Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:38:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115551 пъти)
 
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 05, 2013, 10:59:33 »

Ние имaхме един фотогрaф и обикновено видео. Много сме доволни и от двете. Видиото си е естрa smile, a от снимките сме очaровaни. Според мен един фотогрaф е достaтъчен, но пък, aко можете дa си позволите двaмa, нямa лошо, ще имaте повече гледни точки smile

 Offtopic понеже тук постоянно се нaтъртвa, че aко искaме добър фотогрaф трябвa дa дaдем 1000+, ще уточня, че нaшият фотогрaф ни струвaше 320лв зa 6 чaсa и сме меко кaзaно много доволни, кaкто и всички гости и роднини.

Венци Йордaнов от Велико Търново  give_rose

http://www.viordanov.com/
« Последна редакция: април 05, 2013, 11:05:24 от nikoletasss » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 05, 2013, 11:20:58 »

Callisto, ние имахме същото предложение от нашите фото и видео. В крайна сметка решихме да имаме 2 фотографи и видео SD.
Защо се спряхме на тези варианти - и двамата с мъжа ми предпочитаме повече снимки и повече гледни точки на снимките. Ние харесваме да гледаме снимки. От сватбите на наши приятели често си преглеждаме снимките и много им се радваме.
Относно видеото, аз лично нямам търпението да изгледам цяла сватба на видео. Затова се разбрахме, при монтажа да има основни и интересни моменти, като цяло филмът да е кратък, като ще имаме и трейлър. Аз харесвам трейлъри и от нашето видео бих гледала трейлъра по-често, отколкото филма  pardon Спяхме се на SD качество, защото няма да гледаме често филма и защото предпочитаме да вложим повече финансови средства във фото smile
Помислете, кое за вас е важно и на кое бихте се радвали повече  pardon
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #317 -: април 05, 2013, 11:42:21 »

Нашето лично усещане с мъжа ми, като също мнгоо обичащи снимки, да снимат и да бъдат снимани беше, че е задължително да имаме повече от един фотограф, за нас това беше важно, точно заради гледните точки.
За видеото, на нас както каза и машка тези дълги видеа са ни малко скучни, затова също ще имаме предсватбен (годежен, който вече дори заснехме  danceg) и следсватбен трейлър, както и трейлър "зад кадър", показващ най-смешните моменти и гафове от сватбата. И всичко това влизаше в нашия бюджет и с HD качествo, затова и избрахме него, иначе щяхме д апредпочетем да инвестираме повече за снимки, ако трябваше да избираме.

Според мен цялата тази тема е много индивидуална, защото всеки има различни предпочитания и възможности, мисля че трябва да помислите какво ви е важно и тогава да разпределите бюджета.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #318 -: април 05, 2013, 12:04:52 »

nikoletasss, подкрепям мнението ти. Темата стана доста интересна. Ако младоженците искат двама фотографи и бюджетът им го позволява - нека си вземат. Един професионалист - видеооператор и един професионалист - фотограф са напълно достатъчни за едно сватбено тържество, според мен. Много от младоженците ми споделят, че интересното около сватбата трае първият месец след като си вземат заснетото и след това се сещат да погледнат албумите и филма от дъжд на вятър. Понеже снимам сватби от над 20 години, имам и обаждания от младоженци с въпроса - дали си пазя архив, защото не могат да си намерят снимките или филмите. Нещо също искам да споделя - абсолютно ненужно е да се правят хиляди снимки и повтарящи се многократно пози (редовна практика в момента), за една сватба са предостатъчни от 200 до 500 качествени селектирани снимки, подредени в сватбения албум. Разбира се фотографът може да снима много кадри и да подбере нужните пози. Скоро исках да видя на мои близки, които са платили 1000+ само за фото и най-голямата ми изненада беше, че от хиляди снимки не знам дали имаше и сто на брой, които да са както трябва...Не винаги високата цена гарантира, че ще получите нещо изключително.  Има и младоженци, които не вземат сватбен фотограф или искат само една фотосесия, с обяснението, че предпочитат паричките да вложат за бъдещето си дете.  Така че младоженците избират какво искат, и как точно го искат. Успех в избора на фотографи!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #319 -: април 05, 2013, 12:12:04 »

Аз мисля, че е добре да се дадат пари за HD (ако се имат), защото след време SD ще е като видеокасетите сега, друг е въпроса дали има тази възможност...но след като питаш предполагам да smile

Относно двама фотографи и аз мисля, че един е достатъчен, но пък ако настояваш... Всеки луд с номера си, така че някой може и три да искат biggrin
Активен
Callisto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 05, 2013, 12:27:24 »

Въпросът ми не беше свързан с пари, а по-скоро нуждата или не от втори фотограф. smile Не сме от хората които искат най-скъпото, а най-доброто (за нас разбира се), което не винаги е с най-висока цена. Парите за втори фотограф веднага мога да ги наместя някаде из иначе не малките разходи smile Исках да видя и други мнения, за да преценим какво да правим.
Аз също предпочитам повече снимките, но мъж ми държи видеото да е HD.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #321 -: април 05, 2013, 12:36:12 »

Моите впечатления са различни и аз вече съм го споделяла в този форум - онези, които не са имали професионално засемане на сватбата си, съжаляват цял живот за това ( в това число слягам и себе си, нали "обущаря ходи бос"  cray). Наскоро срещнах една "наша" булка и се оказа, че се е развела и сега е с друг човек. Но снимките от сватбата още си ги харесва и аз напълно я разбирам - независимо какво се е случило после, в онзи ден, те бяха наистина влюбени и щастливи! smile С колегата Стоянов, съм съгласна единствено за броя на кадрите, че наистина няма смисъл да са толкова много.

Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #322 -: април 05, 2013, 13:19:44 »

Ще се опитам да бъда кратък и ... да говоря с поговорки, а после всеки да се сеща Wink

Най-трудно е да направиш малко, но достатъчно снимки. Всеки може да нареди 2000 в картата на апарата...

И още една:
Уважавам нервите и времето на младоженците, за да ги затрупвам с излишни дублажи...

За видеото... Когато е в HD лесно се прави в SD, обратното "боли" толкова, на колкото повече инчове го гледаш Wink
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #323 -: април 05, 2013, 14:48:46 »

Callisto, на мен пък ми се струва, че има значение и размера на листата с гости. Двете гледни точки, винаги са по-добре от една. Но ако гостите не надвишават 100 души, и един би се справил според мен. И отново, зависи от много неща - самия фотограф може да изтъкне предимствата на тази услуга, нали той я предлага smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #324 -: април 06, 2013, 11:33:14 »

Callisto, на мен пък ми се струва, че има значение и размера на листата с гости. Двете гледни точки, винаги са по-добре от една. Но ако гостите не надвишават 100 души, и един би се справил според мен. И отново, зависи от много неща - самия фотограф може да изтъкне предимствата на тази услуга, нали той я предлага smile
Бих добавил към горенаписаното, не е само до двете гледни точки и броя на гостите. Добрата сватбена фотография съчетава репортажното отразяване на събитието, режисираната портретна фотосесия, детайли, снимането от различни гледни точки на разни забавни и неочаквани моменти и т.н. Невъзможно е сам човек да се справи с всичко това, носи се много снимачна техника (и дублираща съответно) и допълнително осветление. Добрата съвремена фотография се прави от екип (в по-известните студия на запад от 3 до 5 човека). Тук в България, вече доста фотографи работят така. Много полезно е за фотографа да има поне помощник-асистент за осветлението, аксесоарите и др. техника, а ако е добре обучен и може да снима на ниво, още по-добре. Ползите от двама фотографи и екипната работа са огромни.
« Последна редакция: април 06, 2013, 11:35:40 от djdimi » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #325 -: април 06, 2013, 11:57:17 »

И аз исках да спомена, че на последната сватба, на която присъствах в Германия имаше над 4 фотографа, не можах да ги изброя дори, наистина сватбата беше доста голяма, около 250 човека, но толкова мн фотографи не бях виждала досега на една единствена сватба.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #326 -: април 07, 2013, 21:59:46 »

Аз предлагам направо да изтрият цялата тема...

И така, аз като един клиент, сред толкова "професионалисти" ви предлагам да дадете съвет за това, как да направим "перфектните" снимки! Кои на вас лично са ви "любими", кое ние най-често грешим и ги проваляме, кои са "перфектните" за вас модели т.е. най-лесните...и такива неща girl_wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #327 -: април 07, 2013, 23:36:26 »

......... предлагам да дадете съвет за това, как да направим "перфектните" снимки! Кои на вас лично са ви "любими", кое ние най-често грешим и ги проваляме, кои са "перфектните" за вас модели т.е. най-лесните...и такива неща girl_wink
Рецепта няма. Нужно е много малко. ЕДИНСТВЕНО да не гледате във фотоапарата като в снайпер, да не се притеснявате и стресирате в този ден. Да сте ударили 50-100гр. преди снимките за отскок.Любими снимки и модели няма, ние не снимаме модели а обикновени хора. Модели снимат в модната фотография. Най-честите грешки са вашата скованост, страх, уплаха, често и нежелание за каквото и да било ново и нестандартно.това е в резюме, друго няма.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #328 -: април 08, 2013, 12:17:07 »

Аз предлагам направо да изтрият цялата тема...

И така, аз като един клиент, сред толкова "професионалисти" ви предлагам да дадете съвет за това, как да направим "перфектните" снимки! Кои на вас лично са ви "любими", кое ние най-често грешим и ги проваляме, кои са "перфектните" за вас модели т.е. най-лесните...и такива неща girl_wink

 Ами това е поредния заядлив пост от твоя страна, Casky , да не кажа откровено обиден...Какво точно целиш?

 Има хора, които фотоапарата/камерата  ги обича повече - това е факт! Това са "лесните" за снимане хора... Още една причина поради, която сватбеното заснемане е толкова трудно - ние не избираме как да гримираме например младоженците, например. Те не са школувани модели, които имат изградено сценично поведение и знаят как да изразят чрез езика на тялото си, чрез позата си определено отношение или послание...Напротив, те са в някои случаи дори изнервени... Често се случва единия да не обича снимки, а другия да обича и т.н. Всичко това, "заснемащия" го поема върху себе си, а на 100 % трябва да пресъздаде една красива и щастлива двойка. Затова колкото и абстрактно да звучи, много важно е доверието и предварителната нагласа. Трябва младоженците да са наясно какво искат и да не се притесняват да го обсъждат със снимачния екип, за да знаят какво точно ще им струва като време, енергия, средства за изпълнение. Всичко свързано с добрите снимки е и въпрос на добра предварителна подготовка.

 Именно това, че повечето двойки пропускат този момент , беше една от моите лични причини да се включа във форума , междудругото...
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 08, 2013, 13:50:33 »

Хайде стига вече, големи хора сте!
Такаааа искам да попитам професионалистите - как се справяте когато булката или младоженеца не са фотогенични и на всеки кадър изглеждат странно, а в действителност са си много хубави. Питам защото много ме е страх как ще изглеждам на нашите снимки. Когато ме снимат изглеждам много странно, някак си устата ми заема странна позиция, а  в реалност изобщо не изглеждам така, даже мога да кажа, че минавам за красива жена, съдейки по мъжкото внимание. Забелязала съм, че когато не очаквам да ме хванат в кадър не изглеждам изкривена, явно се стягам ли не знам.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines