Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:20:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в Двореца в Балчик  (Прочетена 57323 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #15 -: януари 27, 2013, 15:23:16 »

 За съжаление повечето подходящи за сватба хотели са все по крайбрежната улица, т.е. точно, където не искате  sad А тези в по-вътрешната част на града или са много малки, или действително не достатъчно представителни за сватба. Балчик наистина е много малък и няма много голям избор. Може би наистина трябва да се насочите към нещо извън града, ако не намерите нищо подходящо в него.
Активен
mimsi_jun
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #16 -: януари 30, 2013, 12:55:08 »

Здравей alesq,  smile
  Аз не съм от Балчик( във Варна  сме), но тъй като повечето ни  гости ще са с нощувка решихме сватбата може да бъде и в Балчик. Идеята е венчавката да е в двореца, а ресторанта и хотела някъде в близост.
Ние го решихме буквално преди дни и се надявам да не сме закъснели с резервациите.
  Ще се радвам да споделяме опит и впечатления в процеса на подготовка, може би като наближи лятото и други булки ще се включат  smile
  Може би следващата седмица ще отидем до Балчик да запазим час за венчавката и ще разгледаме хотелите и ресторантите, така че ще споделя впечатления.
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #17 -: февруари 01, 2013, 10:14:20 »

Здравейте момичета,

ние също планираме сватбата ни да е в двореца в Балчик. Сватбата ще е за 30-40 човека. Още сме съвсем в началото с организацията. Искаме сватбата да е вечерна (може би около 18ч) в Нимфеума. След това може да направим снимки и после тържеството в ресторанта.
За гостите обмисляме настаняване в някоя от вилите на двореца. За ресторанта в момента имаме предвид Корона и Гостната на кралицата. Като мислим да идем на място и да видим, в кой ще се чувстваме по-приятно. И за двата до момента чета добри отзиви. Иска ми се да видя снимки от сватби там - интересно ми е да видя атмосферата, украсата, да добия впечатления. Някой, който си е правил там сватбата може ли да сподели снимки?

alesq, каква е процедурата по запазване на дата за двореца и в общината и какви са в момента актуалните такси? Можеш ли да ми дадеш контакти за двете места?
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #18 -: февруари 01, 2013, 11:05:31 »

sheitana, здравей!
Процедурата е следната - можете или на място да се обърнете към управата на двореца или да им напишете писмо, както направихме ние. Адресът е [email protected] - Елена Бъчварова. Тя е много приятна дама.
Тя ще ви прати заявление, което трябва да попълните с избраните дата, място и час. След това трябва да ви ги одобрят и после можете да платите първите 50лв по банка. Но преди да платите е добре да звъннете в съвета и в църквата, ако ще имате и църковен брак( 0579 7 51 36 - отец Стратия), да разберете да не би да е зает ритуалчикът (телефон 0895 554 104 - Снежина Атанасова). Като запазите датите вече може да плащате - 200лв за двореца, в които влиза и безплатен вход за гостите, 200лв за изнесен ритуал за ритуалчика.
Двореца ви осигурява маса. Ако искате украса и музика - сами си ги избирате.
Ние също имаме много неща за решаване и не мога още да споделя лични впечатления, но се надявам до другия месец всичко да се разясни smile
Коя ви е датата?
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #19 -: февруари 01, 2013, 11:08:24 »

  Може би следващата седмица ще отидем до Балчик да запазим час за венчавката и ще разгледаме хотелите и ресторантите, така че ще споделя впечатления.
Това е страхотно! Като го направите - споделяй! Аз все още не знам кога ще се измъкна от работа, за да мога да ида до Балчик.
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #20 -: февруари 01, 2013, 11:42:37 »

sheitana, здравей!
Процедурата е следната - можете или на място да се обърнете към управата на двореца или да им напишете писмо, както направихме ние. Адресът е [email protected] - Елена Бъчварова. Тя е много приятна дама.
Тя ще ви прати заявление, което трябва да попълните с избраните дата, място и час. След това трябва да ви ги одобрят и после можете да платите първите 50лв по банка. Но преди да платите е добре да звъннете в съвета и в църквата, ако ще имате и църковен брак( 0579 7 51 36 - отец Стратия), да разберете да не би да е зает ритуалчикът (телефон 0895 554 104 - Снежина Атанасова). Като запазите датите вече може да плащате - 200лв за двореца, в които влиза и безплатен вход за гостите, 200лв за изнесен ритуал за ритуалчика.
Двореца ви осигурява маса. Ако искате украса и музика - сами си ги избирате.
Ние също имаме много неща за решаване и не мога още да споделя лични впечатления, но се надявам до другия месец всичко да се разясни smile
Коя ви е датата?

alesq, благодаря ти много за информацията. За датата още се чудим, със сигурност искам да е лятото или началото на есента, когато всичко е зелено и красиво. И в момента това е най-актуалният въпрос - да изберем дата, след това да я запазим за двореца и общината. За църковния брак също не сме решили още. 
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #21 -: февруари 08, 2013, 16:07:50 »

alesq, благодаря ти много за информацията. За датата още се чудим, със сигурност искам да е лятото или началото на есента, когато всичко е зелено и красиво. И в момента това е най-актуалният въпрос - да изберем дата, след това да я запазим за двореца и общината. За църковния брак също не сме решили още. 
Bravo
Браво на вас!
Ние също направихте като вас - отзад напред smile Първо избрахме датата, а сега търсим всичко останало.
Готови сме с фотографа - Илка Антонова. Има невероятни снимки и наистина си личи, че се старая. Срещнахме се с нея преди няколко дни. Доволни сме! Интересува се как си представяме снимките, какво ни харесва и какво не.
На 23ти заминаваме за Балчик. Като решим още нещо и ще пиша! Ashamed
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #22 -: февруари 14, 2013, 10:40:43 »

Bravo
Браво на вас!
Ние също направихте като вас - отзад напред smile Първо избрахме датата, а сега търсим всичко останало.
Готови сме с фотографа - Илка Антонова. Има невероятни снимки и наистина си личи, че се старая. Срещнахме се с нея преди няколко дни. Доволни сме! Интересува се как си представяме снимките, какво ни харесва и какво не.
На 23ти заминаваме за Балчик. Като решим още нещо и ще пиша! Ashamed

Браво на вас за фотографа! Много важна стъпка. Успех и с ходенето до Балчик. Ние също ще ходим, вероятно през март. До тогава ще се ориентирам в избора на ресторант, места за настаняване, агенция за украса, DJ и фотограф. Целта ни е при това ходене да се срещнем с хората, да видим местата и да направим резервации. Мисля си преди това да минем и през Асеновград да разгледам рокли, като се надявам да са излезнали вече летните модели. Преди седмица разгледах няколко магазина в София, моделите обаче все още са от зимните колекции и на повечето места казаха, че през март-април ще са готови пролетно-летните.

И най-важното избрахме дата - 14.07 и я запазихме в Двореца и в Общината. На тази дата имаме годишнина и решихме, че е най-подходяща. Церемонията ще е в Нимфеума. Приказно си го представям   smile
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #23 -: февруари 14, 2013, 13:14:12 »

michelle, можеш ли да споделиш за украсата в ресторанта. Сега се зачетох в темите за украса и честно казано доста се обърках. Първо се учудих, че не всички ресторанти имали чисти бели покривки и еднакви чаши - това ми се струва странно, за мен всеки хубав ресторант е напълно нормално да разполага с тези неща. Каква е била ситуацията при вас в Корона? Друго нещо което ме интересува е в Корона изчакват ли със сервирането на безалкохолни - в темите прочетох, че в някои ресторанти предварително с украсата на масата се слагат и бутилките + салатите. Лично аз си представям красиво подредена маса при влизането и настаняването на гостите.
Можеш ли да споделиш каква е била вашата украса и какъв бюджет сте отделили? В момента все още се чудя дали да се обърнем към агенция или ние да си направим украсата.
Активен
mimsi_jun
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #24 -: февруари 18, 2013, 15:16:25 »

Здравейте, най-сетне успяхме да отидем до Балчик и това е, което  събрахме като информация и впечатления:
В хотел Реджина Мария директно ни отказаха за сватба по време на силния сезон(ние сме се ориентирали за август), сватби поемат през май и септември.
Попитахме за вилите към двореца, но не могат да се ангажират за август, защото тогава ходели от Мин. на културата.
Видяхме ресторант Гостната на Кралицата - много ми хареса като атмосфера, но е за 35-40 човека. Казаха, че могат да съберат до 50 човека, но според мен ще е тясно и задушно.
Ресторант Корона - приятна обстановка и отзивчив персонал. Менюто излиза около 30-35 лв на човек, нямат украса, но предложиха да ни свържат с агенции.
Аз смятам украсата и настаняването на гостите да го възложа на агенция с надеждата да си спестя малко притеснения  smile

Успешна седмица!  smile
« Последна редакция: февруари 18, 2013, 15:51:15 от mimsi_jun » Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #25 -: февруари 19, 2013, 08:22:25 »

Здравейте,
Имам въпрос относно сватбения ритуал в двореца и искам да попитам Sheitana, alesq, които вече са запазили за това лято за там - колко е таксата, която ви обявиха за ползване на терен в двореца и колко е таксата на отец Стратия за църковния брак? На мен ми казаха- за терена 500, за ритуалчик от общината 200, за отеца 100, 50 лв такса за запазване на дата и час..и ми се видя доста скъпо, но сега като чета по форумите навсякъде пише, че е 200 лв за ритуалчик, вие за първи път споменавате за такса терен и то не 500лв....та малко съм объркана защо има такава разлика и къде отиват всъщност тези пари за терена, на кой се превеждат...Чудя се дали кум общината да се обърна (нали Двореца е държавна собственост), за да съм сигурна, че няма да бъда излъгана за таксата..
Благодаря предварително за отговора ви.
Поздрави
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #26 -: февруари 19, 2013, 09:38:48 »

wedding_girl, здравей!
Много се радвам, че темата предизвика толкова голям интерес! yahoo
Първото нещо, което трябва да направите е: проверете дали дата ви е свободна. Това включва ритуалчик(телефон 0895 554 104 - Снежина Атанасова), дворец([email protected] - Елена Бъчварова) и църква(0579 7 51 36 - отец Стратия). След това Елена Бъчварова ще ви изпрати молба, която трябва двамата да попълните(мога да ви я пратя) и да и върнете. Това е молбата ви за запазване на датата. Когато ви я одобрят можете да платите вноска от 50 лв на Двореца за запазване на датата. След това се заплащат 200лв за терен, който включва вход за гостите и 200лв за общината за изнесен ритуал.
За църквата още не знам.
Другата седмица ще разбера и ще ви пиша!
Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #27 -: февруари 19, 2013, 19:48:57 »

Благодаря много, alesq. Толкова е хубаво, че има места където човек може да сподели опит и информация, за да избегне ненужни разходи, време и нерви .
Аз преди да пиша тук, вече си бях писала с госпожата от музея (по стъпките описани в предните постове от теб:). Датата е свободна.
Това, което ме учуди е, че на мен ми даде цена 500 лв за терен, а не 200 лв, както на теб. И отделно 200 за ритуалчик, 100 за отчето и 50 лв за резервация на датата. И сега се чудя това някакъв трик ли е или какво, защото не виждам логика да дават различна цена на мен и на теб, при положение, че явно сме и писали в рамките на няколко дни. А тези пари за терен - това предполагам е сума, която би трябвало да влиза в държавния бюджет и сигурно издават документ (би трябвало поне).
И се чудя сега как да подходя и към кой да се обърна, че да платим 200 лв за терен, а не 500, все пак 300 лв разлика не са малко.
Ако някой има идея как да подходя, да каже smile

Благодаря ти много за информацията.
Поздрави
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #28 -: февруари 19, 2013, 20:08:28 »

 Виждам, че цените са се запазили същите както през 2010 година  smile Разликата е, че с отец Стратия бяхме говорили отделно (без намеса на служителите от Двореца) и сумата беше малко по-ниска. Ала той направи църковния ритуал толкова хубав, трогателен и запомнящ се, че решихме да оставим известна сума на църквата, за която той отговаря.
 И аз за първи път чувам да искат на някого сума от 500 лв за извършване на ритуал за граждански брак. Да не би да имате по-различни от обичайните желания за място, време, организация, брой гости? В тези 500 лв само правото за наемане на място за няколко часа (до 2) и за входа на гостите ли се включва? Да не би пък датата да е свързана с някакво събитие на територията на Двореца или по някаква друга причина?
 На нас от Двореца ни издадоха фактури за всичко платено - от таксата за подаване на молба до таксата за ритуала.
« Последна редакция: февруари 19, 2013, 20:12:13 от michelle » Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #29 -: февруари 19, 2013, 20:59:03 »

Ами не, нищо такова не спомена госпожата от двореца, освен да и звънна да я питам. Мястото е Нимфеума, стандартно..и беше предложено от нея, даже не питах за конкретно място
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines