Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 22:37:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 217801 пъти)
 
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #360 -: януари 31, 2015, 23:27:16 »

Ох, аз не знаех...този на Цариградско.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #361 -: февруари 02, 2015, 08:20:26 »

dreamcometrue88 Лозенския манастир до с. Равно поле. Само да не се объркате защото над село Лозен има друг манастир, който също се казва лозенски. Казва се Лозенски манастир Св. Спас. Този, за който ви говоря се казва Св. Св. Петър и Павел
Тръгвате в посока Пловдив, Подминавате караулката КАТ на Църна Маца, продължавате още няколко километра. Следите в дясно разклона за село Долни лозен. След като завиете в дясно веднага в ляво, така че минавате под магистралата в посока север към Равно поле. Най-добре го вижте на картата.
« Последна редакция: февруари 02, 2015, 08:30:50 от AIVEN » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #362 -: февруари 04, 2015, 21:17:30 »

Някой може ли да даде инфо относно изнесен ритуал в Семинарията? Също с озвучаването как стои въпроса, има ли такса, няма ли...изобщо всичко ще ми е полезно. Чудя се дали да не рискувам с ритуал там, нищо че е септември.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 07, 2015, 20:11:11 »

В крайна сметка днес, докато се разхождахме с майка ми, влязохме да запалим по една свещичка в Св. София и се видяхме със свещеника, попитахме за датата и часа, които ни интересуваха, бяха свободни и капарирахме директно. Та, 05.09 от 15ч. в Света София smile  yahoo Bravo
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #364 -: февруари 07, 2015, 21:36:41 »

И ние капарирахме днес в Семинарията и говорихме за изнесения ритуал там, много хубаво ще се получи според мен :-)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 07, 2015, 23:20:24 »

Браво, супер е, чувала съм добри отзиви за Семинарията, а щом ще ви се получи и с изнесения ритуал, това което искаше.... Още по-супер  danceg  good
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #366 -: февруари 08, 2015, 01:02:25 »

Да, защото казаха, че в случай на дъжд ще има възможност да се ползва някоя от залите в самата Семинария, което премахва притесненията ми, че ще се измокрим до кости. Доволна съм (е, все пак се надяваме, че няма да вали де)
Активен
ann_pp
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #367 -: февруари 09, 2015, 17:29:31 »

Момичета,
следя темата с църквата, защото ми се иска нашата венчавка да е в някой светъл манастир близо до София с красива природа.
Ходих до Долнолозенския манастир 'Св. Петър и Павел' и наистина е чудесно мястото. Мога само да го препоръчам - съчетава в себе си хем красива църква, хем невероятна природа. Но.. за съжаление нашата дата е по време на Петрови пости и ми отказаха от манастира.
За булките, които не са си резервирали все още църква, да знаят, че там по време на Велики и Петрови пости не може.
Та, търся си манастир за венчавка, близо до София. Ще погледна Боянския манастир... Ще се радвам, ако някой се сети за някой друг подходящ, да ме насочи  smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #368 -: февруари 09, 2015, 17:39:30 »

ann_pp  Много жалко, че така се е получило при вас. sad Няма ли начин как да промените датата. Това е много важно от църковна гледна точка. Дори и в светските църкви не е сигурно, че ще ви приемат по време на пости. Освен това не е на хубаво да се жените по време на пост. Казвам го, като чисто приятелски съвет
give_rose
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 17:41:01 от AIVEN » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #369 -: февруари 09, 2015, 17:48:29 »

Съгласна съм, че не е много хубаво да се прескачат църковните канони за сватбата... НО... за съжаление тази година Петровите пости се падат баш юни месец , който е най-предпочитан за сватби. Моята сватба пък беше по време на Коледните.. Църква , която да направи ритуал винаги ще има (което няма да споря дали говори добре за църквите или не), въпроса е вие как си го чувствате. Ако за вас е грешно да нарушите църковните разпоредби - не го правете - направете сватба в неделя, както си му е реда и сменете датата. Ако решите , че сте вярващи в Бог но не и в църквата (както съм аз) направете го както вие си решите. За мен вярата е въпрос на личностно виждане и усещане. Когато се женихме по време на Коледните пости не съм чувствала грях - напротив , страшно се радвам че навръх един от най-светлите ни празници (Никулден) сключихме брак.
Официално е забранено , но аз не го усетих така - усещах си го че така е трябвало да стане и е трябвало точно Св. Николай да бъде покровител на нашето семейство. give_rose

ann_pp За манастир освен в Драгалевци има и един мъничък в Бистрица... Ти държиш да е в тези по-крайните квартали и да е манастир ако правилно те разбирам или? Опиши по-подробно какво си представяш и се надявам да ти съдействаме  give_rose

Активен
ann_pp
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #370 -: февруари 09, 2015, 17:55:12 »

Мерси за съвета, AIVEN и milenkata  give_rose
Честно да си призная, толкова ми хареса манастира и някак си така го почувствах като нашето място, че наистина ми се прииска да сменим датата, но за съжаление вече сме резервирали ресторанта.
Сестрите ми споделиха, че понеже св.Петър е покровителят на техния манастир не желаят да благославят венчавки по време на Петрови пости. Доколкото разбрай няма проблем през другите пости ( но може и да греша?!)
Иначе проверих в св. София и те венчаят по време на Петрови пости ..
Пък и датата е символична за нас, затова толкова много държим на нея.

milenkata , представям си го точно като Долнолозенския манастир  smile - светло, не прекалено изписано и тъмно, по възможност с красива природа около храма. Трябва да има място за около 100 човека. И по възможност да не е много комерсиално и да се засечем с другата булка на входа, може да са предрасъдъци ( както ми каза отеца от св. София), но аз си вярвам,че не е хубаво две булки да се засечат на някой от ритуалите.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 09, 2015, 18:35:04 »

В крайна сметка днес, докато се разхождахме с майка ми, влязохме да запалим по една свещичка в Св. София и се видяхме със свещеника, попитахме за датата и часа, които ни интересуваха, бяха свободни и капарирахме директно. Та, 05.09 от 15ч. в Света София smile  yahoo Bravo
Супер! Аз много харесвам тази църква, била съм и на сватба там - беше много хубаво.
Иначе, аз ако имах църковен брак, щях да се спра на Руската църква.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 09, 2015, 19:00:09 »

Черешке, обожавам Руската църква, но е многоооо малка и прекалено тъмна за сватба smile Беше първото нещо, което си помислихме с приятеля ми, но минахме един ден и като го гледаш за сватба, мислиш за доста повече неща и  blush Но е прекрасна  heart
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #373 -: февруари 15, 2015, 16:13:20 »

Почти всичките църкви в София са много хубави , но голямата част от тях или да много тъмни или няма възмножност за паркиране. Една от любимите е Св. Петка ( тази зад хотел Шератон) но е тъмна

Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 25, 2015, 18:59:27 »

Момичета ние сме се спряли на 06.06.2015,но не мога да разбера дали тогава е позволен църковния ритуал. Някоя от вас да знае?.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines