Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:08:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Четете ли електронни книги?  (Прочетена 10566 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: февруари 16, 2013, 01:59:47 »

Електронни или хартиени предпочитате?

Когато купих първия четец мислех, че повече няма да чета хартиени.
Още на първата седмица придобивката ми беше присвоена по семейна линия. И аз естествено не бях щастлив от този факт, затова се наложи се да купя втори четец /в името на световния мир/ smile

С времето си "начесах крастата" и започнах да предпочитам да чета хартиени отново. На този етап използвам четеца само, когато съм път или по някаква причина не мога да се добера до хартиения вариант. Досега не съм купувал ел. книга, но съм получавал като подарък платени издания.








« Последна редакция: април 22, 2013, 13:03:24 от Teo » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #1 -: февруари 16, 2013, 14:08:59 »

Чета, но  по-рядко, предпочитам хартиена girl_wink Никога, дори и в студентските си години, не съм предпочитала електронен вариант и винаги съм гледала да имам нещата на лист smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 16, 2013, 14:39:33 »

И аз съм така, имам четец, но го ползвам предимно когато пътувам. Иначе предпочитам да чета хартиена книга.... Може и да ме сметнете за луда, но много ми харесва аромата на чисто нова книга, току-що излязла от печатницата и недокосната.  smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 16, 2013, 16:05:27 »

Отначало не приемах електронните книги, струваше ми се поредната "техническа лиготия". Не използвам четец, а лаптоп. Много се запалих по една поредица, но проблема беше, че на българския пазар беше излязла само първата книга. Прочетох я буквално за едно денонощие и исках следващите ВЕДНАГА. Намерих ги онлайн и така изчезна и презрението ми към електронните книги  pardon Освен това, електронните книги, дори и да нямат безплатен вариант, излизат и доста по-изгодно. Определено спестих доста парички и място вкъщи Wink Не умаловажавам хартиените издания, но с радост открих и предимствата на електронните им събратя  good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #4 -: февруари 19, 2013, 21:07:43 »

Чета, откато се сдобих с четец, чета основно на него. Удобно ми е , е мога да си чета както вкъщи, така и навън без да ми тежи книгата в чантата.

Хартиени също чета, както и списания, но като търся някоя книга, гледам дали я има електронна. Има обаче книги, които искам да си имам на хартия вкъщи.
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #5 -: март 02, 2013, 10:57:02 »

Няма нищо по-хубаво от мириса на книгите,но,ако се наложи се ползват ии електронни носители!
Активен
achi_mm
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #6 -: март 19, 2013, 18:57:27 »

Аз лично предпочитам обикновенни те книги и не съм почитетел на електорнните!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #7 -: април 03, 2013, 12:46:45 »

Да многооо ми харесва това изобретение! Лесно е  за пренос навсякъде, не тежи и можеш да носиш колкото книги поискаш с теб, особено за ваканция го намирам за перфектно. За съжаление аз чета на айпад, но скоро смятам да се сдобия с новия киндл  pleasantry, че айпад не е оптимален при слънце например, а и си тежи!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #8 -: април 06, 2013, 18:16:20 »

Мрявка, кой нов имаш предвид Fire-a или Paperwhite-a?  Аз имам бейсик модела, но бая се чудих на Пейпъруайта за мъж ми, че често ми краде моя smile Сподели после на какво си се спряла smile
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #9 -: април 06, 2013, 23:13:32 »

Аз чета повече елекктронни . И аз харесвам аромата на книгата , но ми се струва жалко да купя книга , да я прочета и да я изтипосам някъде вкъщи да си събира прах . Никога не чета два пъти една и съща книга - не ми доставя удоволствие като знам какво ще се случи . Още на айфона започнах да чета книжки и ми е супер удобно . Лягам си , загасям лампата да не преча на мъжките заспали индивиди и си чета на телефона . Вече съм с таблет 7 инча и ми е повече от добре ! Където и да изляза книжката е с мен и мога да чета , когато ми хрумне  . Освен това , нямам никакво време и за библиотека, така че варианта с взимането на книги ми отпада . Иначе се зачетох в една много интересна поредица, но за жалост последните две книги от нея ги няма в електронен вариант и ще помоля майка ми да ми ги вземе от библиотеката като ходи . Пък и друго си е като приключиш книгата примерно вечерта и искаш да почнеш друга веднага си намираш smile Не е нужно да чакаш до следващия ден, за да идеш до книжарницата или библиотеката smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #10 -: април 07, 2013, 02:33:39 »

Аз смятам paperwhite да си взема, но ще почакам до лятото, може цените да паднат, а и може нещо да излезе по-добро, въпреки че на мен точно нещо съвсем бейсик ми трябва, защото с айпад мога да си свърша всичката работа с изкл. да чета книга на плажа. В мом. така или иначе време за книги от учебници и задачи не ми остава, така че не бързам, ако ти вземеш paperwhite преди това пиши дали си доволна.  smile
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #11 -: април 07, 2013, 14:28:11 »

Я споделете как вървят цените на тези удобства smile Ииии Мрявка , защо да не можеш да използваш айпада на плажа ?
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 07, 2013, 15:50:14 »

Чета на лаптопа,но имам желание за таблет... Да видим кога...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #13 -: април 07, 2013, 16:04:20 »

Myniche, незнам как вървят в бг, при нас пейпъруайт-а е около 300 бг лв. А защо не мога на плажа на айпад да чета- заради отразяването на слънцето в екрана, а и батерията свършва доста по-бързо от тази на един ел. четец.
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #14 -: април 07, 2013, 16:35:11 »

А в екрана на paperwhite не се ли отразява ? Съжалявам ако въпроса ми е глупав, ама не съм много запозната с тези устройства  pardon
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines