Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:04:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Четете ли електронни книги?  (Прочетена 10511 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #15 -: април 07, 2013, 17:00:36 »

Те са направени, най-лесно казано, да изглеждат като книга, т.е. Като страници с мастило, а на една книга страниците не се отразяват, така и на ел. четци :-).
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #16 -: април 07, 2013, 17:46:51 »

А в екрана на paperwhite не се ли отразява ? Съжалявам ако въпроса ми е глупав, ама не съм много запозната с тези устройства  pardon
Всичко зависи от дисплея girl_wink И новите лаптопи са на този принцип smile Таблети не харесвам...работата ми е свързано с много цъкане и писане pleasantry Така че даже и малките лаптопи не ги признавам  nea Но новия ейпъл с удоволствие бих имала danceg Толкова тънко и леко нещо нямаа danceg

А да си взема нещо само заради едната книга...както казах без друго не ми и харесва. Верно им трябва място, но за мен хартията си е хартия smile
« Последна редакция: април 07, 2013, 17:48:27 от casky » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #17 -: април 08, 2013, 18:55:33 »

Не се отразява на електронните четци, а и екранът не уморява очите като на монитор/таблет, тъй като не свети. Реално си изглежда като книга, на тъмно не може да се чете. С пейпъруайта би трябвало да се чете и на тъмно...
За мен лично е удобно, чела съм и на таблет и на телефон, но няма да повторя. Струва си за хора, които обичат да четат много и навсякъде smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #18 -: април 08, 2013, 20:48:34 »


 С пейпъруайта би трябвало да се чете и на тъмно...


Да, за мен лично това е и причината да искам пейпъруайта, но колко наистина добре работи билт ин лайта незнам, не съм го изпробвала, преди да реша да го купя със сиг. ще изчета мненията в амазон.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 09, 2013, 14:26:42 »

Аз също харесвам ел. книги - много удобни, малки и леки smile
На мен не ми е удобно да чета от компютър или таблет, заради светлината - много бързо се изморяват очите   pardon

Преди също си мислех, че от хартиената книга по-хубава няма, но нещата се промениха. Преди да вземем ел. книга купувахме много книги, разни справочници, учебници и какво ли не. Така много бързо напълнихме 2 шкафа само с книги. После ги изпратих в апартамента на родителите ми, но нещата пак се повториха  crazy А за удобството по време на път - няма какво да кажа  danceg
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #20 -: април 10, 2013, 22:48:28 »

   Здравейте!
   В началото аз също бях много против електронен четец. Не можех да си представя, че ще се разделя с любимите си хартиени книги - обожавам специфичния им аромат на хартия и мастило..smile В новата къща си направихме рафчета специално за моите книжки. Много си ги обичам и си ги пазя, не обичам пожълтели, откъснати и намачкани корици и страници (често приятели са ми ги връщали в такова състояние, поради което спрях да ги давам).
   Отплеснах се...Получих четеца като подарък от половинката. Какви ли не кусури му измислих в началото, не исках да го ползвам, исках си хартиения вариант и толкова. Тъй като чета доста (средно по книга на седмица), разходите, които правя за книги никак не са малко. В един момент си дадох сметка, че след като вече така или иначе имам четец, мога да му дам шанс и да си спестя някой лев. Вече близо година си го ползвам и съм много доволна. Предимства колкото щеш - удобството да го носиш навсякъде, вятърът вече не прелистваше страниците, слънцето не се отразява в екрана, батерията издържа повече от месец, заредила съм го с над 200 заглавия и вече не се притеснявам за колко дни имам книги и кога да си купя нови, "книжните" разходи значително намаляха...Липсва ми единствено мириса на хартия... blum
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 22, 2013, 13:27:25 »

Да, за мен лично това е и причината да искам пейпъруайта, но колко наистина добре работи билт ин лайта незнам, не съм го изпробвала, преди да реша да го купя със сиг. ще изчета мненията в амазон.

Разликата между таблет и E-Link reader при четене на силно осветено място е огромна, в полза на четеца.

Дори на таблета да се сложи тема с черен фон и светли букви за четене при изгасена лампа, ме заболяват очите доста по-бързо. 
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines