Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:38:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предпразнична февруарска седмица 04 - 10.02.2013  (Прочетена 41263 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: февруари 04, 2013, 15:27:43 »

Опа, изпревариха ме, но няма да променям поста.
В случая изместваме темата Wink. Пък точно по тази тема "да бъдем любезни", гледах предаване на Нейт и преди това на д-р Оз по бтв Лейди. Имаше една полицайка, която бяха поканили, за да говори на кого да не се доверяваме и кой може да ни стори зло. Тя каза, че най- голямата грешка на жените е да са любезни. Ако някой дойде на паркинга и ти каже "Да ви помогна ли с багажа?", вероятността да те измамят или да ти навредят по принцип е много по- голяма, ако кажеш "Не, благодаря", отколкото при твърдо и рязко "Не!". Колкото до "аз" посланието, за което пишеш, имам също лични наблюдения. През 1996 започнах работа в Кока Кола, та през мен минаха хиляди обучения, за които тогава в България никой не беше и чувал. Реших да го пробвам това "аз се чувствам....когато ти...." към малкия син при един доста напечен момент и отговорът беше "хич и не ми пука как се чувстваш, казвам ти, че няма....". С две думи, номерът не мина. Иначе с удоволствие чета и слушам, даже и прилагам в живота Wink, защото според мен, истината е някъде в средата. Ама като ми каже някой, че фирмата му цъфти и парите течат, защото мисли позитивно и прави добро, хич не му се връзвам. Както и когато се случи нещо неприятно на мен или на семейството, не се обвинявам, че аз съм причината с моето мислене.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 04, 2013, 15:37:11 »

Ух, върнах се! heat Ходих да си взимам ботушките от Еконт - цяла Варна не ми стигна да си намеря просто едни изчистени черни и топли ботуши blush Тя зимата свърши, нооо овенска му работа! Wink blum
Свекърва, щях да ти отговарям за това ако въпреки позитивното мислене нещата просто не стават, но момичетата са написали много хубави неща, напълно ги подкрепям give_rose

Истината е, че когато човек си повярва наистина е друго, увереността расте, а от тук и оптимизма. Уверена съм, че положителната мисъл действа, когато е канализирана и насочена, а не просто да ходиш като надрусан или сектант по улиците. Не само трябва да си положително настроен, а и да полагаш целенасочени усилия за това, към което се стремиш - или наистина се превръщаш в овца  pardon

Ето това ми харесва най-много! good Вярно е, че когато човек вярва истински, нещата просто се случват smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 04, 2013, 15:48:45 »

Във вразка с любезността...снощи нещо си спорехме с мъжа ми, той изведнъж млъкна гушна ме, целуна ме и ми вика "муцко, ти си голяма шматка". Е как да му се разсърдиш!
Но не съглъсна, че между прав и любезен е по-добре да си любезен. Имам ръководители дето ти му обясняваш, че не става така и му даваш предложение как да стане. Хубаво ще отстъпиш, ама после като дойдат глоби и проверки са на твоята глава, че си и виновен що така сме направили. А шефе на се сеща, че той така е казал.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #18 -: февруари 04, 2013, 15:58:38 »

Уверена съм, че положителната мисъл действа, когато е канализирана и насочена, а не просто да ходиш като надрусан или сектант по улиците. Не само трябва да си положително настроен, а и да полагаш целенасочени усилия за това, към което се стремиш - или наистина се превръщаш в овца  pardon


Много добре обобщено smile

.... През 1996 започнах работа в Кока Кола, та през мен минаха хиляди обучения, за които тогава в България никой не беше и чувал. Реших да го пробвам това "аз се чувствам....когато ти...." към малкия син при един доста напечен момент и отговорът беше "хич и не ми пука как се чувстваш, казвам ти, че няма....". С две думи, номерът не мина......

Това с чувствата, за мен е подход за "цивилизованите" народи. За добро или лошо тук сме директни и особено пък онези от поляните, за които ви разказвах преди малко, ако не ги нарежеш като кисела краставица нищо няма да поемат* (Това сравнение не е мое, но си го откраднах... защото ме напушва смях като си представя краставичките на тънки кръгчета или за руска салата smile )
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: февруари 04, 2013, 16:11:32 »

Вярно е, че когато човек вярва истински, нещата просто се случват smile
, ако имаш късмет да си на правилното място, с правилните хора, в правилния момент Wink, за да стигна средно положение заради годините си.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 04, 2013, 16:11:48 »

благодаря за темата  good еми, честит празник, винаги така да се обичате!!!
аз пийвам следобедно кафе след свършени успешни задачки (ходене до банката, ходене за направление за гинеколог  angry ) и след малко ще ходим до един магазин с кака ми и майка ми да разгледаме (аз си търся анцунг за спорта в университета че почваме др-та седмица, а ще имаме още година и половина спорт  Wink )

Хубав ден  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 04, 2013, 16:19:10 »

. Реших да го пробвам това "аз се чувствам....когато ти...." към малкия син при един доста напечен момент и отговорът беше "хич и не ми пука как се чувстваш, казвам ти, че няма....". С две думи, номерът не мина. Иначе с удоволствие чета и слушам, даже и прилагам в живота Wink, защото според мен, истината е някъде в средата.
това и брат ми така отговаря на майка ми, но според мен тайничко се замисля върху думите й и макар и по-късно, има някакъв ефект.
А за фирмите - познавам две семейни фирми, които се държат с служителите си добре и са изрядни към държавата- нещата им наистина вървят .
За подхода и любезността/правотата- ясно е че говорим за що годе разбрани хора. Иначе естествено че  никой няма да те чуе,  нито ще му пука как се чувстваш.Такива екземпляри аз заобикалям отдалеч и точка. pardon
За шефовете- шефовете влизат в отделна категория- организационна и трудова психология. Там подходът далеч не тр да е такъв, какъвто го дадох като пример към колеги или лични отношения.Така ме и подсещате утре да ви пусна една статия и по темата. smile
а тези от поляните- и да ги нарежеш, помни 1 ден и на следващия ден на друг човек, пак ще постъпи по същия начин. Просто дигам ръце и стоя настрани= не хвърляй камък в рядко лайно, щото ще те опръска.
Ако ми е в работата, отивам при човешки ресурси или управител, назначен именно с цел да е медиатор на конфликти. Или пък моля за свикване на събрание, на което служителите и аз си казваме кой как се държи и пирамидално по-горе стоящите взимат адекватно решение. А не да се бия и да се карам като махленска клюкарка. girl_wink
Ноо всеки според това как се чувства най-добре. И аз искам винаги да постъпвам правилно, затова се стремя да не обощавам, пък статията съм я дала всеки да си вади каквото намери за полезно само за него самия. Няма общоприети истини.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 04, 2013, 16:52:08 »

, ако имаш късмет да си на правилното място, с правилните хора, в правилния момент Wink

Когато вярваш, наистина имаш късмет, заобиколен си от правилните хора в правилния момент Wink


Свекърва, два овена на едно място не си е работа ROFL biggrin

По повод овцете и страдата, извинявам се, че ще го кажа, но не ви ли е правило впечатление примерно  на каса в магазин при положение, че има няколко свободни каси, едната каса винаги е претъпкана от народ, пуфтящ, че трябва да виси на дълга опашка. Или ако се е струпало стадо на едно място прииждат още да видят за какво са се струпали - да няма нещо безплатно? girl_wink Снощи бяхме на гости на кумовете и разказаха една история, когато били в Италия по какво се различавали българите. Всички се струпали да купуват някакви куфари, защото били много изгодни, нищо, че няма къде да ги натъпчат в автобуса Xixixi
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #23 -: февруари 04, 2013, 17:33:58 »

Добър вечер и от мен give_rose

Както винаги интересна тема се дискутира тук blum Аз също съм за позитивното мислене, въпреки че се поддавам понякога на провокации...за което мисля, че проблема си е в мен и не достатъчната "тренировка" pleasantry

По повод работодатели - никога до сега не съм попадала на "кофти" работодател, винаги са били много разбрани, дано и в бъдеще е така smile

А относно "овце и опашки" тук често се случва това. Отделно го има факта, че хората искат повече отколкото дават, но в тоя случай мисля, че получават по-малко отколкото са очаквали pardon Така че аз съм на принципа каквото почукало, такова се обадило. Ако получа давам двойно, ако ли не нищо не давам...а пък съм и близнаци, така че при мен двете граници са доста силно изразени tease

Като цяла да обобщя smile - мисля, че трябва да се държим така както искаме да се държат с нас и позитивно настроени, до колкото е възможно  girl_wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 04, 2013, 18:01:38 »

Когато вярваш, наистина имаш късмет, заобиколен си от правилните хора в правилния момент Wink
 Снощи бяхме на гости на кумовете и разказаха една история, когато били в Италия по какво се различавали българите. Всички се струпали да купуват някакви куфари, защото били много изгодни, нищо, че няма къде да ги натъпчат в автобуса Xixixi
Moon, аз пък разбрах че българките в Германия връщали скъпи парфюми на половина изпръскани, като им омръзнат, щото там имало право да го върнеш, ако проявиш алергия. и те го разбрали и отиват и с това обяснение  ги връщат и им дават в замяна ваучер за нов парфюм  shok angry... и така до безкрай...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #25 -: февруари 04, 2013, 18:12:23 »

Moon, аз пък разбрах че българките в Германия връщали скъпи парфюми на половина изпръскани, като им омръзнат, щото там имало право да го върнеш, ако проявиш алергия. и те го разбрали и отиват и с това обяснение  ги връщат и им дават в замяна ваучер за нов парфюм  shok angry... и така до безкрай...

Бай Ганьо стайл smile Далаверата си е чиста печалба! Хахаха smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 04, 2013, 21:17:11 »

Аз да ви кажа също съм настроена позитивно почти към всичко и имам позитивното мислене, но за съжаление има доста хора, които отричат позитивността и е опитват да ме убедят, че няма смисъл от всичко това. Но да се оправят, за мен човек трябва да е по малко от всичко, и малко песимист, и малко оптимист, и малко реалист.

"Когато вярваш, наистина имаш късмет, заобиколен си от правилните хора в правилния момент Wink" - подкрепям с две ръця


Свекърва, два-три овена на едно място не си е работа ROFL biggrin"
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #27 -: февруари 05, 2013, 08:58:16 »

Добро утро на всички give_rose


"Когато вярваш, наистина имаш късмет, заобиколен си от правилните хора в правилния момент Wink" - подкрепям с две ръця



По повод това и аз подкрепям с две ръце. Изпробвано и действащо лично при мен smile Но пък според мен е по-трудно точно да не се поддаваш, защото тогава не можеш да накараш позитивното мислене да действа в твоя полза и всъщност точно това е нещото, което трябва да се усъвършенства smile

П.П. Наскоро гледах един филм "Сфера", доста е стар и преди съм го гледала, но не съм се замисляла от тая гледна точка. Та в него става въпрос за висш разум, който прави мислите (без значение положителни или отрицателни) действителност и важното е да се научат да контролират съзнанието си. Сега като го гледах веднага се сетих за Джон Кехоу и чак ми стана супер странно, че нещо такова се е говорил още преди 20 години... или по-точно, че се е говорило с влагане на същия смисъл smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #28 -: февруари 05, 2013, 09:39:31 »

Добро Утро, Дами smile

Бързам да ви дам материал за четене и размисъл, който продължава темата за положителното мислене:
http://www.momichetataotgrada.com/article/az-kato-sredno-aritmetichno.html

И да добавя въпрос.... превръщали ли сте се неусетно в средно аритметично и как се борите срещу проблема?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #29 -: февруари 05, 2013, 10:04:28 »

Аз ще се включа biggrin

Мисля, че това може да се случи след по-дълъг период от време. А аз най-дълго съм се задържала година и половина biggrin Така, че не мисля, че съм се превръщала в средно аритметично...поне за сега.

По-скоро съм от тези, които не бягат от принципите си. Правя нещата, които са редни за мен и с които съвестта ми е чиста. Не че подобно отношение не ми се отразява де, но по-скоро се опитвам да се боря с това. Доста съм "чепата" и съм си носила последствията, но никога не съм правила нещо, което не искам на "главата си"...един от принципите ми pardon Сега например се сещам за последната ми работа бяхме в стая с две момичета, които постоянно обсъждаха другите (беше офис пълен с жени). А аз като се върнех почвах да надувам главата на мъжа ми, защото едва издържах. В последствие тези момичета сами констатираха, че аз никога не съм обсъждала друг без значение какво се е случило и сами спряха да го правят, даже в последствие станахме доста близки. Та на въпроса - мисля, че трябва да се опитваме да изкарваме най-доброто у хората, както пише в статията smile Няма нужда да правим нещо, което самите ние не одобряваме. В края на краищата всеки отговаря сам пред себе си и всеки сам кове съдбата си smile

Така мисля аз smile С интерес чакам и другите мнения, доста интересна тема за размисъл blum
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines