Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:56:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в Двореца в Балчик  (Прочетена 56646 пъти)
 
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« -: януари 15, 2013, 13:44:05 »

Здравейте момичета!
Искам да ви поразпирам, ако някой си е правим сватбата в Балчик как е било. Имам много въпроси и не знам от къде да започна.  Ashamed
Вече си запазихме дата в двореца и в съвета (24.08.2013), но сега разбрах, че трябва да си осигурим сами почти всичко в двореца включително и масата, също така трябва да има и музика(DJ или квартет).  music
Украсата мисля сама да си я направим. Ще купя бял и син тюл, балони, свещи, маса и покривка и половин час преди церемонията някой от близките ще отиде да украси.  Вълнува ме музиката от къде ще я взема.  Днес ритуалчика ми каза, че DJ, който тя познава взимал около 180лв(вижда ми се доста за половин- един час). Затова мисля, че по-добре е да е един DJ в заведението и в двореца. Проблемът е, че и такъв DJ още не сме избрали Sad. Прочетох доста теми тук и виждам, че bella100, michelle, Shent и darinea са доста запознати със ситуацията, но ако може и DJ да ми препоръчате Wink
Гостите ни ще бъдат около 40 човека, от които около 2/3ти не са от Балчик и ще трябва да им намеря хотелчета. Сватбата ще е в събота вечер и мисля да резервирам само една нощувка. Ще имат време да дойдат от София, да идат на един плаж и после вече направо в двореца. Няма да имаме никакви церемонии. Ако някой ми препоръча някакви хубави, но не много скъпи хотелчета ще се радвам. Виждам, че предлагате Вила "Сюита" и нещо не ми се вярва и сега да е по 40лв за двойна стая... твърде малко ми изглежда pardon
За заведение също не сме решили. Чувала съм добри неща за Корона, но нищо конкретно. За Селена, знам, че не са били много мили, а и ние не искаме да е в началото на Алеята, където има много хора, защото ще е лято и ще сме атракцията на плажа.
Също така ме интересуват DJ, агенция за украсата на заведението(още не съм решила дали няма ние да си украсим сами), фотограф, халки, рокли, костюми...
Иска ми се да намерим фотограф и DJ от Варна, Добрич или Балчик за да не се налага да плащаме транспорт, командировъчни и хотел, но все пак съм на ясно, че не всичко става точно така, както искаме:)

Много ще се радвам, ако ми помогнете. Защото наистина е много важно мнението на хора, които са изпитали това на гърба си Good luck
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #1 -: януари 15, 2013, 14:25:31 »

 alesq, вероятно очакваш други хора да ти отговорят, ала ето пак някой, който вече е писал по темата  smile Дано не си разочарована  Wink
 Хубаво е, че трябва всичко да си осигурите сами. Преди 2-3 години нещата не бяха точно така и имаше "препоръчителен" избор  sad Така, че се радвайте, че всичко може да стане по вашия начин.
 По отношение на хотелите - ако търсите на не много висока цена, е добре да се насочите към тези, които са във вътрешната част на града, а не на крайбрежната улица и близките на нея. Може би съм писала, но ние бяхме ангажирали няколко стаи в хотел "Акроза". Гостите ни останаха доволни (не са от хората, които си мълчат за такива неща). При всички случаи пратете запитване и за вилите в Двореца. Преди там бяха едни от най-добрите цени в сравнение с всички останали хотели по крайбрежната улица. Но който и вариант да изберете, се съмнявам, че няма да ви направят отстъпка (при нас цените бяха именно с отстъпка).
 Мои приятелки са правили сватбените си тържества в ресторант "El Simpatico" и ресторанта към хотел "Реджина Мария Спа". И двете са с много добри впечатления.
 Ако наемете агенция, фотограф и DJ от Варна и/или Добрич, се съмнявам да не плащате поне пътни разходи.
 Понеже виждам, че основното ти питане е за DJ, ние бяхме с DJ Дидо от Варна. Той има опит с няколко сватби в Балчик и по-специално в Двореца, а освен това е изключително очарователен човек с чудесно чувство за хумор  smile
 Естествено няма да пропусна да препоръчам и фотографа ни - Ангел Ненов  smile Прекрасен човек и фотограф, внимателен, отзивчив към клиентите си.
 Колкото до украсата - дори и да си я правите сами, би било добре поне да наемете хора, които да ви я поставят. Така ще ви е по-спокойно. Ние бяхме с агенция от Варна - "Органза", но е възможно в момента собственичката й все още ангажирана като щастлива мама  Wink
 Имате много богат избор на фотографи, DJ-и, агенции от Варна и Добрич. С повече упоритост и настоятелност несъмнено ще се спрете на най - подходящите за вас.
« Последна редакция: януари 15, 2013, 14:27:24 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #2 -: януари 15, 2013, 15:09:58 »

Много ви благодаря! Надявах се точно вие да ми отговорите, защото знам, че много добре ме разбирате. Все пак сте били на моето място преди години smile
Преди малко писах на DJ Дидо и се надявам да ми отговори скоро. Аз също обмислям варианта с преспиване в Сюита, но не знам точната бройка на гостите и затова ми е малко сложно.
Много ми се иска да отида в Балчик и да говоря лично с управителите на заведението, на хотелчетата, за да мога да започна да правя поканите.
Аз също обмислях варианта да сме в El Simpatico, но ми се струва, че ще сме в центъра на навалицата по този начин.
А какво ще кажете за идеята за "дрес код" на поканите? Четох много отрицателни мнения за това, но на мен ми се иска да няма хора в черно на сватбата. От една страна черното отива на всички и черната рокля и костюм могат да се носят навсякъде, ама от друга страна това не е погребение.  Ashamed
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #3 -: януари 15, 2013, 15:56:02 »

 alesq, ако имаш възможност, погледни в темите за Варна и Добрич. Там има препоръчани много добри професионалисти, с които можеш да се свържеш. В крайна сметка, независимо от препоръките, е важно човек да направи "своя", личен избор.
 Напълно разбирам колко е сложна организацията от разстояние. Хубаво е да си набележите няколко ресторанта, хотели, както и хора, с които да се срещнете. Ние ходихме няколко пъти (вече не си спомням колко точно), като си бяхме отделили по около 2-3 дни за Балчик и 2-3 за Варна, в които си направихме срещите. Звучи като сериозно разкарване, но си държахме на личния контакт  pardon
 Като се опитам да се абстрахирам от личните си пристрастия към "Корона", "El Simpatico" ми допадаше с доброто си обслужване, положителните отзиви за него, светлата и приветлива обстановка. Факт е, че наистина е по средата на крайбрежната алея, но ,предполагам, персоналът ще се старае да нямате проблем с външни посетители. Ресторант "Корона" го избрахме без колебание, първо защото искахме специфична атмосфера и точно там я намерихме. А и от всички заведения, които посетихме в Балчик, останахме най - доволни от отношението и персонала. От моя гледна точка и наблюдения най-спокойно вероятно ще ви е ресторанта на "Реджина Мария Спа", който е някак на по-закътано място встрани от градините на Двореца.
 За нощувките си определете ориентировъчен брой стаи, които да наемете. Примерно ние очаквахме около 50 човека, а в крайна сметка бяхме по-малко от 40. Затова се застраховахме като ангажирахме стаи за към 30 човека няколко месеца по-рано (толкова бяха наистина "сериозните" ни гости), а за останалите към месец преди сватбата. Все пак попитайте колко време преди датата ви е необходимо да се направи резервация, защото август попада в "силен" сезон.
 Ще си позволя да пиша за дрес кода, макар че модераторите може малко да ни се поскарат, че сме офтопик  Wink Предполага се, че знаейки къде ще е сватбата ви, вашите гости ще се съобразят с избора на облеклото си. Няма 100% гаранция, при нас не се случи така, но аз не се сърдя  smile Помисли си, ти си познаваш гостите и можеш да предположиш евентуалните реакции.
 И една лична препоръка. Помислете дали една нощувка ще е достатъчна за хората, които ще пътуват от по-далеч. От София до Балчик например се стига за около 6-7 часа с автобус. Не знам колко ще е с кола, но ми се вижда доста натоварващо не само за шофьора, а и за пътниците. От нашите гости всички, които пристигнаха в деня на сватбата (изборът беше изцяло техен), признаха, че е било изморително. А за нас двамата със съпруга ми едно от най-неприятните неща в този ден беше даването на указания за мястото на сватбата. Оказа се, че хората, които ни уверяваха колко са добре с ориентацията и да нямаме грижи, не спряха да ни звънят за упътване и посрещане sad Ако очакваш подобни неща, предвиди да има някой, който да се занимава с всичко това.
 Питай за всичко, за което се сетиш  smile Ще отговоря и помогна с каквото мога.
« Последна редакция: януари 15, 2013, 16:28:14 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #4 -: януари 15, 2013, 17:08:35 »

michelle, права си, като казваш, че всичко е въпрос на вкус. Преди време едни наши приятели си бяха наели фотограф за сватбата и след това за отделна фотосесия. От сватбата снимките не са никак добри. Сякаш не са правени от професионалист, но пък на тях много си им харесват и ни го препоръчваха.
За сега друга наша позната ни хвали един фотограф, но не съм виждала негови работи и не мога нищо да кажа. Надявам се да намеря подходящия човек.
За DJ... тук вече ми е много трудно. Видях 1-2 клипчета с DJ Дидо и виждам, че е добър. Но пък трябва лично да го видя, а това е трудно. Знам, че има още много време, но пък ако се забавя, може да ми отмъкнат под носа този, когото съм си избрала.

А за двореца ме интересува още нещо - вие как отидохте там? В смисъл, ние не мислим да имаме някакви церемонии. Поне за сега. Смятаме да се съберем в нас(майка ми и баща ми живеят в Балчик) и след това направо да идем в Двореца. Вие как се събрахте? Гостите сами ли дойдоха - всички заедно или един по един? А вие с мъжа ти? Чакахте ли се някъде или не?  Много глупави въпроси задавам, но за жалост не съм била на нито една сватба все още и не знам нищо как е. blush
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #5 -: януари 16, 2013, 10:16:49 »

 Затова са се събрали хората в този форум - да се търси информация, да се пита, да се отговаря  smile Няма въпрос, който да не е на място. Не може да се знае всичко  Wink
 При нас организацията в сватбения ден беше следната: в един от апартаментите на "Сюита" се подготвяхме родителите ми и аз, а в други родителите на съпруга ми и той. Отидохме заедно с него и кумовете към мястото на ритуала. Тъй като церемонията беше в Градината на плачещите дървета (май е по-правилно Градината на принцесата, ако не греша  smile ), която е точно срещу вилата, гостите можеха да излязат от стаите си и директно да отидат там. Тези, които не бяха настанени във вилата, имаха предварителни инструкции (вкл. с карта) как да стигнат до Двореца (не че това помогна много  blum ) и при входа да получат пропуските си за влизане. Както и да ги упътят как да стигнат до градината, където щеше да е церемонията. След приключването й, имахме време за църковния брак (който беше по-лична церемония в много тесен кръг) и снимки, а гостите разполагаха с време да се разхождат из градините, Двореца, ако желаят и по крайбрежната алея. След това вече беше празненството в ресторанта.
 Варианти как да стане организацията на сватбения ден има много и различни. Тук във форума преди няколко години една изключително очарователна булка (prin4ipessa) беше измислила много интересен и колоритен начин за пристигане за церемонията за граждански брак. Ако искаш, виж сватбената й тема  smile Нейният сватбен ден е бил много хубав и интересен.
 Виждала съм различен тип сватби в Двореца (преди и след сватбата сравнително нерядко ми се е случвало да ходя дотам). Много често младоженците избират само ритуалът да е в Балчик, а празненството извън него или в друго населено място. Те понякога идват дори населени места извън Балчик само за ритуала. Но дори и да не е така, най-често съм виждала как булката и младоженеца идват от един от двата входа. Преди или след тях пристигат гостите им. Ако е преди, ги изчакват на мястото на ритуала. В другия случай младоженците си правят първо снимки и после отиват при гостите.
 Други, особено при по-малки сватби, избират те и гостите им да се подготвят или във вилите на Двореца или в най-близките хотели. Трети избират сходен на нашия вариант.

 Вие преценете как ще е най-удобно за вас. Някои хора искат по-спокоен ден и всичко да е възможно най-близо едно до друго, да мине по-тихо и кротко. За други е по-интересно да направят едно по-запомнящо се пристигане. Направете го по вашия начин  smile Важното е да се чувствате комфортно и така да си организирате деня, че да имате минимум излишни притеснения.
 Колкото до гостите ви, ако ще пристигат в самия ден на сватбата и няма да имат време да се разходят из града, може би е добре заедно с вас да отидат в Двореца. Или да измислите да им изпратите предварително ясни упътвания и указания. За последното не гарантирам, че ще е на 100% резултатно, но поне  почти изцяло  Wink
« Последна редакция: януари 16, 2013, 10:19:40 от michelle » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 17, 2013, 09:21:44 »

 Offtopic alesq опитах се да ти отговоря на лични, но не ми позволява, защото ти е пълна кутията със съобщения. Трябва да ги поизтриеш, за да можеш да получаваш други.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #7 -: януари 17, 2013, 09:54:47 »

 Tc Как така?  shok Имам само едно единствено писмо и то е твоето.... рядко ми пише някой  sad Ако искаш ли пиши на [email protected]
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #8 -: януари 17, 2013, 10:53:19 »

 svetli, би било чудесно да споделиш препоръките, мненията и съветите си и тук  give_rose Все пак тази тема може да бъде от полза не само на alesq, но и на други, които ще си правят сватбата в Двореца в Балчик.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #9 -: януари 27, 2013, 12:45:47 »

Няма ли други булки от Балчик?
Аз започнах да търся заведения в интерет и започнах да се отчайвам cray
Искам да намеря хотел и ресторант в едно, но май няма такива.
Някакви предложения да имате?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #10 -: януари 27, 2013, 13:29:12 »

 Според мен трябва да се обърнете към туристическите центрове за информация ,там определено ще ви кажат много неща за ресторанти и хотели подходящи за сватби. Вариант е р-т "Българка" на плажа в Каварна и 2-3 хотела в самия град Каварна.
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #11 -: януари 27, 2013, 13:48:23 »

Наблизо са Калиакрия резорт,Топола Скай,невероятни местенца с уникална панорама.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #12 -: януари 27, 2013, 13:58:27 »

 Е, как да няма вариант хотел с ресторант в едно?
 За "Реджина Мария Спа" вече ти писах по-горе. "Ел Симпатико" също е част от хотелски комплекс. Хотели, в чиито ресторанти знам, че се правят сватби още са:
- "Мистрал"
http://www.hotelmistralbg.com/home_en.php  ;
- "Лотос"
http://www.lotos-hotel.com/ .
 Ако не е проблем да се намира извън града, също подходящ е "Лайтхаус Голф и Спа Ризорт":
http://www.lighthousegolfresort.com/ .
Пак в този район е "Калиакрия":
http://www.kaliakria.com/ .

 Възможно е  да са малко големички като капацитет на ресторанта за 40 човека. Не казвам, че това са единствените хотели с ресторанти в Балчик, но при повечето от останалите е трудно да се каже, че са подходящи за сватба. Беше казала, че родителите ти живеят в Балчик. Това е малък град, няма да им е трудно с няколко разходки поне да видят хотелите и да преценят поне визуално капацитета на ресторантите, а и доколко стават за събитие като сватба.
 Каквото и да избереш, задължително трябва да пратиш човек да го види наживо. На сайтовете нещата изглеждат доста различно и често това, което ти се струва като голяма външна тераса, изобщо не е.
« Последна редакция: януари 27, 2013, 14:01:14 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #13 -: януари 27, 2013, 15:01:47 »

Според мен трябва да се обърнете към туристическите центрове за информация ,там определено ще ви кажат много неща за ресторанти и хотели подходящи за сватби. Вариант е р-т "Българка" на плажа в Каварна и 2-3 хотела в самия град Каварна.
Идеята ти е добра! Мерси!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #14 -: януари 27, 2013, 15:08:24 »

michelle, много ти благодаря за информацията. Знам, че има хубави хотелчета в Балчик, но не са това, което търсим. Мистрал и Лотос са добри, но са точно в центъра на лятната навалица - била съм там лятото и не бих искала да съм в центъра на суматохата resent
Лайтхаус е зает именно на тази дата.
За Калиакрията не знам, но бих искала все пак хотелът да е в Балчик, а не на 20км от него.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #15 -: януари 27, 2013, 15:23:16 »

 За съжаление повечето подходящи за сватба хотели са все по крайбрежната улица, т.е. точно, където не искате  sad А тези в по-вътрешната част на града или са много малки, или действително не достатъчно представителни за сватба. Балчик наистина е много малък и няма много голям избор. Може би наистина трябва да се насочите към нещо извън града, ако не намерите нищо подходящо в него.
Активен
mimsi_jun
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #16 -: януари 30, 2013, 12:55:08 »

Здравей alesq,  smile
  Аз не съм от Балчик( във Варна  сме), но тъй като повечето ни  гости ще са с нощувка решихме сватбата може да бъде и в Балчик. Идеята е венчавката да е в двореца, а ресторанта и хотела някъде в близост.
Ние го решихме буквално преди дни и се надявам да не сме закъснели с резервациите.
  Ще се радвам да споделяме опит и впечатления в процеса на подготовка, може би като наближи лятото и други булки ще се включат  smile
  Може би следващата седмица ще отидем до Балчик да запазим час за венчавката и ще разгледаме хотелите и ресторантите, така че ще споделя впечатления.
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #17 -: февруари 01, 2013, 10:14:20 »

Здравейте момичета,

ние също планираме сватбата ни да е в двореца в Балчик. Сватбата ще е за 30-40 човека. Още сме съвсем в началото с организацията. Искаме сватбата да е вечерна (може би около 18ч) в Нимфеума. След това може да направим снимки и после тържеството в ресторанта.
За гостите обмисляме настаняване в някоя от вилите на двореца. За ресторанта в момента имаме предвид Корона и Гостната на кралицата. Като мислим да идем на място и да видим, в кой ще се чувстваме по-приятно. И за двата до момента чета добри отзиви. Иска ми се да видя снимки от сватби там - интересно ми е да видя атмосферата, украсата, да добия впечатления. Някой, който си е правил там сватбата може ли да сподели снимки?

alesq, каква е процедурата по запазване на дата за двореца и в общината и какви са в момента актуалните такси? Можеш ли да ми дадеш контакти за двете места?
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #18 -: февруари 01, 2013, 11:05:31 »

sheitana, здравей!
Процедурата е следната - можете или на място да се обърнете към управата на двореца или да им напишете писмо, както направихме ние. Адресът е [email protected] - Елена Бъчварова. Тя е много приятна дама.
Тя ще ви прати заявление, което трябва да попълните с избраните дата, място и час. След това трябва да ви ги одобрят и после можете да платите първите 50лв по банка. Но преди да платите е добре да звъннете в съвета и в църквата, ако ще имате и църковен брак( 0579 7 51 36 - отец Стратия), да разберете да не би да е зает ритуалчикът (телефон 0895 554 104 - Снежина Атанасова). Като запазите датите вече може да плащате - 200лв за двореца, в които влиза и безплатен вход за гостите, 200лв за изнесен ритуал за ритуалчика.
Двореца ви осигурява маса. Ако искате украса и музика - сами си ги избирате.
Ние също имаме много неща за решаване и не мога още да споделя лични впечатления, но се надявам до другия месец всичко да се разясни smile
Коя ви е датата?
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #19 -: февруари 01, 2013, 11:08:24 »

  Може би следващата седмица ще отидем до Балчик да запазим час за венчавката и ще разгледаме хотелите и ресторантите, така че ще споделя впечатления.
Това е страхотно! Като го направите - споделяй! Аз все още не знам кога ще се измъкна от работа, за да мога да ида до Балчик.
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #20 -: февруари 01, 2013, 11:42:37 »

sheitana, здравей!
Процедурата е следната - можете или на място да се обърнете към управата на двореца или да им напишете писмо, както направихме ние. Адресът е [email protected] - Елена Бъчварова. Тя е много приятна дама.
Тя ще ви прати заявление, което трябва да попълните с избраните дата, място и час. След това трябва да ви ги одобрят и после можете да платите първите 50лв по банка. Но преди да платите е добре да звъннете в съвета и в църквата, ако ще имате и църковен брак( 0579 7 51 36 - отец Стратия), да разберете да не би да е зает ритуалчикът (телефон 0895 554 104 - Снежина Атанасова). Като запазите датите вече може да плащате - 200лв за двореца, в които влиза и безплатен вход за гостите, 200лв за изнесен ритуал за ритуалчика.
Двореца ви осигурява маса. Ако искате украса и музика - сами си ги избирате.
Ние също имаме много неща за решаване и не мога още да споделя лични впечатления, но се надявам до другия месец всичко да се разясни smile
Коя ви е датата?

alesq, благодаря ти много за информацията. За датата още се чудим, със сигурност искам да е лятото или началото на есента, когато всичко е зелено и красиво. И в момента това е най-актуалният въпрос - да изберем дата, след това да я запазим за двореца и общината. За църковния брак също не сме решили още. 
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #21 -: февруари 08, 2013, 16:07:50 »

alesq, благодаря ти много за информацията. За датата още се чудим, със сигурност искам да е лятото или началото на есента, когато всичко е зелено и красиво. И в момента това е най-актуалният въпрос - да изберем дата, след това да я запазим за двореца и общината. За църковния брак също не сме решили още. 
Bravo
Браво на вас!
Ние също направихте като вас - отзад напред smile Първо избрахме датата, а сега търсим всичко останало.
Готови сме с фотографа - Илка Антонова. Има невероятни снимки и наистина си личи, че се старая. Срещнахме се с нея преди няколко дни. Доволни сме! Интересува се как си представяме снимките, какво ни харесва и какво не.
На 23ти заминаваме за Балчик. Като решим още нещо и ще пиша! Ashamed
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #22 -: февруари 14, 2013, 10:40:43 »

Bravo
Браво на вас!
Ние също направихте като вас - отзад напред smile Първо избрахме датата, а сега търсим всичко останало.
Готови сме с фотографа - Илка Антонова. Има невероятни снимки и наистина си личи, че се старая. Срещнахме се с нея преди няколко дни. Доволни сме! Интересува се как си представяме снимките, какво ни харесва и какво не.
На 23ти заминаваме за Балчик. Като решим още нещо и ще пиша! Ashamed

Браво на вас за фотографа! Много важна стъпка. Успех и с ходенето до Балчик. Ние също ще ходим, вероятно през март. До тогава ще се ориентирам в избора на ресторант, места за настаняване, агенция за украса, DJ и фотограф. Целта ни е при това ходене да се срещнем с хората, да видим местата и да направим резервации. Мисля си преди това да минем и през Асеновград да разгледам рокли, като се надявам да са излезнали вече летните модели. Преди седмица разгледах няколко магазина в София, моделите обаче все още са от зимните колекции и на повечето места казаха, че през март-април ще са готови пролетно-летните.

И най-важното избрахме дата - 14.07 и я запазихме в Двореца и в Общината. На тази дата имаме годишнина и решихме, че е най-подходяща. Церемонията ще е в Нимфеума. Приказно си го представям   smile
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #23 -: февруари 14, 2013, 13:14:12 »

michelle, можеш ли да споделиш за украсата в ресторанта. Сега се зачетох в темите за украса и честно казано доста се обърках. Първо се учудих, че не всички ресторанти имали чисти бели покривки и еднакви чаши - това ми се струва странно, за мен всеки хубав ресторант е напълно нормално да разполага с тези неща. Каква е била ситуацията при вас в Корона? Друго нещо което ме интересува е в Корона изчакват ли със сервирането на безалкохолни - в темите прочетох, че в някои ресторанти предварително с украсата на масата се слагат и бутилките + салатите. Лично аз си представям красиво подредена маса при влизането и настаняването на гостите.
Можеш ли да споделиш каква е била вашата украса и какъв бюджет сте отделили? В момента все още се чудя дали да се обърнем към агенция или ние да си направим украсата.
Активен
mimsi_jun
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #24 -: февруари 18, 2013, 15:16:25 »

Здравейте, най-сетне успяхме да отидем до Балчик и това е, което  събрахме като информация и впечатления:
В хотел Реджина Мария директно ни отказаха за сватба по време на силния сезон(ние сме се ориентирали за август), сватби поемат през май и септември.
Попитахме за вилите към двореца, но не могат да се ангажират за август, защото тогава ходели от Мин. на културата.
Видяхме ресторант Гостната на Кралицата - много ми хареса като атмосфера, но е за 35-40 човека. Казаха, че могат да съберат до 50 човека, но според мен ще е тясно и задушно.
Ресторант Корона - приятна обстановка и отзивчив персонал. Менюто излиза около 30-35 лв на човек, нямат украса, но предложиха да ни свържат с агенции.
Аз смятам украсата и настаняването на гостите да го възложа на агенция с надеждата да си спестя малко притеснения  smile

Успешна седмица!  smile
« Последна редакция: февруари 18, 2013, 15:51:15 от mimsi_jun » Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #25 -: февруари 19, 2013, 08:22:25 »

Здравейте,
Имам въпрос относно сватбения ритуал в двореца и искам да попитам Sheitana, alesq, които вече са запазили за това лято за там - колко е таксата, която ви обявиха за ползване на терен в двореца и колко е таксата на отец Стратия за църковния брак? На мен ми казаха- за терена 500, за ритуалчик от общината 200, за отеца 100, 50 лв такса за запазване на дата и час..и ми се видя доста скъпо, но сега като чета по форумите навсякъде пише, че е 200 лв за ритуалчик, вие за първи път споменавате за такса терен и то не 500лв....та малко съм объркана защо има такава разлика и къде отиват всъщност тези пари за терена, на кой се превеждат...Чудя се дали кум общината да се обърна (нали Двореца е държавна собственост), за да съм сигурна, че няма да бъда излъгана за таксата..
Благодаря предварително за отговора ви.
Поздрави
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #26 -: февруари 19, 2013, 09:38:48 »

wedding_girl, здравей!
Много се радвам, че темата предизвика толкова голям интерес! yahoo
Първото нещо, което трябва да направите е: проверете дали дата ви е свободна. Това включва ритуалчик(телефон 0895 554 104 - Снежина Атанасова), дворец([email protected] - Елена Бъчварова) и църква(0579 7 51 36 - отец Стратия). След това Елена Бъчварова ще ви изпрати молба, която трябва двамата да попълните(мога да ви я пратя) и да и върнете. Това е молбата ви за запазване на датата. Когато ви я одобрят можете да платите вноска от 50 лв на Двореца за запазване на датата. След това се заплащат 200лв за терен, който включва вход за гостите и 200лв за общината за изнесен ритуал.
За църквата още не знам.
Другата седмица ще разбера и ще ви пиша!
Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #27 -: февруари 19, 2013, 19:48:57 »

Благодаря много, alesq. Толкова е хубаво, че има места където човек може да сподели опит и информация, за да избегне ненужни разходи, време и нерви .
Аз преди да пиша тук, вече си бях писала с госпожата от музея (по стъпките описани в предните постове от теб:). Датата е свободна.
Това, което ме учуди е, че на мен ми даде цена 500 лв за терен, а не 200 лв, както на теб. И отделно 200 за ритуалчик, 100 за отчето и 50 лв за резервация на датата. И сега се чудя това някакъв трик ли е или какво, защото не виждам логика да дават различна цена на мен и на теб, при положение, че явно сме и писали в рамките на няколко дни. А тези пари за терен - това предполагам е сума, която би трябвало да влиза в държавния бюджет и сигурно издават документ (би трябвало поне).
И се чудя сега как да подходя и към кой да се обърна, че да платим 200 лв за терен, а не 500, все пак 300 лв разлика не са малко.
Ако някой има идея как да подходя, да каже smile

Благодаря ти много за информацията.
Поздрави
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #28 -: февруари 19, 2013, 20:08:28 »

 Виждам, че цените са се запазили същите както през 2010 година  smile Разликата е, че с отец Стратия бяхме говорили отделно (без намеса на служителите от Двореца) и сумата беше малко по-ниска. Ала той направи църковния ритуал толкова хубав, трогателен и запомнящ се, че решихме да оставим известна сума на църквата, за която той отговаря.
 И аз за първи път чувам да искат на някого сума от 500 лв за извършване на ритуал за граждански брак. Да не би да имате по-различни от обичайните желания за място, време, организация, брой гости? В тези 500 лв само правото за наемане на място за няколко часа (до 2) и за входа на гостите ли се включва? Да не би пък датата да е свързана с някакво събитие на територията на Двореца или по някаква друга причина?
 На нас от Двореца ни издадоха фактури за всичко платено - от таксата за подаване на молба до таксата за ритуала.
« Последна редакция: февруари 19, 2013, 20:12:13 от michelle » Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #29 -: февруари 19, 2013, 20:59:03 »

Ами не, нищо такова не спомена госпожата от двореца, освен да и звънна да я питам. Мястото е Нимфеума, стандартно..и беше предложено от нея, даже не питах за конкретно място
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #30 -: февруари 19, 2013, 22:30:58 »

wedding_girl, много странно. Ние запазихме дата в началото на януари. Не мисля, че за 1 месец нещата са се променили. Задължително се обади.
Все пак в тези 200 лв нищо не влиза (освен вход за гостите). Нито украса, нито музика, нито ритуал. Само терен! Освен него трябва да наемеш DJ или квартет за 200-300лв., ритуалчик за 200лв, украса за не знам колко пари.... Обади се и пиши! Интересно ми е!
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #31 -: февруари 20, 2013, 10:12:54 »

здравей wedding_girl, много странно наистина, защо са ви дали различна цена. При запазването на нашата дата аз следвах стъпките описани от alesq и цените, които тя е описала съвпадат и при нас:  50 лв. за запазване на дата и час, 200 лв. за ползването на терен, 200 лв за изнесен ритуал за общината. Ние запазихме датата началото на февруари. Според мен в случая е по-добре да изпратиш писмено запитване за разликата в цената и съображенията ти, за да ти отговорят пак писмено - комуникацията е по-официална и винаги може при нужда да се провери какви условия са договорени.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #32 -: февруари 20, 2013, 10:33:34 »

sheitana е права! Bravo
Активен
Sisilb
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #33 -: февруари 20, 2013, 17:41:40 »

Здравейте на всички, много се радвам, че открих темичката. Ние също планираме сватбата ни да е в Двореца в Балчик, тъкмо се върнахме от оглед на ресторантите в околността.
Исках да споделя, какво ни отговориха от Двореца, ние всъщност не знаехме, каква точно е таксата, но дамата там ни каза, че от 01.02.2013 г. има нова заповед относно цената за терен и тя е 500 лв. + 50 лв. за запазване на дата.
Това е за сега, с удоволствие ще следя темичката  smile
Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #34 -: февруари 21, 2013, 01:31:37 »

Ех, значи, всичко е толкова комерсиално вече!
Утре ще и пиша имейл и ще се обадя лично, тази заповед от 1.02 звучи съмнително, при положение, че sheitana е запазила в началото на февруари терена за 200 лева. А някой може ли да препоръча вариант за живо озвучаване (струнни инструменти или нещо друго)  и контакти евентуално.
Благодаря ви smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #35 -: февруари 21, 2013, 05:38:57 »

 :offtopic:Жалко но факт smile . Вероятно мястото трябва да се издържа някак си. Повечето от пишещите в тази тема вероятно живеят извън БГ. За справка може да проверите на сходни места в Европа колко тежички са условията за сватбени тържества. У нас все още нещата се движат в допустими граници.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 21, 2013, 07:35:13 »

Двореца в Балчик си се издържа много добре(живяла съм в градчето 10 години и знам как са нещата,постоянно си ходя там лятото)... 1во таксата за българи, да разгледат е една,ако си балчиклия-няма такава(хората се познават,града е малак) за чужденци преди години таксата беше 10 евро...2ро ботаническата градина е под егидата на толкова организации и за финансирането й не мислете, магазинчетата там плащат наем, общината и сума ти и хора се грижат за двореца и още нещо на територията на двореца има къщички за гости, много хубаво направени,под секрет къщичка за гости за свои хора, защото имаме много стар семеен приятел работи в двореца, та сумата на нощувка за свои хора е 40 лева,поне преди 3 години беше толкова....Толкова институции и хора обслужват двореца, че не го мислете,гаранция , че тези къщички на чужденците се дават поне за 50 евро нощувката!!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #37 -: февруари 21, 2013, 08:50:17 »

Това е просто възмутително! Не знам колко струва провеждането на сватба в Бояна, но е по-евтино. Трябва поне да обяснят на какво се дължи този скок! Защото в тази цена влиза само входът за гостите. Нито украса, нито музика, нито ритуалчик.... Само и единствено терен!
Аз още не съм платила тези 200лв, но ако ми кажат, че трябва да платя 500.... не съм сигурна дали ще ги дам.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #38 -: февруари 21, 2013, 10:16:21 »

 Момичета, спокойно, не се ядосвайте. По всяка вероятност има логично обяснение за промяната в таксата.
 Хубаво е, когато решите да подадете молба за възможност да проведете ритуал, да поразпитате какво се включва в сумата, която ще платите.
 Сега ще ви кажа как беше при нас преди 3 години и сами си правете изводите. На нас ни казаха, че в таксата от 200 лв се включва правото за ползване на мястото за няколко часа, правото да влязат гостите без вход и правото да се правят снимки. Реално, както alesq отбеляза, се плати за първите две неща. Обещаха ни също така съдействие да не минават туристи през мястото (покрай него, естествено, няма как да ги спрат) по време на ритуала.
 Какво се случи? Тъй като в деня на сватбата ни имаше още две други сватби на други места в градините на Двореца, съдействие за помощ с туристите нямаха възможност да ни окажат. По принцип ритуалите на отделните сватби не би трябвало да се засичат във времето, но на нашата изключително натоварена дата това се случи. Все пак ние бяхме късметлии, че имахме проблем само с един нахален румънски фотограф (който не само, че не обърна внимание на молбите на дамата от Обредния дом и съпруга ми, дори не се трогна, когато със сълзи на очи го молих да изчакат да мине ритуала ни, за да си направи снимките), заради който не можеше да започне ритуала ни. На другата сватба имаха много неприятна случка с цял автобус румънски туристи, с които едва се е справили служителите на Двореца.
 Право за снимки? По правило професионални фотографи не трябваше да правят снимки, без да платят такса. Да, ама нещата се случваха по доста по-различен начин. Колко двойки младоженци знам, които си правиха снимки там, без да са плащали такса...
 Според мен е нормално хората от Балчик да не плащат такса за вход. Те са създали Двореца и градините към него, тяхната община участва в издръжката. Това не е някаква тайна, съвсем открито се знае и е напълно в реда на нещата.
 Колкото до случките със "свои хора", това е нещо, което винаги го е имало и ще го има. Има го в цял свят, България не е изключение. Приемете го, без да си създавате излишни нерви и да си помрачавате удоволствието от подготовката на сватбата. Била съм на ваше място и ви разбирам напълно, ала наистина няма смисъл да се притеснявате за неща, които не зависят от вас.
 Deliysky, ще ми е интересно да споделиш информация за подобни места в други страни, ако ти е известна. Както и какво се включва в таксите, които се плащат. Благодаря ти предварително  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #39 -: февруари 21, 2013, 11:02:10 »

Ще споделя за ботаническата градина в центъра на София - преди 2 г. снимахме там една двойка и цената беше 720лв, включваше ..................... нищо и половина. Възможността да си направите там сватбата + една фотосасия, общо за 2 или 3 часа. Нито украси, нито арки, НИЩО. Не знам какъв е тоя рев, типичен български. Обявяват ви условия, цивилизовано имат си основание. Дали се определя от търсенето и предлагането или от други подбуди, какво е значевието? Правите си сметката и решавате. Ако ви изнася ок, ако не  - в БГ има и други красиви места, а и не са малко smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #40 -: февруари 21, 2013, 11:07:42 »

 Само да вметна, че ако сметнем по 10 лв такса за вход на човек (не беше ли по принцип толкова), а гостите, които ще влязат са примерно към 40 човека, това са 400 лв...Та като се замисля, ние с нашите близо 40 гости, фотограф, хора от сватбената агенция, давайки общо 250 лв, сме платили дори по-малка сума, отколкото е за покриване на разходите за вход на толкова хора.
« Последна редакция: февруари 21, 2013, 11:09:42 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #41 -: февруари 21, 2013, 11:47:52 »

500лв са твърде много пари!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #42 -: февруари 21, 2013, 12:02:08 »

500лв са твърде много пари!

 :offtopic:Никой не казва , че са малко, става въпрос за манталитет и етика. Когато отидете в салона на Мерцедес няма как да се оплачете, че парите са много. Просто си купувате Форд или Опел или нещо втора употреба. Така и сега - много са, да, усмихнете се етично и подминете. За вас много, за тях , може би малко. Има ли някой който е запознат с разходите на съответното място? Говореше се за павилиони, туристи и какво ли не. Кога, за колко време? Юли, Август, но годината има 12 месеца. А зимата? Заплатите на персонала през това време? Отоплението на цветята? И още много други. Не го приемайте като заяждане, може би ако аз бях решил да се женя там и бях приготвил 200лв трудно щях да преглътна това 200% увеличение. Но монетата винаги има 2 страни, ЗАПОМНЕТЕ ГО. Вие самите когато си продавате труда също така първо се съобразявате със себе си и после с другите фактори.
« Последна редакция: февруари 21, 2013, 12:13:05 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #43 -: февруари 21, 2013, 12:11:57 »

 Ботаническата градина в Балчик не е създадена от хората в града, двореца също. Собственост на градината е СУ, а на Двореца - Минестерство на културата. Общината знам, че не е собственик на нищо там, евентуално да стопанисва имота на по-горните институции по договор , в което се съмнявам. Не е редно таксите да бъдат различни за чужденци и българи. Не е редно и хората от града безплатно да посещават всичко това. Намеление -да, но безплатно -не. И аз живея в София, но безплатно не посещавам ботаническата, която е също собственост на СУ. Малко криворазбрано е всичко у нас. Тази информаци вметвам единствено с цел да поправя по-горни твърдения.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #44 -: февруари 21, 2013, 12:15:14 »

Тази тема се превръща в спор! girl_impossible
Темата е създадена да помогне на бъдещите булки. Цената е станала 500! Точка! Ако имате нещо друго да кажете, то това нека да е по темата.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #45 -: февруари 21, 2013, 12:20:35 »

 Съжалявам, че темата се превръща в спор  sad Извинявам се, че и информацията, която съм дала, се приема за подвеждаща. Само предадох това, което ни беше казано от управата на Двореца в Балчик.
 Прави сте, че сумата не е никак малка. Но наистина се опитайте да не се ядосвате, а премислете спокойно и всичко ще се нареди.
Активен
wedding_girl
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #46 -: февруари 21, 2013, 16:08:42 »

Здравейте,
Писах пак на Двореца- цената е 500 лв от 01.02, потвърдиха ми.
В цената е включен вход (по списък) и право на снимки (което така или иначе не е забранено:))
Това е.
Ако знаете някой подходящ струнен квартет или нещо подходящо за озвучаване, ще се радвам да споделите идеи.
Хубав ден smile


Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #47 -: февруари 21, 2013, 17:44:31 »

Имам координати на струнен квартет и отделно на озвучител,ако се спреш на този вариант.Не мога да ти изпратя съобщение,явно кутията ти е пълна,пиши ми в лични или на скайп-desita5010.
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #48 -: февруари 24, 2013, 12:16:14 »

Здравей,wedding_girl,относно квартета,имам от миналата година оферта на квартет Импресия,те са 4 жени-2 цигулки,виола и виолончело.За един час озвучаване цената им е била 320лв,плюс транспорта.Познавам и един саксофонист за 1 час е 120лв.Отделно ,ако решиш само озвучител цената май беше 100лв.А най-доброто е водещ за изнесен ритуал с озвучител-между 200-250лв.На последните им имам координатите,само на квартета не мога да намеря,но може би в интернет ще повече информация.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #49 -: март 04, 2013, 11:02:57 »

Здравейте, момичета!
Ето ни и нас. Вече сме на финалната права!
1.Срещнахме се с DJ Иво Фолка и ни се стори много приятен. обсъдихме много неща и той определено ни помогна много. Отвори ни очите за церемонията и за самата сватба! Хареса ни и избрахме него!
2. Времето беше ужасно, дъжд, студ, мъгла, но обиколихме доста заведения и в крайна сметка избрахме заведението на хотел Елит. Кувертите са от 24 до 35 лв, предлагат много неща, има подарък за младоженците - 1 нощувка в хотела. Имат две зали - малка и голяма. Много е любезна управителката!
3.Хотелът няма да е същия, защото не ни устройва цената (за нас 70лв). Затова избрахме хотел Ахилея, който е много близо, а стаите са много хубави!
4. Бяхме в църквата Св. Георги. Посрещнаха ни много топло. Отец Стратия се зарадва, че ще се венчаем, обясни ни процедурата. Когато му казах, че той ме е и кръщавал, се зарадва много. В края ни подари една много хубава иконка! Невероятен човек!
5. За фотографа вече писах, ама пак да спомена - Илка Антонова ще е!

Сега остана да вместим всичко във времето.
Църквата е 45 минути, трябва да си отделим и време за снимки. След това планирам разходка до Двореца, което ще отнеме час и нещо. После в церемонията в двореца - около 15 минути плюс време за снимки и чак след това отиваме в заведението...

Това е от мен за сега! Скоро ще показвам покани, защото мисля да ги правя сама!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #50 -: март 09, 2013, 11:25:37 »

Момичета, здравейте!
Някой да има телефон на Елена Бъчварова от Двореца? help
Активен
mimsi_jun
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #51 -: март 18, 2013, 16:04:27 »

Здравей, alesq, на лични ще ти изпратя телефона. Може и вече да си го намерила де  smile, предвид че се включвам чак сега.
Може ли да те помоля за контакти на хотел Ахилея? Имам един телефон, но никой не отговаря, а и сайт не намирам.
Много сте напреднали с организацията  smile Ние нещо се мотаме все още...
Активен
Maria_Je
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



« Отговор #52 -: март 19, 2013, 09:40:45 »


Може ли да те помоля за контакти на хотел Ахилея? Имам един телефон, но никой не отговаря, а и сайт не намирам.
Много сте напреднали с организацията  smile Ние нещо се мотаме все още...

Виж тези :
Телефон: 0579/7 66 06
Мобилен: 088/8945726
 smile
Активен
Stilezza
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #53 -: април 02, 2013, 16:40:53 »

Привет и от мен, момичета smile

Потвърждавам увеличението на таксата в Двореца - тя е точно 550 лв! 50 лв за молбата + 500 лв. такса терен...
В интерес на истината, първоначално, увеличението и на мен ми се стори огромно, но после си помислих - ако дойдат 40-50 човека на ритуалите и си платят по 10 лв. входна такса, това си е същото smile Надявам се, никой не очаква, че щом ще присъства на сватба, трябва да влезе безплатно Wink Ако сватбеното тържество е в околностите на Двореца, могат да дойдат и всичките 100-ина - таксата ще си остане същата... Подкрепям мнението на г-н Делийски - да се ожениш в красива обстановка, заобиколена от цветя, зеленина и нестандартна архитектура, си е екстра и си е редно да се заплати като такава. Излишно е да се споменава каква уникална фотосесия може да се постигне (ако имате достатъчно време). Иначе, ако говорим за спестяване, най-изгодно си е в ритуалната зала през делнично време, нали така?! smile

Поздравявам Alesq за изборът й на фотограф! good
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #54 -: юли 06, 2013, 13:15:23 »

 "Дворецът" е предаден да се стопанисва от държавата още през 2004 или 2005 г. От 2011г. е с двама стопани - Министерство на Културата и Софийски Университет. Така че на този етап всички въпроси свързани с организацията и условията за сключване на брак, трябва да се отнасят към съответната управа( защото са две). Например, ако искате тържеството ви да е в Нимфеума, това е към Министерство на Културата. Ако искате да е в друг участък - например , " Градината на плачещите дървета", може да се окаже, че трябва да се обърнете към Ботанически градини. Не мога да кажа също дали новата такса е определена от директора на "Двореца" - д-р Радилова, или е централно от Министерство на културата. Обикновено, когато има някакви културни мероприятия в Двореца и др., от управата позволяват на хората да влизат без вход ( и гости на града вкл.), което би трябвало да се отнася и за сватбите. Тези, които правят проблеми са от Ботаническа градина ( те и билетите за вход са два) ...  Всичко това много усложнява нещата.  sad Въпреки това, Двореца продължава да бъде едно от предпочитаните места за сватби, както от българи, така и от румънци и ще е добре темата да се развива ! good
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #55 -: юли 17, 2013, 10:58:25 »

Здравейте момичета,

нашият сватбен ден мина и всичко беше повече от прекрасно. Изключително доволни сме от хотел Марина Сити, където отседнахме с младоженеца и гостите. За нас управителката Цветелина Якимова беше избрала чудесен апартамент - просторен, с голяма тераса с гледка към басейна и морето, спалня с баня към нея, голямо общо помещение с кухня, трапезария и два дивана. Имахме достатъчно място да се подготвяме в сватбения ден - при мен се гримираха и кумата и шаферката, дойдоха и майките, баба ми и на всички ни беше комфортно и приятно. Хотелът е нов, обзавеждането е ново, чисто е, обслужването е на ниво. За хората, които не са от Балчик искам да кажа, че съвсем близо до хотела (на 5-10 минути пеша, посока към пристанището) се намира големият пясъчен плаж на Балчик, с което морското изживяване е пълно. Ивицата е широка и с хубав пясък.

Сватбеният ден започнахме на басейна на хотела. Беше много спокойно - освен нашите гости все още нямаше други хора. Много приятно ми беше да си лежа на шезлонга до басейна и да виждам морето пред мен. След това оставих гостите да се забавляват и започнах приготовленията.

Прическа аз си направих, а за грима се доверих на Евелина Дойчинова от Make-up studio Varna. Тя дойде на място в хотела, където гримира мен, кумата и шаферката. Пробен грим правихме във Варна. Нямам думи да опиша колко сме доволни от грима. И трите изглеждахме като от модно списание - много красиви и същевременно естествени. Нищо не беше в повече. Целият грим беше точно колкото е необходимо за една перфектна визия. А как ни гледаха половинките ни - още по-влюбено от обикновено - поглед, който с думи не може да се предаде, но всяка жена го познава.
Препоръчвам Евелина на всяка булка, която иска да изглежда перфектно.

Докато се гримирахме пристигнаха поръчаните от предния ден пици и домашна лимонада от Ел Симпатико. Донесоха ни ги до апартамента. Още горещи и много вкусни, а домашната лимонада е толкова освежаваща в горещото време. С кумата седнахме на терасата да пием лимонада, гледайки към морето. Много, много приятно.

Когато приключихме с грима пристигна букета ми - кокетен, нежен, красив, елегантен - дело на Елена Кирякова от Балчик. Перфектно направен, точно както исках. От Елена поръчахме и останалите цветя за сватбата - останахме много доволни. Свежи хубави цветя, според уговорката.

Следваше обличане на официалните тоалети и стигаме до булчинската рокля - красива, нежна, стилна, от испанска дантела, точно по мен, перфектно изработена от Сиси Гавазова. Точно докато обличах роклята младоженеца с компания вече идваше да ме вземе. Имаше малко суетене в последния момент - да сложа бижута, обувки, последни детайли.

После къде ме взеха къде се дадох и тръгнахме за Двореца. Там дойде и Елена Бъчварова. От Двореца осигуряват маса за ритуала, масата е пластмасова, а Елена ни донесе покривка, която покрива масата от всички страни. Разположихме масата към морето, така че ние с младоженеца гледахме към морето и беше много романтично и приятно. На място в Нимфеума имаше и музикант с ксилофон, който озвучи цялата церемония и много приятно допълни общата атмосфера. Нямахме предварителна уговорка с него, на място се разбрахме. Препоръчвам го на всички за озвучаване на церемонията, получава се приказно. Самият ритуал много ми хареса. Води го Снежина Атанасова - с чувство, с желание, много сърдечно и без излишни подробности. За около 20 минути приключихме с подписването. По време на ритуала имаше охрана от Двореца, която се грижеше да не преминават туристи. След това слезнахме към градината с розите и направихме снимки с гостите.
Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #56 -: юли 17, 2013, 10:59:11 »

И стигаме до фотографката - Милена Великова от Варна. Освен, че сме впечатлени от нейни снимки от други сватби сме впечатлени и от нея като човек - енергична, приятна, усмихната, ентусиазирана - точния човек за такова събитие. С нея направихме фотосесия в градината. Мисля че ще се получат много интересни снимки, които чакам с нетърпение. Избрахме различни места в градината, тя ни даваше идеи ние давахме идеи и се получи много добре. Самата фотосесия беше много приятно и зареждащо изживяване.

След фотосесията се отправихме към ресторанта - Ел Симпатико. Малко е да кажа, че ресторантът надмина в пъти очакванията ми, които по принцип са много високи. Бяхме вътре в ресторанта, като е важно да отбележим, че през лятото стъклените панели са отворени и постоянно влиза въздух и има лесен достъп до външната част. Младоженската маса гледаше към морето - колко романтично беше - от нея се виждаше и морето и небето и луната. От ресторанта ползвахме украса: калъфи за столове, панделки за столове, покривки, покривки - по специални за младоженската маса (тя е облечена от предната страна), арка, салфетки. Украсата по самите маси беше наша. Водещ беше наш приятел, предварително бяхме избрали музика. Ресторантът има хубава техника и озвучаването беше супер. Управителката Иванка Донева както и целият персонал ни съдействаха изключително много. Всичко за което бяхме помолили беше изпълнено и преизпълнено. Обслужването беше перфектно, храната толкова вкусна - по-вкусна салата не знам дали съм яла някъде, някога. Порциите бяха големи. Всичко беше на ниво. Имахме достатъчно място за дансинг, а за народните хора използвахме целия ресторант. Тъй като сватбата беше малка, за нас беше зает половината ресторант. По никакъв начин обаче не сме усетили присъствието на други хора.
Препоръчвам Ел Симпатико на всеки, който търси стил, качество, вкусна храна и добро обслужване. Преди и след сватбата ние пак се хранехме там.

И стигаме до тортата дело на Петя от сладкарница Шоколино, Балчик. Бях дала снимка, по която да я направим и тортата, беше дори по-красива от тази на снимката. Беше и много вкусна - дори младоженеца си изяде парчето, а той по принцип не яде сладко. Много лесно се работи с Петя. От сладкарница Шоколино поръчахме и питките - също много вкусни, за съжаление от много вълнение питка ядох само на захранването.

С цялата организиция ми помагаха много кумата, шаферката, майките и приятелите. В сватбения ден аз само се подготвях и се наслаждавах, цялата организация оставих на тях и това се оказа добро решение. Предварително бях направила списък с указания, кой какво, кога и къде да прави и всеки знаеше точно с какво да помага, което ни помогна да сме спокойни и всичко да стане добре, без излишно сутене.
Това са накратко впечатленията ми от хората и местата, които направиха празника ни прекрасен. И искам отново да им благодаря!!!

Пожелавам и на бъдещите булки, сватбеният ви ден да е хубав и изпълнен с чудесни изживявания.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 17, 2013, 11:00:10 »

sheitana ,честито, ако е удобно покажи някоя и друга снимка от сватбата, ще ни е интересно. smile
Активен
Stilezza
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #58 -: юли 17, 2013, 12:08:41 »

Sheitana честито, всичко описано изглежда като Перфектната сватба smile Сигурни сме, че си била супер позитивна булка! Пожелаваме ти щастие и дълъг семеен живот! Благодарим ти и за споделения опит със ксилофонист-а - мислим за първи път да го използваме за озвучаване на ритуала на наши клиенти, радвам се, че се е справил на ниво! smile Изглежда супер симпатичен и забавен  yahoo
Активен
Gabrielita85
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #59 -: април 01, 2014, 16:20:28 »

Здравейте,
На 01 Август 2014 ще се състои сватбата на едни мои приятели на които помагам с подготовката. Като цяло проучвам доколко реалистични са идеите ни предвид финансовите граници, които сме си поставили. За сега имам затруднения с фотографите, оказва се, че когато задам условия за оферта, хората си пращат пакетите без да четат какво съм ги питала и примерно аз питам за 6 часа снимки, те ми пращат за 10 часа с двама фотографа и ми се струва, че е редно да бъдат по-гъвкави...мое мнение, както и да е...чухме и за струнен квартет, много моля ако имате конаткти или сте ползвали услугите на такива хора в близост до Варна, Балчик или Добрич да ми пишете, дори и да са студенти, ако имате опит с добри сладкарници и най-важното добра фризъорка/фризъор от Балчик или в близост, която да се съгласи да дойде на място и която да отговаря на съобщенията ми или на телефонно обаждане...направи ми впечатление, че явно хората не търсят клиенти след като от 30 запитвания отговарят само 2-3ма, благодаря предварително и ви желая лека седмица!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #60 -: април 01, 2014, 16:35:43 »

Здравей Gabrielita85!
Мога да ти помогна с няколко неща. Лично ние не сме ползвали квартета, но имам контакти - 0896/ 01 63 60 - Теменужка Константинова. Не знам колко пари взимат, но чух нещо за 200-500лв... не съм сигурна.
Сладкарница - в Балчик Шоколино. Добри са цените и тортата беше много вкусна. Имам email на главната сладкарка Петя - [email protected]. Цената на тортата ми беше 2.5лв на парче.
За фризьор.... всички, които познавам са много доволни от Валя в Балчик. Телефон 0899179555.
За фотограф.... не мога да ти препоръчам от Варна, защото нашата фотографка беше от София. Само искам да те посъветвам да не пестиш пари именно за фотографа. Снимките са това, което ще ти остане. Кажи им да не ви снимат от много далеч. В близък план снимките са много по-добри.  Сестра ми използваха Георги Георгиев от Добрич (www.georgephotography.eu). Останаха страшно доволни от него!

Активен
sheitana
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #61 -: април 04, 2014, 08:28:10 »

Здравей Gabrielita85,

подкрепям препоръката за сладкарница Шоколино и Петя. Направиха ни прекрасно красива и вкусна торта, точно каквато искахме. Цената и при нас беше 2,5 лв на парче - тук имай предвид, че зависи точно какво ще искате като пълнеж, това се отразва в цената. От сладкарницата ще транспортират тортата до вашия ресторант в деня на събитието, което също е голям плюс. Изключително точни и коректни са.

Относно фотографите и отговорите на запитванията ти, разбирам разочарованието ти. Надявам се ще мога да внеса малко яснота, защо получаваш цени за 10 часа, а не за 6 часа. В общи линии това е пакетна цена за услуга. Дори да работят по-малко време с вас, за тях е необходимо да запазят датата за събитието на вашите приятели, което в общия случай означава целия ден. Вероятно ще трябва да пътуват ако са от друг град и със сигурност не могат да поемат още 1 ангажимент за същия ден, за да използват останалите 4 часа и затова ви дават пълната пакетна цена.
Те като професионалисти имат право да избират с кого да работят, както и вие като клиенти имате право да изберете, с кого да работите. Просто вярвайте, че ще намерите точния човек и това ще стане  smile

Знам че планирането на едно такова събитие може да бъде изморително, даже понякога изнервящо, просто си дайте малко почивка в такива моменти и след това продължете, нещата ще се наредят по най-добрия за вас начин.

Относно фризьорите конкретна препоръка не мога да дам. Имай предвид, че хората предпочитат различни канали на комуникация и ДА има хора, които не четат мейли. Ако държиш много да получиш оферта от конкретен фризьор, можеш и да се обадиш, а ако държиш на комуникация по мейл просто виж офертите на хората, които са отговорили. При планирането на едно такова събитие най-важно е качеството, а не количеството, а ти вече имаш оферти 2-3ма души и това е чудесно начало.

И най-вече просто се довери на себе си, че правиш всичко, което е необходимо и се свързваш с точните хора.

Надявам се, инфото да ти е полезно и да ти помага.

Поздрави и успех с организацията. Забавлявайте се - това е едно от най-хубавите събития, които човек може да планира  Bravo
Активен
Gabrielita85
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #62 -: април 23, 2014, 13:15:05 »

Благодаря на Sheitana i alesiq за информацията и най-вече за позитивните думи,

Знаете когато сватбата не е твоя, а хората разчитат на теб да реализират нещата по начин по който те ги виждат е трудно. Имах успех с фотограф - г-жа Миглена Христова, много симпатична сладка дама, която е станала мама и е ограничила ангажиментите си, но пък за сметка на това беше първата, която ни отговори точно и ясно на зададените параметри на офертата, професионалист и страшно позитивен човек, за квартета двойката редуцира до 1 цигулка, ще свири една дама, която се съгласи да изпълни техните желания, благодаря пак за координатите, имам един въпрос относно украсата, примерно на нимфеума- съвсем семпло, някой може ли да ми каже колко му е излязло приблизително.

 Нещото, което адски ме ядоса е държанието на тези, които пазят входа за Ботаническата градина. Имах среща с представител на двореца и един от собствениците на ресторанти в Двореца за даване на капаро, доплащане за заемане на нимфеума, предварително се бях уговорила, отидох и се обадих на входа, че имам среща и няма да платя 10 лв вход, защото сме дали и даваме достатъчно пари за сватбата и имаме право да изпипаме детайлите без всеки път да се налага да плащаме, тук ще подчертая, че младоженците вече бяха посещавали Двореца няколко пъти, все пак там й бе предложено на булката и са си плащали вход, настана невъобразима цигания, дамата, която отговаряше за Ботаническата градина започна да ми държи тон в паузите когато не люпеше семки и когато и казах, че няма да платя вход се намеси и охрана от нейна страна, който каруцарски ми каза: Абе, момиче, такива са правилата, като ти ги обясняват слушай" Съгласна съм, че е красиво място, че трябва да се изкарват пари, но това на нищо не прилича...първо аз не съм отишла да гледам градината защото беше март месец и нищо почти не беше цъфнало и не е зле когато искат да вземат пари, да имат държание на ниво  beating

Стига с лошите емоции, все пак предстои нещо много чисто и хубаво, дами отново ви благодаря за помощта, съжалявам че не съм ви отговорила по рано, но съм хванала няколко дини и се опитвам да жонглирам, успешна седмица, след като мине всичко ще напиша впечатление и инфо, за да помогна доколкото мога на бъдещите двойки  danceg
Активен
Daissy
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #63 -: юни 10, 2014, 12:30:47 »

Здравейте, включвам се и аз в темичката за двореца. След дълго лутане, може би и ние се спряхме на това чудно място. Прочетох темата от началото, но не разбрах - има такса 500лв за терен и отделно 200лв за изнесен ритуал от общината или това се вкл. в 500-те лв. smile
Активен
Stilezza
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #64 -: юни 10, 2014, 12:36:14 »

Таксата терен в Двореца е 550 лв. (500+50 капаро), отделно се заплаща таксата за изнесен ритуал от представител на община Балчик - 200 лв. Църковният брак струва, доколкото си спомням, още 100 лв smile
Дано съм помогнал Wink
Активен
Mi6ela
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #65 -: май 30, 2015, 15:02:40 »

Здравейте! Има ли такива сред вас,които са празнували в ресторант ''Корона'' в Балчик? Доволни ли сте като цяло? Искам също да попитам имаше ли достатъчно място за дансинг?Като цяло и ние сме се спрели на Ботаническата градина и ресторант ''Корона'', дори бяхме там, но искам жсе пак да събера мнения и от минали вече по този път? Малко ме притеснява и раположението на ресторант, по точно частта в която не е булчинската маса, не остават ли гостите малко откъснати. Просто толкова се вълнувах като избирахме мястото, че направо ми е излязло от главата как точно беше разположението, а не мога да намеря снимки на ресторанта като цяло в интернет smile Много ще се радвам и ще бъда благодарна, ако споделите мнения и опит. Мерси предварително
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #66 -: юни 02, 2015, 15:18:20 »

 Здравей Mi6ela,

Извинявам се, че пиша в темата, но от няколко дни не мога да ти пратя съобщение. Пощата ти е пълна, имаш лимит на съобщенията.
Активен
Mi6ela
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #67 -: юни 02, 2015, 21:04:12 »

Здравей michelle,

аз също ти писах, но незнам дали си получила нещо  sad незнам защо показва, че кутията ми е пълна, имах едно писмо, което изтрих  smile

Ще се радвам да ми пишеш  smile
Активен
Sofiya
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #68 -: юли 16, 2015, 16:30:07 »

Zdraveite,
planirame nashata svatba v mnogo tesen semeen krag v Dvoreca v Balchik.
Opitvam se da otkria snimki  ot provedeni svatbeni tarjestva v Dvoreca, prosto da dobia predstava kak preminava I izglejda ritual,  no niamam nikakav uspeh. Moje li da me nasochite kam niakoi website?
Blagodaria vi !
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #69 -: юли 16, 2015, 17:40:57 »

Zdraveite,
planirame nashata svatba v mnogo tesen semeen krag v Dvoreca v Balchik.
Opitvam se da otkria snimki  ot provedeni svatbeni tarjestva v Dvoreca, prosto da dobia predstava kak preminava I izglejda ritual,  no niamam nikakav uspeh. Moje li da me nasochite kam niakoi website?
Blagodaria vi !

Къде ги търсиш? Просто напиши в гугъл "сватба Балчик Двореца" и на изображения излизат доста снимки, включително линкове към агенции и фотографи, снимали повече от 1 снимка  huhhuh.gif
Активен
Sofiya
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #70 -: юли 17, 2015, 15:34:56 »

Blagodaria vi za otgovora.
Az probvah da tarsia na Google, Youtube, Facebook - no nisto ne mi izliza. Moje bi zastoto ne sam v stranata I niamam dostap?
Ne sam bila v Dvoreca ot mnogo godini no imam spomeni che e mnogo krasivo. No vse pak ima li nujda ot niakakva dopalnitelna ukrasa? Osven tova predostavia li se vazmojnost na mladojencite da izbirat kade tochno da se provede ritual?
Blagodaria vi  good
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #71 -: юли 19, 2015, 14:11:48 »

Няма значение къде си, гугъл си е гугъл  smile (освн ако това не е Ирак, Северна Корея или нещо подобно де)

https://www.google.bg/search?q=%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%87%D0%B8%D0%BA+%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0&safe=off&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIvrK3lJPnxgIVggksCh212AtY

А  дали има нужда от украса... еми зависи къде точно искаш там  smile. За мен и столове с панделки могат да са достатъчна украса, други слагат много повече неща. Огледай снимките от гугъл и от долния линк и ще се ориентираш.

На сайта на двореца има посочени двете места, където обикновено се провеждат церемониите, можетш спокойно да им пишеш и да питаш "а там правите ли". http://www.dvoreca.com/bg/info/wedding.html

Активен
Sofiya
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #72 -: юли 20, 2015, 15:36:15 »

Blagodaria za otgovora Gehenna.
Uspiah da razgledam snimkite.
Pozdravi smile smile smile
Активен
Sofiya
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #73 -: юли 28, 2015, 20:40:52 »

Zdraveite,
bihte li mi preporachali imenatana  fotografi, ot chiato rabota ste dovolni?

Blagodaria vi!
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #74 -: август 02, 2015, 18:51:44 »

Здравейте! Има ли такива сред вас,които са празнували в ресторант ''Корона'' в Балчик? Доволни ли сте като цяло? Искам също да попитам имаше ли достатъчно място за дансинг?Като цяло и ние сме се спрели на Ботаническата градина и ресторант ''Корона'', дори бяхме там, но искам жсе пак да събера мнения и от минали вече по този път? Малко ме притеснява и раположението на ресторант, по точно частта в която не е булчинската маса, не остават ли гостите малко откъснати. Просто толкова се вълнувах като избирахме мястото, че направо ми е излязло от главата как точно беше разположението, а не мога да намеря снимки на ресторанта като цяло в интернет smile Много ще се радвам и ще бъда благодарна, ако споделите мнения и опит. Мерси предварително

    Здравейте!
    С риск вече да сте много напред в организацията или дори сватбата да е минала, реших все пак да ви пиша. Тази година ние организирахме сватба в Двореца в Балчик, като празненството беше в р-т "Корона". Като цяло сме доволни само че кореспонденцията ни беше малко трудна и тромава. Иначе храната беше на ниво и получихме наистина това, за което бяхме говорили. В нашия случай имаше място за дансинг - не беше огромен, но все пак имаше, но нашата сватба беше са около 80-90 човека. Залата е така направена, че хората, които са в частта, където не е булчинската маса стоят сякаш леко откъснати, но при нас това не се усети изобщо и нямахме никакви проблеми с това. Иначе ботаническата градина е разкошно място за провеждане на сватба и определено няма да съжалявате, особено ако смятате да направите там изнесения си ритуал. Ето това е линк към албум от сватбата, която правихме в р-т "Корона" - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.938672512842835.1073741897.249365628440197&type=3.  Успех! smile
Активен
viliqna
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #75 -: юли 14, 2016, 14:11:14 »

Zdraveite,
bihte li mi preporachali imenatana  fotografi, ot chiato rabota ste dovolni?

Blagodaria vi!

Sofiya Търсете фотограф според вашите критерии и вашето усещане за красиви снимки. Фотографията е субективно изкуство. Може на един да му харесват снимките, а на друг не smile
Преди да наемете фотограф разгедайте внимателно снимките му. Срещнете се лично с него. Възможно е да харесате снимките, а човека да не е от вашата кръвна група и да не си паснете. Ако с фотографа се разминавате ще си личи и на снимките. 
Прекрасна сватба ви пожелавам! give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines