Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 10:34:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 6  (Прочетена 205305 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 14, 2013, 19:49:29 »

Здравейте,
Тъй като с годеника ми не можехме да си избрем църква, се обърнахме за съвет към фотографите ни и те ни препоръчаха Лозенския манастир Св. св. апостоли Петър и Павел. Казаха, че са снимали доста сватби там. Ще бъдем там само с родителите и кумовете (когато най-после ги изберем). Исках да попитам дали някои е бил там на сватба и да сподели мнение. Благодаря

Ето го и манастира  http://gallery.mitov.org/displayimage.php?pid=1300

и ние ще сме там! smile
Монахините са уникално мили, но забравихме да питаме кой е попа.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 14, 2013, 19:51:10 »

Не съм била на сватби там, но ходим преди 2-3 година. ТОгава още течеше усилен ремонт там. Но ако това са актуални снимки е станало уникално.
Имайте в предвид само, че пътя до там не е асфалт (освен ако и това не са оправили) и си е в планината, не е в центъра на Лозен.

Моят съвет е да се разходите до там и да видите на живо какво се случва. И най-вече, за да можете реално да прецените колко време ще ви трябва и да го отделите в програмата smile

Св. Ап. Петър и Павел е по пътя за Равно Поле!!! Не е в планината
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 14, 2013, 20:17:28 »

milenuity, затова се поправих и казах, че най-вероятно говорим за различни манастири. Но Лозенския манастир, за който аз и AIVEN споделихме информация е в планината. Затова сложих и мои снимки smile

Явно има и друг, който се води Лозенски.

Браво за избора, много красив изглежда на снимките и определено ще има уникални снимки. И аз ще взема да го посетя  Bravo
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 14, 2013, 20:41:07 »

milenuity, затова се поправих и казах, че най-вероятно говорим за различни манастири. Но Лозенския манастир, за който аз и AIVEN споделихме информация е в планината. Затова сложих и мои снимки smile

Явно има и друг, който се води Лозенски.

Браво за избора, много красив изглежда на снимките и определено ще има уникални снимки. И аз ще взема да го посетя  Bravo
избързах с поста и чак после допрочетох коментара ти smile.
Да, посети го - много е приятна атмосферата - вече рядко се срещат хора, които да излъчват чистота и доброта, а монахините там са точно такива. Дано и свещеникът, който венчае там да е такъв! Ако някой може да ми каже кой е ще съм много благодарна. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 14, 2013, 22:01:30 »

Здравейте
Действително има два манастира, които се срещат като Лозенски. Аз бях спонемала, че става дума за Св. св. апостоли Петър и Павел, който е по пътя за Равно Поле, а другият е Св. Спас. Иначе програмата за този ден ще включва само венчавката в църквата, гости ще са кумувете и родителите, така че това че е извън града, не е проблем. Скоро ще го посетим и ще споделя още впечатления, за други булки, които може би го обмислят.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #35 -: март 15, 2013, 16:55:28 »

Дами, нещо бъркате манастирите. Този който е по пътя за с.Равно поле е Ровнополски манастир Св.Четиридесет мъченици и няма нищо общо с Лозенския. smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 19, 2013, 13:42:35 »

запзаих си семинарията по телефон, ама понеже бях превъзбудена от факта, че часът е свободен изобщо не ги попитах колко струва цялата венчавка...  sad
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #37 -: март 19, 2013, 15:17:48 »

запзаих си семинарията по телефон, ама понеже бях превъзбудена от факта, че часът е свободен изобщо не ги попитах колко струва цялата венчавка...  sad
Трябваше да ги попиташ. Ако не се лъжа там венчаването е едно от най-скъпите, заедно със Св. Неделя, Св.Александър Невски и Св. София. Предполагам между 250 и 300лв. Дано да не съм прав. Но поне спазват канона в малко по висока степен. Ако в Св.Неделя венчавката е 20мин. то в Семинарията съм чул, че е 40мин. give_rose
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 19, 2013, 15:20:08 »

поне обстановката е по-хубава и градината е плюс smile ако пиян поп ми иска 160 по-добре да дам 250 но за по-хубава церемония!
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #39 -: март 19, 2013, 15:22:07 »

20мин е венчавката и 230 лв такса( към 2012), отделно 5лв за фото и 15 за видео се заплащат
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #40 -: март 19, 2013, 19:11:47 »

20мин е венчавката и 230 лв такса( към 2012), отделно 5лв за фото и 15 за видео се заплащат
Общо 250лв. За таксата познах. По на зад в темата фото и видеооператори бяха писали, че времетраенето на венчавката в семинарията е 40мин. Ако е 20, значи и там са почнали по бързата процедура sad
поне обстановката е по-хубава и градината е плюс smile ако пиян поп ми иска 160 по-добре да дам 250 но за по-хубава церемония!
Венчаването е Свещено Тайнство а не церемония. Важното е не колко е красиво, а да бъде изпълнено правилно и с вяра и разбиране както от свещеника, така и от младоженците, за да бъде закрилян новият съюз от Божията Благодат. Това са неща, които не зависят от големината и красотата на храма или от неговата градина.
Това за пияния Свещеник, от къде го измисли? Възможно е да е имало някъде такъв случай, но според мен не е често срещано явление. Колкото до таксите, повечето от тях са до 100лв. с изключение на няколко църкви в центъра на София, места като Рилският манастир и др. подобни. Има много църкви където всеки оставя според възможностите и желанията си. Разбира се всеки решава за себе си. Няма нищо лошо в това, който има възможност на даде и 1000лв. Особено ако си дал 10 000 на ресторанта, за да почерпиш приятели и роднини, защо да не дадеш 1000лв на Църквата.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 19, 2013, 19:35:31 »

Добре де можете ли да ми кажете как се формират тези цени? Ние ще се венчаем в Банкя и не казаха, че ритула /около 30-40мин/ с двама свещеници, с издаване и подготвяне на документи, право на снимки и видео, хор и т.н. е 140лв.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 19, 2013, 19:39:56 »

AIVEN, и по-назад съм чела как нападаш хората. Исках Семинарията, защото ми харесва. Останах очарована от отеца от двата телефонни разговора с него. Самия факт, че дори и не попитах за цената на венчавката трябва да ти говори, че е нещо на което съм държала.
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 19, 2013, 19:59:01 »

ние ще сме в обрадовския манастир свети мина и таксата ни е 150 лева. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 19, 2013, 20:07:52 »

cherry_lady1984, много е красив манастира, а и местността около него. Единствено този канал, който се минава преди това разваля малко цялостната картинка, но иначе е супер. Браво good
shantall, честито за това че сте резервирали всичко /ресторант, църква, ритуална/! Моя съвет, който получих от други хора тук, когато AIVEN се заяждаше с мен е "Не обръщай внимание изобщо на такива субекти! Това което казва не то отразявай по никакъв начин."
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines