Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 17:42:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топла януарска седмица 21- 27.01.2013  (Прочетена 36951 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: януари 21, 2013, 10:57:20 »

Привет, дами! Честита нова седмица! Без да влагам политически привкус  Wink, кафето е турско, с локум. Да ни върви приказката, да ни оздравяват гърлата, да получаваме хубави вести и да си свършим заплануваната служебна и лична работа.
Като го видях този локум, се сетих за една случка от моето детство. Баба ми събираше на следобедно кафе комшийките вкъщи, черпеха се и клюкарстваха. Имахме голям двор и приятелките и идваха с внуците, та падаше голяма игра. Баба ми говореше и се смееше най- много /то на нея приличам/ и беше нещо като индикатор за нас, че не сме "под лупа" и можем да свършим някоя беля - да оберем черешата, сливата или ореха, а най често да замерваме минаващите по улицата. Та в един такъв ден, гласът на баба ми замлъкна. Ходих специално да гледам - седи и мълчи и ни звук, ни стон. Голяма чуденка падна. После си призна, като се кикотеше като щура, че локумът залепил горното с долното и чене и нямало как да си отвори устата, докато не се разстопи. yahoo


* lokum-kafe.jpg (46.78 KB, 720x573 - видяно 1276 пъти.)
« Последна редакция: януари 21, 2013, 11:38:11 от svekarva » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 21, 2013, 11:25:29 »

Хахаха, Свекърва, усмихна деня ми на ранина! Много ми харесват твоите истории, защото ми напомнят на моето щуро детство! Тя и моята баба не си затваря устата (да ни е жива и здрава)! Хайде и аз да разкажа една случка от детството... Когато съм била на 3 годинки и съм обожавала баба и прабаба да ми четат приказки. Строявала съм ги двете до мен, аз по средата, и само съм командвала: "Чети, чети!". Едната като се измори и съм тупвала другата по крака да я замества и така всеки ден! Накрая на 4 и половина съм се научила сама да чета, помня смътно че само учех буквите и толкова много ми се искаше сама да си чета приказките! Баба е много горда с това, защото и тя има принос, заедно с милата ми прабаба! heart

Благодаря за темичката! Нека седмицата ни бъде слънчева, топла и успешна! give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #2 -: януари 21, 2013, 11:45:22 »

Добър ден и от мен give_rose С пожелание за една спокойна и изпълнена с много положителни емоции седмица smile

П.П. Свекърва и аз много обичам да чета историите ти give_rose Даже мисля, че трябва да ти отворим специална темичка за това blum
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 21, 2013, 11:47:58 »

Хубава седмица и от мен smile на всички
Свекърва благодаря за кафето, ама тя твоята баба била модерна, моята баба и прабаба като събираха приятелки за клюки седяха на кафе и леблебия smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: януари 21, 2013, 12:02:15 »

emetoem, то турското кафе е от смес кафе, ръж и леблебия. За да стане хубав каймак баба ми го кипваше 3 пъти в специално джазве от мед. Пък преди това го мелеше в една ръчна мелничка на най- ситното.....Но към кафето винаги имаше и нещо за хапване, тя често правеше разни кексове и сладки. Ядяха и сушени плодове. Ами да, правеха се на модерни Wink. Те съседките бяха все бивши учителки и си говореха на "госпожа".
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 21, 2013, 12:22:38 »

хахаха представих си картинката, и обръщението  Xixixi
ето ви и едно кафенце от мен, нищо че не пия smile


* 1.jpg (20.65 KB, 400x400 - видяно 3259 пъти.)
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #6 -: януари 21, 2013, 13:01:47 »

Ммммм, какъв изкушаващ аромат на кафе се носи в тази темичка...На цялата, хубава компания - да ви е сладко кафето и успешна и усмихната седмицата!! 
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 21, 2013, 14:05:52 »

Привет и от мен! smile

При цялото ми желание да се включа още сутринта, пак не успях! Тази сутрин дори не бях стигнала още до бюрото си като започнаха да ми звънят и да ми пълнят служебните пощи beating

Много ми харесват пожеланията, които сте отправили за тази седмица, дано е много, много късметлийска и изпълнена с много положителни емоции за всички! heart Good luck Clover

С вашите истории ме пренесохте във времето назад, когато баба ми показваше любимия си ритуал сутрин и следобед - чаша ароматно кафе и кръстословица! heart На нея дължа любовта си към кафето - страшно голям кеф ми прави да се наслаждавам на аромата и вкуса на кафето! Coffe heart

Дано тази седмица всички сме по-активни и по-разговорливи - много разтоварващо ми действат разговорите с вас тук give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 21, 2013, 14:11:42 »

аз съм по-прозаична, преди пиех топла вода на гладно сутрин, а сега вода с оцет от диви ябълки-действа отлично на перисталтиката и детоксикира. dance
иначе без закуска след това не мога, почва да ми се вие свят в противен случай.Уикендите правя кекс или палачинки, това редуваме, винаги с чаша чай, да се различаваме по нещо от седмицата.
Ние днес ще му тръснем една разходка из квартала- за толкова имаме сили май май  Girl_hide strong
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 21, 2013, 14:41:00 »

Еми, от къде го купуваш този оцет от диви ябълки? blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 21, 2013, 17:23:45 »

Еми, от къде го купуваш този оцет от диви ябълки? blush
от кауфланд,само там съм го виждала, каза ми го един билкар, аз иначе не бях обръщала внимание на видовете оцет smile
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 21, 2013, 19:48:38 »

Благодаря ти give_rose Ще проверя в местния Кауфланд, дано да го има smile
Питах понеже съм пробвала с топла вода сутрин, но не ми я понася организма, на втората глътка ми се повдига  bad , така че оцетът май е по-добър вариант good
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 22, 2013, 10:38:28 »

Добро утро!
Къде са всички? scratch one-s head
При мен за съжаление се върна старото работно ежедневие - тиранката се завърна пак в офиса след едномесечно заточение. И естествено преобърна целия офис с краката нагоре и пак се почнаха явните прояви на пренебрежение към мен. Смешно е... и жалко... защото ми коства изключително много усилия да се боря с нея. Боря се и със себе си, защото знам, че такава борба срещу нея е безсмислена! Ненавиждам позите, а на нея това й е хоби - да направи кофти поне на трима човека на ден. Страшна мисия в живота, нали? Wink
Хайде, чакам ви тук да си бъбрим(поне тук ми е спокойно и уютно) give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: януари 22, 2013, 11:45:51 »

m0onlight, моите съчувствия за върналата се колежка. Има ли изгледи пак да бъде отсъстваща за известно време? Голям кошмар е някой да ти трови живота. Като дразни поне 3-ма на ден, защо не и направите общо някоя гадост? То не че има смисъл да се занимавате с нея, ама ей така.....да ви олекне малко. Първата стъпка е "говорене зад гърба и", доста помага и обединява засегнатите Wink.
Аз вече взех да се отчайвам - тъкмо се пооправи гърлото ми и вчера реших да се гримирам и разкрася и си възпалих окото /нещо ми трепна ръката/ и сега пак съм с конюнктивит като гуреливо коте. От началото на годината все нещо ми има, не се харесвам така кекава. Уж гълтам витамини, ям здравословно, мисля позитивно Wink....
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 22, 2013, 12:32:52 »

svekarva, за засилване на имунната система и пречистване на кръвта ми бяха казали преди време да пия чаша чай всеки ден в продължение на поне 6 месеца от коприва и бял равнец (а ако знаете какво щях да напиша вместо бял равнец, ще припаднете от смях - орангутан  crazy Xixixi badgirl). Личи си, че ми трябва почивка.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines