Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 20:26:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 210604 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 25, 2015, 20:03:05 »

http://nmitev.com/blog/църковен-брак-пости/  Wink
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 26, 2015, 17:10:41 »

Момичета ние сме се спряли на 06.06.2015,но не мога да разбера дали тогава е позволен църковния ритуал. Някоя от вас да знае?.

На една дата сме smile

Никакви празници, задушници или каквото и да било няма тогава.
Събота е, но в Семинарията ни записаха без проблем, изобщо не сме коментирали това. Колебаех се между 16:30 и 17:00, посъветваха ме да е по-късния час, но не знам дали е било зарадди съботния ден.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #377 -: октомври 14, 2015, 13:52:14 »

Искам да попитам -за да не се излагам в църква с такива въпроси-булката (тоест аз) не съм кръстена все още, но в близките месеци ще се кръстя, та това пречи ли при записване на дата и час за църква, тоест трябва ли да имам кръщелно или мога да го предоставя по-късно ( не съм с друга религия, просто неразбория между кумовете и моите родители) smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #378 -: октомври 14, 2015, 16:39:16 »

Никой нищо не ти иска при записването, освен капаро Wink Кръщелните се носят в деня на сватбата, заедно с другите необходими за ритуала неща (червено вино, питка, бокал, бонбони и свещи) Даже на нас не ни искаха и на сватбата кръщелните...попът каза, че не са чак толкова взискателни  pardon
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #379 -: октомври 14, 2015, 20:05:18 »

Във Велико Търново , където ще бъде нашата сватба попът е казал на майка ми че в събота ще разрешат само срещу дарение от 100лв  girl_impossible nea
Въобще не мога да ги разбера тези хора ...
Въпроса ми така ли е и в другите градове ???
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #380 -: октомври 14, 2015, 21:47:08 »

Във Велико Търново , където ще бъде нашата сватба попът е казал на майка ми че в събота ще разрешат само срещу дарение от 100лв  girl_impossible nea
Въобще не мога да ги разбера тези хора ...
Въпроса ми така ли е и в другите градове ???

Здравейте! По принцип църквата не прави църковен брак в събота, НО... В София, например, това никак не се спазва. Сватбите в събота са като на конвейер, та съответно почти никоя църква не спазва това правило. До сега не ни се е случвало от църквата да искат допълнително заплащане или дарение, освен таксата за церемонията. Тук може би се дължи на голямата "конкуренция" и че всяка църква се стреми да спечели повече "клиенти".  А Вие проверихте ли в други църкви? Запазили ли сте вече датата там?
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #381 -: октомври 15, 2015, 01:36:34 »

Ами за цените не сме проверявали другите църкви, защото сме си избрали катедрала ( като най голяма и красива ). Има и други църкви , но едната е доста малка ( вникакъв случай за 100гости) , другата не ни харесва. Има опция и в с. Арбанаси за църковен брак, защото там е нашия ресторант , но тя не побира повече от 15-20 чевека. Доста двойки я избират , но аз не си представям гостите да стоят отвън  shok
И да запазили сме я вече, но не се носи капаро , така че ако имам друга опция мога и Да я сменя.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: октомври 15, 2015, 07:58:13 »

Църковният ни брак беше в София в събота.. Когато през януари отидох да запазя църквата графикът от 13ч. до 18:30 беше запълнен през половин час!! Така, че определено се правят smile Струваше 300лв, но това е една от най-предпочитаните църкви в София.. Определено се плащаше, не беше дарение или нещо такова, а чиста такса.. Така си се казваше..  pardon
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: октомври 15, 2015, 09:27:34 »

Miss тепърва ще се сблъскваш с тези неща. Като чуят сватба и почват да си измислят какво ли не..
По цял свят не взимат никакви такси, просто оставяш дарение колкото ти прецениш и се носят цветя.. Дори и нищо да не дадеш никой няма да те върне..
При нас във Видин таксата беше 230лв, искаха и сладки, вино, олио, храна демек за почерпка  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: октомври 15, 2015, 09:48:21 »

На нас не са ни искали нищо, освен бокала и вино, мисля погача и едни бонбони.. Бонбоните само могат да се счетата за почерпка, но бяха за гостите ни  pardon Като цяло ритуалът в Света София, както казах и преди, е един от най-хубавите, на които съм присъствала .. Сериозен и въздействащ, но разбираем!

На сватбата на братовчедка ми в началото на юни.. (в Монтана).. Лично аз внесох кашона за църквата при попа, като в него беше всичко от списъка, който бяха да дали на братовчедка ми.. След малко идва свекървата и ме пита къде е виното, че попа казал, че го няма  shok И аз викам вътре беше, то е украсено всичко.. Личи си, че е ритуалното вино и стърчеше най-малкото.. Влизам при него и му казвам "ама аз Ви го дадох лично", а той "Това ли е, аз мислех, че е да се почерпим с колегите" .. викам "Е то е ритуално, не личи ли.. Да сте казали да ви бяхме донесли" .. Да не говорим за ужасните лафчета, които пускаше по време на ритуала.. Никога не съм присъствала на по-гнусен ритуал.. Толкова неумесно се държеше.. Блааа  diablo

« Последна редакция: октомври 15, 2015, 09:52:10 от alexandrova_90 » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #385 -: октомври 15, 2015, 15:21:01 »

Miss тепърва ще се сблъскваш с тези неща. Като чуят сватба и почват да си измислят какво ли не..
По цял свят не взимат никакви такси, просто оставяш дарение колкото ти прецениш и се носят цветя.. Дори и нищо да не дадеш никой няма да те върне..


В Западна Европа  в католическите църкви (по специално имам наблюдения за Англия и Италия), има такси и са си доста соленички. За най обикновени църкви започват от 300-500 евро smile
Иначе по въпроса като чуят сватба........... когато свещенниците не са читави, няма значение дали е сватба. За всичко е така - и за кръщене и за други поводи smile

Извън протокола - нямам нищо против парите да се даряват за църквата. НО вероятно малко от вас знаят, че не е така. От цитираните 300лв в Света София, Света Неделя и т.н. в централната част на София разпределението е следното:
40 или 50лв за църквата (или синода, не зная точно) - толкова струва документа, лисчето на което пише църковен брак smile
30-40 лева  за хора който пее( по 4-5 -6лв на човек! за всеки 30мин ритуал)
30лв такса право на видео и фотозаснемане (предполагам остава за храма)
ОСТАНАЛИТЕ до 300 - делят се между свещенниците. На ръка, без документи, напълно необлагаемо smile

Е това е с малки изключения или разлики. Но ще ви кажа и какво научих за 10г непрестанно влизане в църквите. НЕ обръщайте внимание на свещенослужителите. Църквата, вярата, религията - не саобвързани с тях. ТЕ отговарят за техните си грехове персонално (Х10 пъти по строго от вас), вие си отговаряте за вашите smile
« Последна редакция: октомври 15, 2015, 15:22:38 от Deliysky » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: октомври 15, 2015, 15:41:55 »


40 или 50лв за църквата (или синода, не зная точно) - толкова струва документа, лисчето на което пише църковен брак smile


Аз си мислех, че ще ми дадат нещо такова да си го имам като документ, но уви.. Нищо не дадоха.. Представях си го като Свидетелството за граждански брак от общината, но не  huhhuh.gif pardon
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: октомври 15, 2015, 15:49:13 »

Тони, има свидетелство, просто не ти го дават веднага. Готово е някъде две седмици след сватбата, иди до църквата да си го вземеш  Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #388 -: октомври 15, 2015, 15:55:41 »

Да бе Тони, как така не са ти казали  huhhuh.gif

Ние даже имаме 2 копия  blum За сведение - нашият ритуал беше 170, не дарение, не нещо друго, просто такса, в събота Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: октомври 15, 2015, 15:59:40 »

Еми питах майка ми, която остана да вземе документите и тя каза, нищо не ми дадоха и не ми казаха.. Или тя е била на друга планета, което е възможно или не са й казали.. Ще отида, аз се зачудих бая, как без някакво листче поне  Wink

Фери, коя беше вашата църква, доста малка ми се стори, от видеото,  сладурска е обаче, а не знам коя е?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines