Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 03:31:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в Двореца в Балчик  (Прочетена 57318 пъти)
 
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« -: януари 15, 2013, 13:44:05 »

Здравейте момичета!
Искам да ви поразпирам, ако някой си е правим сватбата в Балчик как е било. Имам много въпроси и не знам от къде да започна.  Ashamed
Вече си запазихме дата в двореца и в съвета (24.08.2013), но сега разбрах, че трябва да си осигурим сами почти всичко в двореца включително и масата, също така трябва да има и музика(DJ или квартет).  music
Украсата мисля сама да си я направим. Ще купя бял и син тюл, балони, свещи, маса и покривка и половин час преди церемонията някой от близките ще отиде да украси.  Вълнува ме музиката от къде ще я взема.  Днес ритуалчика ми каза, че DJ, който тя познава взимал около 180лв(вижда ми се доста за половин- един час). Затова мисля, че по-добре е да е един DJ в заведението и в двореца. Проблемът е, че и такъв DJ още не сме избрали Sad. Прочетох доста теми тук и виждам, че bella100, michelle, Shent и darinea са доста запознати със ситуацията, но ако може и DJ да ми препоръчате Wink
Гостите ни ще бъдат около 40 човека, от които около 2/3ти не са от Балчик и ще трябва да им намеря хотелчета. Сватбата ще е в събота вечер и мисля да резервирам само една нощувка. Ще имат време да дойдат от София, да идат на един плаж и после вече направо в двореца. Няма да имаме никакви церемонии. Ако някой ми препоръча някакви хубави, но не много скъпи хотелчета ще се радвам. Виждам, че предлагате Вила "Сюита" и нещо не ми се вярва и сега да е по 40лв за двойна стая... твърде малко ми изглежда pardon
За заведение също не сме решили. Чувала съм добри неща за Корона, но нищо конкретно. За Селена, знам, че не са били много мили, а и ние не искаме да е в началото на Алеята, където има много хора, защото ще е лято и ще сме атракцията на плажа.
Също така ме интересуват DJ, агенция за украсата на заведението(още не съм решила дали няма ние да си украсим сами), фотограф, халки, рокли, костюми...
Иска ми се да намерим фотограф и DJ от Варна, Добрич или Балчик за да не се налага да плащаме транспорт, командировъчни и хотел, но все пак съм на ясно, че не всичко става точно така, както искаме:)

Много ще се радвам, ако ми помогнете. Защото наистина е много важно мнението на хора, които са изпитали това на гърба си Good luck
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #1 -: януари 15, 2013, 14:25:31 »

 alesq, вероятно очакваш други хора да ти отговорят, ала ето пак някой, който вече е писал по темата  smile Дано не си разочарована  Wink
 Хубаво е, че трябва всичко да си осигурите сами. Преди 2-3 години нещата не бяха точно така и имаше "препоръчителен" избор  sad Така, че се радвайте, че всичко може да стане по вашия начин.
 По отношение на хотелите - ако търсите на не много висока цена, е добре да се насочите към тези, които са във вътрешната част на града, а не на крайбрежната улица и близките на нея. Може би съм писала, но ние бяхме ангажирали няколко стаи в хотел "Акроза". Гостите ни останаха доволни (не са от хората, които си мълчат за такива неща). При всички случаи пратете запитване и за вилите в Двореца. Преди там бяха едни от най-добрите цени в сравнение с всички останали хотели по крайбрежната улица. Но който и вариант да изберете, се съмнявам, че няма да ви направят отстъпка (при нас цените бяха именно с отстъпка).
 Мои приятелки са правили сватбените си тържества в ресторант "El Simpatico" и ресторанта към хотел "Реджина Мария Спа". И двете са с много добри впечатления.
 Ако наемете агенция, фотограф и DJ от Варна и/или Добрич, се съмнявам да не плащате поне пътни разходи.
 Понеже виждам, че основното ти питане е за DJ, ние бяхме с DJ Дидо от Варна. Той има опит с няколко сватби в Балчик и по-специално в Двореца, а освен това е изключително очарователен човек с чудесно чувство за хумор  smile
 Естествено няма да пропусна да препоръчам и фотографа ни - Ангел Ненов  smile Прекрасен човек и фотограф, внимателен, отзивчив към клиентите си.
 Колкото до украсата - дори и да си я правите сами, би било добре поне да наемете хора, които да ви я поставят. Така ще ви е по-спокойно. Ние бяхме с агенция от Варна - "Органза", но е възможно в момента собственичката й все още ангажирана като щастлива мама  Wink
 Имате много богат избор на фотографи, DJ-и, агенции от Варна и Добрич. С повече упоритост и настоятелност несъмнено ще се спрете на най - подходящите за вас.
« Последна редакция: януари 15, 2013, 14:27:24 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #2 -: януари 15, 2013, 15:09:58 »

Много ви благодаря! Надявах се точно вие да ми отговорите, защото знам, че много добре ме разбирате. Все пак сте били на моето място преди години smile
Преди малко писах на DJ Дидо и се надявам да ми отговори скоро. Аз също обмислям варианта с преспиване в Сюита, но не знам точната бройка на гостите и затова ми е малко сложно.
Много ми се иска да отида в Балчик и да говоря лично с управителите на заведението, на хотелчетата, за да мога да започна да правя поканите.
Аз също обмислях варианта да сме в El Simpatico, но ми се струва, че ще сме в центъра на навалицата по този начин.
А какво ще кажете за идеята за "дрес код" на поканите? Четох много отрицателни мнения за това, но на мен ми се иска да няма хора в черно на сватбата. От една страна черното отива на всички и черната рокля и костюм могат да се носят навсякъде, ама от друга страна това не е погребение.  Ashamed
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #3 -: януари 15, 2013, 15:56:02 »

 alesq, ако имаш възможност, погледни в темите за Варна и Добрич. Там има препоръчани много добри професионалисти, с които можеш да се свържеш. В крайна сметка, независимо от препоръките, е важно човек да направи "своя", личен избор.
 Напълно разбирам колко е сложна организацията от разстояние. Хубаво е да си набележите няколко ресторанта, хотели, както и хора, с които да се срещнете. Ние ходихме няколко пъти (вече не си спомням колко точно), като си бяхме отделили по около 2-3 дни за Балчик и 2-3 за Варна, в които си направихме срещите. Звучи като сериозно разкарване, но си държахме на личния контакт  pardon
 Като се опитам да се абстрахирам от личните си пристрастия към "Корона", "El Simpatico" ми допадаше с доброто си обслужване, положителните отзиви за него, светлата и приветлива обстановка. Факт е, че наистина е по средата на крайбрежната алея, но ,предполагам, персоналът ще се старае да нямате проблем с външни посетители. Ресторант "Корона" го избрахме без колебание, първо защото искахме специфична атмосфера и точно там я намерихме. А и от всички заведения, които посетихме в Балчик, останахме най - доволни от отношението и персонала. От моя гледна точка и наблюдения най-спокойно вероятно ще ви е ресторанта на "Реджина Мария Спа", който е някак на по-закътано място встрани от градините на Двореца.
 За нощувките си определете ориентировъчен брой стаи, които да наемете. Примерно ние очаквахме около 50 човека, а в крайна сметка бяхме по-малко от 40. Затова се застраховахме като ангажирахме стаи за към 30 човека няколко месеца по-рано (толкова бяха наистина "сериозните" ни гости), а за останалите към месец преди сватбата. Все пак попитайте колко време преди датата ви е необходимо да се направи резервация, защото август попада в "силен" сезон.
 Ще си позволя да пиша за дрес кода, макар че модераторите може малко да ни се поскарат, че сме офтопик  Wink Предполага се, че знаейки къде ще е сватбата ви, вашите гости ще се съобразят с избора на облеклото си. Няма 100% гаранция, при нас не се случи така, но аз не се сърдя  smile Помисли си, ти си познаваш гостите и можеш да предположиш евентуалните реакции.
 И една лична препоръка. Помислете дали една нощувка ще е достатъчна за хората, които ще пътуват от по-далеч. От София до Балчик например се стига за около 6-7 часа с автобус. Не знам колко ще е с кола, но ми се вижда доста натоварващо не само за шофьора, а и за пътниците. От нашите гости всички, които пристигнаха в деня на сватбата (изборът беше изцяло техен), признаха, че е било изморително. А за нас двамата със съпруга ми едно от най-неприятните неща в този ден беше даването на указания за мястото на сватбата. Оказа се, че хората, които ни уверяваха колко са добре с ориентацията и да нямаме грижи, не спряха да ни звънят за упътване и посрещане sad Ако очакваш подобни неща, предвиди да има някой, който да се занимава с всичко това.
 Питай за всичко, за което се сетиш  smile Ще отговоря и помогна с каквото мога.
« Последна редакция: януари 15, 2013, 16:28:14 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #4 -: януари 15, 2013, 17:08:35 »

michelle, права си, като казваш, че всичко е въпрос на вкус. Преди време едни наши приятели си бяха наели фотограф за сватбата и след това за отделна фотосесия. От сватбата снимките не са никак добри. Сякаш не са правени от професионалист, но пък на тях много си им харесват и ни го препоръчваха.
За сега друга наша позната ни хвали един фотограф, но не съм виждала негови работи и не мога нищо да кажа. Надявам се да намеря подходящия човек.
За DJ... тук вече ми е много трудно. Видях 1-2 клипчета с DJ Дидо и виждам, че е добър. Но пък трябва лично да го видя, а това е трудно. Знам, че има още много време, но пък ако се забавя, може да ми отмъкнат под носа този, когото съм си избрала.

А за двореца ме интересува още нещо - вие как отидохте там? В смисъл, ние не мислим да имаме някакви церемонии. Поне за сега. Смятаме да се съберем в нас(майка ми и баща ми живеят в Балчик) и след това направо да идем в Двореца. Вие как се събрахте? Гостите сами ли дойдоха - всички заедно или един по един? А вие с мъжа ти? Чакахте ли се някъде или не?  Много глупави въпроси задавам, но за жалост не съм била на нито една сватба все още и не знам нищо как е. blush
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #5 -: януари 16, 2013, 10:16:49 »

 Затова са се събрали хората в този форум - да се търси информация, да се пита, да се отговаря  smile Няма въпрос, който да не е на място. Не може да се знае всичко  Wink
 При нас организацията в сватбения ден беше следната: в един от апартаментите на "Сюита" се подготвяхме родителите ми и аз, а в други родителите на съпруга ми и той. Отидохме заедно с него и кумовете към мястото на ритуала. Тъй като церемонията беше в Градината на плачещите дървета (май е по-правилно Градината на принцесата, ако не греша  smile ), която е точно срещу вилата, гостите можеха да излязат от стаите си и директно да отидат там. Тези, които не бяха настанени във вилата, имаха предварителни инструкции (вкл. с карта) как да стигнат до Двореца (не че това помогна много  blum ) и при входа да получат пропуските си за влизане. Както и да ги упътят как да стигнат до градината, където щеше да е церемонията. След приключването й, имахме време за църковния брак (който беше по-лична церемония в много тесен кръг) и снимки, а гостите разполагаха с време да се разхождат из градините, Двореца, ако желаят и по крайбрежната алея. След това вече беше празненството в ресторанта.
 Варианти как да стане организацията на сватбения ден има много и различни. Тук във форума преди няколко години една изключително очарователна булка (prin4ipessa) беше измислила много интересен и колоритен начин за пристигане за церемонията за граждански брак. Ако искаш, виж сватбената й тема  smile Нейният сватбен ден е бил много хубав и интересен.
 Виждала съм различен тип сватби в Двореца (преди и след сватбата сравнително нерядко ми се е случвало да ходя дотам). Много често младоженците избират само ритуалът да е в Балчик, а празненството извън него или в друго населено място. Те понякога идват дори населени места извън Балчик само за ритуала. Но дори и да не е така, най-често съм виждала как булката и младоженеца идват от един от двата входа. Преди или след тях пристигат гостите им. Ако е преди, ги изчакват на мястото на ритуала. В другия случай младоженците си правят първо снимки и после отиват при гостите.
 Други, особено при по-малки сватби, избират те и гостите им да се подготвят или във вилите на Двореца или в най-близките хотели. Трети избират сходен на нашия вариант.

 Вие преценете как ще е най-удобно за вас. Някои хора искат по-спокоен ден и всичко да е възможно най-близо едно до друго, да мине по-тихо и кротко. За други е по-интересно да направят едно по-запомнящо се пристигане. Направете го по вашия начин  smile Важното е да се чувствате комфортно и така да си организирате деня, че да имате минимум излишни притеснения.
 Колкото до гостите ви, ако ще пристигат в самия ден на сватбата и няма да имат време да се разходят из града, може би е добре заедно с вас да отидат в Двореца. Или да измислите да им изпратите предварително ясни упътвания и указания. За последното не гарантирам, че ще е на 100% резултатно, но поне  почти изцяло  Wink
« Последна редакция: януари 16, 2013, 10:19:40 от michelle » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 17, 2013, 09:21:44 »

 Offtopic alesq опитах се да ти отговоря на лични, но не ми позволява, защото ти е пълна кутията със съобщения. Трябва да ги поизтриеш, за да можеш да получаваш други.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #7 -: януари 17, 2013, 09:54:47 »

 Tc Как така?  shok Имам само едно единствено писмо и то е твоето.... рядко ми пише някой  sad Ако искаш ли пиши на [email protected]
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #8 -: януари 17, 2013, 10:53:19 »

 svetli, би било чудесно да споделиш препоръките, мненията и съветите си и тук  give_rose Все пак тази тема може да бъде от полза не само на alesq, но и на други, които ще си правят сватбата в Двореца в Балчик.
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #9 -: януари 27, 2013, 12:45:47 »

Няма ли други булки от Балчик?
Аз започнах да търся заведения в интерет и започнах да се отчайвам cray
Искам да намеря хотел и ресторант в едно, но май няма такива.
Някакви предложения да имате?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #10 -: януари 27, 2013, 13:29:12 »

 Според мен трябва да се обърнете към туристическите центрове за информация ,там определено ще ви кажат много неща за ресторанти и хотели подходящи за сватби. Вариант е р-т "Българка" на плажа в Каварна и 2-3 хотела в самия град Каварна.
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #11 -: януари 27, 2013, 13:48:23 »

Наблизо са Калиакрия резорт,Топола Скай,невероятни местенца с уникална панорама.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #12 -: януари 27, 2013, 13:58:27 »

 Е, как да няма вариант хотел с ресторант в едно?
 За "Реджина Мария Спа" вече ти писах по-горе. "Ел Симпатико" също е част от хотелски комплекс. Хотели, в чиито ресторанти знам, че се правят сватби още са:
- "Мистрал"
http://www.hotelmistralbg.com/home_en.php  ;
- "Лотос"
http://www.lotos-hotel.com/ .
 Ако не е проблем да се намира извън града, също подходящ е "Лайтхаус Голф и Спа Ризорт":
http://www.lighthousegolfresort.com/ .
Пак в този район е "Калиакрия":
http://www.kaliakria.com/ .

 Възможно е  да са малко големички като капацитет на ресторанта за 40 човека. Не казвам, че това са единствените хотели с ресторанти в Балчик, но при повечето от останалите е трудно да се каже, че са подходящи за сватба. Беше казала, че родителите ти живеят в Балчик. Това е малък град, няма да им е трудно с няколко разходки поне да видят хотелите и да преценят поне визуално капацитета на ресторантите, а и доколко стават за събитие като сватба.
 Каквото и да избереш, задължително трябва да пратиш човек да го види наживо. На сайтовете нещата изглеждат доста различно и често това, което ти се струва като голяма външна тераса, изобщо не е.
« Последна редакция: януари 27, 2013, 14:01:14 от michelle » Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #13 -: януари 27, 2013, 15:01:47 »

Според мен трябва да се обърнете към туристическите центрове за информация ,там определено ще ви кажат много неща за ресторанти и хотели подходящи за сватби. Вариант е р-т "Българка" на плажа в Каварна и 2-3 хотела в самия град Каварна.
Идеята ти е добра! Мерси!
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #14 -: януари 27, 2013, 15:08:24 »

michelle, много ти благодаря за информацията. Знам, че има хубави хотелчета в Балчик, но не са това, което търсим. Мистрал и Лотос са добри, но са точно в центъра на лятната навалица - била съм там лятото и не бих искала да съм в центъра на суматохата resent
Лайтхаус е зает именно на тази дата.
За Калиакрията не знам, но бих искала все пак хотелът да е в Балчик, а не на 20км от него.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines