Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 16:29:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в Двореца в Балчик  (Прочетена 57417 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #45 -: февруари 21, 2013, 12:20:35 »

 Съжалявам, че темата се превръща в спор  sad Извинявам се, че и информацията, която съм дала, се приема за подвеждаща. Само предадох това, което ни беше казано от управата на Двореца в Балчик.
 Прави сте, че сумата не е никак малка. Но наистина се опитайте да не се ядосвате, а премислете спокойно и всичко ще се нареди.
Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #46 -: февруари 21, 2013, 16:08:42 »

Здравейте,
Писах пак на Двореца- цената е 500 лв от 01.02, потвърдиха ми.
В цената е включен вход (по списък) и право на снимки (което така или иначе не е забранено:))
Това е.
Ако знаете някой подходящ струнен квартет или нещо подходящо за озвучаване, ще се радвам да споделите идеи.
Хубав ден smile


Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #47 -: февруари 21, 2013, 17:44:31 »

Имам координати на струнен квартет и отделно на озвучител,ако се спреш на този вариант.Не мога да ти изпратя съобщение,явно кутията ти е пълна,пиши ми в лични или на скайп-desita5010.
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #48 -: февруари 24, 2013, 12:16:14 »

Здравей,wedding_girl,относно квартета,имам от миналата година оферта на квартет Импресия,те са 4 жени-2 цигулки,виола и виолончело.За един час озвучаване цената им е била 320лв,плюс транспорта.Познавам и един саксофонист за 1 час е 120лв.Отделно ,ако решиш само озвучител цената май беше 100лв.А най-доброто е водещ за изнесен ритуал с озвучител-между 200-250лв.На последните им имам координатите,само на квартета не мога да намеря,но може би в интернет ще повече информация.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #49 -: март 04, 2013, 11:02:57 »

Здравейте, момичета!
Ето ни и нас. Вече сме на финалната права!
1.Срещнахме се с DJ Иво Фолка и ни се стори много приятен. обсъдихме много неща и той определено ни помогна много. Отвори ни очите за церемонията и за самата сватба! Хареса ни и избрахме него!
2. Времето беше ужасно, дъжд, студ, мъгла, но обиколихме доста заведения и в крайна сметка избрахме заведението на хотел Елит. Кувертите са от 24 до 35 лв, предлагат много неща, има подарък за младоженците - 1 нощувка в хотела. Имат две зали - малка и голяма. Много е любезна управителката!
3.Хотелът няма да е същия, защото не ни устройва цената (за нас 70лв). Затова избрахме хотел Ахилея, който е много близо, а стаите са много хубави!
4. Бяхме в църквата Св. Георги. Посрещнаха ни много топло. Отец Стратия се зарадва, че ще се венчаем, обясни ни процедурата. Когато му казах, че той ме е и кръщавал, се зарадва много. В края ни подари една много хубава иконка! Невероятен човек!
5. За фотографа вече писах, ама пак да спомена - Илка Антонова ще е!

Сега остана да вместим всичко във времето.
Църквата е 45 минути, трябва да си отделим и време за снимки. След това планирам разходка до Двореца, което ще отнеме час и нещо. После в церемонията в двореца - около 15 минути плюс време за снимки и чак след това отиваме в заведението...

Това е от мен за сега! Скоро ще показвам покани, защото мисля да ги правя сама!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #50 -: март 09, 2013, 11:25:37 »

Момичета, здравейте!
Някой да има телефон на Елена Бъчварова от Двореца? help
Активен
mimsi_jun
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #51 -: март 18, 2013, 16:04:27 »

Здравей, alesq, на лични ще ти изпратя телефона. Може и вече да си го намерила де  smile, предвид че се включвам чак сега.
Може ли да те помоля за контакти на хотел Ахилея? Имам един телефон, но никой не отговаря, а и сайт не намирам.
Много сте напреднали с организацията  smile Ние нещо се мотаме все още...
Активен
Maria_Je
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



« Отговор #52 -: март 19, 2013, 09:40:45 »


Може ли да те помоля за контакти на хотел Ахилея? Имам един телефон, но никой не отговаря, а и сайт не намирам.
Много сте напреднали с организацията  smile Ние нещо се мотаме все още...

Виж тези :
Телефон: 0579/7 66 06
Мобилен: 088/8945726
 smile
Активен
Stilezza
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #53 -: април 02, 2013, 16:40:53 »

Привет и от мен, момичета smile

Потвърждавам увеличението на таксата в Двореца - тя е точно 550 лв! 50 лв за молбата + 500 лв. такса терен...
В интерес на истината, първоначално, увеличението и на мен ми се стори огромно, но после си помислих - ако дойдат 40-50 човека на ритуалите и си платят по 10 лв. входна такса, това си е същото smile Надявам се, никой не очаква, че щом ще присъства на сватба, трябва да влезе безплатно Wink Ако сватбеното тържество е в околностите на Двореца, могат да дойдат и всичките 100-ина - таксата ще си остане същата... Подкрепям мнението на г-н Делийски - да се ожениш в красива обстановка, заобиколена от цветя, зеленина и нестандартна архитектура, си е екстра и си е редно да се заплати като такава. Излишно е да се споменава каква уникална фотосесия може да се постигне (ако имате достатъчно време). Иначе, ако говорим за спестяване, най-изгодно си е в ритуалната зала през делнично време, нали така?! smile

Поздравявам Alesq за изборът й на фотограф! good
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #54 -: юли 06, 2013, 13:15:23 »

 "Дворецът" е предаден да се стопанисва от държавата още през 2004 или 2005 г. От 2011г. е с двама стопани - Министерство на Културата и Софийски Университет. Така че на този етап всички въпроси свързани с организацията и условията за сключване на брак, трябва да се отнасят към съответната управа( защото са две). Например, ако искате тържеството ви да е в Нимфеума, това е към Министерство на Културата. Ако искате да е в друг участък - например , " Градината на плачещите дървета", може да се окаже, че трябва да се обърнете към Ботанически градини. Не мога да кажа също дали новата такса е определена от директора на "Двореца" - д-р Радилова, или е централно от Министерство на културата. Обикновено, когато има някакви културни мероприятия в Двореца и др., от управата позволяват на хората да влизат без вход ( и гости на града вкл.), което би трябвало да се отнася и за сватбите. Тези, които правят проблеми са от Ботаническа градина ( те и билетите за вход са два) ...  Всичко това много усложнява нещата.  sad Въпреки това, Двореца продължава да бъде едно от предпочитаните места за сватби, както от българи, така и от румънци и ще е добре темата да се развива ! good
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #55 -: юли 17, 2013, 10:58:25 »

Здравейте момичета,

нашият сватбен ден мина и всичко беше повече от прекрасно. Изключително доволни сме от хотел Марина Сити, където отседнахме с младоженеца и гостите. За нас управителката Цветелина Якимова беше избрала чудесен апартамент - просторен, с голяма тераса с гледка към басейна и морето, спалня с баня към нея, голямо общо помещение с кухня, трапезария и два дивана. Имахме достатъчно място да се подготвяме в сватбения ден - при мен се гримираха и кумата и шаферката, дойдоха и майките, баба ми и на всички ни беше комфортно и приятно. Хотелът е нов, обзавеждането е ново, чисто е, обслужването е на ниво. За хората, които не са от Балчик искам да кажа, че съвсем близо до хотела (на 5-10 минути пеша, посока към пристанището) се намира големият пясъчен плаж на Балчик, с което морското изживяване е пълно. Ивицата е широка и с хубав пясък.

Сватбеният ден започнахме на басейна на хотела. Беше много спокойно - освен нашите гости все още нямаше други хора. Много приятно ми беше да си лежа на шезлонга до басейна и да виждам морето пред мен. След това оставих гостите да се забавляват и започнах приготовленията.

Прическа аз си направих, а за грима се доверих на Евелина Дойчинова от Make-up studio Varna. Тя дойде на място в хотела, където гримира мен, кумата и шаферката. Пробен грим правихме във Варна. Нямам думи да опиша колко сме доволни от грима. И трите изглеждахме като от модно списание - много красиви и същевременно естествени. Нищо не беше в повече. Целият грим беше точно колкото е необходимо за една перфектна визия. А как ни гледаха половинките ни - още по-влюбено от обикновено - поглед, който с думи не може да се предаде, но всяка жена го познава.
Препоръчвам Евелина на всяка булка, която иска да изглежда перфектно.

Докато се гримирахме пристигнаха поръчаните от предния ден пици и домашна лимонада от Ел Симпатико. Донесоха ни ги до апартамента. Още горещи и много вкусни, а домашната лимонада е толкова освежаваща в горещото време. С кумата седнахме на терасата да пием лимонада, гледайки към морето. Много, много приятно.

Когато приключихме с грима пристигна букета ми - кокетен, нежен, красив, елегантен - дело на Елена Кирякова от Балчик. Перфектно направен, точно както исках. От Елена поръчахме и останалите цветя за сватбата - останахме много доволни. Свежи хубави цветя, според уговорката.

Следваше обличане на официалните тоалети и стигаме до булчинската рокля - красива, нежна, стилна, от испанска дантела, точно по мен, перфектно изработена от Сиси Гавазова. Точно докато обличах роклята младоженеца с компания вече идваше да ме вземе. Имаше малко суетене в последния момент - да сложа бижута, обувки, последни детайли.

После къде ме взеха къде се дадох и тръгнахме за Двореца. Там дойде и Елена Бъчварова. От Двореца осигуряват маса за ритуала, масата е пластмасова, а Елена ни донесе покривка, която покрива масата от всички страни. Разположихме масата към морето, така че ние с младоженеца гледахме към морето и беше много романтично и приятно. На място в Нимфеума имаше и музикант с ксилофон, който озвучи цялата церемония и много приятно допълни общата атмосфера. Нямахме предварителна уговорка с него, на място се разбрахме. Препоръчвам го на всички за озвучаване на церемонията, получава се приказно. Самият ритуал много ми хареса. Води го Снежина Атанасова - с чувство, с желание, много сърдечно и без излишни подробности. За около 20 минути приключихме с подписването. По време на ритуала имаше охрана от Двореца, която се грижеше да не преминават туристи. След това слезнахме към градината с розите и направихме снимки с гостите.
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #56 -: юли 17, 2013, 10:59:11 »

И стигаме до фотографката - Милена Великова от Варна. Освен, че сме впечатлени от нейни снимки от други сватби сме впечатлени и от нея като човек - енергична, приятна, усмихната, ентусиазирана - точния човек за такова събитие. С нея направихме фотосесия в градината. Мисля че ще се получат много интересни снимки, които чакам с нетърпение. Избрахме различни места в градината, тя ни даваше идеи ние давахме идеи и се получи много добре. Самата фотосесия беше много приятно и зареждащо изживяване.

След фотосесията се отправихме към ресторанта - Ел Симпатико. Малко е да кажа, че ресторантът надмина в пъти очакванията ми, които по принцип са много високи. Бяхме вътре в ресторанта, като е важно да отбележим, че през лятото стъклените панели са отворени и постоянно влиза въздух и има лесен достъп до външната част. Младоженската маса гледаше към морето - колко романтично беше - от нея се виждаше и морето и небето и луната. От ресторанта ползвахме украса: калъфи за столове, панделки за столове, покривки, покривки - по специални за младоженската маса (тя е облечена от предната страна), арка, салфетки. Украсата по самите маси беше наша. Водещ беше наш приятел, предварително бяхме избрали музика. Ресторантът има хубава техника и озвучаването беше супер. Управителката Иванка Донева както и целият персонал ни съдействаха изключително много. Всичко за което бяхме помолили беше изпълнено и преизпълнено. Обслужването беше перфектно, храната толкова вкусна - по-вкусна салата не знам дали съм яла някъде, някога. Порциите бяха големи. Всичко беше на ниво. Имахме достатъчно място за дансинг, а за народните хора използвахме целия ресторант. Тъй като сватбата беше малка, за нас беше зает половината ресторант. По никакъв начин обаче не сме усетили присъствието на други хора.
Препоръчвам Ел Симпатико на всеки, който търси стил, качество, вкусна храна и добро обслужване. Преди и след сватбата ние пак се хранехме там.

И стигаме до тортата дело на Петя от сладкарница Шоколино, Балчик. Бях дала снимка, по която да я направим и тортата, беше дори по-красива от тази на снимката. Беше и много вкусна - дори младоженеца си изяде парчето, а той по принцип не яде сладко. Много лесно се работи с Петя. От сладкарница Шоколино поръчахме и питките - също много вкусни, за съжаление от много вълнение питка ядох само на захранването.

С цялата организиция ми помагаха много кумата, шаферката, майките и приятелите. В сватбения ден аз само се подготвях и се наслаждавах, цялата организация оставих на тях и това се оказа добро решение. Предварително бях направила списък с указания, кой какво, кога и къде да прави и всеки знаеше точно с какво да помага, което ни помогна да сме спокойни и всичко да стане добре, без излишно сутене.
Това са накратко впечатленията ми от хората и местата, които направиха празника ни прекрасен. И искам отново да им благодаря!!!

Пожелавам и на бъдещите булки, сватбеният ви ден да е хубав и изпълнен с чудесни изживявания.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 17, 2013, 11:00:10 »

sheitana ,честито, ако е удобно покажи някоя и друга снимка от сватбата, ще ни е интересно. smile
Активен
Stilezza
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #58 -: юли 17, 2013, 12:08:41 »

Sheitana честито, всичко описано изглежда като Перфектната сватба smile Сигурни сме, че си била супер позитивна булка! Пожелаваме ти щастие и дълъг семеен живот! Благодарим ти и за споделения опит със ксилофонист-а - мислим за първи път да го използваме за озвучаване на ритуала на наши клиенти, радвам се, че се е справил на ниво! smile Изглежда супер симпатичен и забавен  yahoo
Активен
Gabrielita85
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #59 -: април 01, 2014, 16:20:28 »

Здравейте,
На 01 Август 2014 ще се състои сватбата на едни мои приятели на които помагам с подготовката. Като цяло проучвам доколко реалистични са идеите ни предвид финансовите граници, които сме си поставили. За сега имам затруднения с фотографите, оказва се, че когато задам условия за оферта, хората си пращат пакетите без да четат какво съм ги питала и примерно аз питам за 6 часа снимки, те ми пращат за 10 часа с двама фотографа и ми се струва, че е редно да бъдат по-гъвкави...мое мнение, както и да е...чухме и за струнен квартет, много моля ако имате конаткти или сте ползвали услугите на такива хора в близост до Варна, Балчик или Добрич да ми пишете, дори и да са студенти, ако имате опит с добри сладкарници и най-важното добра фризъорка/фризъор от Балчик или в близост, която да се съгласи да дойде на място и която да отговаря на съобщенията ми или на телефонно обаждане...направи ми впечатление, че явно хората не търсят клиенти след като от 30 запитвания отговарят само 2-3ма, благодаря предварително и ви желая лека седмица!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines