Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:55:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гримът 7-та част  (Прочетена 161843 пъти)
 
yanitsa_d
Ентусиаст
**
Публикации: 65


« Отговор #240 -: април 26, 2013, 10:41:47 »

Здравейте момичета,
Видях че си търсите козметичка за Варна. Преди около месец бяха пуснали ваучери за почистване в салон SiStyle (намира се в мил Двете кули) и останах мнооого доволна. Най-големия плюс за мен беше, че почистването не е ръчно, а се извършва с комедоночистачка. И една черна точица нямах по лицето след процедурата. Винаги имам едно на ум, когато ползвам ваучри, но определено останах положително изненадана. Смятам и точно там да отида и за почистване преди сватбата. Мисля, че козметичката се казваше Айли (не знам дали има друга).
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 26, 2013, 10:46:26 »

Lilly, аз най-често използвам хума и мед. 1 или 2 пъти седмично си правя пилинг с хума, за да махна мъртвите клетки.
Когато ми се появят черни точици или трънчета, мажа лицето с мед и започвам с пръсти за натиска и отлепвам, с плавни движения. По някое време започва леко да пари и малко след това спирам с движенията и оставям още 5 -10 мин меда и след това почиствам с гъбичка за лице и хладка вода.
За мекота си правя маска маска от 1 с.л хума + 1 с.л. мед и малко лимонов сок /лимонът избистря тена/. Мажа на лицето и стоя около 30 мин и после пак почиствам с гъбичка и хладка вода.
А вечер си почиствам лицето с един гел на основата на Каолин, много нежен и добре почиства, после с тоник за лице и след това вместо крем слагам Шипково масло.
Сутрин ползвам крем, за съжаление още не съм измислила алтернатива на дневния крем. Растителните масла са малко мазни, за да се използват през деня  pardon
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 26, 2013, 10:51:44 »

Много благодаря момичета, ще трябва да променя навиците си и да се погрижа за кожата си Wink То това по принцип е важно не само за сватбата, но е добър повод да се замисля и да започна грижите  pleasantry
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #243 -: април 26, 2013, 11:12:55 »

Да и аз съм за хумата, даже съм заредена от БГ всеки път си нося хума и розова вода, много добре действат на лицето, НО съм толкова претрупана със задължения и учене, че рядко имам енергията и желанието да се занимавам с външния си вид, като съм в семестър. Изпиват ми абослютно всички жизнени сили в университета, а спорта го правя като луда не заради кожата си, а заради психическото ми равновесие, та добрия ефект върху кожата ми е едно странично действие. sad
И исках да кажа Лили според мен за да има действие върху кожата спорта трябва да е редовен и доста интензивен, пример: аз бягам 10км минимум 3 пъти в седмицата, повечето седмици почти всеки ден!
Да допълня, че тук в университите, студентите са доста "изпаднали" и външната красота е доста на заден план (за времето, когато ще работят, печелят и могат да си позволят процедури, дрехи и прочие, неща, които тук са неплатими, ако не работиш и то квалифицирана работа), та с годините и аз малко или мнгоо се нагодих на култа към мозъка, ученето и денонощното стоене в библиотеките.
Та така времето за хумата и маските идва при мен във ваканцията, т.е. за мое голямо съжаление не е навик и пстоянство.
За чопленето Муцка какво да ти кажа, ти как се справяш? Аз правя какви ли не фокуси, уча с ръкавици дори и в жегите, в библиотеката не веднъж са ме гледали странно  crazy. Отрких преди две години много ефективен начин за справяне с този ужасен навик: гел нокти! Те са дебели и нямаш шанс да човъркаш каквото и да било. Ходих известно време на маникюрист, но тук е толкова скъпо това удоволствие (само поддръжката струва 200 лева!!!), че един ден реших и си купих сет с лампа, гелове, пили и тн. и с ютюб клипчета се научих и си ги правех сама, лицето ми се изчисти, направо грееше!!! Нямаше по щастлив човек от мен, НО един ден гела просто спря да държи на моите нокти, незнам защо, нямам обяснение, но щом ги направя и на следващия ден е отлепен! Oh my ..., Ходих пак при професионалисти няколко пъти и не ще и не ще да ми стои на ноктите, дори сега като си бях във Варна пак бях уж в най-хубавото и скъпо студио и пак! На следващя ден имах отлепени цели нокти! И така спасението ми замина на кино и лицето ми пак е зле....
Но каквод а се прави, ученето почти свърши вече... за щастие!
« Последна редакция: април 26, 2013, 11:19:11 от Мрявка » Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 26, 2013, 12:32:41 »

Lillly задължително си вземи тоалетно мляко за почистване на мъртвите клетки и тоник , а розовата вода е златна . Аз повече от две години я полазвам и съм супер доволна, кожата направо сияе  girl_wink Иначе е хубаво да се прави почистване, ама аз откакто съм завършила курса ако си направя два-три пъти в годината ще е добре  angry А и скоро никакви маски не съм си правила  cray Май ще е време да се взема в ръце  smile
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #245 -: април 26, 2013, 14:04:32 »

Аз обожавам всякакви козметични процедури- имам предвид приятни, придружени с масаж разбира се! За мен най-важното, за да бъде една жена красива, е хубавата кожа, която не е напляскана с тонове грим! Много често си взимам ваучери от груповото пазаруване и се глезя с много хубави процедури почти без пари. На мен козметичката не ми препоръчва почистване, защото нямам проблемна кожа, а и ми е доста тънка, което прави стискането нежелателно. В днешно време има страхотни процедури с много модерни апарати, които правят чудеса с кожата, но е хубаво да се посъветвате с дерматолог, защото не всичко е препоръчително за всеки тип кожа! smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #246 -: април 26, 2013, 17:09:16 »

Да и аз съм за хумата, даже съм заредена от БГ всеки път си нося хума и розова вода
значи не съм аз единствената по летищата с куфар пълен с хума и розова вода  danceg Мрявка, успокои ме....хихихих

Аз ходих на козметик 3 дни преди сватбата. Знам, че лицето ми не реагира по никакъв начин на такива процедури /зачервяване, обрив, пъпки/ и затова така lastminute.
Нямам пъпки, но пък на нослето ми се появяват малко черни точки и за тях много ми помага 1 аспирин, натрошен на прах с 2-3 капки розова вода /или обикновена/, става кашичка и се търка лицето така. Рецептата е видях от друг сайт и много помага за премахване на точки и мъртви клетки. Та тази процедура е направих ден преди сватбата и кожата ми беше супер !
Исках да направя малко СПА процедури преди сватбата, но не ми стигна времето...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #247 -: април 26, 2013, 17:18:49 »

Ха ха Теа, абсолютно не си! Това ми един от редовните товари вече 7 години!  blush Дори са ме питали на границата какво точно е това (хумата), върви обяснявай! shok

Това с апирина мн интересно звучи, а безпроблемно ли е да се маже на кожата, химическо вещество е все пак?
« Последна редакция: април 26, 2013, 17:21:18 от Мрявка » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 26, 2013, 17:27:42 »

Thea, много интересна рецепта smile Обикновен аспирин ли ползваш? Търкаш кожата, като с пилинг или оставяш да постои?  pardon
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #249 -: април 26, 2013, 21:52:04 »

ma6ka, ползва се какъвто аспирин имаш, аз ползвам най-обикновен /ацетизал/. Точно така, търкам кожата като пилинг и измивам хубаво. После слагам крем или маска, защото все пак изсушава. Като четох за тази маска и всеки казваше, че ефекта е УАУ и пробвах. Чак уау не е, но е супер.
ето и линк към тема за тази маска:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379737

Мрявка, да хим. вещество е, но на кожата ми седи не повече от минута и измивам. А и аспирина не е толкова вреден, четох, че се извлича от растения, вреден е за черния дроб като всички хапчета. То в един крем има повече химия от един аспирин...
А иначе първия път като "пренасях" хума и доста бях стресната да не ме затворят някъде с този прах като дрога  pardon аз взимам все мин. 10 пакета
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 27, 2013, 20:29:04 »

мрявка, това,което ти правиш си е точно ноктопластика,без значение дали с акрил,дали с гел,дали с удължители,на всеки 3 месеца се почива по 1 месец от ноктопластиката,през този месец ти препоръчвам, всяка вечер да си мажеш ноктите с резенче лимон и да го оставяш да ти подейства 15 20 минути и после измиваш ноктите,лимоновия сок заздравява,избелва(понеже съм пушачка и никой не може да ми види ноктите жълти) и растежа на нокътя е стимулиран good
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: май 04, 2013, 11:25:06 »

Момичета, да споделя за аспириновата маска - аз направих алергична реакция и цялото ми лице се изрина. Не страдам от акне, но имам черни точки в областта на носа и брадичката и така една вечер реших да си я направя с цел почистването им. Кожата ми стана много мека след процедурата, но на сутринта УЖАС  Oh my ... безброй ситни пъпчици по цялото ми лице. Ако не сте изпробвали тази маска върху кожата ви, не препоръчвам да го правите дни преди сватбата.  NO
Активен
Danito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #252 -: май 04, 2013, 21:13:01 »

Какво съм харесала за грим:

Много ли е силен според вас? Не съм сигурна за цвета на червилото, дали ще ми стои добре нюд...Аз основно ползвам гланцове. В момента издирвам и гримьор smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: май 04, 2013, 21:23:45 »

не е силен, част  от силата  му pleasantry така или иначе се губи при фотосите. ако си от софия, да ти пратя на моята гримьорка тел?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: май 04, 2013, 21:24:32 »

На мен много ми харесва този грим, даже си го запазих, не знам дали би стоял така добре и на тъмни очи?
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines