Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:01:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета! - 3  (Прочетена 108623 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #180 -: февруари 28, 2013, 10:58:52 »

Браво fibi !!!!!
Dara88 , много ти е хубава лентичката Bravo
Аз днес съм въглехидратна, кой като мен blum.
з. препечена филийка със зехтин и чубрица
о. филия със сусамов тахън, печени чушки  маслини
в. същото, само ще сменя чушките със сурови домати.
Стомахът ми се стабилизира, от протеиновия ден закуската отново ще е плод.
Килограмите ми са - 5. Доволна съм, дано не се повтаря това със стомаха, че беше гадна работа.
Активен
Dara88
Ентусиаст
**
Публикации: 93



« Отговор #181 -: февруари 28, 2013, 14:59:33 »

Здравейте фиданчици! Днес кантара ми се "сърдеше" - не е мръднал нито грам. Но е нормално, след три дни гладуване (това плодовете не ги броя за ядене), тялото се опъна. Дано не си възвърна много от сваленото. Днес белтъчини:
9.30ч. - банан;
13.00ч. - 190гр. пил. дробчета, 180гр. зелева салата и ръжена филийка.
За вечеря съм предвидила риба (хек), но не съм измислила гарнитурата към нея.
За тези, които ще ме "мъмрят" за хляба пускам това:
Стратегия №1 на „90-дневната диета ” е балансираното хранене – хранене, при коета тялото ни получава редовно, всеки ден, точно необходимите бълтъчини, въглехидрати, мазнини, витамини, минерали и баластни вещества – всеки ден и точно необходимите - нито повече , нито по-малко !
Дори в Белтъчен ден , тялото ни има нужда от малък процент въглехидрати и не бива да се лишава от тях. Ако не ги получи, то ще си отбележи липсата им и на другият ден, в бобово/зърненият, когато получи изобилие от въглехидрати, вместо да изхвърли излишъка, ще си го запази под формата на сланинка, лепната някъде по нашето тяло . Тази липса, от малко количество въглехидрати, покрива обедната филийка!
В белтъчната храна, отсъстват напълно баластните вещества, необходими на тялото за да изхвърли отпадъчните продукти от обмяната и това особено важи по-време на диетата, когато тялото изхвърля огромни количества разградени мазнини и с тях и токсините складирани в мазнините. Тази липса от баластни вещества, покрива обедната филийка!
В Белтъчен ден, в храната, отсъстват също така, някои от жизнено необходимите групи от минерали и витамини . Тази липса от минерали и витамини покрива пак - обедната филийка!
Всичките тези липси в белтъчният ден – на въглехидрати, на баласт и на витамини и минерали се покриват само с една филийка зърнист хляб – точно с една-единствена филийка !
Активен
Dara88
Ентусиаст
**
Публикации: 93



« Отговор #182 -: февруари 28, 2013, 15:05:11 »

Само да уточня, че не става дума за какъвто и да е хляб, а т.нар. тричав хляб (ръжен, от зърна ит.н.).
Свеки, браво и на теб за резултата!  Flower 5 кг. си е добро постижение. Радвам се, че стомаха ти е наред вече, защото това си е голям тормоз.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 28, 2013, 15:36:31 »

Dara88 да ти кажа хич не съм съгласна.Защо тоава не хапваш и месце във въглехидратния и т.н. за да не лишаваш организма.Или по добре си се храни като преди ,а не прави диета.
Иначе да ти кажа вече нямам намерение да те критикувам-само се надявам да не заблуждаваш момичета дето искат да спазват режима на 90 ДД.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #184 -: февруари 28, 2013, 16:02:53 »

 Я да ви поразвеселя малко  blum Ще си купувам ново кантарче. Меря се, меря аз, а килограмите все едни и същи си стоят. А дрехите ми стоят по-халтаво от преди. Пробват други хора - а, изненада, същите като моите килограми  crazy Излезе, че досега съм била в неведение каква реално е промяната. Да видим дали ще бъде ново кантарче, нов късмет  Wink
 
 За пореден път ви се възхищавам на резултатите  Bravo и се надявам да мога да се похваля след време с подобни.
 Днес ми беше ден на варива. Сутринта - банани за закуска. На обяд - картофена крем-супа (ама без мляко, та беше малко странна, но вкусна  Wink ). За довечера ще видим, апетитът ми е позачезнал след обяда (нали супите са много засищащи).
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #185 -: февруари 28, 2013, 16:36:31 »

michelle, дай ми го това кантарче, килограмите ти ми вършат идеална работа! Wink И спирам диетата yahoo. Като онзи, дето дал на доктора 100лв. и той му позволил да пуши отново. Wink
Активен
Dara88
Ентусиаст
**
Публикации: 93



« Отговор #186 -: февруари 28, 2013, 21:01:39 »

gucci нямам намерение да подвеждам никой. Това е единственият форум, в който не се употребява хляб като цяло. Където и да отвориш да прочетеш за 90ДД пише, че в белтъчния и варивата на обяд се консумира по една филия ръжен или зърнен хляб. На вечеря е забранено. Не е нужно във въглехидратния да ям месо, защото ако прочетеш на етикета дори и на хляба, ще видиш, че той съдържа % белтъчини. То и белтъчините е абсолютно забранено да се смесват и по тази логика и ти заблуждаваш момичетата, като ги насърчаваш да ги смесват. Не искам да влизам с никой в конфронтация, просто изразявам мнение. Лека вечер от мен!
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 21:38:23 от Dara88 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 28, 2013, 22:28:37 »

gucci нямам намерение да подвеждам никой. Това е единственият форум, в който не се употребява хляб като цяло. Където и да отвориш да прочетеш за 90ДД пише, че в белтъчния и варивата на обяд се консумира по една филия ръжен или зърнен хляб. На вечеря е забранено. Не е нужно във въглехидратния да ям месо, защото ако прочетеш на етикета дори и на хляба, ще видиш, че той съдържа % белтъчини. То и белтъчините е абсолютно забранено да се смесват и по тази логика и ти заблуждаваш момичетата, като ги насърчаваш да ги смесват. Не искам да влизам с никой в конфронтация, просто изразявам мнение. Лека вечер от мен!
Никъде не съм казала ,че трябва да се смесват а че аз съм ги смесвала.Има разлика в това как се прави и как го правя аз.А в последния си пост ти си го обяснила това с хляба като правило-което има разлика.Не го приемай като заяждане,защото не е такова.Няма да те закачам повече спокойно.Ще коментирам само при другите момичета че те поне не се обиждат.
Активен
zUzinKa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #188 -: февруари 28, 2013, 23:58:18 »

Здравейте  give_rose Не искам да се меся в спора ви, или каквото е там, но искам само да попитам - gucci , ти  къде по-точно си чела, че хляб не се яде в белтъчен, защото и аз навсякъде, от където съм се информирала за диетата, форуми, групи във фейсбук, статии в нета, че доколкото знам и в книгата така пише, че реално хляб на обяд е позволен. Аз не ям хляб, никога не съм  била по хляба, но наистина, доколкото аз съм информирана, пак да подчертая, е позволен и е по режима. И друго искам да попитам, понеже не съм следила стари теми и не знам как стоят нещата, gucci , кога си спазвала диетата и какви резултати си постигнала  smile Благодаря предварително за отговорите и бъдете по-позитивни!  girl_wink Доколкото помня, Dara88 , предварително ни предупреди в един от постовете си, че тя спазва диетата по нейн си начин, така че не мисля, че ще подведе някой след това уточнение, а и не мисля, че информацията за хляба е подвеждаща smile
« Последна редакция: март 01, 2013, 00:06:19 от zUzinKa » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: март 01, 2013, 08:14:02 »

zUzinKa свалих 18 кг с диетата.
Спирам да пиша в темата защото явно ви преча. angry
Успех на правилно диетуващите.
Активен
zUzinKa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #190 -: март 01, 2013, 09:05:47 »

gucci , благодаря за отговора. Не мисля, че би трябвало да спираш да пишеш, само защото сме изказали мнение, все пак имаме право на такова, нали? Защо като има противоположно мнение на твоето, трябва да спираш да пишеш?  huhhuh.gif Аз не съм съгрешавала нито веднъж в диетата, така че не мисля, че спадам към неправилно диетуваща група от хора, каквито, всъщност, тук не виждам. А и всички сме хора, всички грешим, това че си свалила доста килограми, не значи, че си я спазвала по най-правилният начин на света  Wink И ти си имала прегрешения, така че не съди толкова строго Dara88 , нека си я спазва по нейния си начин, щом сваля и се чувства добре. Никой нищо лошо не е казал и не мисля, че трябва да има сърдити! Бъдете положителни, както казах, а и днес е празник! Честита Баба Марта, момичета! give_rose


* na damite.jpg (25.39 KB, 360x460 - видяно 217 пъти.)
« Последна редакция: март 01, 2013, 09:11:54 от zUzinKa » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #191 -: март 01, 2013, 09:31:36 »

Гери не е нужно да спреш да пишеш в темата, на мен специално не ми пречиш и не съм само аз.
Стой и пиши заради нас.
Всеки сам си решава как и с какво да се храни, ако иска хляб, ако иска да меши белтъци, важното е да сваля
Аз ако не бях спряла диетата за онези 2 дни, ако не бях пила двете водки с кола, ако не бях изяла цялата тава крем карамел, ооо да не забравя китайското - всеизвестно е че е соленичко, хаха и едно много старо прегрешение което също щях да забравя, изядох цял козунак 400гр, та сигурно щях да сваля 10кг, а не 6,5   Винаги има много ако....

любимото ми в белтъчният е пилешко филе, разрязвам го като за пържолка, слагам филаделфия обилно и затварям краищата. поставям ленти бекон, поръсвам с пресен естрагон и овивам филето в него. мятам на тигана, по 10 мин от всяка страна с капак полу затворен, та хем да се задушава, хем да се пърже. (не слагам олио) ох, лигите ми течат, много е вкусно и месото не е сухо.

Та това се казва диета
На работата му се кьорат и чудят как е на диета като се изтъпанче с пилешки бутчета и салата или шоколадовите квадрати, ама ето че е свалил 8кг
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #192 -: март 01, 2013, 10:18:56 »

 gucci, остани в темата  give_rose На мен много са ми помагали съветите ти, а съм сигурна, че и на други хора. Много от нещата, които си писала за тази диета, ме мотивираха да я започна.Освен това на мен например ми е трудно да измислям разнообразни ястия и рецептите, които даваш са ми изключително полезни.
  Не мисля, че е от голямо значение кой колко килограми е свалил. Ето аз съм стриктна в режима, но вероятно за три месеца ще сваля толкова, колкото 90% от момичетата тук за един. Какво да се прави  pardon Важното е, че този режим на хранене (особено без да се стига до крайности) е добър за регулиране на процесите в организма. Аз съм доволна най-вече от това, че се отървах от тежестта в корема и си наложих редовно хранене. Всеки си има своите малки победи, благодарение на тази диета  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #193 -: март 01, 2013, 10:45:00 »

Честита Баба Марта! Днес съм на плодов ден- варени ябълки и ако съм добре, вечерята ще е банан. Имам излизане в града след малко, голям проблем ми е водата /или това, което следва от пиенето и/.
gucci, я си стой тука, че имам питане: Кога и как да я пия тази пуста вода, че да не ставам по 3 пъти през нощта?
Активен
Dara88
Ентусиаст
**
Публикации: 93



« Отговор #194 -: март 01, 2013, 12:13:58 »

gucci, защо си решила, че ти се сърдя!? Просто не мисля, че твоето мнение за филийката зърнен хляб в белтъчния е по-правилно от моето. Всеки от присъстващите тук си решава сам за себе си. Момичета, извинявам се, че ви забърках в този спор. Аз в никакъв случай не желая да нарушавам добрия тон и правилата на този форум, просто съм изразила мнението си, както е направила и Гучи. Продължавам да твърдя, че филийката е задължителна и режимна, но всеки да си спазва това, което му влияе добре на него, никого не съм задължила. Аз самата не спазвам стриктно диетата, за да изисквам от друг да го прави. Гучи, в никакъв случай не напускай форума и то заради дребен спор като този. Момичетата имат нужда от съветите ти, помагай им. По-скоро ти си обидена (а наистина незнам защо), отколкото аз на теб.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines