрушават хубавото.

Ем, понеже знам, че и ти си я чела. Ще се включиш ли с тълкуване?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: февруари 26, 2013, 14:13:39 »

Свекърва,[/b] така ми завършва още по странно... явно отказвам да повярвам, че хората съзнателно разрушават хубавото.
.......или илюзиите си и стъпват на действителността. Wink Пък има и една мъдрост "Няма ненаказано добро!", колкото и неприятна да е, тя си съществува. Пък и от друга страна да го погледнеш, кой лесно се отказва от хубавото, просто ей така? Какви са чувствата ни, когато "късаме" любовна връзка не по наше желание?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines