Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 08:01:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За всеки по нещо!  (Прочетена 99755 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: септември 21, 2006, 11:29:39 »

Пада ми се честта да напиша първата тема в тази категория. Нека да е занимателна.


Понякога си мисля, с какво ли още може да ме изненада изкуството и науката.
Но днешното попадение, си признавам, ме изненада тотално.

Искате да си поставите картина в спалнята, но каква да бъде тя? Голи тела, пейзаж или абстракция и се стига до там....Вече може да си поставите картина на собственото ДНК. Това определено е интересно и уникално.



Как става:
Технологията е безболезнена и отнема 30 сек. Взема се секрет от вътрешната страна на бузата след което се изпраща в специална лаборатория за анализ. Анонимността е гарантирана. По специална техника получава отпечатък, чрез използване на специална технология, която се възползва от ДНК последователността. Крайният резултат е групирани по различен размер парчета ДНК (уникални за всеки), които се нанасят върху гел, след което се осветява с UV светлина и получават флуоресцентна снимка. Правят снимка със специална камера и я обработват и отпечатват.

Линк към производителя

Това, като идея за подарък е доста нестандартна идея.
Остава проблема с вземането на секрета?!  pleasantry
« Последна редакция: септември 21, 2006, 11:32:12 от Teo » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 27, 2006, 11:22:05 »

Според мен не става ясно за какво става въпрос в темата, Хриси:

От новините
Цък

Цитат
Уникален сватбен пръстен помага на разсеяните мъже

сватбен пръстен Все известно е, че много от мъжете често пропускат важни дати - годишнина от сватбата, рожденият ден на детето или рождения ден на тъщата, с което със сигурност навличат гнева на половинките си.

Бижутера Крис Фондел от компанията Alaska Jewelry е намерил решение на всички тези проблеми, като е създал пръстен с които не можете да забравите за важните дати.

В пръстена Remember RingTM е вграден неголям термоелемент, които преобразува топлинната енергия от ръката в електрическа и по този начин се захранва миниатюрната електроника в пръстена. След като закупите пръстена е нужно само да съобщите датата на събитията, които не искате да забравите. Когато пръстена бъде поставен на ръката започва да работи. 24 часа преди наближаване на празника, пръстена започва да се нагрява постепенно и така достига до температура 50 градуса. Тази температура не може да нарани човек, но със сигурност той ще обърне внимание на пръстена.

 

Интересна е идеята за пръстена. Бижутера, се пошегувал в своя интернет магазин с идеята за пръстена. Но новината се разнесла бързо и той за кратък период от време получил много писма с въпроси за своето изобретение. Тогава той решил да го осъществи и превърнал идеята си в реален продукт.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 03, 2006, 11:48:55 »

Струва си да се видят тези произведения на изкуството.  look
Направени с лист хартия, ножичка и лепило.
http://www.oncotton.co.uk/peter/index/A4PAPERCUT_000.htm


* weddingdresswithoutbride1web.jpg (6.68 KB, 263x351 - видяно 474 пъти.)

* weddingdresswithoutbride2web.jpg (5.78 KB, 263x351 - видяно 506 пъти.)
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 12, 2006, 15:19:47 »

Признавам си, това си откраднах от един приятел, но толкова ме изкефи, че нямаше как да не го споделя и с вас blush dance

Събрали се учени - лингвисти на симпозиум, за да обсъждат езиковите проблеми. По едно време така се обърнала посоката на дискусията, че всеки взел да хвали колко съвършен е неговият език, как дадено чувство можело най-добре да се изрази и т. н. Нашият представител слушал, слушал, па накрая му писнало да слуша глупости, станал и теглил следната реч:
"Дами и господа, моите почитания към вашите езици, но няма по-богат и цветист език от българския. Ето тук съм ви приготвил няколко примера в подкрепа на твърдението ми:
1. Кажете, има ли някой език на тази планета, на който да има дума, означаваща нещо средно между "капе" и "тече"? Няма такъв. Аз съм проверил специално. А на български има - "църцори".
2. Има ли някой език, на който да има 4 степени на сравнение - няма.
А на български има - далече, по-далече, най-далече, на майната си.
Или - готина, по-готина, най-готина, бафмааму.
3. Има ли език, в който да има минало незапомнено време? Хе хе - няма. А на нашенски има - Бил съм се напил.
4. Имате ли вие бъдеще евентуално време в миналото? Нямате. А ние имаме - щял съм бил да работя.
5. Колко начина имате по заобиколен начин да кажете "не знам", когато ви питат нещо? Общо взето всичките се свеждат до един: "I don't know"
"No idea" "I got no clue". А вижте ние колко по-заобиколно можем да го кажем: "Казва ли ти някой!", "А сега де!", "ебеш ли му мамата!", "а - сега ме хвана!"
6. И накрая, господа - хайде кажете - има ли език, в който да има една такава дума, която да може да замести всяка друга дума в този език? Няма! А на Български има - това е думата "такова".
На последната 6- та точка американският делегат не повярвал и казал "Не го вярвам това, че една дума може да замести коя да е дума в езика, аз лично ще проверя това!"
Разбира се Mr. Smith заповядайте в БГ да проверите!
И така мистър Томас Смит хванал самолета, прелетял океана и още веднага на аерогара София решил да пробва вълшебната дума. Отишъл на информацията и казал: "Моля ви, таковайте ми едно такси" - няма проблем, служителката набрала един номер и таксито пристига.
Изненаданият Мистър Смит се качва в таксито и казва на шофьора:
"Моля ви таковайте ме до най-луксозния хотел в София" - няма проблем
- бум в Шератон. Още по-изненадан отива на рецепцията и казва:
"Моля ви таковайте ми една стая за 5 нощувки" - няма проблем регистрират го дават му ключа и момчето му занася багажа до стаята.
Томас е като треснат, но продължава да тества думата не вярвайки на ушите и очите си - сяда в ресторанта и казва:
"Моля ви таковайте ми мешана такова с шопска такова и едно такова Каберне Совиньон" - след малко иде мешаната скара, шопската салата и виното.
"Oh my God, he was right - it really works" признал накрая Тома неверни. На сутринта станал и тръгнал към банята, но се сетил, че предишната вечер му направила впечатление една старинна сграда недалеч от хотела и един минувач го информирал, че това е Централна Баня, та нашият човек решил да я пробва как е, щото в неговата модерна държава няма такива работи. Влезнал човека да се къпе, но там нямало четка с дълга дръжка, с която да си търка гърба и той помолил един пич да му сапуниса гърба с думите "Моля ви, таковайте ме отзад". При което оня се оказал услужлив човечец - (ми чужденец все пак - няма да го оставим с впечатлението, че не сме гостоприемни я!) - и съответно го "таковал".
Томас Смит останал доста изненадан от събитията, но си замълчал (все пак чужда държава, може пък тук това да е нормално) и като се върнал в Щатите - споделил си преживяванията, при което доцент Ганев се плеснал по челото и казал:
"О, аз забравих да ви предупредя, колега, че глаголът "таковане" се спряга неправилно на гол гъз ... "
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 13, 2006, 15:55:17 »

Из бюлетина на австралийската Комисия за обезщетение на пострадалите при трудови злополуки

Уважаеми господине, Пиша ви в отговор на молбата за допълнителна информация към т. 3 от доклада ми за злополуката.
Причината за инцидента беше наречена от мен "недооценяване на обстоятелствата". Вие помолихте за по-обстойни обяснения и аз се надявам, че следващото по-долу описание на случилото се ще ви удовлетвори.
По професия съм зидар. В деня на инцидента работех сам на покрива на една новострояща се шестетажна сграда. Когато приключих работата си, установих, че са ми останали излишни тухли, които, както след това се оказа, са тежали около 230 килограма. За да не ги пренасям на ръце до долу, аз реших да ги спусна до земята във варел, като използвам макарата, прикрепена към стената на строящата се сграда. Слязох долу, застопорих въжето, качих се обратно на покрива и сложих тухлите във варела. След това отново слязох долу и отвързах въжето, придържайки го леко, така че тухлите да бъдат спуснати бавно.
В т. 11 на доклада за инцидента съм указал, че моето собствено тегло е 60 килограма. Поради изненадата си, че изхвърчах от земята така внезапно, забравих да пусна въжето. Не е необходимо да казвам, че продължих да се изкачвам по стената на сградата с висока скорост.
Някъде към третия етаж пресрещнах варела, който в този момент се придвижваше надолу към земята със също толкова впечатляваща бързина. Това може да обясни фрактурата на черепа, а също и незначителните охлузвания и счупената ключица, които са описани в т.3 от доклада за инцидента. Продължих бързото си изкачване, като скоростта му бе съвсем леко намалена след сблъсъка ми с варела, и не спрях преди пръстите на дясната ми ръка да се врежат в макарата. За щастие по това време вече се бях окопитил и се държах здраво за въжето, вместо да се поддам изцяло на болката.
Горе-долу по същото в време очевидно варелът бе стигнал до земята и при удара в нея дъното му се откачи. В този момент, вече освободен от тежестта на тухлите, останали на земята, варелът е тежал около 25 килограма.
Отново ви приканвам да обърнете внимание на данните за моето собствено тегло. Както можете да си представите, сега аз започнах бързо да слизам надолу по стената на сградата.
Към третия етаж отново се срещнах с варела, който този път се изкачваше нагоре. Това ми донесе фрактури на двата глезена, избити зъби и няколко разкъсни рани по краката и долната част на тялото ми. Тук късметът започна леко да ми изневерява. Срещата ми с варела все пак ме забави достатъчно, за да намали нараняванията ми при падането върху купчината тухли и за щастие последствията бяха само няколко пукнати гръбначни прешлена.
Съжалявам, че трябва да докладвам и това, но докато си лежах върху купчината тухли, изпитващ голяма болка и без да мога да мръдна, изглежда пак изгубих присъствие на духа и съм пуснал въжето, и единственото, което можех да правя, бе да лежа там и да гледам как празният варел започна отново пътешествието си надолу към земята и в края на краищата се стовари върху мене.
Това обяснява и двата счупени крака. Надявам се, че тези отговори ще задоволят интереса ви.

source: http://free.bol.bg/dryndryn/
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 13, 2006, 16:20:51 »

 Това е нещо забавно!!! Дано ви хареса!!!  good

http://www.yavor.biz/catch.html
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 17, 2006, 13:31:22 »

Всеки път като излизам от магазин, се чувствам като малка жертва на големите рекламни кампании…

„Tайд”- За супермайки. Няма начин да не ви е направило впечатление детенцето, което казва: „Мама кара храната ми да лети…” с едно изцапано лигавниче, което след прането с въпросният прах става идеално бяло. Аз като една уважаваща себе си супермайка вземам „чудото” и съответно изпирам изцапаният (с цялото меню от детската градина) панталон на 5 годишният си син. И… „О, чудо”- червеният панталон на детето е станал модерно розов, а петната все още си стоят… „Мама кара дрехите ми да си сменят цветовете…”- супермайка….

„Доместос”-милиони микроби ще умрат… Вероятно и аз ще се гътна някой път заедно с тях, предвид миризмата, която се носи от препарата… Направо се главозамайваш, опияняваш се, леко може да ти прилошее, може и халюцинации да получиш даже… След 93-тия път обаче се свиква… А ако случайно си забравил да си сложиш ръкавици преди контакт с препарата- кожата на ръцете ти остава „гладка”, „подхранена” (от завидното количество хлор в препарата) и „приятно” ароматизирана поне до следващият ден… А на рекламата всичко е толкоз лесно- раз, два, къщата блести и мирише на лимони или море…

„Бекс”- Ключът е в теб… От толкоз ключове заприличах на Св. Петър… A ключалки? Ключалки- нъцки… Ъм то бира, като бира. Нищо повече… Ще си пуцам „Пиринско”- поне ще съм „свежа от планината”, а мъж ми ще „знае защо” не съм решила да правя парти в нас и да изхвърлям мебели и дрехи през прозореца….

Спирала за очи „Лореал”- бяло-черна. Помните девойката дето чупеше чаши с поглед, нали? И миглите й едни дълги, дълги- от тук до гр. Полски Тръмбеж… Първо слагаш от бялото, после от черното. Различни четки, много екстри… Само дето първо трябва да минеш през ПУЦ за туй как се работи с туй гига-модерно постижение на козметиката (щото иначе можеш да си направиш дисекция на очите) и чак тогава да се маскираш и да трошиш с поглед… Китайският сервиз отиде, здрава чаша не оставих, ама миглите ми едни дълги та дълги, погледът ми един „дълбок”, а като се погледна в огледалото направо се чудя на акъла на мъжа ми…

„Маги”- Малки тайни. Фиксове за кебап, кюфтета, огретен, пилешка кавърма… Грабвайте вилици, лъжици и ножове… След употребата на въпросните тайни обаче, яденето придобива такъв вкус, че ви е бедна фантазията просто… От друга страна обаче, това е идеално средство за отслабване- слагаш малко малки тайни и яденето става такова, че в уста се не слага. И ето, след 2 седмици- уникален резултат. Вие сте по-лек с 123456789 кг… „Златното чудо” пасти да яде… И в този ред на мисли… Това, ако са малките тайни, представям си какви са големите…

„Брускети Марети”- Сеньорина Ломбарди… Тинтири- минтири. За туй постижение на кулинарията първо ми трябва канго за да го строша и чак тогава да направя опит да го сдъвча… И после ще ми обеснява стоматолога, че „30% процента от пациентите имат кървящи венци”. Е как няма да имат… Рецептата за въпросните брускети обаче, би свършила идеална работа на всеки център за производство на бетон….

Крем против бръчки от „Avon”- с 3D лифтинг, 3D ефект и 3D незнам си какво… Много хубаво мирише и даже „действа”. Много съм happy, bar & grill от този факт, а на въпроса на една приятелка: „Много добре изглеждаш, фотошоп?, аз гордо отговорих: „Неее, крем против бръчки от „Avon”…

Няма как да пропусне човек и безбройните банки дето дават кредити със „супер лихви”, без попечители, със попечители, одобрение по телефона (след одобрението обаче, кредита ти стига само и единствено да си платиш сметката на собствения телефон)… Изобщо каквото ти душа иска, направо да ти падне шапката… А аз зяпам „умно” рекламите по Тв-то и си викам: „ПроВървя Ми”! Сега е момента да „започна да маркирам идеите си”…

Появи се и нова дъвка „Orbit Professional”... А „Orbit Home Edition” и „Orbit Server” да очакваме ли скоро?...

Иновация от „Schwarzkopf”. Или иначе казано новия шампоан „Шаума”. Мдааа… Добре, че не работя на гише, че представям си каква опашка щеше да се извие пред него… Така сладко мирише този „Шаума”, че направо ти иде да си отпиеш от него, а действието му наистина е безупречно… Феноменално даже... Одавна мечтаех в главата да приличам на гнездо в ремонт…

С трепет очаквам следващият рекламен блок и следващото ми посещение в магазина… Направо нямам търпение да се изненадам за пореден път…
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 18, 2006, 19:29:59 »

Навярно си мислите, че познавате почти всички видове целувки.....я пак си помислете  smile...........
Сега ще ви докажа, че не има повече от колкото си мислите  look
---------------------------------------------------------------

Основни:


Виртуална целувка - тя е за чатещите в Internet. Изпратете електронна картичка или целувка чрез e-mail със символа kiss

Целувка по бузата - това е приятелска целувка, често предпочитана при първа среща. С ръце поставени върху раменете на партньора ви нежно го целунете по бузите.

Целувка по челото - майчинска или приятелска целувка. Това е утешителна целувка - леко докоснете устните си до челото на партньора.

Въздушна целувка - ако партньорът ви е на разстояние от вас, погледнете го в очите и изпратете въздушна целувка към него.

Целувка по ръцете - нежно повдигнете ръката на партньора към устните си и леко докоснете устните си. Исторически тази целувка се съпровожда с поклон, който показва уважение към дамата.

Първа целувка - първата целувка е като желание. Приближавайте се полека един към друг в очакване на целувката. Вашите устни ще се докоснат нежно и ще усетите вълна от щастие.

Френска целувка - при тази целувка се включва езика. Докато се целувате, нежно докосвайте и преплитайте езиците си.

Целувка по долната устна - докато целувате партньора си нежно засмучете долната му устна. Ако можете леко издърпайте неговата устна, както е засмукана. Това е много страстна целувка и обикновено води до по-интензивно целуване.

Френска целувка с масаж - докато целувате партньора си, леко масажирайте устата му и езика с вашия език.

Вакум целувка - докато целувате партньора си с отворена уста, нежно всмучете, така сякаш изсмуквате въздуха от устата на партньора.

Целувка 'език до език' - докато седите един до друг на дивана, докоснете езика на партньора ви с върха на вашия език. Със сигурност това ще достави удоволствие и на двама ви.

Целувка с дразнене на зъбите - също както при френската целувка, но се опитайте да движите езика си върху зъбите на партньора.

Целувка с език - също както при френската целувка, само че нежно засмучете езика на партньора ви докато е в устата ви. Това ще доведе до еротични усещания.

Гъделичкаща целувка - гъделичкайте върха на устата на партньора ви с върха на езика си.

Лека целувка - целунете партньора по устните му съвсем леко. Това не е много интимна целувка, но със сигурност е възбуждащо.

Целувка с въртящ език - подобно на френската целувка, но и двамата партньори си въртят езиците.

Целувка по меката част на ухото - нежно смучете меката част на ухото, като избягвате смучене съпроводено със силни звуци, тъй като ухото е с чувствителни детектори.

Целувка с прегръдка - неочаквано прегърнете партньора си по най-романтичния начин по който можете, пуснете романтична музика и потанцувайте. След това нежно започнете да се целувате.

Бърза целувка - това е целувка, когато бързате. Така носовете ви се допират повече отколкото устните ви.

Супер целувка - прегърнете партньора си и започнете да го целувате бързо. Нека всяка следваща целувка бъде по-бърза от предната.

Завъртаща целувка - докато изпълнявате френска целувка, сменяйте посоката на наклона на главата си.

Романтична целувка - погледнете партньора си със страст в очите, след това нежно се приближете с полуотворена уста. Веднага щом го докоснете по устните, затворете вашите бавно. Отворете и затворете устните си 3 пъти и след това се отдръпнете. Със сигурност партньорът ви ще поиска още!

Романтична целувка 2 - преди да целунете партньора си го прегърнете по най-страстния и романтичен начин, по който можете.

---------------------------------------------------------------
Хващайте партньорите и започвайте да пробвате Tongue
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 18, 2006, 19:32:31 »


А тия са за вечерта, когато изгоните всички и се усамотите за първата брачна нощ.




Целувки по гърба - свалете горните дрехи на партньора си и го накарайте да легне по корем. Настанете се удобно върху долната част на гърба на партньора и започнете да го целувате от гърба надолу, като нежно ближете и издишвате върху мястото, където сте целунали. Това ще накара партньора ви да настръхне и ще го възбуди.

Целувка по пъпа - леко целунете и духнете в пъпа на партньора. Това ще го накара да настръхне.

Целувка по пъпа 2 - вдигнете своята блуза и тази на партньора. Допрете си пъповете един срещу друг. Вие ще бъдете на идеалната височина за интимна целувка.

Целувка със захапване на врата - нежно хапете врата на партньора си нагоре и надолу. Завършете с нежна целувка по устните.

Целувка навсякъде - сграбчете своя партньор нежно, след това започнете да го целувате от челото към носа. Нежно, но агресивно дайте най-добрата целувка върху устните. След това се придвижете надолу и продължете по собствено въображение.

Целувка във ваната - напълнете ваната с вода и тонове пяна. Влезте във ваната заедно, като се плискате и целувате в същото време. Вие и вашият партньор ще харесате това.

Целувка с дъх на зима - целунете партньора си по врата, след това оближете мястото където сте целунали и духнете. Това създава странно студено усещане и със сигурност е възбуждащо.

Целувка 'Ангелски криле' - захапете парче лед и го поставете нежно на кръста на партньора. Бавно го придвижете нагоре към раменете. Завършете целувката с нежно осмукване, докато ледът се разтопи.

Облизване на пъпа - вземете вкусен крем или питие и напълнете пъпа на партньора с него и след това го осмучете.

Ударна целувка на пъпа - сложете малко вино (шампанско) в пъпа на партньора си, след това използвайте езика си за да го извадете от там или нежно да го изсмучете. Това е секси забавна целувка.

Целувка по корема - застанете на едно коляно. Нежно вдигнете горната дреха на партньора си, за да откриете малко от корема му. След това целунете това, което се показва. Тази целувка може да доведе до нещо повече.

Целувка по ключицата - започнете да целувате вашия партньор по врата, като започнете бавно от ухото, след това бавно по врата докато се стигне до ключицата. Това е много чувствена и възбуждаща целувка.

Целувката на Zoro - също като френската целувка, но с партньора си се борете с езиците така, сякаш кръстосвате шпаги.

Мокра целувка - след като сте се целували с партньора си толкова дълго, че устните ви са се намокрили, с леко отворена уста се движете нагоре надолу, напред назад.

Целувка по кръста - целунете партньора си нежно точно под пъпа. Усещането е неописуемо.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 18, 2006, 19:34:30 »

Забавни:

Издухваща целувка - докато се целувате с език духнете в устата на партньора си така, че да накарате бузите му да се издуят. Това е много забавна целувка и ще го накара да се засмее. Не духайте твърде силно.

Разочароваща целувка (само за жени)
- докато се целувате, отдръпнете се няколко пъти от устните на партньора си. Това ще го разочарова и ще го накара да затегне по-силно прегръдката.

Сладка целувка - за забавление, целувайте нежно и бързо партньора си по лицето и врата, като в същото време се държите така, сякаш не сте се виждали от години.

Замаяни целувки - преди целувка, вие и вашият партньор се завъртете в кръг по отделно от 1 до 3 минути, а след това опитайте да се целунете.

Снежна целувка - сложете малко сняг в устата си и по най-бързия начин целунете партньора си.

Говореща целувка
- шепнете сладки приказки в устата на партньора си. Ако бъдете хванати на неподходящото място, можете да се оправдаете 'Аз не я/го целувах. Шепнех и/му в устата'.

Измамна целувка - приближете се до партньора и в момента, в който ще го целунете, се отдръпнете рязко. Той ще остане разочарован, но го изненадайте и го целунете веднага.

Целувка по пръстите - докато се целувате с партньора си нека той да приближи ръце към лицето си. Тогава вие леко се отдръпнете, хванете и задръжте ръцете му и нежно целунете и засмучете всеки едни пръст.

Дразнеща целувка - леко оближете устните на партньора си отвън и отвътре и като реакция те ще се отворят. Тогава продължете навътре. Това е една вълнуваща целувка.

Спираща дъха целувка - докато изпълнявате френска целувка, изчакайте партньора си да вдиша въздух и след това и след това издишайте вашия въздух в устата му. Това със сигурност ще спре дъха ви. Направете и обратното. Това е една много забавна целувка.



Сега какво мислите, знаете ли ги всичките ....  Tongue

(голям превод падна biggrin, има и още, но после)
« Последна редакция: октомври 18, 2006, 19:36:15 от Teo » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 18, 2006, 19:44:48 »

Дойде ми като идея да събера на всички езици фразата - "Ще се омъжиш ли за мен?"
До тук съм стигнал с тези, помагайте моля  smile

Български: Ще се омъжиш ли за мен?
Английски: Will You Marry Me?
Френски: Veux-tu m'épouser?
Немски: heiraten Du mich?
Руски: будешь ли ты моей женой?
Италиански: Vorresti sposarmi?
Португалски: queres casar comigo?
Испански: Te quieres casar conmigo?
Датски: Vil du gifte dig med mig?
Холански: Zult u me huwen?
Гръцки: Θα με παντρεψετε;
Румънски: Vrei să te măriţi cu mine?
« Последна редакция: май 06, 2007, 18:48:03 от Teo » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 18, 2006, 20:05:53 »

Още намерих:

Африкански:        Sal jy met my trou?
Арабски:           Tahib tajawazini?
Каталонски:          Vols casar-te amb mi?
Китайски:          Chin Ja Gay Wu Hao Ma?
Чешки:            Chces si me vzнt za zenu?
Dari (Персийски):   MEKHAAHEE BAA MAN IZDIWAJ KUNEE ?
Финлански:          Menetkц kanssani naimisiin?
Келски Ирландия:     An bpуsfaidh tъ mй?
Келски Шотландия:  Am pтs thu mi?
Hindi (Индия):            Tum Mujhse Shaadi Karogi?
Японски:         kekkon shite kudasai? или kekkon shiyou?
Nepali:           timi masanga biha garchau? 
(национален език на днешен Непал, говори се в Индия и Вутан)
Новрежки:        Vil du gifte deg med meg?
Полски:           Oїenisz siк ze mn±?
Pushto :           GHWAA'RI CHI MAA SARA WAADA WUK'REA ?
(Авганистан и западен Пакистан)
Словашки:           Chcel by si si ma vziat?
Словенски:          Bi se poroиil z mano?
Шведски:          Vill du gifta dig med mig?
Tamil:            ennai thirumanam saeivaya?
(южна Индия и северна Шри Ланка)
Telugu:            Nuvvu Nannu Pelli Chesukuntaava?
(един от 23-те национални езика на Индия!!!!)
Турски:          Benimle evlenir misin?
Urdu:             Kiya tum mujh say shaadi karo gee?
(национален език на Пакискан и 1 от от 23-те национални езика на Индия)
Румънски: Vrei să te măriţi cu mine?  (от Дани)
« Последна редакция: януари 16, 2009, 12:16:17 от maria_lakova » Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 19, 2006, 09:08:15 »

Моята истина
или
В очакване да се влюбиш

Не знам как и откъде да започна, затова ще започна направо и оттам, откъдето нахълтах в нейния свят. Първо, защо избрах нея – може би случайно, но сякаш беше нарочно. Съзнателно съм я търсил, но подсъзнателно я намерих, т.е беше предопределено да я срещна на пътя си, без да знам накъде ще ни отведе тази криволичеща горска алея и докога ще вървим заедно, а на мен ми се искаше да е задълго, защото се чувствах сигурен с нея, макар да бе напълно непозната, сякаш я познавах дълго преди да се срещнем и сякаш щях да я помня дълго след като се забравим. Съзнанието ми се остави да бъде впечатлено от нейното, а тялото приемаше случайния й допир за нещо напълно естествено. Имах нужда от нея още преди да я срещна, да видя себе си през нейните очи, защото неистово избягвах да се вглеждам в себе си и ми се струваше, че съм загубил част от същността си; вече нямах сянка, а в огледалото виждах само душата ми, стояща на дъното на безкрая, с поглед вперен нагоре към светлината на утрешния ден. Стоях бездомен на прага на бездната, отдавна прекрачил прага й и неможещ да се върна назад. Обикалях от врата на врата и дълго чуках преди някой въобще да ми отвори. Някои се криеха от мен, други любопитно надничаха през прозорците, някои отваряха и гледаха през мен, сякаш не аз, бях потропал на портите им, имаше и много, които ме поканиха да намеря подслон при тях, но винаги си тръгвах на сутринта и често без да им благодаря. Тръгвах си защото знаех, че тя ме чака да я открия, да отвори вратата, на чийто праг ще застана непознат, но същевременно ще й бъда най-близък. Нямаше да си задаваме въпроси, просто за да си говорим, нямаше да обсъждаме кои сме и какво искаме един от друг, присъствието ни щеше да е достатъчно за Вселената. Търсих я толкова дълго, че всеки път когато си мислих, че съм я намерил, си тръгвах още преди да съм разбрал дали съм прав, понякога просто така, а друг път - по навик, защото толкова много бях търсил и сякаш вече само вървях, без изобщо да търся. Бързо губех търпение, защото бях уморен, бях надживял годините си, въпреки, че изобщо не бях живял и лесно се предавах, мислейки си, че нещата просто се случват, а ние не трябва да полагаме никакви усилия, за да ги задържим. Бях прекалено прям и прибързан, а това отблъскваше, но нямаше за кога да чакам, отминава още един ден, изгрява още една луна и скъсява пътя ми към вечността. Отваряйки ми нечия врата, вече не исках да видя чуждия свят, а по-скоро исках да разкрия своя собствен, да покажа, че ме има, и макар и бездомен, заслужавам да бъда щастлив. Погледът ми вече не беше търсещ, защото очите ми бяха уморени от толкова много търсене. Нарочно затварях очи и ги притисках само и само да не гледам, исках да ги запазя единствено за нея и да ги оставя да я изпият, потъвайки в нея, загубвайки ме, отвлечен в нейното същество. Наблюдавах реалността, изживявах я, изстрадвах я и реших, че не е достатъчна. Превърнах себе си в търсач и разказвач на приказки, които бяха отражение на действителността, пречупени през мъдростта от изпитата болка и горчивина и очакването на неизживените мечти. Въображението ми бягаше от скуката, обзела съзнанието ми и създаваше образи, така реални и истински, че станах пленник на собствените си очаквания.
Срещнах я ненадейно, бързо и повратно. Разказвах й приказки, обшити в клиширали фрази и разкриващи философски смисъл, даващи и същевременно търсещи отговор. А тя нямаше нужда от тях. Беше вече пораснала и не вярваше в приказки, беше изгубила илюзиите си и не искаше да ги търси, беше се разделила с мечтите си, или просто някой й ги беше откраднал, а и не намираше сили да вярва, че може отново да мечтае и да изпитва тяхното вдъхновение. Отдавна вече не беше дете и всичко й се струваше глупаво, наивно, дори дразнещо, защото не вярваше или не й се искаше да вярва в приказки, сякаш не бяха възможни. Подиграваше ми се вътрешно и ме съжаляваше, но не искаше да ме нарани, виждайки, че имам само тези мои приказки и не можеше да ми ги отнеме. Надяваше се, че сам ще се откажа от тях, без да разбира, че всичко в реалността е изградено от приказките и въпреки тях, защото някой е вярвал в тях и ги е съживил. Беше загубила онзи детски поглед за света, който го открива с изумление и го бе заменила със строгото критично вглеждане в несъвършенството на нещата и тяхната прозаична същност, с педантична вманияченост за търсене на истинските неща. Всичко беше облечено в конкретна форма и смисъл, даващи нескопосано обяснение на неща, които могат и трябва да останат скрити за хладните умове, защото са отражение на идеите за нещата, идеали и мечти, безплътност и осезаемост на душата.
Отдавна чакам любовта, толкова отдавна, че вече не знам какво е любов, затова я описвам с думите на тези, които са я изпитали и са се постарали да я сложат в красива рамка. Обичал съм, но това е само спомен от дума, чийто смисъл и усещане съм загубил през годините и е останало само търсенето на нещо, в което вярвам, но нямам обяснение за него. А може би въобще не съм обичал. Затова и често бъркам това изживяване с други усещания и нужди. Искам да знам какво е любовта, искам да ми покажеш какво е... Но как когато и тя бяга от любовта, уплашена, сама, скрила спомените си в плътно затворените си шепи и в сълзите, които текат навътре към излъганата й душа. Никога не се запитах, мога ли да обичам и искам ли да бъда истински обичан, или просто си играех с тези понятия, като хазартно продавах живота си. Тя ме въвлече в моя собствен свят, като не ми позволи да отвърна поглед от това, в което сам се бях превърнал. Дълбоки ровове, непристъпни кули и високи масивни стени, обграждаха душата ми, която се гърчеше в сянката на своята злоба, страхливост и самота. Истинското ми лице бе заровено в сандък, над който бдяха костите на предците ми и отдавна никой не си спомняше за него. Аз носех не една и две маски и всяка вечер се превъплъщавах в образа на поредния непознат, почукал на чуждата врата. Тя ми предложи размяна между себе си и мечтата, която олицетворяваше, но само ако се съглася да отключа душата си и да я освободя, от оковите, които сам й бях сложил. Когато отворих тежките врати на собствения си затвор, душата ми не искаше да излезе, и къде можеше да отиде, не познаваше нищо друго, освен мухлясалите стени на съзнанието ми и тъмните неприветливи коридори на мислите, в които често се губеше и заспиваше на студения под, без да си спомня накъде отива и откъде идва. Страхуваше се, че не може да общува с другите, защото цял живот ги бе наблюдавала отстрани и често им се подиграваше иронично, че са затънали в битовизми и не могат да надскочат безцелното си съществувание. Страхуваше се, че навън трябва да бъде себе си, ами ако другите не я харесат такава, каквато е, ако не я искат...без да си дава сметка, че няма как да я харесат, ако продължава да се крие и да страни от другите и от себе си.
Пристъпи напред с уплаха, когато пред себе си видя ръка, която поиска да я изведе навън. Затвори очи и побягна към светлината, към дълго жадуваната свобода и към себе си, но се препъна в някакво странно чувство. Повярва, че е харесвана, че някой иска да я гледа, че му е интересна. Излязла от сянката искаше да покаже, че е различна, уникална и неповторима, без да осъзнава, че в този си стремеж ще заприлича на тези, от които бяга, ще стане скучна и досадна, прекалено обсебваща и тривиално прозаична. Светлината, която носеше вътре в себе си, се оказа летен зной, който изсуши и изпепели цветето, което я привлече с красотата си и я накара да излезе. Понечих да го откъсна, но се стопи в ръката ми, като ме покри с черен воал и беляза сълзите ми. Всичко до което се докоснех се изтичаше като пясък, а аз гонех призрака на онова необятно чувство, което ми показа пътя и което търсех толкова дълго до днес. Тя ме изведе от лабиринта на собствената ми заблуда, но реши, че ще продължи сама, или просто не беше готова да вървим двама. Изправи ме на крака, след като дълго пълзях сред хорската кал и реши да си тръгне, просто защото имаше нужда да помага на друг.
Тя ме принуди да видя собствения си свят, а когато бях готов и исках да видя и нейния, затвори вратата пред мен и аз останах сам пред прага й, недоумяващ колко много беше направила за мен. Не исках да си тръгна, а тя нямаше да ме отвори, въпреки че аз отдавна я бях пуснал в сърцето си, дълго преди да я срещна.
Но тя нямаше нужда от мен, бях й дал глътката въздух, която щеше да й позволи да продължи по избрания път, без да я натоварвам с присъствието си. Смяташе, че аз също нямам нужда от нея и че всеки сам трябва да върви и да се справя с проблемите. Може би мислеше, че бях получил повече, отколкото заслужавам. След години щях да видя, че бях открил най-ценното -свободата си, макар и да не го осъзнавах сега.
Застанах отново на ръба на бездната, погледнах в безкрая и я видях... или поне част от нея, запечатана на снимка, която ми бе подарила. Отстъпих няколко крачки назад, а после се затичах и скочих в пропастта. Остава ми само да разтворя ръце и да полетя към онова непознато дотогава и толкова жадувано чувство, наречено любов.
Това, заради което ни срещна съдбата, вече се беше случило. Изпълнихме своята роля в чуждата пиеса и завесата падна, като всеки от нас тръгна в различна посока. Не исках всичко да свърши, още преди да е започнало и се втурнах след нея, докато тя бързо се отдалечаваше в тъмното. Изкрещях с пълни гърди: Почакай! Остани още малко!, но не помня дали звукът оглуши улицата или се изгуби, отеквайки без глас в гърлото ми. Ще разбера зад онзи ъгъл, където вярвам, че ще намерим истинската си любов...
« Последна редакция: ноември 07, 2006, 15:49:40 от Ита » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 23, 2006, 12:15:12 »

1. Новата година ще ви донесе много нови емоции - Пийте си редовно валериана.

2. Ще намерите нещо, загубено отдавна – Вероятно сивия ви чорап, който изчезна мистериозно при последното почистване преди три месеца.

3. Нов член или членове на семейството - Не се притеснявайте, вече има съвременни препарати против различните видове въшки.

4. 2007-ма година ще ви помогне да постигнете отдавна поставена цел - Помнете, че отслабването трябва да става бавно и постепенно.

5. Посрещате Новата година със смесени чувства – жената признава, че си пада по сестра ви. Хубавата новина е, че любовницата ви е бременна и то с близнаци. На печелившите – честито!

6. Отдавна забравени познати ще ви се обадят и недвусмислено ще напомнят за себе си- Вие откога не сте си плащали данъците??

7. Поради преяждане със сарми по Коледа има опасност Новата година да изтече неусетно- Спрете диарията преди тя да ви спре!

8. Окончателно ще се простите с нещо любимо, но това ще е за добро- Признайте, че тоталната липса на коса ще ви спести парите за боядисване всеки месец.

9. 20057-ма ще ви донесе разтърсващо известие – писмо или друг тип уведомление - Не ви остава нищо друго, освен да се присъедините към хората, които ще съдят Топлофикация.

10. 2007-ма е добра година за вас във всички отношения, но най-вече в здравословен аспект - Към февруари успешно ще се отървете от гъбичките.

11. 2007-та носи плодородие и пълна с живот къща- Мишките раждат по няколко пъти годишно, своевременно викнете фирма за изтребване на гризачите.

12. Нови запознанства с противоположния пол ще донесат промяна и разнообразие в живота ви - Кожно-венерологичният кабинет ще се окаже често посещавано място през 2005-та.

13. Новата година обещава засилен вътрешнен живот - кръгли глисти или плоски тении. Лекарството се нарича декарис и се купува без рецепта.

14. През Новата година ще ви се наложи да се съобразявате с други хора- Медиите отдавна тръбят, че затворите са претъпкани, но засега мерки не са предприети.

15. През 2007-ма ще виждате нещата под различен ъгъл- Астигматизмът ви се засилва, идете на лекар.

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 24, 2006, 09:40:59 »

Как се приспива жена на 8, 18, 28, 38, 48 и 58 години?

        На 8 -   Лягай, ще ти разкажа приказка.

        На 18 - Лягай, ще бъде приказка.

        На 28 - Лягай, ти си приказка.

        На 38 - Лягай, без много приказки.

        На 48 - Лягай, че не е за приказване.

        На 58 - Лягай, ще си разказваме приказки.

Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines