Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 11:35:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гримът 7-та част  (Прочетена 161538 пъти)
 
Melinia
Ентусиаст
**
Публикации: 94



« Отговор #375 -: юли 28, 2013, 14:39:48 »

Ох, момичета, аз също се притеснявам дали ще издържи гримът толкова много време и то при доста слънчево и топло време навън.. maya_the_bee , аз лично бих те посъветвала да го ангажираш за 1 часа, 10 часа е супер рано и според мен какъвто и грим да направи, колкото и хубави да са му продуктите, няма да издържи до края на вечерта, т.е. накрая никак няма да е в идеален вид. Аз също съм ангажирала Слав в 13 часа, ще ме взимат в 15,20 някъде..По телефона той ми каза, че 2 часа ще са му достатъчни за грим и прическа. В понеделник съм при него на пробен грим и обещавам /ако искате, разбира се/ да ви споделя подробности, а именно за колко време ме е направил, а също и ще му задам въпроса за издръжливостта на грима и евентуално как да го запазим по-дълго, което ни притеснява. Освен това ще видя наистина реално колко време ще издържи на мен в тая жега.. Дано всичко е наред.
Melinia, аз съм решила да нося някакви гримове в чантата на кумата, със сигурност си права, че в 20 часа наистина вече ще се наложи да поправям нещо сама, колкото и да е неприятно.. Това, което съм чувала, че проф. грим издържа около 10-12 часа.

Borissa, Аз смятам да си купя едни матиращи кърпички и с тях да отстранявам поне омазняването, задължително и гланц/червило.

Много ще се радвам да споделиш впечатление от проблия грим. Много се чудя защо на мен Слави ми каза, че само грим прави, без прически? Или този Слав е различен от Слави Стоянов?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 28, 2013, 16:19:03 »

СЛав е за софийките. вашият е друг човек. Слав прави и прически.
Активен
borissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: юли 28, 2013, 21:34:17 »

Melinia, благодаря за съвета, като наближи време наистина ще си купя такива кърпички (вече прочетох по-напред в постовете ви, че ги обсъждате и сте доволни), както и червило. Аз съм по-особен случай - когато се притесня и особено в комбинация със супер горещо и задушно време, челото ми започва да се изпотява страшно /ужасно, но факт/ и се опасявам, че най-малко базата ще потече..Кошмар! Иначе наистина Слави Стоянов и Слав не са един и същи човек /впрочем и за двамата съм чула добри отзиви/, но все пак ще споделя как е минало и ако ми е дал някакъв съвет как да си задържим грима си в добър вид. Положението ми се усложнява и от факта, че фотосесията ни е нощна и ще я правим след края на тържеството, най-рано след 1 часа, което означава, че не ми е все тая, че ще съм размазана и определено ще се забележи:) Гледайте колко интересно - прическата ми при всички положения вероятно ще се развали много повече от грима, тъй като съм с дълга спусната коса, но аз съм седнала да се жалвам пред вас за грима си /Луда работа!/. Като че ли гримът ми е по-важен.. А и твърдо съм решила да засичам колко ще издържи пробният грим утре, което непременно ще споделя.
Активен
kler
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #378 -: юли 29, 2013, 07:44:26 »

На 13,07 бях кума , мога да препоръчам моята гримьорка, също така гримира и булката от Варна съм
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 29, 2013, 09:29:05 »

borissa чакам с нетърпение да кажеш как е минал пробния грим и прическа. С мама също говорихче, че дори и в 2 да дойде пак има време да ме направи. За мен е важно да издържи грима, защото съм с проблемна кожа, която към края на деня се омазнява, а не искам на сватбата си да лъсне някоя пъпка или петно. Аз също ще търся от тези кърпички поне да не лъщя. Предполагам, че и мойта коса ще увисне, но поне да сме красиви до последно  smile
Активен
borissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 30, 2013, 05:52:35 »

Ето ме и мен, докладвам за тези, които очакват отзиви от пробния грим и прическа вчера при Слав. Първо за него- с риск да се повторя с другите булки, го намирам за много готин, разбран, изслушва първо мнението на клиентката, не натрапва свои концепции, старае се много, личи че изпипва нещата и е склонен да коригира нещо, което не ти допада, спокоен е и времето с него минава приятно. Така че смело мога да кажа, че съм доволна от избора си. Помолих го за по-силен грим, тъй като сватбата е вечерна и доста строга, направи го. Харесах се много и околните ме хареса. Имам снимка от телефон, която няма как да ви покажа, но и на снимка изглеждаше добре. Умело подчерта каквото трябва и скри каквото не трябва да се вижда. Относно издръжливостта - тази нощ умишлено направих най-вредното нещо /спах с грим/ и мога да кажа, че е 6 часа и все още на 80% гримът стои, какъвто бе в началото /вече около 11-12 часа/, така че според мене тоя проблем в голяма степен ще бъде решен –определено ще се задържи достатъчно, а именно-поне до края на тържествата ни. По другата част от проблема ми – там решение няма да има как да се намери. След грима трябваше да изляза на 35 градусовия софийски пек вчера и съвсем очаквано /няма просто какво да се направи/ базата потече на челото и на скулите отстрани. Обясних му за проблема си- каза, че единствено може да попивам с обикновена салфетка леко, в моментите в които това ще се получи и сме навън. Относно матиращите кърпи – ще ги взема, но при мен омазняване явно особено няма /поне аз не виждам такова/, по-скоро друг е проблемът и те няма да ми помогнат особено в решаването му. Все пак е добре да имаме и такива кърпички. Препоръча да имам матираща пудра и червило/ гланц за дооправяне. Въпреки това  изпотяване в адската жега, в края на вечерта /вчера бяхме на ресторант/, все още си изглеждах чудесно, след като последвах въпросните съвети.  Относно прическата – в резюме, там също се получиха нещата. Не е моята мечтана прическа, но понеже имам було трябваше да бъде леко прибрана отпред с малко обем, иначе е на едри букли. След като сваля булото, тъй като то е супер дълго и няма как да стои освен на церемонията и на фотосесията, ще махна фибите и ще остана със спусната коса, както най-много се харесвам. Все пак оставам в търсене на някаква фиба/шнола или гребенче, която да ми сложи. Досега обаче не съм открила:(. Тъй като си легнах и с прическа  / голяма изненада!/:), отново в 6,30 все още не съм се развалила, така че и в това следва да бъдем спокойни.  В заключение- доволна съм. Така че, мили булки, бъдете спокойни, всичко ще е ок, все пак най-важно е да имаме настроение и усмивка на лицето!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юли 30, 2013, 08:37:51 »

Бориса, благодаря ти за изчерпателния и доста успокояващ разказ. Много полезна информация, която още веднъж ми подсказва, че съм направила правилния избор за грим и прическа.
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 30, 2013, 11:49:26 »

Бориса, и аз ти благодаря за споделената информация. Слав май наистина си заслужава репутацията. Разказа ти доста ме успокои. Интересни фиби и гребенчета видях на витрината на един магазин на Раковски преди Графа като идваш от НАТФИЗ, пада се малко слеб Билата. Магазин за подаръци е - има всякакви неща. Ако не се лъжа се казва Denix, аз също ще си търся някакъв аксесоар за косата.
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юли 30, 2013, 12:28:52 »

Включвам се и аз, макар и малко късно в дискусията.. При мен нещата си бяха ок до край. Грима ми завърши в 12,30ч. и до края  - 1ч. след полунощ си бях ок.. Единственото, което се наложи беше да ползвам кърпички за лицето и гланц за устни - нищо друго.. Иначе не мръдна, а температурата бе доста висока..
Самия процес по грима беше дълъг и внимателен. Първоначално тръгнахме с една концепция, но в движение се наложи да я променим, тъй като от сенките ъгълчето на едното ми око се насълзи и съответно вече не задържаше нищо. Но въпреки това, резултата бе отличен!
Хубаво е да си прецените добре времето за тази процедура, защото при нужда може да продължи по-дълго и е добре да няма напрежение, което да доведе до претупване.
Отново поздравявам Слав!
« Последна редакция: юли 30, 2013, 12:30:27 от Euphoria » Активен
borissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 30, 2013, 12:35:39 »

Наистина можете да бъдете спокойни за Слав. И аз днес съм вече по-спокойна, защото почти с всичко вече съм готова, но гримът ме притесняваше.. Да, виждала съм го тоя магазин, ама знам ли защо, никога не съм се заглеждала детайлно. Ще мина да го видя. А иначе ако мога да съм ви полезна, за матираща пудра, която купих, за да "спасявам" положението ми препоръча тази -https://maxfactor.co.uk/make-up-products/face/powder/max-factor-creme-puff-powder-compact , а за червило -https://maxfactor.co.uk/make-up-products/lips/lip-gloss/max-factor-lipfinity-colour-and-gloss-lip-gloss. Пудрата /днес съм с нея/ мисля, че наистина е хубава и струва 12 лева, а червилото /имам го отдавна/ е 2 в 1 червило и гланц, които са супер дълготрайни, направо няма махане, бетон smile. Червилото струва 20 лева.
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 30, 2013, 13:23:21 »

Извинявам се, ако ми е глупав въпроса, но гримьора собствен ФДТ ли ползва или трябва ние да предоставим. Четох много добри отзиви за Ревлон колърстей и се чудя има ли смисъл да го купувам, ако той ще сложи негов. За пудра и червило е ясно, че трябват за освежаване на грима.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 30, 2013, 13:29:15 »

Моята гримьорка ми сложи само нейни продукти, аз си купих само гланц smile
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юли 31, 2013, 08:30:20 »

Би трябвало гримьорката да си има всичко smile освен ако ти не държиш на нещо конкректо, което тя го няма...само едно червило и гланц са ти достатъчни  good
Активен
Melinia
Ентусиаст
**
Публикации: 94



« Отговор #388 -: юли 31, 2013, 08:58:43 »

Важно е да се работи с апликатори за еднократна употреба.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: юли 31, 2013, 09:09:39 »

Не виждам как ше стане с такива за еднократна употреба, като хубавите четки са много скъпи и не са за еднократна употреба. Дори световно известни гримьори винаги си ползват едни и същи четки, просто трябва да се дезинфекцирани. Това ми звучи, като да дадеш на художник четки за еднократно употреба pardon
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines