Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 07:20:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 12 част  (Прочетена 180153 пъти)
 
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: май 08, 2013, 19:14:37 »

Точно така, на мен ми хареса тук и идеята, че масите са наредено шахматно и така всеки вижда всичко.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #391 -: май 08, 2013, 19:32:15 »

Ами той и буркана е прозрачен, ама не можете да гледате през него.... Просто образа се размазва.
Шахматното разположение е супер good
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #392 -: май 08, 2013, 20:57:22 »

Миналата събота бях на сватба с много семпла украса. На всяка маса имаше по 4 буркана с дантела по средата и в два от тях по едно градинско цвете и табела с името на масата в средата. Доста оригинално и с минимален бюджет. Ако някой иска снимка да казва, голяма е като формат и не мога да я прикача
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: май 08, 2013, 21:02:05 »

ами не можеш ли да намалиш размера и после я качи, така всички ще видят
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: май 08, 2013, 21:07:06 »

Миналата събота бях на сватба с много семпла украса. На всяка маса имаше по 4 буркана с дантела по средата и в два от тях по едно градинско цвете и табела с името на масата в средата. Доста оригинално и с минимален бюджет. Ако някой иска снимка да казва, голяма е като формат и не мога да я прикача
Ако не ви затруднявам, интересно ми е да видя как е декорирано цветово.Благодаря
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #395 -: май 10, 2013, 06:19:58 »



Casky, без теб нямаше да мога:)
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #396 -: май 10, 2013, 06:21:42 »

След като донесоха храната и масите бяха пълни, но не претрупани
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: май 10, 2013, 08:55:52 »

Ами то това си е нормален ресторант....
По принцип ресторанта и  столовете като са красиви, няма как да изглежда зле обстановката.
На мен тези буркани не ми харесват въобще. Според мен идеята е за градинска сватба.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #398 -: май 10, 2013, 09:29:55 »

Имам един въпрос към тези, които са били на повечко сватби. Никой ли не глади покривките? Хайде за калъфките на столовете разбирам, че е трудно и няма много голям смисъл, но тия ръбове по покривките направо ми бъркат в очите. На снимките, които гледаме в нета с разкошните декорации  няма такова нещо.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #399 -: май 10, 2013, 11:18:46 »

И на мен това с неизгладените покривки и калъфи ми бърка в очите. Гледах много скъпи украси на големи агенции и пак беше така.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 10, 2013, 11:34:51 »

Оле, аз си мислех, че само аз съм така претенция  girl_impossible
Направо си отдъхнах като видях, че сте писали за покривките. Мен това направо ме влудява, просто не мога да ви опиша колко много ме дразни.
При мен няма да са изгладени, защото не успях да се "вредя" за добра агенция за декорация /тази която исках е заета за моята дата/, от ресторанта вече ме гледат лошо, заради всички други неща и само като споменах покривките  crazy crazy crazy
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #401 -: май 10, 2013, 11:35:44 »

За покривките нямам обяснение, но за калъфите - след сватба се дават на почистване във фирма - пране, гладене, химическо ако се налага, и ги получаваме на закачалки - по 2-3 калъфа максимум на закачалка, но при транспорта е неизбежно известно намачкване, тъй като няма как да се сгънат в правилна форма (като чаршаф примерно), а от собствената им тежест там където се прегъват и се мачкат. Ако става въпрос за транспорт на 5 калъфа, могат да се сложат внимателно по седалките и няма да се измачкат, но като става въпрос за 150 примерно, нещата стоят другояче. При складирането пак се провесват, но трябва да се транспортират до ресторанта в последствие, заедно с още много багаж и пак става същото, дори да си ги гладил повторно. Опитвала съм да се гладят и на място калъфите, или поне да се освежават по гънките от първоначалното гладене, но нямате представа колко време отнема да се изгладят на ръка 150 калъфа, съответно не можем да декорираме ресторанта два дни по-рано (някои ни дават 4 часа максимум преди събитието). Ако екипа по декорацията е примерно 6-7 човека, няма да е проблем двама от тях да гладят на място, но на тези хора трябва да се плати, което няма как да стане при наемна цена на калъфа от 2-3 лв да речем. С това искам да кажа - правилно е да са изгладени идеално и калъфите, и покривките, и панделките и всички останали материи, просто при някои е много трудно съхранението и транспорта им в отлично състояние, а обратната ситуация води до голямо оскъпяване, което прави продукта непродаваем.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #402 -: май 10, 2013, 11:47:37 »

Не съм съгласна с това обяснение. С цена на наем от 2-3лв калъфите многократно се изплащат и могат да бъдат в подобоващ вид. Ако аз организирах събитие, бих си купила от тези парните ютии дето изглеждат като прахосмукачка и да гладя директно върху маси и столове, става за секунди.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: май 10, 2013, 12:13:36 »

Аз също не съм съгласна с това обяснение, защото съм участвала в подготовката на не 1 сватба и още други различни събития и мога да кажа, че съм гладила калъфи и покривки като луда, с Ч-А-С-О-В-Е!
Мога да дам пример дори с абитуриентските балове - това са събития, които са супер непретенциозни, гостите /младежите/ им е все тая дали е изгладена покривката или не, но въпреки това покривките до една сме ги гладили, дори платнените салфетки сме гладили! Според мен е въпрос на желание и организация. Има агенции, които и това правят, без да е нужно да се опоменава изрично, но явно са малко /за съжаление и аз не попаднах на такава, заради мотаенето ми по този въпрос/.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #404 -: май 10, 2013, 13:28:54 »

Аз просто дадох обяснение, на това, което сте видели. Не казвам, че така се прави, или така трябва, напротив! Съвсем друг е въпроса вече, кой как избира да работи и какви критерии за качество на услугата избира да покрива.  ma6ka_ сама казва, че не за всички това е практика, фирмата, която е харесала е била заета, и се е наложило да направи нежелан избор. Не искам никого да дразня, или да предизвикам, още по-малко да споря за очевидни неща. Просто се опитах да ви обясня гледната им точка, и причините да имат такава практика. Аз смятам че не е нужно да се упоменава изрично материите да са изгладени, мисля че това се подразбира. Съответно има фирми, които са на същото мнение, и такива, които не са. Избирайте мъдро и навреме, и няма да ви се налага да се ядосвате с подобни казуси! И го казвам с най-добро чувство! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines