Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:57:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кино Седмица - 18.02 - 24.02  (Прочетена 49273 пъти)
 
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: февруари 23, 2013, 20:47:33 »

на мен ми харесват  Bravo честито!
иначе сватбата винаги е свързана с подобни различни мнения. Аз днес го прекарах лежейки -нищо не ми се прави, болеше ме корема (заради цикъла).
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #211 -: февруари 23, 2013, 21:02:31 »

Мариелка обувките са много хубави Bravo
Честито give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: февруари 23, 2013, 21:03:36 »

Мариелка и на мен ми харесват обувките. Моите бяха подобни. Само че цвета не се вижда много добре. На мен поне повече ми синеят.
А за поканите, и аз имах разногласия с родителските тела, но в крайна сметка бяха каквито аз исках. Ние на родителските покани имахме различен текст, понеже на мен ми беше странно за родителите да не е нещо по лично. Пък и в повечето текстове излиза, че родителите канят сами себе си!  smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: февруари 23, 2013, 21:12:25 »

Радвам се, че ви харесват  girl_wink danceg
За поканите- аз не съм споделяла с тях какъв е модела и по-добре blum
А за текста за родителите- от готовите нищо не ми допадна, а не мога да измисля нещо лично за свекърите pardon затова просто написахме "Скъпи родители"...
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: февруари 24, 2013, 08:01:07 »

Добро утро!

днес рано съм станала и имам повечко време да чета из нета и да пия дълго време кафенцето  Wink
Вечерта ще ходим с милото до молЪ да ядем сладолед и да обсъдим почивката ни  yahoo (въпреки че на моменти се вълнувам и си мисля за бъдещо бебче, в други пък си викам, че сега е момента да се насладя и на тези дни, идва пролет, лятото... и сме само двамата  heart то не пречеше да пробваме за бебето, но нали искам на почивката да дивея пак на аквапарка и по тази причина ще изчакаме, че и без това меден месец нямахме, заради работа и учене  tease ) Обмислям и пак да се гмуркаме и да опитаме това
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #215 -: февруари 24, 2013, 08:56:42 »

Добро утро, Оскарки!
Нека не забравяме, че седмицата започна на кино тема Wink.
Тук времето е отвратително. По този повод ще се видим с най- близките ни семейни приятели и ще идем да пием кафе в някакъв нов турски ресторант. Имало и кадаиф с кашкавал crazy и много турски десерти, които аз само ще гледам.  girl_impossible
Мариелка, много ти са хубави обувките, много танци да изтанцуваш с тях и да имате сватбата, за която си мечтаеш.
_Ezra_, толкова сте млади, и влюбени, времето е пред вас, насладете му се heart
Така, сега отново се връщам към прозата на деня - готвенето. Замислили сме да приберем в буркани киселото зеле, че взе топло да става. Та и яденето днес ще е постни сърми.
Ползотворен ден на всички и отделете време за приятели!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 24, 2013, 10:18:20 »

Добро утро!
Цяла седмица ставаме в 9 с Яворче ,а днес точно когато имах нужда да дремна /нали довечера са Оскарите/ диването се е ококорило от 7 .И сега спи все пак де ,но аз реших да сготвя нещо през това време ,че поне обеда и следобеда да са ми свободни и безгрижни.За Оскарите ще подпирам очите с клечки Girl_hide.
_Ezra_ за къде планирате почивката? Колкото до бебчето хич не му мисли толкова ,както казва свекърва млади сте ,всичко е пред вас.Аз ей така все го планирах това бебе и не ставаше и накрая бременна на 4-5 дни съм обикаляла 3 дни Будапеща на крак до припадък и пътувах 24 часа .Ама тоси е Божа работа.Вие се обичайте и се наслаждавайте на живота!
svekarva и моя мъж се беше амбицирал и една година правихме кисело зеле,т.е. той го прави ,аз не съм се занимавала.Ама си начеса мерака и вече не ще и да чуе .То беше претакане всяка вечер ,то беше чудо.Сега като ми се правят сърми отивам на пазара и купувам една зелка от някоя баба и като му се припие армеена чорба на съпружето пак така .Не ,че блока ни не е пълен с баби и вратата към мазите като се отвори миризмата на втасало зеле може да те убие  tease.И ако не можеш да опиташ довечера да споделиш поне ястията от ресторанта.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: февруари 24, 2013, 10:23:39 »

Добро неделно утро! Почерпка с един според мен недоспал като мен бухал angry и цитатчето ми за деня за вас:

Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #218 -: февруари 24, 2013, 10:58:49 »

Добро утро give_rose

Езра и на мен така ми се ходи на почивка sad Ама мъжа толкова работи, че и на Кранево да идем това лято ще се радвам (че ако се случи нещо да се връща през деня sad ). Много се радвам за вас yahoo И днес хубаво да си обсъдите почивката blum

Свекърва да разкажеш за ресторанта blum Кадаиф не обичам (а с кашкавал съвсем), но турска баклава.... tease Аз обичам да е много сладко (той и мъжа е същия), точно както са турските десерти tease tease tease
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #219 -: февруари 24, 2013, 12:08:09 »

Добър ден и от мен!Днес пак хубавичко си поспах,но поне успях и да си свърша къщната работа smile
Аз също много обичам почивките,но приятелят ми работи много,а и като цяло не е голям фен на пътуванията,за което направо да му се начуди човек  pardon Така че с него ходим доста рядко някъде за по-дълго време sad Тази година обаче съм си го резервирала за пролетта и няма измъкване beating ,тъй като си изкарахме паспорти и ще ходим за ден-два до Истанбул.От доста време ми се ходи там и сега нямам търпение да се постопли малко  yahoo
Svekarva,аз много обичам турска кухня и особено сладкишите им,хапвам си по доста от тях с най-голямо удоволствие smile Никога не съм яла кадаиф с кашкавал,опитвала съм го само в подсладен вариант и ми е много интересно дали ще е вкусно ,така че и аз ще те чакам с отзиви от ресторанта Wink
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #220 -: февруари 24, 2013, 15:29:32 »

Привет и от мен!  smile

Мариелка , обувките са много хубави  good Винаги са ми допадали цветните елементи при булката  smile
Свекърва  , от сиропираните десерти единствено кадаиф харесвам, но с кашкавал нямам идея как е. Харесвам в комбинация със сладолед  smile Лично на мен турската кухня ми идва малко по-тежка, а десертите твърде сладки. Истинско турско кафе обаче с локум никога не бих отказала  smile

На мен днес ми е по "котешки" - в къщи, на топло, пред телевизора. Снощи до късно бяхме на рожден ден на племенницата и днес ми е едно отпуснато и не много комфортно след прекаляването с храна и десерти. Обещах да ви кажа какво измислих за подарък на сладураната освен полото, което ви показах. Истината е, че тя ме улесни малко с един комплект за оцветяване, който си хареса и ме улесни в избора. Реших обаче да й поръчам и едно балонено човече, което стана много хубаво. Малко беше трудно за транспортиране в колата, но мисията беше успешна  smile Ето го и него:


* P1040107.JPG (71.69 KB, 400x710 - видяно 198 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #221 -: февруари 24, 2013, 16:15:57 »

Тате, тате, виж групов секс! - казва малкото червейче, сочейки на баща си порция кадаиф Wink
Да ви кажа, хич не е лошо кадаиф с кашкавал. Оказа се, че познаваме главния готвач, та се намърдах в кухнята и подробно видах как се прави: На дъното на метална купа /за супа/ се карамелизират 3 с.л. захар, добавя се 1с.л. краве масло и се бърка. От онези, готови за заливане кадаифи в алуминиеви тави за еднократна употреба /турски са и ги има по магазините/, слагат препълнена шепа и хубаво го натрошават да стане с дебелина един пръст. Слагат го да се запече във фурна и заливат с топъл захарен сироп. Обръщат купичката върху чиния, настъргват твърд кашкавал, млени орехи и го сервират с дъгички портокал и грепфрут. Не е с много сироп и като е с карамелизирана захар не натъртва много. Турското кафе хич не беше хубаво, само ми остана по зъбите. Мъжете ядоха къпана баница и пиха турски чай и останаха по- доволни от нас, жените. Приятелите ни ще женят син - с нашия имат 14 дни разлика, ходиха в една детска градина и после учиха в една гимназия. Сватбата беше планувана за миналото лято, но имаха смъртен случай в семейството на момичето, та я отложиха за месец май, тази година. Хихи, преминават през нашия огън, защото и техните са в чужбина и само командосват и искат нереални неща, пък се и сърдят. Тяхната снаха искала "сладка маса" за посрещането в ресторанта, та обещах да поразпитам тук що за чудо е това. От детските теми зная за масата на Марта, Ивелка беше постнала някакъв линк на сватба в Америка, където имаше такова нещо....На гостите ще подаряват снимка, сватбата още няма тема, няма и цветове.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #222 -: февруари 24, 2013, 16:39:14 »

Винаги съм харесвала "сладките маси" , но така и не се реших на нашата сватба да има.
Ето идейка:  http://divineweddingsblog.blogspot.com/2012/10/sweet-love.html
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: февруари 24, 2013, 18:30:00 »

Под 'сладка маса', мисля че булката си представя маса с шоколадов фондан и различни плодове
...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #224 -: февруари 24, 2013, 19:41:49 »

Ами не, представя си я с бонбони и сладки и точно с някакъв надпис и пано. Но на мен и на свекървата не е ясна концепцията и за какво точно служи тази маса, кога се ходи там, има ли правила за подреждането и разни такива. Има два месеца, може и да се откаже Wink. Сватбата е голяма - 120 души. Всеки сам ли си взима нещо? Ще питам и по сватбените теми.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines