Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:35:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 12-та част  (Прочетена 164033 пъти)
 
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #420 -: април 04, 2013, 08:59:47 »

А по въпроса с поканите по електронен път?
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: април 04, 2013, 09:01:59 »

adi4ko, да провериш на 6-7 места не е хич малко.

tinycat, според мен варианта е да се печата на паус, не излиза толкова скъпо. Зависи обаче как точно си ги представяш. За мен пауса седи много красиво. Иначе другия вариант е да печаташ на цветна хартия, подобна на тази на самата покана, или друг цвят за контраст.

Сега ще ви кажа аз с какво се сблъсках, може да бъде от помощ на някой друг.
Бяхме купили червена хартия с идеята върху нея да печатаме инициалите ни за поканите. Замисъла беше да са със светъл цвят. Е да обаче, моя милост изобщо не се беше сетила, че цветните принтери в копирните центрове не печатат бяло. Варианта беше да се отиде в рекламна агенция, където имат такава професионална машина. Да обаче не си заслужава за 2-3 листа А4 да се занимаваш с рекламни агенции и да даваш сума пари. Много се чудихме какво да направим по въпроса, в Манията в Ст. град бяха доста некомпетентни по въпроса. След това отидохме в един друг копирен център наблизо. Момчето беше супер любезно и ни даде идея какво да правим. Също така ни предостави компютър, на който да мога да обработя файловете. Направихме 3-4 проби докато получим желания резултат. В крайна сметка печатахме на бял картон, на червен фон (близък до този на основата на поканата) и по този начин буквите останаха бели.

И да се похваля... 3 вечери сгъвам поканите и снощи най-накрая ги приключих danceg Прегъването е на 2 места, като след това има рязане с макетно ножче на 2 или 3 пъти, за да се отнемат неравностите и да придобие желания размер. От 48 покани имам само 2, на които леко обърнах размера, но не е голям проблем. Сега в събота като напечатаме етикетчетата с имената започвам сглобяването smile
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: април 04, 2013, 09:33:25 »

 Добре, а пауса как се прикрепя към една стандартна правоъгълна покана, която се затваря? (тип картичка за рожден ден smile Аз съм виждала покани с текс напечатан върху хартията и паус отгоре, който завоалира малко, просто ей така за да е красиво.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: април 04, 2013, 09:46:24 »

Аз още не съм стигнала до момента с прикрепянето, който го е правил да сподели.
Иначе едната ми идея е да го мацна със сухо лепило, а другата с двойно лепещо тиксо. Не знам дали няма да прозира тиксото, защото още не съм пробвала. Но аз тъй или иначе имам един тъмен елемент на самия паус, така че ако сложа тиксото там, трябва да е ок.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: април 04, 2013, 11:51:03 »

Ели , tinycat, със сухо лепило става и не остават петна, нито прозира нещо, нито се нагъва. А се залепва много добре. Аз бях пробвала с паус 1 лист и беше доста добре залепено good И можеш за ефект да го залепиш само от едната страна, да се повдига и да се открива отдолу, или другия вариант да го залепиш плътно цялото, то ще си прозира какво има отдолу, в смисъл цвета на картона ще прозира  smile Пробвайте и по двата начина, да видите кое ви харесва повече

Macito, попитай Hope4Everton, тя си беше разпращала в електронен формат по мой спомен  Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: април 04, 2013, 11:54:39 »

Друг вариант е да ги направиш на ситопечат - там може да направят всякакъв цвят текст.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #426 -: април 04, 2013, 14:45:01 »

Добре, а пауса как се прикрепя към една стандартна правоъгълна покана, която се затваря? (тип картичка за рожден ден smile Аз съм виждала покани с текс напечатан върху хартията и паус отгоре, който завоалира малко, просто ей така за да е красиво.
Със сухо лепило по данни става smile Аз го задържах със силикон smile Трябва да се пробва girl_wink
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: април 05, 2013, 19:56:22 »

 smile


* kGsbY4vdb4k.jpg (34.1 KB, 604x403 - видяно 270 пъти.)
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #428 -: април 05, 2013, 20:26:20 »

Страхотни са Bravo Само кажи сега, че и ти си ги правила и... Girl_hide
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: април 05, 2013, 22:40:43 »

Eleni4kaaaaa, ти ли си ги правила, невероятни са  Girl_hide Bravo
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #430 -: април 06, 2013, 03:29:13 »

   Елиии,  Bravo прекрасни, невероятни, изумителни!!! С пудра ли са или само с мастило, че не виждам добре  smile
   Момичетааа, всички напредвате, а аз се мотам още с тези покани...надявам се да станат толкова хубави като на Ели   tease
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: април 06, 2013, 07:55:40 »

................ със сухо лепило става и не остават петна, нито прозира нещо, нито се нагъва. А се залепва много добре. Аз бях пробвала с паус 1 лист и беше доста добре залепено good И можеш за ефект да го залепиш само от едната страна, да се повдига и да се открива отдолу

Ади, вече си отговорила на въпроса, който щях да те питам относно красивите ти покани  give_rose Предполагам, че хартията, на която е напечатан текста на твоите покани, не е паус, а обикновена, нали  smile И тази същата хартия е изрязана така красиво с пънч по краищата? smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: април 06, 2013, 08:02:18 »

Момичета надценявате ме Wink Не съм ги правила, но ми хареса идеята...Всъщност се правят лесно, само такъв интересен картон трябва да се изнамери.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: април 06, 2013, 08:15:41 »

 Еленичка , не знам от къде си, но тук в София (центъра) в Двете Елши (има и онлайн магазин) има огромен избор на картони, а в кв. Младост точно отвориха голям хоби магазин на два етажа!
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: април 06, 2013, 09:10:42 »

Ади, вече си отговорила на въпроса, който щях да те питам относно красивите ти покани  give_rose Предполагам, че хартията, на която е напечатан текста на твоите покани, не е паус, а обикновена, нали  smile И тази същата хартия е изрязана така красиво с пънч по краищата? smile
Да, на обикновена реших, защото исках да докарам вид на дантела. Пробвах и с паус, но определено много не ми хареса, защото целта на пауса е съвсем друга и не седеше добре изобщо nea Пънча е от Двете елши, фойерверки се води мотива, но наложен много пъти си е дантела за мен, а и най-приличаше на предната дантела. Беше ми много трудно в ъглите, защото там се засичаха и се надъвкваха, трябваше много точно да измеря така, че да не се дъвкат едно върху друго, все пак пънча е бордерен, не ъглов. Други варианти, които пробвах, бяха да има дантела само по два от краищата на хартията - или горе и долу само, или от двете страни. Пак беше много красиво, но аз исках да си обиколя целия ръб, пък дори и леко криво да е по ъглите blush Те гостите ще ми го простят това girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines