Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 15:19:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 23 част  (Прочетена 228903 пъти)
 
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #255 -: март 04, 2013, 01:44:08 »


Не си спомням вече със сигурност, но мисля в интервала 1200-2000 лв, поне тези, които аз пробвах.

Двете рокли, които си бях записала, но никъде не мога да открия листчето, бяха с цени около 800-900 евро, като ми казаха че имат намаление до някой си март ако не се лъжа. Можеш да се обадиш и да ги питаш намалението до кога важеше.

В Bridal Fashion, където имат някои модели на Проновиас,  нямаше проблем да правиш снимки, но трябва да се спреш на 4 рокли, защото над 4 се заплаща пробата. Информацията ми е от преди 2 седмици. Цените варират но бих казала, че започват от към 2000лв и нагоре.
Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #256 -: март 04, 2013, 08:03:58 »

Мерси, Мрявка smile Аз си падам по блинг-блинг моделите им, макар че,може да се разочаровам като ги видя наживо. Проновиас малко ме разочароваха, като видях новата им колекция, подлудях по следната рокля:
http://www.pronovias.com/wedding-dresses-2013/glamour-collection-domingo
Обаче наживо като я пробвах, нямаше нищо общо със снимката. Може би защото беше слонова кост, а не чисто бялата от снимката, или защото беше с 2 номера по-голяма от моя размер, но това което ми приличаше на финна дантела от снимката, всъщност блъска леко на шнур за перде и самия тюл беше много кофти lol) Планирала съм едно идване до България за лов на сватбена рокля, мисля да я пробвам пак, надявам се в моя размер и ще видим  Wink
Иначе освен bridal fashion, Арети и Ла Споса във Варна, къде още мога да отида? Харесват ми модели тип принцеса, ефектно, може и да има мъниста, но да е направено с вкус. Някой някакви идеи?
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 04, 2013, 09:20:24 »

деска засто не пробваш нещо такова, с рокля с яка,сетам се един клип на малина "черните очи" с една бяла рокля е,виж го ако има как да се нагоди към корсет с връзки тази яка

Не успях да намеря клипа с бялата рокля, само един със зелена, но мисля че се сещам за какъв тип яка ми говориш...не си падам много по тях Wink

Иначе аз от към килограми няма да мърдам много, а и мерките ми са 93-60-93, само че съм 165  blum и с цип роклите ми не са толкова прилепнали, защото талията ми е доста тясна в сравнение с другите мерки...затова искам с връзки. Мерих рокли с връзки и  много добре седят на мен специално, точно тези с парче отзад и без да се вижда края на връзките. Иначе мерих таква рокля, каквато постнах за пример и от ам ми хареса горната част.
Вече си мисля за нещо ето такова - цип, с едно рамо..Модела е на ENZOANI: http://enzoani.com/Enzoani/Blue/Floro.html

Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 04, 2013, 09:54:28 »

desideskata, щом възраженията ти към ципа и копчетата не са свързани с промяна на размера - смело напред. Роклята ще е ушита за теб, не по стандартна кройка и ще е достатъчно тясна на талията. И аз съм така, не че талията ми е тясна, а  дупето ми е широко Wink, имам само една купена права рокля, защото всички отзад ми седят с една педя широки на кръста. Но, булченската ми рокля, пък и роклята за кумуването, бяха си шити за мен и с ципове и си прилепваха супер.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #259 -: март 04, 2013, 11:18:23 »

Мерси, Мрявка smile Аз си падам по блинг-блинг моделите им, макар че,може да се разочаровам като ги видя наживо. Проновиас малко ме разочароваха, като видях новата им колекция, подлудях по следната рокля:
http://www.pronovias.com/wedding-dresses-2013/glamour-collection-domingo


Пробвах подобна на тази рокля в Bridal Fashion на бул. В. Левски, но модела беше на Enzoani. С моята височина и с тези 2 размера нагоре на роклята, направо се чувствах сякаш се "давя" в нея. Определено роклите в твоя размер ще ти седят по-добре, но има и един друг момент - тръгваш с идеята за един тип рокля, а се прибираш вкъщи с друга  Wink Съвета ми е да пробваш дори кройки, които не ти харесват, ей така да се убедиш. А пък може и да се изненадаш от резултата....Аз роклята на която се спрях не бих я избрала от снимката в каталога, но като я облякох и се погледнах в огледалото...абе всички го усещат май smile

Добави и Принцес в списъка с бутици, там имат модели на White One и San Patrick, които са част от семейството на Проновиас.
Успех!
« Последна редакция: март 04, 2013, 11:19:57 от malkabulka » Активен
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #260 -: март 04, 2013, 13:10:03 »

Мерси, Мрявка smile Аз си падам по блинг-блинг моделите им, макар че,може да се разочаровам като ги видя наживо. Проновиас малко ме разочароваха, като видях новата им колекция, подлудях по следната рокля:
http://www.pronovias.com/wedding-dresses-2013/glamour-collection-domingo


Пробвах подобна на тази рокля в Bridal Fashion на бул. В. Левски, но модела беше на Enzoani. С моята височина и с тези 2 размера нагоре на роклята, направо се чувствах сякаш се "давя" в нея. Определено роклите в твоя размер ще ти седят по-добре, но има и един друг момент - тръгваш с идеята за един тип рокля, а се прибираш вкъщи с друга  Wink Съвета ми е да пробваш дори кройки, които не ти харесват, ей така да се убедиш. А пък може и да се изненадаш от резултата....Аз роклята на която се спрях не бих я избрала от снимката в каталога, но като я облякох и се погледнах в огледалото...абе всички го усещат май smile

Добави и Принцес в списъка с бутици, там имат модели на White One и San Patrick, които са част от семейството на Проновиас.
Успех!


Лелеее, San Patrick не ги бях отваряла, голям пропуск от моя страна  girl_impossible
Има невероятни неща, но дано на живо изглеждат добре, мен материята не ми хареса при Проновиас - не може при цена 3 000 $ (както вървят тука) да блъска на перде. Иначе пробвах тип русалка, за да видя кой номер съм на Проновиас, защото съм с тесен гръден кош и голям бюст. Но определено не е моя стил рокля. Дай ми на мене корсет с богата декорация/мъниста/дантела и семпла дълга пола, определено ще мина и през Принцес. А как са им цените на Сан Патрик? И ако искам да си поръчам модел, който го няма в наличност за колко време пристига, питала ли си случайно?
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #261 -: март 04, 2013, 13:49:29 »

Много са красиви и нежни, да. Преди 2 седмици като ходих имаха и намаление на старата колекция и каквото е останало от нея до изчерпване. Цените варират, но бих казала 2000-2600лв за намален модел 2012. Новата колекция е по-скъпа, имаха модели от 2800 нагоре чак до 3800 мисля. За всеки един модел можеш да се обадиш и да питаш дали го имат и колко струва.

Ако се спреш на нещо от новата колекция, то може да се поръча и да дойде за 3 месеца, което е производствено време доколкото разбрах, защото и на други места където питах за моят модел ми даваха срок в този порядък. И все пак трябва да имаш и време за корекции каквито са необходими. Те между другото влизат в цената когато си купуваш модел 2013.

Активен
cherry_86
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #262 -: март 04, 2013, 16:16:28 »

Аз много съм си харесала ето тая рокля:
http://www.pronovias.com/wedding-dresses-elie-by-elie-saab-collection-2013-denisse,
но не ми се мисли каква ще и е цената или къде мога да намеря подобна. Много ми харесват и роклите на Pronovias за 2013 и като се прибера във Варна ще ходя да търся и пробвам. Дано и аз успея да намеря моята рокля blush
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #263 -: март 04, 2013, 16:29:05 »

така е и предимството е още по-голямо, защото тя ми шие например всяка година ново зимно палто, официалните дрехи за разни поводи, ризите и панталоните за работа...
Златна ми е маминка  give_rose

За да не ми е съвсем офф -топик коментара...единственото,което все още не съм решила е как точно да направим роклята от бюста на горе...искам да има нещо, което да я държи, за да не ми се свлича. Давайте идейки ако се сещате...

Бюстието ще е плат и отгоре дантела до под талията и след това тюл...нещо като на тази снимка....но аз искам връзки отзад задължително. Това први проблем с горната част. Ако използвам този вариант от снимката, не трябва да съм с връзки, а с копчета или цип...и затова съм в такава чуденка...

 

desideskata аз когато мерих моята ми показаха подобна на тази и си беше с копчета отзад, заради дантелата и мацките казаха че с дантелата няма как да стане да е с връзки, но пък изглеждаше много хубаво с копчета , на мен също много ми харесва с копчета но мисля да свалям килограми и за това ще е с връзки smile, моята ще е много подобна на тази само без дантелата и с много хубав корсет който не мърда въобще    и държи роклята да не се свлича smile
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 04, 2013, 17:12:04 »

@mariola85, Дааа и мама ме предупреди, че няма как с дантела и връзки...
Аз мерих подобни, но в интерес на истината ми тежаха. Усещах на кръста си напрежението от тежестта на долната част и това е другата причина да искам да имам нещо на раменето, което да разпредели тази тежест. Освен това купихме олекотени платове smile

П.С. При мен има вероятност да напълнея, защото поради здравословни проблеми свалих 12кг преди 8 месеца, а от есента само качвам   blush и не обичам диети и ограничения...та да се застраховам с връзчици   blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: март 04, 2013, 18:11:31 »

една страхотна къса рокля:

http://www.colincowieweddings.com/fashion-beauty-fitness/fashion/wedding-dresses/hayley-paige-fall-2012/review/fullsize/01

и един страхотен гръб  heart

http://www.jlmcouture.com/Hayley-Paige/Bridal/Fall/2012/Style-6254
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #266 -: март 04, 2013, 19:55:39 »

Модерни и актуални - силуетите от Червения килим през 2013! Тези, които обмислят да шият своите рокли, могат спокойно да се доверят на избора на модните икони и одобрението на критиците  Wink

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 04, 2013, 22:31:54 »

След цял ден черпене на идеи и вдъхновения, ето едно и от мен. Споделям роклята, която бе мое първо вдъхновение. Крайният ми избор е доста подобен, но няма за сега снимки из нета, за да я покажа, пък аз ще има да чакам да я зашият. Всъщност утре ще ходя да уточним платовете  good

П.П. Тази рокля е на дизайнерката Jenny Packham, която ми е любима и от червения килим, но не ми е джоба.

Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #268 -: март 05, 2013, 00:22:40 »

Pandapanda, споделям увлечението ти по тази невероятна талантлива дизайнерка! Аз пък се влюбих в нейния модел Willow, който дори втора ръка ми беше далече над бюджета. И все пак имаше доста мацки по чуждите форуми, които си я бяха купили и още преди да им беше минала сватбата бяха намерили на кой да я продадат, та им излизаше на съвсем нормална цена, но естествено не могат да я задържат. Аз лично не знам как бих се разделила с толкова красива рокля.....
Активен
skuki
Ентусиаст
**
Публикации: 70



« Отговор #269 -: март 05, 2013, 08:11:28 »

Здравейте момичета,

имали някоя от Вас мнение за бутик Сватбрн ден във Варна? Гледах техни рокли и една от тях много ми хареса, но някой от момичетата казват, че роклите им се шият в Асеновград и се вземат само първоначално мерки и след това получаваш готовия продукт. това малко ме притесни smile Ще съм благодарна на мнения!
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines