Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 21:30:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!!СПЕШНО СЕ ТЪРСЯТ КРЪВОДАРИТЕЛИ С АБ - ОТ  (Прочетена 17665 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 05, 2013, 15:34:11 »

За тези, които ми нямат Facebook профила - малко ъпдейт за ситуацията с тати.
Намерихме необходимия брой кръводарители - общо 5 и имаме 2-3 "за резерва", които ще ни трябват след операцията евентуално. Вчера бяхме със сестра ми при татко - доста се е отчаял миличкия и ни беше много тежко да го убедим, че операцията му единствената опция...
Малко история за самото му заболяване. От 5 години има установен злокачествен рак в пикочния мехур. След втората година се излекувал, а на третата му се появява отново. До този момент е правил 7 ТУР-а - това е обгаряне на раковите клетки с лазер директно в мехура. За щастие поне до сега не е имало метастази (понеже мехурът капсулира рака). Миналата година пробвахме какви ли не алтернативни методи за лечение, но нищо не помогна. Докторите препоръчваха премахване на покочния мехур, но за съжаление никой не ни даде реална информация за тази сложна операция. Аз рових е нета тогава и четох за заместването на мехура с тъкан от тънките черва - имаше много противоречиви мнения - че операцията е опасна и няма сигурност. Така и не я предприехме. Другата алтернатива беше извеждане на мехура с торбичка/катетър извън тялото. Баща ми е на 54 години и не искаше да се стига до там. Есента след сватбата му препоръчаха лъчетерапия, която му се отрази много зле и стана причина за сегашното му положение. В момента е в Плевенска болница, след поредния ТУР, чувства се добре (въпреки ниския хемоглобин), но докторите ни дават само 1 опция - тази с външните торбички. Ако не се предприеме операцията, в последствие пак ще започне кървене, което ние не можем да си позволим, предвид рядката му кръвна група. За пластика на пикочен мехур не може да става дума вече, защото вътрешните тъкани на татко са буквално изпечени и втвърдени от лъчетерапията, стените на мехура са набраздени, а ракът е дълбоко проникнал в тях.... Тоест трябва да се действа бързо! А милият ми татко е много депресиран, защото той цял живот е работил и това за него е удоволствието от живота - да е полезен на другите. След операцията няма да може да вдига тежко и да върши работата, която обича (строител). cray Много ми е мъчно, но го искам ЖИВ и за това ще направя каквото трябва, за да се осъществи операцията...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 05, 2013, 15:41:24 »

Ивелка, много ми е тежко да кажа това, но наскоро именно от тази лъчетерапия, която препоръчвам  pleasantry  почина наша роднина - на мен и съпруга ми. Според билкаря ни е можела да поживее поне още година. sad
Радвам се единствено че баща ти е жив, но не позволявайте да ви манипулират повече. Ако тази терапия помагаше наистина, нямаше да имаме 2ма починали роднини след нейната намеса, при това според тях, навременна. Вечно плюят по алтернативното лечение лекарите, но и тяхното нещо не бачка в 2/3 от случаите... cray
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 05, 2013, 20:23:27 »

Иве, за жалост не ставаме за кръводарители (А+), но само да ти кажа, че ви стискам палци и ви пожелавам успех!
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 05, 2013, 22:42:17 »

Иве , аз съм с 0- универсален кръводарител съм, ако някога ви потрябва(дано не се налага, дано ти и цялото ти семейство сте живи и здрави) насреща съм.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 11, 2013, 09:07:47 »

Малко инфо за развитието при татко:
Вчера бяхме при него в Плевен, чувства се добре и изпраща благодарности на всички, които помогнаха да се намери кръв. Операцията му е насрочена за сряда. Ситуацията с кръвта не беше ясна до вчера, докато не отидохме на място в кръвния център да ги питаме - първо ни казаха, че сме имали само 3 единици кръв, но после, като се "поразровиха", се оказа, че имаме налични 6 (изследвани и обработени). Това означава, че няма пречки операцията да се осъществи. Стискайте палци всичко да мине добре!
Благодаря на всички, които споделяха и помагаха! give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #35 -: февруари 11, 2013, 10:30:33 »

Стискаме Clover Clover Clover Clover Clover
Успех!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #36 -: февруари 18, 2013, 11:09:48 »

ivelka, Много съжалявам за баща ти и болестта.
На мъжът ми, баща му също почина от тази болест и след няколко операции и химио терапии. За съжаление нямах честа да го познавам, тъй като се появих след като бе починал (Бог да го прости)

Тъй като няма информация след операцията, то много се надявам вече да се е възстановил и да се радва на хубав живот със семейството си, да посреща внучета и правнучета

 Offtopic Винаги съм се възмущавала на Българският тъпизъм с извинение на нашата държавица, никъде го няма за животоспасяваща операция първо да си търсиш кръв. Много ама много съм разочарована, вече спрях да гледам новините от Бг за да не се ядосвам

относно кръвта, тук се наложи и на мен да ми прелеят (живея в Холандия), оказа се че я правят изкуствено, защото ако преливат от хора, така преливат и всички странности и кръвни болести които отсрещният човек има. Примерно за спин, резултатите излизат 6 или 3 месеца май бяха след половия контакт, ако си заразен не се вижда веднага.

Защо вместо да прехвърлят топката след като някой почине, не се пообразоват и не видят как в Холандия правят кръвта и да започнат и те. Толкова Европейски пари усвояват, уж за медицината, а хора умират постоянно и нелепо.
Много се извинявам
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 18, 2013, 14:17:47 »

Здравей, fibi give_rose
Положението на татко все още не е напълно ясно - очакваме резултати от хистологични изследвания. Затова се страхувам да обявя, че всичко е наред, за да не урочасам събитията secret
Операцията му мина успешно, сега се възстановява, но не са го изписали още от Плевен и всички сме под напрежение за това, което следва...
Информацията, която си дала въобще не е за намален текст, даже напротив! Ако не беше ти да ми го кажеш това, въобще няма от къде и как да се информирам, а и звучи доста футуристично и напредничаво, че вече сами произвеждат кръвта! За пореден път с тъга осъзнавам колко сме изостанали от света...Дай Боже нашите да се усетят по-скоро да се образоват по темата, че не знам до къде ще я докараме... angry

Благодаря за подкрепата! give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 21, 2013, 20:50:43 »

мила, искрено се надявам всичко да мине и да го забравите и само здраве да има около вас  give_rose имам добро чувство и вярвам, че нещата ще се наредят  Good luck Good luck Good luck
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #39 -: април 09, 2013, 15:48:56 »

Здравей ivelka, мина доста време и няма вест, как е Баща ти?
 надявам се да се е възстановил доколкото е възможно и да се радва пак на живота и семейството си.
Всичко най добро Ви желая
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 09, 2013, 22:24:28 »

Здравей, fibi! Първо - благодаря ти от сърце за загрижеността към семейната ни драма и състоянието на татко.
Вярно е, че пренебрегнах темата, но не е умишлено - просто все още не е ясно какво предстои и все още не мога да кажа, че татко е оздравял.
Операцията в Плевен беше успешна, после го прибрахме в Габрово и почти веднага се влоши, получи сериозна инфекция в двата бъбрека с много висока температура. Вкарахме го в нафрология в Габрово, започнаха преливания със системи почти постоянно през деня (само с 2 часа почивка), отделно антибиотик. Така лежа 2 седмици, стабилизира се, прибра се вкъщи и след 5 дни - абсолютно същото! Отново го вкарахме в същото отделение, третираха го с друг много силен антибиотик, като докторите казаха, че е станал резистентен към всички останали... sad Така лежа 1 седмица и отново го стабилизираха. От вчера си е у дома и всички треперим да не стане пак същото, защото нямат други антибиотици, с които да го лекуват. Отделно му предстои друга операция на 8 май, за която трябва да е здрав и да се е стабилизирал. През това време се молим, туморните клетки, които са в уретера да не се разрастват... Предстои му изрязване на уретера и отделно лъчетерапия. Той е доста потиснат и отчаян...Много се измъчва, че и ние се мъчим с него. Непрекъснато го подкрепяме и му говорим да мисли позитивно и да вярва, но е станал много емоционален, избива го на плач и така...  cray
Отделно мама си счупи крака точно в деня на операцията и от тогава си стои вкъщи със шина и не ходи на работа - аз ходя да й нося храна и продукти и да й помагам, отделно ходих и при тати през ден да му нося храна.
Трудно е, много е трудно, но нямаме избор освен да се справяме със ситуацията. Избягвам да пиша във форума за ситуацията, защото е доста неприятна и само се разстройвам повече и натоварвам и другите с негативни емоции.
Иначе аз гледам да продължавам с живота си, доколкото мога и да се радвам на малките неща smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 10, 2013, 06:12:11 »

Иве, изпращам ти една голяма прегръдка и дано всичко мине по-бързо и да оздравее  Friend разбирам те отчасти, за писането и разстройването също... ако така ти е по-добре, наистина пиши само нещата които те разсейват  give_rose дано нещата се оправят и дъгата изгрее, не може само лоши неща...
А ти си мисли за хубавите мигове, които ви предстоят, а те са много!  give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #42 -: април 10, 2013, 08:14:25 »

Ох мила, колко ти се е насъбрало, много съжалявам.
Всички сме с теб и се надявам тези мрачни облаци около теб да се разсеят, бързо възтановяване на майка ти, а за баща ти да е все така борбен и да не се отчайва.
Късмет мила, бъди силна
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #43 -: април 10, 2013, 08:21:19 »

Наистина всички сме с теб heart
То че на вас не ви е лесно вярно, ама за татко ти най-мъчно ми стана cray Милия, не е хубаво да се тормози cray Опитвай се да го развеселяваш smile Кажи му че цял форум го мисли, да се стяга blum

Всичко ще се оправи, трябва да вярваш!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 10, 2013, 08:53:03 »

Ехх, момичета, благодаря ви, много сте мили heart Flower
Истината е, че от началото на тази седмица не съм ходила при нашите, а вече е сряда (това ми се случва за първи път от 3 месеца). Имах време за себе си, започнах да ходя и сутрин на тренировки и това ме разсейва и се чувствам много по-жизнена.
Татко сега уж е по-добре, казвам "уж", защото не искам пак да урочасам нещата и да получи инфекцията отново, че е много слаба имунната му система. Между впрочем, ще ми бъде много от полза да споделите опита си - какви добавки да му вземем за имунната система. В момента взема коластра на таблетки с пробиотик, гъби шийтаке на капсули, комбинирани витамини и едни американски витамин "C", които шефа ми осигурява. Отделно се храни стабилно и е понапълнял. Но искам още неща да му вземем - например алое, но не знам в каква форма и на коя фирма...
Иначе ще му предам поздравите! Благодаря give_rose
« Последна редакция: април 10, 2013, 08:56:56 от ivelka » Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines