Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 00:39:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБЕНИТЕ ПОКАНИ - 12-та част  (Прочетена 164550 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #90 -: март 06, 2013, 15:56:17 »

Мрявче, голям проблем имаш  pardon след като не знаеш какво точно искаш  smile.
За да си я направиш сама ти е необходим Corel Draw или Illustrator. Печатниците искат векторен файл за печат или растерен с много добро качество. Ако използваш Фотошоп, картинките трябва да са с много добро качество.
След като проучиш основните функции на програмите е нужно да си намериш обекти и изображения, които да използваш. Има безплатни в нета има и платени. И вече като харесаш изображение, да съчетаеш цветовете.
Другият вариант е да се обърнеш към дизайнер. Обикновено за дизайн се взема по 60.00 - 70.00 лв на час. Това са цени на рекламни агенции. Дизайн за покана няма да излезе по-малко от 200 лв. След това идват печат, хартия, рязане, биговане /ако има/ и пликове или кутийки /ако има/.
Според мен е най-добре да се обърнеш към агенция в сватбения бранш, която разработва покани по дизайн на клиента и работи с дизайнер. И въпреки всичко пак ще трябва да дадеш насоки на дизайнера. Цветова гама или насока към изображенията.
Аз ще правя покани за кума и кумата в една агенция, защото исках да са малко по-специални от другите, ще са като книжки.
Ето това е линкът към сайта. Имат и офис в София.
http://svatbenipokani.eu/
Би могла да ги попиташ за цени.


Благодаря ти за стегнатото обобщено инфо! Ще ми помогне много! Още тази вечер ще тегля corel draw, първо тр да видя разбира се дали любовчето не я владее вече, преди да сядам да я разучавам тази програма!
Проблема е точно обратноя, аз имам нещо във главата си, но не мога да намеря дори приближаващо се към това нещо нито в агнециите нито в нета.
Представям си ги поканите елегантни и непретруфени, със снимка от предсватбената ни фотосесия, но снимката по един специален начин вмъкната, само телата и лицата един вид изрязани и ох мн е трудно да се обясни, ще видя какво ще измисля накрая!
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 06, 2013, 16:00:44 »

Щом ще използваш снимки, ще е по-добре да ги направиш на Фотошоп, за да може да обработиш снимките - да изрежеш вашите образи. А щом са професионални снимките, няма как да не е висока резолюцията им, т.е. ще стават за печат.
Дано да ги направиш скоро smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #92 -: март 06, 2013, 16:07:15 »

Хм с фотошоп звучи малко по-добре, там не ми е чак такава тъмна индия като с корел дроу, но нали каза, че за агенциите е по-обре да е векторен файл-а? Или аз грешно разбрах... nea angry
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: март 06, 2013, 16:16:40 »

По принцип най-хубав печат излиза от векторен файл. Печата излиза такъв какъвто е на файла визията. Векторен файл се обработва на Корел и на Илюстратор. Ако се ползва снимка, се обработва на Фотошоп. Не съм сигурна дали снимката не би могла да се обработи и на Илюстратор. Не съм запозната в основи с функциите на Илюстратор. Ако се ползва Фотошопски файл за печат, т.е растерно изображение, то трябва да е с висока резолюция, за да излезе добре печата. Вашите снимки са професионални и са с висока резолюция, т.е. ще излезнат добре при печат, няма да има пикселиране.
Често се случва някой да си хареса снимка в нета, примерно 125 х 125, и да иска снимката да излезе с перфектен печат на размер А4. Затова казах, че трябва се има едно на ум като се използват снимки  smile
Дано не съм те объркала повече  give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #94 -: март 06, 2013, 16:18:30 »

Щом има достатъчно място в края (аванс) фотошопа не е проблем. На него най-добре се обработват снимки. А и предполагам, че няма да ползвате такива от телефон... Първо трябва да разбереш какво искаш и после да се измисли как точно трябва да стане, но винаги има начин...даже и да е по-труден.

Машка говореше за случаи, в които снимките на са с голямо качество (поне аз така разбрах).

П.П. Да, правилно съм разбрала smile

Разликата се състои в това, че когато снимката е от тел. съответно пикселите са по-малко и при увеличаване се размазва и т.н. Когато снимката е от апарат, в най-добрия случаи професионален, може да обработваш както искаш и качеството се запазва поради повечето пиксели. То всъщност точно за това се ползват възможно най-много пиксели, защото може да направиш плакат със същото качество - при увеличение си стои същото качество и колкото повече са пикселите, толкова по-голям размер можеш да докараш.

Между другото нашите покани бяха доста подобни...поне това, което разбрах...
Аз май не съм ги показвала... blum Тази беше пробна, иначе бяха на паус.
« Последна редакция: март 06, 2013, 16:28:33 от casky » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 06, 2013, 16:49:02 »

Машка говореше за случаи, в които снимките на са с голямо качество (поне аз така разбрах).

П.П. Да, правилно съм разбрала smile

Разликата се състои в това, че когато снимката е от тел. съответно пикселите са по-малко и при увеличаване се размазва и т.н. Когато снимката е от апарат, в най-добрия случаи професионален, може да обработваш както искаш и качеството се запазва поради повечето пиксели. То всъщност точно за това се ползват възможно най-много пиксели, защото може да направиш плакат със същото качество - при увеличение си стои същото качество и колкото повече са пикселите, толкова по-голям размер можеш да докараш.
Точно това имам предвид  good
Ако се ползва вектор, печата тога излиза еднакво добре както на картичка 15х15см така и на пано 150 х 150 см. Това е основната разлика smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 06, 2013, 19:31:10 »

влюбих се в тези покани shok , скъпи са, ама са супер.


http://ashabbyscraplife.com/product/handmade-wedding-invitations/blush-vintage-wedding-invitations-handmade/
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #97 -: март 07, 2013, 01:19:46 »

Благодаря за инфото и разясненията, ще видим какво ще изобретим накрая!  smile pleasantry Между другото тази цена на час за графикдизайнер наистина ли е реалистична?! Струва ми се доста висока, това сметнато по 40 работни часа на седмица, 4 седмици в месеца си прави една доста грамадна месечна заплата?!  Oh my ... shok
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: март 07, 2013, 10:28:23 »

Благодаря за инфото и разясненията, ще видим какво ще изобретим накрая!  smile pleasantry Между другото тази цена на час за графикдизайнер наистина ли е реалистична?! Струва ми се доста висока, това сметнато по 40 работни часа на седмица, 4 седмици в месеца си прави една доста грамадна месечна заплата?!  Oh my ... shok
Това е fee-то за агенцията, обикновено дизайнерът е на заплата, разбира се ако не е freelancer.
Това е световна практика при дизайна, доколкото съм запозната всички международни агенции така работят. Едва ли на дизайнерът са му заети всички 40 часа на седмица с работа за клиенти  pardon
 Offtopic малко странична информация - преди година, когато ми трябваше лого за фирмата ни, се обърнахме към един форум за дизайн. Там се "подвизават" хора, за които това е странична дейност или са съвсем в началото на дизайна и трупат портфолио. Не бях отделила никаква сума за дизайн на фирмена визия, за да се обърна към агенция /това беше една от първите ми грешки  resent/. Работих с едно момче, което ми направи лого за 30 лв, но беше растерно в ниска резолюция, т.е. не беше подходящо за печат и каквото и да е брандиране. Но идеята му беше добра. След това трябваше да го прерисувам, за да стане векторно, за да може да се използва за брандиране на витрини, торбички и т.н. Отне ми доста време и усилия, за да го прерисувам. в последствие се наложи да помоля и една близка да ми помогне с преливките на цветовете. Получи се накрая това, което исках, но ми отне тооолкова много време и усилия, че просто не си струваше.

Понякога си заслужава да се ползват услугите на професионалист. Мисля, че е въпрос на планиране на бюджет и търсене на подходяща оферта  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 08, 2013, 11:12:16 »

идея за покани-напечатани върху текстил/кърпички. много ми харесва, а и доста фирми в БГ предлагат печат върху текстил.
Активен
ablaze
Ентусиаст
**
Публикации: 120


« Отговор #100 -: март 08, 2013, 11:30:30 »

Честит 8-ми март, дами ! Бъдете здрави, щастливи, усмихнати и мнооого обичани!
Активен
ablaze
Ентусиаст
**
Публикации: 120


« Отговор #101 -: март 08, 2013, 11:40:36 »

Момичета да уточня само, че магазина, за който говори desideskata  е в Младост 4. Аз също съм гледала там за материали и в общи линии има неща, които са на сносни цени, има и някои , които са по-скъпички от разумното и все пак зависи от количеството, което ви трябва :)Нооо при всички положения има голям избор, а момичетата в магазина са много любезни и компетентни относно материалите, които продават smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 08, 2013, 16:18:17 »

покани или благодарствени картички със снимка danceg:

и как да се направят:
http://www.marthastewartweddings.com/225592/victorian-frame-how-tos?czone=inspiration/good-things/fifty-good-things&center=312332&gallery=228885&slide=98062
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 10, 2013, 12:17:57 »

едни футболни покани, във връзка с темата на сватбата, която дискутирахме в другата тема:
http://www.notonthehighstreet.com/sweetwordsstationery/product/football-ticket-invitation
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 10, 2013, 19:26:28 »

Благодаря ти, Еми smile  give_rose Нещо такова искам да е....само че малко по-шаренко smile Като сътворя нещо ще пусна снимка тук да си кажете мнението  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines