Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:35:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предпразнична февруарска седмица 04 - 10.02.2013  (Прочетена 41258 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: февруари 04, 2013, 09:19:45 »

Хайде, нова седмица - нов късмет!
Вчера гледах "Здраве" по бтв и там разглеждаха отново темата за позитивното мислене. Казвам отново, защото и в "Големите загадки" скоро беше на дневен ред. Ако искате, да си поговорим за ползите и вредите от този тип нагласа.


* frensko kafe.jpg (37.96 KB, 560x372 - видяно 226 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: февруари 04, 2013, 09:23:25 »

И понеже Еми хареса тази снимка, пренасям я от старата тема  smile.
Нашата врата. Нека в домовете на всички има изобилие, нека Св. Трифон помогне да направим хубаво вино, което да пием с хубави мисли!


* IMG_0437.jpg (25.31 KB, 400x300 - видяно 2572 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #2 -: февруари 04, 2013, 09:27:34 »

Добро утро и нека да ни е позитивна седмицата smile!

Аз съм убедена в ползите на позитивното мислене.  Тревогите трябва да бъдат избутани някъде далеч и на бистра глава да действаме. Далеч по-продуктивни сме, когато ни е леко на душата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 04, 2013, 10:16:54 »

добър ден, ние днес имаме годишнина от гаджосването си, което за разлика от сватбените месечинки, винаги си празнуваме. така си го усещаме, като по-важно. smile
Черпя ви виртуално, но бих искала да е реално  heart


Няма да правим нищо особено днес като празнуване, отделяме пари за важни каузи тази година.

Искам да дам един линк, мисля да си купя книгата, определено е предизвикателство като посока на промяна за всеки човек danceg:
http://adyulgerov.blogspot.com/2013/01/blog-post.html
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 04, 2013, 10:27:49 »

Добро утро  give_rose
Еми, Честита Годишнина, бъдете винаги влюбени така, както в момента на "гаджосването" ви  yahoo
На нас всички такива годишнини съвпадат, защото гаджосване,предложение за брак, и сватбата са на една дата  pardon
За темата, която сте подхванали..вярвам, че има ефект, но трябва голяма сила на духа и огромен контрол над себе си, честно казано не винаги успявам да съм позитивна, защото има неща, които ме събарят. Първо трябва да се науча да изолирам дразненията и чак след това да бъда позитивна.  crazy pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 04, 2013, 10:36:08 »

Инлов, много е трудно, защото повечето хора ще почват да те  мислят за твърде спокоен или лицемерен човек, когато не отговаряш на стимулите директно. Но мисля че ти така или иначе си умерена и нямаш особена нужда. good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 04, 2013, 11:01:52 »

Здравейте,
Аз по природа съм голям оптимист, но напоследък гледам все по реално на нещата и положителната нагласа я хвана липсата. Сигурно има полза от нея, ама като гледам нещата в България как към по зле вървят и се опитвам да съм реалист, че вече песимист е много лош начин на мислене.
Еми честит празник. Ние напоследък май всички празници забравихме и само за ремонта на апартамена мислим. Но при наближаващата поява на наследника, май това си е приоритет. Даже вчера говорихме с мъжа ми, понеже хола мечта ще излезе много скъп, да направим компромисен вариант и да сменим цялата концепция само и само да е готово за бебо.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 04, 2013, 11:56:06 »

Здравейте, сладурки!
Свекърва, много хубава темичка отвори за позитивното мислене - любимата ми! yahoo
Еми, честита ви годишнина от гаджосването give_rose Пожелавам ви винаги да се чувствате като гаджета Wink Тази книга, която си постнала като линк ме заинтригува - обичам да чета книжки за позитивно мислене и как човек да бъде в хармония със себе си и да е щастлив. Еми, знаеш ли дали тази книга се продава в книжарниците Ориндж /че са ни най-близо/? В момента и аз чета една книга, която наистина ме кара да се чувствам щастлива всеки ден, дори и мъжът ми започна да я чете и сега си летим щастливо двамата хихи Aviator Мисля да я подаря на двете мами да си я имат, че вече събудих любопитството им по книгата blum
Инловче, съгласна съм, че не е лесно човек да изолира всички лоши мисли и действия и да гледа положително, но аз съм се убедила, че когато го правиш, привличаш още от същото към себе си, така че си струват всичките усилия smile
Пънки, по повод обзавеждането - ние също вероятно няма да успеем да осъществим първоначалните си мечти как да изглежда домът ни, но се надявам, че ще се случи по-скоро, отколкото си го представяме. Даже вчера се шегувах с мъжа ми, че в началото сигурно пак ще живеем в гарсониера, но този път разширена, защото имаме дъъълъг коридор biggrin И че може кътчето, където ще се храним, да го направим в индийски стил - без маса и на възглавнички вместо са столове Xixixi
Хубав ден от мен и ще се радвам да си поговорим днес за положителното мислене give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 04, 2013, 12:06:45 »

Муунче, не знам, за момента по-скоро бих си я поръчала от интернет, че ми е на много неудобно място ориндж и не знам дали я имат. аз я видях  в  онзи блог, от който съм я цитирала като откъс.
мерси за пожеланията на всички. give_rose
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 04, 2013, 12:21:51 »

Здравейте и от мен, минавам за малко да ви поздравя за новата седмичка smile Еми честито ви "гаджосване", супер почерпка , нацелваш ми вкусувете smile сега само плодове ми се ядат smile Аз отивам на преглед и на разлгеждане на болници по-късно ще ви чета smile
Приятен следобед на всичкиии smile give_rose
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 04, 2013, 12:24:28 »

Превит и от мен милички..отбивам се да ви видя какво си правите  tease

Свекърва аз ги разгледах всичките снимки от предната темичка и изглежда сте си прекарали много хубаво и сте се повеселили, а тази снимка и на мен ми стана любима  Wink

Еми честита ви годишнинаа....наистина останете завинаги влюбени един в друг и най-вече допълващи се взаимно както е сега  heart ...и да ти кажа този поднос с плодове изглежда много вкусен  smile

Инловче подкрепям, че трябва наистина силна воля, за да се научиш да игнорираш негативизма smile

Муунче миличка важното е, че си е ваш собствен дом пък за другото имате цял един живот, за да га направите както вие искате  heart

Киви и аз съм убедена, че колкото по позитивно мислим толкова повече хубави неща ще ни се случват  give_rose

Пънк дано скоро приключите с ремонтите и да може да се отдадете на млако почивка преди появата на бебчо  smile

Еме ще чакам после да пишеш впечатления..на мен ми е още рано да се оглеждам за болници, но е хубаво човек да е подготвен  give_rose

Хубав ден от мен и ви оставям на вашите позитивни мисли, защото доброто и любовта ще спасят света ..или поне така съм чула  blum
« Последна редакция: февруари 04, 2013, 12:27:33 от cveta_d86 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: февруари 04, 2013, 12:57:50 »

emmmmmy , честита годишнина! Пък тази почерпка, направо good! Не мога да разпозная що за плод са онези половинки в долния десен ъгъл, пълни с нещо зеленикаво crazy.
Е, аз ще подбутна малко вредите от позитивното мислене Wink. Ако избутаме всички неприятности и се съсредоточим само да мислим позитивно, неприятностите няма ли да станат още по- големи и разрешаването им съвсем да стане невъзможно? Няма ли да се чувстваме хиляди пъти по- зле и по- виновни, ако се стараем да сме позитивни с цялото си сърце, а нещата просто не стават? И какво ще помогне позитивното мислене, без да предприемем адекватни действия? Няма ли да се превърнем в стадо щастливи овце, за сметка на някой, който трупа пари от това?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #12 -: февруари 04, 2013, 13:14:21 »

....
Е, аз ще подбутна малко вредите от позитивното мислене Wink. Ако избутаме всички неприятности и се съсредоточим само да мислим позитивно, неприятностите няма ли да станат още по- големи и разрешаването им съвсем да стане невъзможно? Няма ли да се чувстваме хиляди пъти по- зле и по- виновни, ако се стараем да сме позитивни с цялото си сърце, а нещата просто не стават? И какво ще помогне позитивното мислене, без да предприемем адекватни действия? Няма ли да се превърнем в стадо щастливи овце, за сметка на някой, който трупа пари от това?

Е, как съвсем да ги избутаме и да спрем да действаме smile Моята идея за положително мислене е по-различна. Просто не трябва да изпадаме в отчаяние, че нещо ( или относително погледнато нищо) не върви. Много по-често отчаянието ни пречи повече от колкото реалната ситуация. На кратко - прави каквото трябва, пък да става каквото ще. И в редакцията на тази мисъл да добавя - и не спирай да вярваш, че ще се получат нещата smile

Иначе щастлива овца понякога много ми се иска да бъда. Много по-лесен и прост е живота на по-малко мислещите хора, които като си хванат на някъде като овчиците .... ходи ги спри, ни от дума разбират ни от нищо... поне в България имаме достатъчно поляни, където сварят да пасат smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 04, 2013, 14:33:22 »

свекърва, права си. но книгата не е в тази насока. а в посока на това, да не бъдем супер брутални с другите и да имаме малко повече търпение спрямо ситуациите, защото както казва баба ми, когато се завайквах за нещо в бъдещето:"септември може да дойде не такъв какъвто го чакаш, спокойно" .

 има един цитат в нея- ако тр да избираме да сме прави или любезни, по -добре бъдете любезни blum. Учат ни на свръхконтрол над всичко от малки, а това ни изкривява. Не бива да се даваме и да ни тъпчат, но в крайна сметка, понякога е добре да се прояви дипломатизъм и да се продължи напред. Защото всеки който реагира твърде бурно, обикновено има нещо, което го мъчи за да е такъв. Един вид, навик да оценяме ситуацията от всички страни, преди да режем, да мерим по 3 пъти. Аз в предишната ми връзка скачах и виках директно за всичко, разправях се. И какво? Човек не можеш да промениш така, нито вкъщи, нито в работата, най - много да го настроиш срещу себе си, преди да си опитал с добро. Трудно ми е, боря се, но гледам да премълча понякога, освен ако не е пряко агресивен мъжът/колежката към мен.
Опитвам се да не правя вече глобални характеристики на ситуации и хора, а да казвам как се чувствам и да характеризирам само чертата, която ми пречи, а не цялата личност да петна. Примерно му казвам че ме обижда с поведението си и конкретизирам с какво, а преди бих му казала че е идиот и щях да го замеря с дистанционното. Ей такива ми ти размисли. heart
Така че човек тр да отсява и от най-умните книги/хора и от най глупавите, само това което му е нужно за личния му път и морал. Както е казано, да нямаме кумири Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 04, 2013, 15:02:54 »

Еми, благодаря за думите  give_rose Определено, обаче, не съм умерена...уча се да бъда, въпреки че нито зодията, нито характера ми са податливи на това  angry Доста усилия и компромиси със себе си направих последните години, за да не съм избухлива, нервна и нещастна от живота си. Сега много по-рядко ситуации и хора ме вадят от контрол, има само един такъв индивид и във форума  blum, Та освен положителното мислене, и подкрепата на хората около мен ме направиха по-спокойна и усмихната - баща ми направо ме разтърси и каза, че не съм на себе си и да се взема в ръце. Истината е, че когато човек си повярва наистина е друго, увереността расте, а от тук и оптимизма. Уверена съм, че положителната мисъл действа, когато е канализирана и насочена, а не просто да ходиш като надрусан или сектант по улиците. Не само трябва да си положително настроен, а и да полагаш целенасочени усилия за това, към което се стремиш - или наистина се превръщаш в овца  pardon
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines