Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 09:20:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 12 част  (Прочетена 180205 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 10, 2013, 14:09:45 »

Дени,аз не го приемам като спор или дразнене, изобщо. Всеки споделя неговата гледна точка. Никак не е лесно да се грижиш за инвентар като покривки, панделки и калъфи. Материите стареят, пожълтяват, цапат се , остават петна освен от храна и напитки, но и от свещи, примерно, да не говорим, че може и хванат мухъл, ако влезе влага в найлоновата обвивка от химическото. А гладенето на инвентар за събитие като сватба е много трудно и изморително. Да не говорим, че обикновено сватбите са лятото, вън е 35 градуса и топлината ба ютията .... направо не искам да се сещам  crazy Но въпреки всичко е възможно, въпрос на усещане и желание на организаторите  pardon
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #406 -: май 10, 2013, 15:12:51 »

Точно! good
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #407 -: май 10, 2013, 15:18:08 »

На колко сватби съм била и никъде,ама никъде не съм видяла изгладени покривки! А на моята сватба дори и пердетата бяха измачкани Bravo NO
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: май 10, 2013, 15:20:12 »

За какво са ви изгладени покривки, като в повечето ресторанти държат когато пристигат гостите масите вече да са заредени! Че то нищо не се вижда така или иначе  angry
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #409 -: май 10, 2013, 15:26:03 »

Лили това не е вярно, нашите например няма да са заредени. А ако бяха поискали да са, аз категорично щях да откажа, според мен това не е много професионално да се зареждат масите в един ресторант със салати и бутилки. Чинии, прибори и чаши да, но според мен се виждат покривките и тогава доста добре, ако не са изгладени.
И аз държа да бъдат изгладени покривките и ще ги получа такива, както и панделките н столовете, и волаите и салфетките.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 10, 2013, 18:40:21 »

Лили това не е вярно, нашите например няма да са заредени. А ако бяха поискали да са, аз категорично щях да откажа, според мен това не е много професионално да се зареждат масите в един ресторант със салати и бутилки. Чинии, прибори и чаши да, но според мен се виждат покривките и тогава доста добре, ако не са изгладени.
И аз държа да бъдат изгладени покривките и ще ги получа такива, както и панделките н столовете, и волаите и салфетките.
и при нас нямаше нищо по масите, по изрично нареждане.
Верно че на повечето места не ги гладят, ама ако не бяхте вие, нямаше да забележа веднага. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: май 10, 2013, 21:19:57 »

Не съм сигурна, че мястото на въпроса ми е тук, но понеже не знам къде да питам...
Понеже и аз искам когато влезнем по масите да няма сервирани чинии и завехнали салати, ще поискам да ги сервират след като всички се настанят и ние влезем. Според вас колко сервитьора е нормално да има, за около 70 човека? Така че да не стане едните гости да са вече на предястия, а другите още да си чакат салатите?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: май 10, 2013, 21:32:45 »

Ratatu, вие в кой ресторант сте?
 Имат ли практика да не сервират салати предварително? Изрично попитай в ресторана, има такива места, който не се съгласят да сервират след като са настанени гостите. Разбра се има и други места, където е прието гостите да сядат на сет прибори, чаши и подложна чиния  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: май 10, 2013, 21:48:46 »

Ами, нашия ресторант не е много популярен за сватби /Той е на МФ и отскоро разрешават на външни лица да го ползват/, затова не знам каква практика имат, понеже не са правили много сватби. Управителя ми се видя страшно разбран и се надявам да успея да уредя да няма салати преди да има хора.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: май 11, 2013, 06:37:45 »

роси,ако му кажеш от какви съображения,не вярвам да ти откаже, а по принцип на сватбата на братовчедка ми,бяхме 60 човека  и 3 сервитьори,когато носеха салати,предястия,основни,торта и вече когато някой иска нещо допълнително,което от момичетата можеше тя отиваше
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #415 -: май 11, 2013, 07:10:59 »

Знам че храната разваля украсата, но всеки сам си преценява за влизането в ресторанта. Все пак ако е дневна сватба и гостите ви пътуват от други градове е супер гадно като отидат гостите в ресторанта ( преди това да са били на подпис,църква) и да седят гладни, особено ако трябва да чакат младоженците половин -един час, дори час и половина.И след като влезат младоженците, буквално народа се нахвърля на храната. Хубаво е само за вечерна сватба според мен. Не искам да засегна никой, но се поставете от двете страни на монетата
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #416 -: май 11, 2013, 10:32:05 »

При нас поне ще има Уелкъм Дринк с хапки преди вечерята, в който ние ще участваме, тъй като решихме, че е неуважение да изоставим гостите, за да се снимаме, затова изместихме фотосесията преди цалата сватба, по рано през деня. Освен това, как хората като посещават ресторант издържат да им дойде поръчката, която не идва за по-малко от  10тина минути, без да се нахвърлят върху когото и каквото и да било? Освен това съществува и поняотието лавинен сервиз, при който когато има група с изяснено меню, храната се сервира като лавина и няма хора чакащи по-дълго от нормалното чакане в един ресторант! За мен да се слагат салати по масите си е абсолютно непрофесионално, думата салата, създава асоциация с нещо свежо и прясно, аз пристигна в ресторант, в който салата вече ме чака, честно да си призная ще ми е неприятно да я ям! Особено на открити сватби, хвърчат насекоми прашинки и тн, друг е и въпроса колко зле изглежда това, наредени слатати и шарени фанти, коли и прочие!
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #417 -: май 12, 2013, 10:42:11 »

От нашия ресторант ни предупредиха, че ако няма сервирани салати и безалкохолни ще се позабавят малко. Аз обмислям варианта да е сервирано само едното, но не мога да преценя кое. Може би е по-добре да няма бутилки, защото те закриват украсата повече. При нас ще има Уелкъм дринк, навън,след изнесения ритуал(което всъщност май не е точно Уелкъм дринк) и след като гостите минат да ни поздравят, ще се настаняват един по-един в ресторанта. След като ни поздравят обаче, ние ще ходим за една 2-ра по-кратка фотосесия, което предполага, че гостите не могат да стоят и да ни чакат гладни и жадни. Това означава, че с взлизането на гостите, трябва да започне сервирането на този, който е седнал и се чудя дали не се обезсмисля това малко по-късно сервиране. Знам колко изтощително може да е ходенето на сватба и как обикновено като вляза в ресторанта, нямам търпение да си пина едно студено сокче или малко вода(особено като е горещо). Мисля, че в този момент, това е по-важно за гостите от това каква е украсата! Още го обмислям и не съм се спряла на конкретно решение и приемам мнения в тази насока!  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #418 -: май 12, 2013, 10:59:16 »

Аз не мисля, че е нужно всички гостите да седнат, че да почнат да им се разнасят салатите. Защото този, който е бил пръв може да чака и половин час. Съвсем пък не виждам смисъл да се изкарват, когато младоженците влязат. Нали за това гостите отиват преди това, да се настанят, да им се сложи каквото ще им се слага и после да влезнат младоженците. То ако се разнасят чинии вас ли ще гледат, или мятащите се сервитьори...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: май 12, 2013, 11:04:45 »

При нас сервирането ще започне, като се настанят гостите, като няма да се изчаква да седнат всички гости. Чак толкова официално сервиране няма да правим  pardon А ние ще влезем след като са сервирани салатите. Нашия ритуал ще е пред самия ресторант и след това ще приемем поздравления и ще си направим снимки с гостите. След това всеки влиза и се настанява. Така като влезем ние, гостите ще са си поели дъх и ще са се отпуснали, ще имат сервирана напитка и салата.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines