Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 06:32:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 12-та част  (Прочетена 164713 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 20, 2013, 18:54:21 »

Хаха - ами тя може и да не иска да си каже (защото пише във форума) Wink, но по принцип - сигурно си има инструменти за целта.

В домашни условия - рязане с ножичка като за форма можеш да използваш...чиния или пък да си разпечаташ нещо с подобна форма и да си направиш шаблон от по твърд картон или кашон.

До колкото виждам на тази покана - за панделката са направени улейчета от двете страни (там картона е срязана и е малко по- навътре ако се вгледаш). Със същия успех можеш да направиш по 2 срязвания от всяка страна на капаците (близо до мястото, където се допират) и да промушиш панделката през тях - а прикачената картинка не е същото, но е долу-горе показва това, което имам предвид.


* Get-tips-on-planning-your-wedding-invitations-budget.jpeg (34.76 KB, 400x400 - видяно 4175 пъти.)
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 21, 2013, 09:56:27 »

Момичета, открих един магазин,не знам дали го знаете, Ем арт-за всякакви видове мъниста, перлички, цветенца, пеперудки, камъчета и др. подобни за украса на панделките или на поканите smile И доста бройки са около 50-100 средно в пакет, за цени от сорта на 1 лв, 1 лв и нещо средно. Дано да ви е от полза - http://mart-bg.com/ И имат магазини в Бургас, Стара Загора, Русе, Ямбол, Хасково , Сливен, София, Велико Търново
Активен
VeSi_
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #47 -: февруари 21, 2013, 10:01:59 »

Здравейте! Трябва ми перлен картон и перлена хартия. Споделете някой сайт или адрес в София или Враца, защото в моя град няма, а не ми се съгласяват и да ми поръчат.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 21, 2013, 10:12:42 »

Здравейте! Трябва ми перлен картон и перлена хартия. Споделете някой сайт или адрес в София или Враца, защото в моя град няма, а не ми се съгласяват и да ми поръчат.
Веси, здравей smile, върни се назад в темичката, дали сме много адреси и магазини.
Момичета, открих един магазин,не знам дали го знаете, Ем арт-за всякакви видове мъниста, перлички, цветенца, пеперудки, камъчета и др. подобни за украса на панделките или на поканите smile И доста бройки са около 50-100 средно в пакет, за цени от сорта на 1 лв, 1 лв и нещо средно. Дано да ви е от полза - http://mart-bg.com/ И имат магазини в Бургас, Стара Загора, Русе, Ямбол, Хасково , Сливен, София, Велико Търново
Адичко, този сайт сме го дали назад няколко пъти, радвам се че и ти си го открила. оттам си купих бухалчетата за подаръците за гостите.много е евтино.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 21, 2013, 11:13:56 »

О, извинявам се, не съм видяла  blush наистина много хубави и евтини джунджурийки  girl_wink
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 21, 2013, 11:44:27 »

Тук има много свежи идеи за покани от типа DESTINATION:
http://beachweddingide.blogspot.com/2013/02/destination-wedding-invitations.html

Ето някои от тях smile
Покана - Паспорт на любовта


Покана-Самолетен билет


Покана - Карта на съкровище smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 22, 2013, 11:56:01 »

Ето една нестандартна покана, която би била особено подходяща, ако сватбата ви е с кино елементи. (На практика това е save the date, но в БГ не са особено разпространени) :
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 22, 2013, 22:55:32 »

Че то и за нормална покана може да се направи - много е яко! Само да има кой да ти го направи...
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #53 -: февруари 24, 2013, 01:03:55 »

Здравейте smile Възхищавам се на нещата, които правите - страхотни са. Аз също съм решила (поне засега) да правя сама поканите, но да видим дали ще се справя. Имам едно питане обаче. Има ли вариант с подръчни материали да се прегъне по-дебелият картон или ще трябва да ги нося някъде да ми го правят?
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 24, 2013, 07:50:57 »

дам , там където трябва да прегъваш, слагаш една линия и правиш контур на прегъвката(казва се биговане), аз биговах с метална пила за нокти и линия...след като направиш контура, с картона загъваш линията, притискаш, изтегляш линията и това е
надява се да си разбрала, ако не ще търся начин да показвам smile
При печат върху хартии до 130 гр. се сгъва без биговане.

Биговането е всъщност поставяне на "каналче" - там където ще се сгъва. Прави се за да не се начупи хартията.
Продукцията от 150 гр. на горе - задължително се бигова иначе при сгъване хартията ще се напука.

При сгъването се сгъва направо.
При биговането - биговане и после сгъване.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #55 -: февруари 24, 2013, 11:35:22 »

Че то и за нормална покана може да се направи - много е яко! Само да има кой да ти го направи...
В какъв смисъл? То всичко е фотошоп, това ли да има някой smile

И на мен много ми харесва good

Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #56 -: февруари 24, 2013, 15:28:51 »

petq1989, благодаря много за обяснението smile разбрах те smile а за поканите, аз мислех да използвам картон над 200гр...дали ще бъде прекалено твърд за тази цел?
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 24, 2013, 15:49:31 »

В какъв смисъл? То всичко е фотошоп, това ли да има някой smile

И на мен много ми харесва good


В смисъл че аз с фотошоп се боря от 7 години и не мога нищо да направя на него smile И после дизайна да го птинтира някой на хубав лъскав картон smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #58 -: февруари 24, 2013, 15:52:12 »

Ами ако толкова ти харесват аз мога де се пробвам да ти ги направя т.е. файла, но трябват подходящи снимки. После си купуваш картон и отиваш в някой добър копир (още повече ако ги искаш цветни) smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 24, 2013, 16:00:49 »

Мерси за предложението ! Но нямам подходящи снимки, а и сме се спряли вече на друг модел покани smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines