Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 13:14:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 205364 пъти)
 
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #405 -: октомври 25, 2015, 21:15:03 »

А може ли някой да ми каже кога точно пее хора в църквата ? Когато влизат младоженците или ? Извинете ме за невежеството ...  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: октомври 25, 2015, 21:34:39 »

Мис, хора пее по време на влизането, припяват и когато попът чете,  също така и на излизане от църквата.
Ние трябваше да избираме дали искаме хор или не. Добре, че избрахме да има, защото наши приятели се отказаха от него и мога да кажа, че на моменти беше неловко, защото беше тишина и не беше никак тържествено.
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #407 -: октомври 26, 2015, 00:47:58 »

Благодаря ти за отговора . Ще помисля над това
Активен
Percefona
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #408 -: октомври 28, 2015, 00:42:27 »

Gehenna,
изключително съм ти благодарна за отговора, както много добре си усетила, изобщо не съм разбрала, че не може във всеки един ден от седмицата. Аз си мислех, че стига да не е в изрично забранениете дни по време на пости и празници (и събота), по всяко друго време може.  blush
Тази информация ще стесни възможностите ... добре че не го разбрах, когато вече съм запазила дата за гражданския брак.
Ще трябва да се решавам бързо че ноември наближава. Добре че бъдещият младоженец е оставил тези решения изцяло на мен.  Bravo
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #409 -: октомври 28, 2015, 14:49:08 »

Gehenna,
изключително съм ти благодарна за отговора, както много добре си усетила, изобщо не съм разбрала, че не може във всеки един ден от седмицата. Аз си мислех, че стига да не е в изрично забранениете дни по време на пости и празници (и събота), по всяко друго време може.  blush
Тази информация ще стесни възможностите ... добре че не го разбрах, когато вече съм запазила дата за гражданския брак.
Ще трябва да се решавам бързо че ноември наближава. Добре че бъдещият младоженец е оставил тези решения изцяло на мен.  Bravo

Усетих те аз  pardon

Проблемът е, че ако не си много вярващ и особено ако не живееш в източно-православна държава, абсолютно е нормално да се объркаш.

Принципно до колкото знам католиците например нямат такива ограничения. Отново имат "забранени дни" и т.н. Също така май събота не се препоръчва заради редовната литургия тогава (реално можеш, но попът ще чете не толкова за брака, а за съботна литургия) и някакви такива.

Можеш да се разровиш в гугъл за църковния календар за 2016. Хем ще видиш кога са задушниците, хем ще разбереш кога са и няколкото плаващи забранени дни. Ако имаш проблеми, бих ти препоръчала да отвориш блога на Ники Митев. Без да искам да му правя реклама, той всяка година публикува статия по темата с всички забранени дни и също най-популярни дати за брак и т.н.  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: октомври 29, 2015, 21:52:38 »

А най-добре ходи в църквата и питай на място.  good В манастирите спазват много строго забраните, но в църквите не е на 100% така. Била съм на не една сватби с църковен брак в събота. smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #411 -: ноември 27, 2015, 09:57:00 »

Здравейте, момичета!
Това е първият ми пост в този форум и можете да си представите колко съм развълнувана.
Ще започна да се включвам съвсем скоро и по другите теми, но започвам с много важно питане.
Имате ли информация за параклис "Свети Иван Рилски" на бул Братя Бъкстон? Никъде не мога да намеря нищо, а е съвсем близо до нас и се чудех дали да го включвам като вариант?
Иска ми се да намеря място със смислена церемония, доколкото е възможно .... интериор и снимки пред сградата не ме интересуват. Отворена съм за предложения, търся си нашето място...
Здравейте, Percefona
На бул. Братя Бъкстон се намира катедралния храм Успение Богородично. Той е много красив и подходящ за Венчавки. В подземието му се намира малкия храм, който е посветен на Св. Иван Рилски и всички български Светии. Предполагам, че него търсите. Също така там има и параклис с баптистериум (басейн), в който се извършват кръщенки, и който е посветен на Св. Георги. Знам това защото посещавам тази църква и малката ми дъщеря е кръстена там. Надявам се да съм бил полезен.
give_rose give_rose give_rose
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #412 -: януари 11, 2016, 11:07:01 »

Аз имам важен казус. Ако един от кумувете не е християнин, а искаме да имаме църковен брак, как можем да процедираме, има ли някакви вратички?  crazy
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #413 -: януари 11, 2016, 11:12:39 »

Аз имам важен казус. Ако един от кумувете не е християнин, а искаме да имаме църковен брак, как можем да процедираме, има ли някакви вратички?  crazy
И ние имаме подобен проблем - само кумът ни е кръстен, кумата не е. В църквата,която избрахме, казаха, че няма никакъв начин кумата да бъде с нас отпред, докато ни венчаят...Дори за снимките! Трябвало да бъде отзад при всички гости. Попитах и ми отговориха, че за църковния брак можем да имаме други кумове, различни от подписването. Иначе само кумът щял да бъде вписан в свидетелството, което ни издават.
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #414 -: януари 11, 2016, 11:19:39 »

И ние имаме подобен проблем - само кумът ни е кръстен, кумата не е. В църквата,която избрахме, казаха, че няма никакъв начин кумата да бъде с нас отпред, докато ни венчаят...Дори за снимките! Трябвало да бъде отзад при всички гости. Попитах и ми отговориха, че за църковния брак можем да имаме други кумове, различни от подписването. Иначе само кумът щял да бъде вписан в свидетелството, което ни издават.

Много тъпо sad Поне във вашия случай кумата може да бъде кръстена, а при нас ще е тъпо да я караме да си сменя име и религия и става една много тъпа ситуация  sad
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #415 -: януари 11, 2016, 11:24:19 »

Тя изобщо не желае да се кръсти...Много сериозно обмисляме дали да нямаме две кумски двойки - една за подписването, и една за църквата, хем няма да има обидени, че имаме много желаещи huhhuh.gif
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #416 -: януари 11, 2016, 11:32:07 »

Тя изобщо не желае да се кръсти...Много сериозно обмисляме дали да нямаме две кумски двойки - една за подписването, и една за църквата, хем няма да има обидени, че имаме много желаещи huhhuh.gif

И аз съм си мислила за други хора в църквата, но така пък няма ли да е тъпо спрямо кумувете? И в ресторанта реално с коя двойка ще сте на една маса?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 11, 2016, 13:33:49 »

Alia89 ако вашият кум/а иска може да приеме християнска вяра, което не вярвам. Другия вариант е в църквата до вас да застане някои близък и така..

SummerMoon , ако бях на вашето място щях да ги сменя кумовете, колко и да са ми близки.. Да е казала в самото начало и да не са приели.. Наистина в ресторанта, кои ще седне до вас..

 Offtopic не разбирам хора, които приемат да са кумове, а не искат да поемат отговорност..
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #418 -: януари 11, 2016, 13:45:33 »

Ситуацията е неприятна,но моят братовчед бяха в гражданското свидетели,а в църквата бяха друга двойка -така бяха поискали младоженците.Ами според разказите е било доста забавно и не е имало проблеми,всички са си били и на една маса-6 човека. Но това е било казано в началото и не е имало място за сърдене,та ако много държите и това е вариант,стига да няма проблем.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 11, 2016, 15:54:25 »

Alia89, ние бяхме в такава ситуация и решихме да няма църковен брак. Но нито аз, нито съпругът ми сме искали такъв брак.
Иначе е вариант само единя кум да бъде вписан в свидетелството, но пък ако е с друга религия, то и в църквата не е ОК да го карате да влиза.

Или сменяте кумовете, или се отказвате от църковен брак, или имате и други кумове. smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines