Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 05:35:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 217696 пъти)
 
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 12, 2015, 14:25:29 »

Морето кръщелно също е загубено и ще си вадя дубликат. Отиваш в църквата в която си кръстена, даваш имената на кръстника,твоите имена,месеца и годината. За кумата обяснете в църквата какво е положението,смятам,че ще направят компромис. На мен ми казаха,че не ми искат кръщелното, щом казвам,че съм кръстена значи съм,ако лъжа си е за моя сметка,защото лъжа Бог и венчавката не е валидна. Но в някои църкви много държат на документа,най-добре виж в църквата какво ще кажат. Успех! smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: януари 12, 2015, 14:35:24 »

 smile Лорка, благодаря ти за отговора. Вие към коя църква сте се ориентирали?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #347 -: януари 12, 2015, 14:52:13 »

Нашата сватба беше в Св. София - 300лв е ритуала. Дубликати на кръщелни се водят срещу 15 лв от църквата, в която си кръстена. Трябва да им кажеш година  и дата на кръщаване, трите ти имена , имена на родители и име на кръстник. Ние вадихме дубликати и за мен и за мъжа ми smile

За кумовете - на нас искаха само да им погледнат кръщелните, така че може и да нямате проблем, ако говориш с тях
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: януари 12, 2015, 15:14:13 »

smile Лорка, благодаря ти за отговора. Вие към коя църква сте се ориентирали?
Света Троица
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 13, 2015, 11:13:07 »

Миленка, много благодаря за информацията. Най-вероятно ще си извадя дубликат Wink
Активен
Ekaterina_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #350 -: януари 18, 2015, 12:12:10 »

Нашата венчавка беше в Лозенския манастир. Прекрасно място, препоръчвам ви го!

http://lozenskimanastir.org/galeria/kraq_na_lqtoto/15.htm

Здравейте, много ми харесаха снимките от този манастир. Можете ли да споделите каква е цената на венчавката там?  give_rose
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: януари 18, 2015, 13:02:43 »

Дори и не съм кръстена  pardon няколко дни преди венчавката ще ме кръщават funnytooth При нас искат само да видят кръщелните и документа за гр. брак е и такса от 230лв, която според мен е много за нашия град..
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #352 -: януари 20, 2015, 14:55:29 »

Ekaterina_P В този манастир има различни опции, вкл. да си повикате вие свещеник, защото това е девически манастир и там няма свещеник, идва  Елин Пелин. Базовата цена до миналата година беше около 130лв, хор се доплаща отделно. Цените там са добри, мястото все още не е комерсиализирано, макар да се говори че човек със съмнително минало е един от най-големите им спонсори.Манастира се казва Петър и Павел, в интернет има телефон, може за всичко да попиташ. Намира се непосредствено до изхода на магистралата за Пловдив, на пътя за Равно Поле.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: януари 29, 2015, 15:59:32 »

Днес ходих да си взема дубликат от кръщелното свидетелство от Св. София и питах за венчавка на 13. юни. Отците нещо не ми вдъхнаха доверие.
Аз казвам: "Определили сме дата 13 юни за нашата сватба и се интересувам дали можем да направим венчавката си тук при вас". Единият ме пита: "Как така сте определили дата?" и ми се сопка.... (?!?!). Доста странно отношение.
Отвориха една книга с график, венчавките са през 30 мин. Капарира се 150 лева и другите 150 се плащат 1-2 седмици преди сватбата. Църквата много харесва, но все още малко се колебая дали да е точно тя.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: януари 29, 2015, 16:09:33 »

Аз мисля да ходя в неделя, понеже през другото време съм на работа (даже и в събота/извънредно  blush) Ние искаме в Св. Параскева, но като втори вариант мислим Св. София. От мои познати знам за кофти отношение там, но при Миленка е било ОК от разкразите й. Въпросът е, че нейната сватба не е била "в сезона" така да се каже...  Curtsey
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: януари 29, 2015, 16:15:49 »

Къде се намира тази Св.Параскева?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #356 -: януари 29, 2015, 17:03:35 »

Да , моята беше малко извън сезона и може би затова получихме невероятно отношение. Като църква обаче (което е без значение за сезона) е страхотно, величествено и невероятно за снимки. Отделно хорът им е много добър, ритуала не е много дълъг (именно защото сватбите са през половин час)...
Като храм е невероятно, но вече дали ще попаднете на попове е друг въпрос....
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: януари 29, 2015, 17:08:06 »

Къде се намира тази Св.Параскева?

На Дундуков и Раковска... Отвън е уникална, има много място за снимки и се получава красиво, от това което съм гледала. Вътре не е така впечатляващо и е по-тясно (което ме притеснява всъщност, понеже ние сме 100+ човека по първоначални данни), имат многоо добър хор (мнение от сватбата на една позната) и това е в общи линии.

milenkata Няма две мнения отвътре е уникално, въпреки че като архитектура отвън  NO
« Последна редакция: януари 29, 2015, 17:12:47 от alexandrova_90 » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #358 -: януари 29, 2015, 22:53:31 »

Момичета, зяпах в нета за бест уестърн хотела, но се чудя как стои въпроса с удобна църква, има ли нещо подходящо на адекватно разстояние?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #359 -: януари 29, 2015, 22:58:51 »

Момичета, зяпах в нета за бест уестърн хотела, но се чудя как стои въпроса с удобна църква, има ли нещо подходящо на адекватно разстояние?

Кой бест уестърн? Има няколко в София...
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines