Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:37:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в Двореца в Балчик  (Прочетена 57483 пъти)
 
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #30 -: февруари 19, 2013, 22:30:58 »

wedding_girl, много странно. Ние запазихме дата в началото на януари. Не мисля, че за 1 месец нещата са се променили. Задължително се обади.
Все пак в тези 200 лв нищо не влиза (освен вход за гостите). Нито украса, нито музика, нито ритуал. Само терен! Освен него трябва да наемеш DJ или квартет за 200-300лв., ритуалчик за 200лв, украса за не знам колко пари.... Обади се и пиши! Интересно ми е!
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #31 -: февруари 20, 2013, 10:12:54 »

здравей wedding_girl, много странно наистина, защо са ви дали различна цена. При запазването на нашата дата аз следвах стъпките описани от alesq и цените, които тя е описала съвпадат и при нас:  50 лв. за запазване на дата и час, 200 лв. за ползването на терен, 200 лв за изнесен ритуал за общината. Ние запазихме датата началото на февруари. Според мен в случая е по-добре да изпратиш писмено запитване за разликата в цената и съображенията ти, за да ти отговорят пак писмено - комуникацията е по-официална и винаги може при нужда да се провери какви условия са договорени.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #32 -: февруари 20, 2013, 10:33:34 »

sheitana е права! Bravo
Активен
Sisilb
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #33 -: февруари 20, 2013, 17:41:40 »

Здравейте на всички, много се радвам, че открих темичката. Ние също планираме сватбата ни да е в Двореца в Балчик, тъкмо се върнахме от оглед на ресторантите в околността.
Исках да споделя, какво ни отговориха от Двореца, ние всъщност не знаехме, каква точно е таксата, но дамата там ни каза, че от 01.02.2013 г. има нова заповед относно цената за терен и тя е 500 лв. + 50 лв. за запазване на дата.
Това е за сега, с удоволствие ще следя темичката  smile
Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #34 -: февруари 21, 2013, 01:31:37 »

Ех, значи, всичко е толкова комерсиално вече!
Утре ще и пиша имейл и ще се обадя лично, тази заповед от 1.02 звучи съмнително, при положение, че sheitana е запазила в началото на февруари терена за 200 лева. А някой може ли да препоръча вариант за живо озвучаване (струнни инструменти или нещо друго)  и контакти евентуално.
Благодаря ви smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #35 -: февруари 21, 2013, 05:38:57 »

 :offtopic:Жалко но факт smile . Вероятно мястото трябва да се издържа някак си. Повечето от пишещите в тази тема вероятно живеят извън БГ. За справка може да проверите на сходни места в Европа колко тежички са условията за сватбени тържества. У нас все още нещата се движат в допустими граници.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 21, 2013, 07:35:13 »

Двореца в Балчик си се издържа много добре(живяла съм в градчето 10 години и знам как са нещата,постоянно си ходя там лятото)... 1во таксата за българи, да разгледат е една,ако си балчиклия-няма такава(хората се познават,града е малак) за чужденци преди години таксата беше 10 евро...2ро ботаническата градина е под егидата на толкова организации и за финансирането й не мислете, магазинчетата там плащат наем, общината и сума ти и хора се грижат за двореца и още нещо на територията на двореца има къщички за гости, много хубаво направени,под секрет къщичка за гости за свои хора, защото имаме много стар семеен приятел работи в двореца, та сумата на нощувка за свои хора е 40 лева,поне преди 3 години беше толкова....Толкова институции и хора обслужват двореца, че не го мислете,гаранция , че тези къщички на чужденците се дават поне за 50 евро нощувката!!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #37 -: февруари 21, 2013, 08:50:17 »

Това е просто възмутително! Не знам колко струва провеждането на сватба в Бояна, но е по-евтино. Трябва поне да обяснят на какво се дължи този скок! Защото в тази цена влиза само входът за гостите. Нито украса, нито музика, нито ритуалчик.... Само и единствено терен!
Аз още не съм платила тези 200лв, но ако ми кажат, че трябва да платя 500.... не съм сигурна дали ще ги дам.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #38 -: февруари 21, 2013, 10:16:21 »

 Момичета, спокойно, не се ядосвайте. По всяка вероятност има логично обяснение за промяната в таксата.
 Хубаво е, когато решите да подадете молба за възможност да проведете ритуал, да поразпитате какво се включва в сумата, която ще платите.
 Сега ще ви кажа как беше при нас преди 3 години и сами си правете изводите. На нас ни казаха, че в таксата от 200 лв се включва правото за ползване на мястото за няколко часа, правото да влязат гостите без вход и правото да се правят снимки. Реално, както alesq отбеляза, се плати за първите две неща. Обещаха ни също така съдействие да не минават туристи през мястото (покрай него, естествено, няма как да ги спрат) по време на ритуала.
 Какво се случи? Тъй като в деня на сватбата ни имаше още две други сватби на други места в градините на Двореца, съдействие за помощ с туристите нямаха възможност да ни окажат. По принцип ритуалите на отделните сватби не би трябвало да се засичат във времето, но на нашата изключително натоварена дата това се случи. Все пак ние бяхме късметлии, че имахме проблем само с един нахален румънски фотограф (който не само, че не обърна внимание на молбите на дамата от Обредния дом и съпруга ми, дори не се трогна, когато със сълзи на очи го молих да изчакат да мине ритуала ни, за да си направи снимките), заради който не можеше да започне ритуала ни. На другата сватба имаха много неприятна случка с цял автобус румънски туристи, с които едва се е справили служителите на Двореца.
 Право за снимки? По правило професионални фотографи не трябваше да правят снимки, без да платят такса. Да, ама нещата се случваха по доста по-различен начин. Колко двойки младоженци знам, които си правиха снимки там, без да са плащали такса...
 Според мен е нормално хората от Балчик да не плащат такса за вход. Те са създали Двореца и градините към него, тяхната община участва в издръжката. Това не е някаква тайна, съвсем открито се знае и е напълно в реда на нещата.
 Колкото до случките със "свои хора", това е нещо, което винаги го е имало и ще го има. Има го в цял свят, България не е изключение. Приемете го, без да си създавате излишни нерви и да си помрачавате удоволствието от подготовката на сватбата. Била съм на ваше място и ви разбирам напълно, ала наистина няма смисъл да се притеснявате за неща, които не зависят от вас.
 Deliysky, ще ми е интересно да споделиш информация за подобни места в други страни, ако ти е известна. Както и какво се включва в таксите, които се плащат. Благодаря ти предварително  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #39 -: февруари 21, 2013, 11:02:10 »

Ще споделя за ботаническата градина в центъра на София - преди 2 г. снимахме там една двойка и цената беше 720лв, включваше ..................... нищо и половина. Възможността да си направите там сватбата + една фотосасия, общо за 2 или 3 часа. Нито украси, нито арки, НИЩО. Не знам какъв е тоя рев, типичен български. Обявяват ви условия, цивилизовано имат си основание. Дали се определя от търсенето и предлагането или от други подбуди, какво е значевието? Правите си сметката и решавате. Ако ви изнася ок, ако не  - в БГ има и други красиви места, а и не са малко smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #40 -: февруари 21, 2013, 11:07:42 »

 Само да вметна, че ако сметнем по 10 лв такса за вход на човек (не беше ли по принцип толкова), а гостите, които ще влязат са примерно към 40 човека, това са 400 лв...Та като се замисля, ние с нашите близо 40 гости, фотограф, хора от сватбената агенция, давайки общо 250 лв, сме платили дори по-малка сума, отколкото е за покриване на разходите за вход на толкова хора.
« Последна редакция: февруари 21, 2013, 11:09:42 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #41 -: февруари 21, 2013, 11:47:52 »

500лв са твърде много пари!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #42 -: февруари 21, 2013, 12:02:08 »

500лв са твърде много пари!

 :offtopic:Никой не казва , че са малко, става въпрос за манталитет и етика. Когато отидете в салона на Мерцедес няма как да се оплачете, че парите са много. Просто си купувате Форд или Опел или нещо втора употреба. Така и сега - много са, да, усмихнете се етично и подминете. За вас много, за тях , може би малко. Има ли някой който е запознат с разходите на съответното място? Говореше се за павилиони, туристи и какво ли не. Кога, за колко време? Юли, Август, но годината има 12 месеца. А зимата? Заплатите на персонала през това време? Отоплението на цветята? И още много други. Не го приемайте като заяждане, може би ако аз бях решил да се женя там и бях приготвил 200лв трудно щях да преглътна това 200% увеличение. Но монетата винаги има 2 страни, ЗАПОМНЕТЕ ГО. Вие самите когато си продавате труда също така първо се съобразявате със себе си и после с другите фактори.
« Последна редакция: февруари 21, 2013, 12:13:05 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #43 -: февруари 21, 2013, 12:11:57 »

 Ботаническата градина в Балчик не е създадена от хората в града, двореца също. Собственост на градината е СУ, а на Двореца - Минестерство на културата. Общината знам, че не е собственик на нищо там, евентуално да стопанисва имота на по-горните институции по договор , в което се съмнявам. Не е редно таксите да бъдат различни за чужденци и българи. Не е редно и хората от града безплатно да посещават всичко това. Намеление -да, но безплатно -не. И аз живея в София, но безплатно не посещавам ботаническата, която е също собственост на СУ. Малко криворазбрано е всичко у нас. Тази информаци вметвам единствено с цел да поправя по-горни твърдения.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #44 -: февруари 21, 2013, 12:15:14 »

Тази тема се превръща в спор! girl_impossible
Темата е създадена да помогне на бъдещите булки. Цената е станала 500! Точка! Ако имате нещо друго да кажете, то това нека да е по темата.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines