Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 30, 2024, 21:29:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 12-та част  (Прочетена 163943 пъти)
 
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #465 -: април 09, 2013, 07:55:11 »

Save the date е определено нещо необходимо при сватби с гости от различни дестинации. Мрявка, много идейно сте го направили, особено с пада. Мисля си, че много удобен вариант е он-лайн разпращането - има много безплатни темлейти за тази цел.  good
http://www.weddingchicks.com/freebies/save-the-dates/

Активен
Callisto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: април 09, 2013, 08:05:37 »

Накарахте ме да се замисля smile Не бях чувала за Save the Date, но пък и нашите гости са от различни места, така че бихме могли да измислим нещо, много ми хареса идеята smile Благодаря
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: април 09, 2013, 09:23:11 »

Ние пък до края на месеца евентуално, най-късно до средата на май ще дадем поканите на всички, и то лично (повечето са в София) за в началото на септември. Предпочетохме по-рано, за да не кажат, че нямат време да отреагират girl_wink Пък и ако планират екскурзии, почивки и др. да си знаят.  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: април 09, 2013, 09:29:55 »

И аз така мисля, дори по-рано исках да ги дам, ама мама ми каза "Те гостите ще забравят до тогава" и затова сега ги раздавам. Все пак при нас е неделна сватба, все още е горе-долу сезон и според мен трябва хората да имат време да си оргонизират нещата.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: април 09, 2013, 09:32:15 »

И ние планувахме много рано да ги дадем, още по Нова Година или януари за началото на май, но ни забави изборът на кумовете, че тези, които искахме са в чужбина и нямат възможност да дойдат за нашата дата, та оттам като се почна едно лутане за кумове... Бяхме готови едва миналия месец и то средата.. та още ги раздаваме малко по малко. Поне в нашия случай гостите ни знаят отдавна, че са поканени smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: април 09, 2013, 09:46:26 »

ние сме уведомили всички, които ще бъдат поканени, мислехме по-рано да сме готови, но след като казахме на всички, включително в чужбина, сега още не сме си избрали текста smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #471 -: април 09, 2013, 09:55:40 »

Josephine®, много са красиви и елегантни smile

ratatui и  adi4ko, на мен с този save the date ми беше олекнало малко, а и нали ви споделих за нашите чуденки, та нямаше как да пишем поканите все още, но си го слагам в приоритетите вече. А и има хора които може и да не ги видим лично до дните преди сватбата и заради тях си струва да се подготвим навреме. Иначе със STD си е доста удобно, да, един клик и готово smile Между другото, след като изпратих save the date всички казаха, че ще дойдат на 100%, но започнаха с времето на някои да им излизат и извинителни причини, така че бройката определено ще варира до последно както ми се струва...Потвърждение ще искаме август, сватбата е на 31ви, така че мисля че е достатъчно.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: април 09, 2013, 11:45:54 »

след като на нас в ресторанта ни казаха, че окончателната бройка им трябва деня преди сватбата мисля да искам окончателно потвърждение в началото на седмицата.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: април 09, 2013, 12:13:35 »

Нас ни искат потвърждение между 5-3 дена преди датата, но аз искам от гостите потвърждение месец преди датата, за да си знам аз и да си преценя финансите все пак. Засега трябва да обявя някаква бройка, за да оправим кувертите и  менюто, така че ще сложа примерна бройка, после ако трябва, ще запълвам с други "резервни гости" pardon На нас най-близките си знаят датата, а другите гости съвсем скоро ще научат, така че на мен не мисля че ми трябва Save the date girl_wink
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: април 09, 2013, 12:22:15 »

Ние на всички гости сме им казали кога е сватбата, за да могат от рано да си направят сметката.
Самите покани умувахме с милото кога да ги раздадем.
И ние с милото разсъждавахме онзи ден кога да ги раздадем. Решихме да е около 2 месеца преди сватбата. Според него ако ги раздадем сега е прекалено рано, по-добре по-късно, тамън ще им е прясно и няма да забравят да потвърдят.
За сватба на 07.09, сме писали да потвърдят на 19.08. Ясно е, че повечето няма да се сетят да се обадят навреме, затова смятам седмицата след 19.08 аз да ги прозвъня. И така последните две седмици няма да мисля и за този "ангажимент".

Това със Save The Date е идея, ще си поиграя довечера във фотошоп и ще поразпратя (нищо, че вече знаят) smile

За да не пиша ново мнение, редактирам това:
adi4ko при нас последни промени се правят 7 дни преди сватбата, кувертите се плащат предишния ден. И ние сме дали примерна бройка, която дотогава ще се промени. Но аз искам да знам кой ще идва и кой не, дето се вика може ако се откажат хора отсега, да поканиш други на тяхно място. Засега всички казват "ще дойдем".
Save The Date и на мен не ми е толкова необходимо, но като го направя красиво, ще позарадвам гостите. Ей така още едно напомняне smile
« Последна редакция: април 09, 2013, 12:25:54 от elistoilova » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: април 09, 2013, 12:25:09 »

За сватба на 07.09, сме писали да потвърдят на 19.08. Ясно е, че повечето няма да се сетят да се обадят навреме, затова смятам седмицата след 19.08 аз да ги прозвъня. И така последните две седмици няма да мисля и за този "ангажимент".
Ние за 07.09.-потвърждение до 07.08. smile Като прозвъняването ще е още една-2 седмици най-много след това girl_wink
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: април 09, 2013, 12:27:21 »

Караш ме да се замисля отново smile
То пак не е гаранция, че нещо няма да се случи в тоя един месец и най-сигурния гост да не може да присъства smile
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: април 09, 2013, 13:27:15 »

Ние за 07.09.-потвърждение до 07.08. smile Като прозвъняването ще е още една-2 седмици най-много след това girl_wink

ади, не е ли много 1 месц по-рано потвърждението? съдейки, че когато са ни канили нас са искали потвърждение между 2 и 10 дена в зависимост от това кога ресторанта иска окончателна бройка. както е отбелязала ели в рамките на един месец могат да се случат много неща smile точно на тази тема се карахме снощи със свекър ми, който ми заяви, че иска окончателна бройка сега. казах му, че мог ада му дам предварителна, окончателната ще е след сватбата. хем му обяснихме, че нашите приятели знаят и за сега никой не е казал: ама тогава не мога. да ще ги прозвъним една седмица по-рано. ей, като се развика, като се разфуча ... и пак скарани се прибрахме sad
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #478 -: април 09, 2013, 13:29:31 »

Ние ще си имаме форма за регистрация на сватбения сайт, с избор на едно от три менюта, въвеждане на брой хора, от съответното семейство и обяързващо потвърждение за присъствие на сватбата, тази форма сме писали в поканите, че ще бъде отворена до 31.05.2013, сватбата е края на август, аз незнам дали това е твърде рано, но според мен хората трябва да знаят искат ли да дойдат или не, ако да то тогава ще имат достатъчно много време да организират идването си, без да има увъртане и откагане на решение. Ние трябва да дадем окончателната бройка 3 седмици по-рано, но искаме да знаем колкото се може по-рано, заради планиране на нощувки и тн.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: април 09, 2013, 13:39:33 »

Ние бяхме решили да искаме един месец предварително крайната бройка, но се отказахме по две причини. Първата е, че ресторантът иска крайната бройка няколко дни преди сватбата, а втората (за която брат ми има пръст в това smile ) е, че един месец преди сватбата е много време и могат да се случат много неща, както някой да ти откаже (поради финансови причини), така същият този може да ти потвърди 10 дни преди сватбата, ако не сме го ограничили с времето. Затова ние сме решили, ако някой няма възможност да присъства да му казваме, че има още няколко дни да си помисли (в зависимост от дните, оставащи до сватбата де). А и без това ще ги прозвънявам по-"чуждите" гости в началото на май, така че пак съм спокойна. Ето защо ние не сме и казали краен срок за потвърждение. Вярваме в отговорността на гостите ни.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines