Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 01:27:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 205317 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: октомври 15, 2015, 17:52:30 »

При нас не се чака толкова дълго за това свидетелство. Става веднага. Фактически то е готово, просто се записват имената, датата и т.н.
Ние си го взехме обаче на следващия ден, защото от ритуалната забравиха да ни дадат свидетелството за граждански брак shok и нямаше как без него да вземем църковното. Абе филмът навсякъде е пълен.  pardon
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #391 -: октомври 16, 2015, 01:10:49 »

Знам , че не им е читава работата. Дали са на майка ми лист пише 40лв /хор пожелание, 30-видео, 20 фото, 10 джи ЕС ем ( снимка)  Oh my ... crazy, дарени под формата на олио, брашно и т.н , 60риъуал , и отделно тези 100лв.
По принцип аз вече съм правила кръщение там на дъщеря ни и мъжът ми , и така си пребраха украсеното  вино (2бр , защото 2 ма сме кръщавали lol) ) и накрая попа преливаше с някаква си бутилк тяхна. Аз се усетих в началото и пратих сестра ми ДА го търси в тяхната стаичка и жената й казала същото - че се объркала че е за тях. При положение че в чантите с дсрението имаше вино  nea
« Последна редакция: октомври 16, 2015, 01:12:47 от Miss » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #392 -: октомври 16, 2015, 01:56:02 »

Аз си мислех, че ще ми дадат нещо такова да си го имам като документ, но уви.. Нищо не дадоха.. Представях си го като Свидетелството за граждански брак от общината, но не  huhhuh.gif pardon

Да такова нещо е, дава се официален документ с подпис. Ако нямаш потърси си го. Ако ти кажат че са го дали или нещо друго искай си го пак. Имат тетрадка регистър, ще проверят в нея всичко - имената, датата на сватбата и т.н.

По горе имаше един пост за събота и забраните. НЯМА ТАКОВА НЕЩО! Има го само в свещените книги. В зависимост от мястото и църквата сватбен ритуал може да се направи и през постите. Черешката на тортата в моята кариера е бил ритуал през великите пости (април месец). Абсолютна забрана, но се случи някак си. Не само срещу пари, младоженеца беше католик чужденец и го покръстиха. Явно това са използвали като мотив за разрешението. Случката не беше в София, да не си мислите че само тука се случват такива чудеса. Напротив, тука през постите отказват, защото се вдига доста голям шум. Разрешават само през коледните, но това е навсякъде smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #393 -: октомври 16, 2015, 08:21:26 »

Тони, нашата църйква много си я харесахме и друга не сме търсили - Успение на пресвета Богородица на бул. България, близо до площад Ручей, тухлена е отвън smile Не е хич малка (по моите разбирания), събра си ни спокойно 60 човека Wink Иначе се влюбихме в нея защото е много красиво изрисувана отвътре, а ММ много харесва икони и конописи, даже като има време рисува  Wink Провери задължително за това, няма как да няма  good

Другите чудеса, които се случват срещу съответната сума са венчавките в Александър Невски, така че невъзможни неща няма  pardon

Тия мизерии, дето ги пишете за вино/дарения и тн направо ме удивляват...даже не са ми минавали през главата  shok
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: октомври 16, 2015, 08:36:10 »

Тони, взимат се от жената, която продава свещи,там са "на съхранение"  good И аз нямаше да разбера, че имам свидетелство, ако не ми бяха задържали акта за граждански брак, защото не си носех бележката, че съм платила на самата сватба и после като ходих да си го взема ми казаха, че след около 2 седмици да дойда за свидетелството.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #395 -: октомври 16, 2015, 08:41:18 »

О да, и аз не бях разбрала...кумът се занимаваше с тези неща....по едно време дцаже се шокирах, че ни го няма брачното, щото гледах, че имаме снимки с него и кумът вика споко, тези са от пред Ритуалната, те след това го взеха в църквата  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: октомври 16, 2015, 14:44:39 »

За абсурдите в църквата може да съм писала и някъде назад, но пак ще пиша. Миналото лято бяхме на сватба в Перник.След края на въпросния църковен брак учтиво помолиха всички гости да дарят по нещо за църквата и да поздравят младоженците. Намекнаха,че приемат само хартиени банкноти.
За мен беше адски грозно, не знам младоженците как са се почувствали.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #397 -: октомври 16, 2015, 15:33:36 »

Учтиво подминаваш, ако не си съгласна и приключваш случая smile
Активен
Percefona
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #398 -: октомври 16, 2015, 23:23:26 »

Здравейте, момичета!
Това е първият ми пост в този форум и можете да си представите колко съм развълнувана.
Ще започна да се включвам съвсем скоро и по другите теми, но започвам с много важно питане.
Имате ли информация за параклис "Свети Иван Рилски" на бул Братя Бъкстон? Никъде не мога да намеря нищо, а е съвсем близо до нас и се чудех дали да го включвам като вариант?
Иска ми се да намеря място със смислена церемония, доколкото е възможно .... интериор и снимки пред сградата не ме интересуват. Отворена съм за предложения, търся си нашето място...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #399 -: октомври 19, 2015, 08:27:42 »

Аз лично май не съм го и чувала този параклис smile За най-сигурно се разходете до него, вижте дали ви допада, ние така направихме и бяхме сигурни за нашата църква (Успение Богородично или нещо такова, на бул. България, до площад Ручей)...писала съ подробно в моята тема, както и всички момичета smile Съобразете го и със сумата, която сте склонни да дадете, защото в някои столични храмове е 300+. Успех  good
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #400 -: октомври 19, 2015, 20:17:16 »

   Здравейте, Parcefona!

   Поздравления за сватбата! Честно казано не се сещаме за църквата, от която се интересувате, но е най-добре да се разходите до мястото и да се поинтересувате. Иначе "Св. София" е хубава и гостите Ви са седнали по време на ритуала, Семинарията има хубава градина, "Св. Неделя" пък е с хубаво местоположение. Дано сме Ви помогнали! Успех! smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #401 -: октомври 20, 2015, 11:27:17 »

Градината на семинарията мнооооого ми хареса...даже мислех да сменям църквата (ходихме на сватба там малко преди нашата), ама ММ ми вика да не се вкарвам в излишни разправии и добре че Wink Иначе е много подходяща и за снимки и изобщо можеш да си ги съчетаеш Wink

На Света София не сме ѝ фенове, щото няма стенописи, а ние много искахме, но пък наистина е удобно всички да са седнали smile

За Света Неделя нищо не мога да ти кажа, освен че е много желана и ако искате там - побързай Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: октомври 20, 2015, 13:00:08 »

Света София е много различна като архитектура и е удачна за двойки, с половинка която не е особен привърженик/чка на църквите и тн.. Там хем усещаш духа на църквата, хем не е задушаващо, както в повечето храмове, заради това че са много малки..

Там направо си се диша, а е безумно красиво за снимки.. Но просто трябва да харесвате такъв тип архитектура, не е за всеки..  Wink

Аз обожавам стенописите и красивите иконописи, но лично не си представях сватбата в такава.В самото начало обмисляхме една малка църква Св. Параскева, но и видео и фото директно ни казаха - Св. София. На всички сватби ми е било винаги.. едно тясно, горещо, ужас.. Исках пространство, а при мен съпружеското тяло е особено на тая тема, та..  Wink
« Последна редакция: октомври 20, 2015, 13:01:47 от alexandrova_90 » Активен
Percefona
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #403 -: октомври 24, 2015, 23:22:21 »

Много ви благодаря, момичета!
Аз още се настройвам психически, не мога да повярвам, че ще се омъжвам, знаете как е smile
Избрала съм си дата някъде догодина, юли. Гледах, четох, май тогава няма пречки за сключване на църковен брак. Даже го смятам да е петък или дори друг ден през седмицата. Не искам голяма сватба, така че няма да е проблем да се съберем дори в понеделник, а след това - директно на меден месец.  danceg
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #404 -: октомври 25, 2015, 10:32:05 »

Имай предвид, че църковен брак може да сключиш събота (следобед и не във всички църкви, защото официално и събота не може амааа..), неделя и понеделник.
В останалите дни не се сключва църковен брак.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines