Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:50:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Черен Списък Фото и Видео ВАРНА!  (Прочетена 66799 пъти)
 
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #30 -: януари 15, 2013, 00:28:24 »

Очевидно сте афектиран, но вие гедахте ли снимки на въпросната фотографка преди това?!
Ако снимките, които фотографката Ви е показала не са имали нищо общо с това което сте получили, има резон да се възмущавате публично,но ако просто сте влезли някъде за 'видео' и са Ви казали, че имат и 'фото', то рискът да останете изненадани за съжаление е бил твърде голям. Когато веднъж си поръчах в Сандански 'Спагети със сирене', бях много изненадан, когато ми донесоха просто спагети и сирене, но проблема си беше мой, просто грешни очаквания:)
« Последна редакция: януари 15, 2013, 00:36:02 от lyubenov » Активен
magi1
Любопитен
*
Публикации: 29



« Отговор #31 -: януари 15, 2013, 00:51:19 »

sad
Наистина разочарованието ти е основателно, снимките изглеждат все едно фотографа си е снимал само за да си направи необходимия брой кадри.

Ще съм любопитна да пуснеш някоя от снимките, които най-много ти харесват, въпреки, че думата харесват едва ли е най-подходяща в случая sad

... и ако не е тайна какъв беше хонорара на въпросния "професионалист"

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #32 -: януари 15, 2013, 01:25:37 »

Аз подкрепям напълно поста на Любенов. горепосоченото ниво е съвсем нормално за много фотографи в Бг, даже има и доста по лоши. Къде си отваряхче очите когато изибрахте фотограф и какво ви бе показано. Защото ако ви е било показано това или нещо подобно, нямате никакви снования за недоволство. От горенаписаните постове оставам с убеждението, че вие не сте гледали никакво предварително портфолио и сте избрали по други критерии - например препоръки, на доверие или по цена.ако бяхте прегледали 3 пълни сватби ( както ще ви посъветваме тук във форума), това едва ли щеше да ви се случи. ако пък се окаже , че ви е посазано друго нещо преди сватбата, то вече се оказва , че въпросният колега е не просто непрофесионалист, а направо мошеник. За жалост вече има много колеги , който умишлено могат да ви заблудят,  но вие имате право да изисквате!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #33 -: януари 15, 2013, 06:58:18 »

Аз всъщност искам да спомена, че на въпросното студио съм гледала доста добри фотографии на една моя позната. Не че разбирам много...даже по-скоро нищо, но на мен ми харесват, а тези които са тук определено не. Тогава не знаех кои са ги снимали, но като влязох от линка видях техни снимки в сайта им. Явно това е конкретно за въпросната фотографка, а в повечето случаи като избираш фото избираш студио, не конкретен човек.
Активен
petarbg
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #34 -: януари 15, 2013, 10:42:18 »

В отговор на това защо не съм си отварял очите:Как мислите дали не съм видял какви снимки прави дадения фотограф? Разбирасе че съм,влезте в техния саит: http://alexvision-tv.com/ и вие вижте какви са им снимките! Ако отидете при тях какви снимки ще ви покажат а? - техните най несполучливи или тези който са хубави? Та кой ще си покаже на снимки  некадърността си?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 15, 2013, 10:57:09 »

В интерес на истината доста лоши снимки има.
Защо веднага се напада човека, който изразява мнението си и то за собствените му снимки? Той не е доволен, предоставил е и доста показателни снимки - какво повече? Не бил гледал, затова нямал право да недоволства  nea  Няма да му се върне деня, просто предупреждава!
Не може младоженците винаги да са доволни! Ако имаше повече точно такива неща във форума - доволни с приложените снимки и недоволни с техните снимки, за бъдещите младоженци щеше да е много по-полезно от грубите разговори, подмятания и спорове за пари! Съжалявам за  Offtopic
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 15, 2013, 11:04:48 »

Много неприятно, наистина. В крайна сметка това е, което остава за спомен за цял живот. И аз смятам, че е ненужно нападането над човека. Едва ли са му бели показани такива снимки, когато са го офертирали. NO И още нещо - нали форумите са за това - да се коментира, да се сподели опит и тн. Защо всеки път, когато някой каже, че е недоволен от нещо, бива нападан и обвиняван, че не си е "отварял" очите.
Активен
petarbg
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #37 -: януари 15, 2013, 11:12:06 »

Браво радвам се някой се намери да не ме критикува.Сега искам да добавя че виждам по 2-е малки петна от непочистена оптика на по4ти всяка снимка!!!! малки кръгчета тъмни !!!
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #38 -: януари 15, 2013, 11:46:10 »

Браво радвам се някой се намери да не ме критикува.Сега искам да добавя че виждам по 2-е малки петна от непочистена оптика на по4ти всяка снимка!!!! малки кръгчета тъмни !!!
Ееех, то да бяха само 2 малки петна...доста повече са.Вероятно не са на оптиката,а на сензора на камерата и дори да не са си почистили камерата, има софтуер за почистване на всякакви петна smile.Изобщо, мърлява работа отвсякъде, а за композиционни и естетически достойнства на снимките да не говорим.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #39 -: януари 15, 2013, 14:19:19 »

Аз лично не те нападам. Просто се придържам към мнението си - прегледайте 3 цели сватби. Ако сте го направили и не са ви излъгали с портфолиото, трудно може да се заблудите.
Активен
petarbg
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #40 -: януари 15, 2013, 22:48:41 »

Моля даите си мнението,аз не съм професионалист във фото техниката и снимането,но мисля че не трябва да съм такъв за да видя нещо което не е както трябва!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #41 -: януари 16, 2013, 01:08:21 »

Удобно ли е да споделиш колко заплати за услугите видео и фото ( ако може поотделно) и какво точно включва това ( тоест какво ще получите). Разгледах внимателно сайта на въпросното студио и след отговора ти, обещавам ще направя неутрален анализ на ситуацията. Моля, напиши точно какво ти показаха в офиса и колко снимки разгледа, знаеше ли точно коя фотографка ще те снима, видя ли я, говори ли с нея и каквото друго се сетиш.
Активен
0xff
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #42 -: януари 16, 2013, 10:17:10 »

5D като всеки фулфрейм събира прахоляк много, при това може да се случи след току-що почистена система. Още повече шанса се умножава в пъти, ако действително е снимано с обектива, който DJ Dimi спомена, тези обективи са прахосъбирачки. Другия често срещан проблем с фулфрейм фотоапаратите е, че винетирането се получава винаги - обективите в краищата си са доста тъмни и компромисни, дори и високия клас сватбарски зумове (напр. 24-70).

Тези неща няма защо да те вълнуват, фотографа носи отговорност как ще ги премахне, но определено не мисля и че винетирането го е поставил нарочно. На сайта на студиото има и по-добри снимки, но от далеч си личи, че са снимани в идеални условия - меко слънце, недълбоки сенки, красива и разлистена природа. Когато условията започнат да се променят в лоша насока - точно там ще си проличи слабия и добрия фотограф, за който всички се чудят защо искал толкова много пари.


Прав е Deliyski, че в България това често срещано ниво и има къде по-лоши фотографи. Сигурен съм, че и няма да ме предаде усещането за цената на въпросната дама фотограф и, че нещата ще придобият съвсем нормален вид - ниско качество за ниска цена.
Активен
petarbg
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #43 -: януари 16, 2013, 12:17:59 »

Не мисля че е удачно да коментирам цени но беше ми предложено от друга оферта със 100  лева по евтино и аз отказах с идеята че тези които сум избрал са достатъчно големи професионалисти особенно след всичките похвали които бях чул Също така вече е късно за всичко то като се обърне колата и пътища много Не мога нито да си върна пари нито да си правя нови снимки !
Активен
petarbg
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #44 -: януари 16, 2013, 12:24:20 »

Също да вметна че снимките ми ги бавеха 1 месец а видеото беше по бързо обработено монтирано сглобено
Не знам защо едни снимки са по сложни за обработка о 3 4асово видеоБ
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines