Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 13:24:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 15 -та част  (Прочетена 181024 пъти)
 
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: март 04, 2013, 11:41:10 »

Здравейте отново, имам нужда от една консултация. Разбрах, че на сватбата не трябва да ме взимат от мястото на което ще се върна. Тъй като съм от Северна България, а сватбата ще е в Пловдив се изправихме пред сериозния проблем от къде да ме вземат. Мъжа ми ще го взимат от родния му дом, варианта е да ме вземат от на кумовете апартамента, а пък тях да ги вземат от на кума майка му и баща му, само че кумата нещо прави фасони и няма да ми е приятно да ме вземат от място на което не съм желана angry . Доколко е от значение това поверие и някой дали може да сподели опит?
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #256 -: март 04, 2013, 14:00:05 »

Мила, в днешното ежедневие хората се събират от различни краища на България (да не говорим за тези от чужбина), много булки не са "взимани" от родните им домове, както е традицията. Традициите не са това, което бяха! Голяма част от тях са изменени или изобщо не се спазват.  smile

 Самата организация, която обмисляте, ми се струва сложна... Това е свързано с доста домашни детайли в самия дом на родителите на кума, някои хора дори правят ремонт за такива поводи. Веднъж кумовете трябва да се притесняват това, веднъж за твоето взимане от собствения дом. Ами ако някой напъне вратата и тя се счупи? - звучи безумно, но вероятно това е въпрос, който си задават. Ами ако спалнята, в която си ти, не е подходяща за гости? Или просто не желаят чужди хора да навлизат в съкровеното им пространство... Нормално е кумата да не се чувства удобно.  give_rose
« Последна редакция: март 04, 2013, 14:02:01 от Josephine® » Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 04, 2013, 15:15:16 »

Разбира се, че ние в никакъв случай не искаме да ги притесняваме, но идеята е че кумът сам предложи този вариант. Всъщност той е по-близката част. докато приятелката му по принцип е недоволна от всичко и просто обича да става каквото тя реши. Другото е че живеем блок до блок и ще се получи много смешно взимане - мъжът ми излиза от неговия блок, влиза директно в кумовете и от тях излизат и влизат в нашата кооперация. Ще изглеждаме доста странно  girl_impossible Но все пак има време, така че ще го помислим, просто и неговата и моята майка много държат на традициите и честно казано много ни изморяват с това. Благодаря за съвета, наистина не го бях мислила от тази гледна точка.
Активен
stasynka
Сватбар
***
Публикации: 172


06.09.2013 - THE BIG DAY


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 04, 2013, 17:41:40 »

Разбира се, че ние в никакъв случай не искаме да ги притесняваме, но идеята е че кумът сам предложи този вариант. Всъщност той е по-близката част. докато приятелката му по принцип е недоволна от всичко и просто обича да става каквото тя реши. Другото е че живеем блок до блок и ще се получи много смешно взимане - мъжът ми излиза от неговия блок, влиза директно в кумовете и от тях излизат и влизат в нашата кооперация. Ще изглеждаме доста странно  girl_impossible Но все пак има време, така че ще го помислим, просто и неговата и моята майка много държат на традициите и честно казано много ни изморяват с това. Благодаря за съвета, наистина не го бях мислила от тази гледна точка.

Както Josephine® е казала, традициите не са това което бяха. Аз също не бих си отстъпила дома за взимане на булка, колкото и близка да ми е, не и се сърди на кумата ти! А има и още едно поверие, че не трябва да се минава по-един и същи път два пъти в деня на сватбата, при мен няма как да стане това, защото ще ме взимат от къщата ни на село и за да се върнем до Пловдив пак трябва да минем по същия път, така че нямам друг избор. Затова обръщам и по-малко внимание на традициите, направи си празника весел и приказен, а традициите поне аз ще спазя само по-важните!
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 04, 2013, 19:59:49 »

tsveche - Опита показва, че Josephine® е права, а и не само тя. Но за да избегнете този момент, ви съветвам да се вземете стая в хотел или в Стария град има малки хотелчета с градина и зеленина, там може и кетъринг за гостите, снимките са страхотни на такова място. Надявам се да съм била полезна. Успех good
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #260 -: март 05, 2013, 02:43:17 »

tsveche - Опита показва, че Josephine® е права, а и не само тя. Но за да избегнете този момент, ви съветвам да се вземете стая в хотел или в Стария град има малки хотелчета с градина и зеленина, там може и кетъринг за гостите, снимките са страхотни на такова място. Надявам се да съм била полезна. Успех good

 good
Точно това се случва в 90% от случаите, когато булката е от друго населено място и не може да се спази традицията за вземане от родния й дома.Самите хотели вече са напълно запознати с това и всеки би оказал съдействие.
Успех  good
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 06, 2013, 09:43:22 »

Здравейте отново, имам нужда от една консултация. Разбрах, че на сватбата не трябва да ме взимат от мястото на което ще се върна. Тъй като съм от Северна България, а сватбата ще е в Пловдив се изправихме пред сериозния проблем от къде да ме вземат. Мъжа ми ще го взимат от родния му дом, варианта е да ме вземат от на кумовете апартамента, а пък тях да ги вземат от на кума майка му и баща му, само че кумата нещо прави фасони и няма да ми е приятно да ме вземат от място на което не съм желана angry . Доколко е от значение това поверие и някой дали може да сподели опит?

Здравейте.

Тъй като и аз не съм от Пловдив, а от Източна България, мен ще ме вземат от вуйчото на младоженеца. Ако имате такива близки роднини или приятели, които, разбира се са съгласни да те вземат от тях, е по-добрият вариант от хотел. Ако няма такава възможност остава варианта с хотелска стая.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #262 -: март 06, 2013, 17:01:09 »

Здравейте, Пловдивчанки!

Нашата сватба ще се състои в Търново, но в деня след нея ще водим цяла грума туристи от САЩ в Пловдив (семейството на съпруга ми и цяла група приятели). Аз самата съм родом от София и срам-не срам никога не съм била в Пловдив. Но тъй като сме чували много хубави неща, а и майка ми е завършила средното си образование във вашия град тъй като е живяла там по това време, решихме да го включим в тура си smile

Сега се опитвам да намеря хотел за нощувки, искаме около 6-7 стаи (двойни и еднинични) и се надявам, че за такава група ще имаме отстъпка. Отделно, бихте ли ми препоръчали добри заведения за вечеря?

Да не се излагам пред свекърва си smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #263 -: март 06, 2013, 17:14:00 »

Искам да уточня, че търсим двойни стаи до 80 лв. Макар и да не плащаме ние тези разходи, се опитваме да се придържаме към бюджет като се има предвид колко много разходи имат нашите гости по билетите си до България.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #264 -: март 06, 2013, 19:54:46 »

Искам да уточня, че търсим двойни стаи до 80 лв. Макар и да не плащаме ние тези разходи, се опитваме да се придържаме към бюджет като се има предвид колко много разходи имат нашите гости по билетите си до България.
Напишете в Гугъл, Бинг, Яху или друга търсачка "хотел Пловдив" и ще излязат 100-на резултата...може да се намери хотел до 40 лв. на легло в двойна стая, мисля че "Стархотел" бившият "България" на Центъра предлагаше подобна цена, но може за и след Великден всички хотели да си вдигнат малко цените.

https://www.google.bg/#hl=bg&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=9&gs_id=7u&xhr=t&q=%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB+%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2&es_nrs=true&pf=p&output=search&sclient=psy-ab&oq=%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB+%D0%BF%D0%BB%D0%BE&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.ZWU&fp=242e0ded2fdba538&biw=1920&bih=924
« Последна редакция: март 06, 2013, 19:56:17 от djdimi » Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #265 -: март 06, 2013, 21:17:55 »

Напишете в Гугъл, Бинг, Яху или друга търсачка "хотел Пловдив" и ще излязат 100-на резултата...може да се намери хотел до 40 лв. на легло в двойна стая, мисля че "Стархотел" бившият "България" на Центъра предлагаше подобна цена, но може за и след Великден всички хотели да си вдигнат малко цените.

https://www.google.bg/#hl=bg&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=9&gs_id=7u&xhr=t&q=%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB+%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2&es_nrs=true&pf=p&output=search&sclient=psy-ab&oq=%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB+%D0%BF%D0%BB%D0%BE&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.ZWU&fp=242e0ded2fdba538&biw=1920&bih=924

Е, знам как да работя с търсачки, дори вече съм изпратила запитвания. Но все пак мисля, че няма по ценно от личните препоръки и отзиви, особено когато са искрени. Все пак покрай сватбата си доста потребители тук са обиколили не малко хотели и ресторантите им smile
« Последна редакция: март 06, 2013, 21:30:27 от helena31 » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #266 -: март 07, 2013, 10:46:20 »

Здравей helena31, много се радвам за Вас, доста добра идея е ,че сте вмъкнали и Пловдив smile Не знам дали заради това, че ми е роден град , но има доста неща да се видят тук. Поне аз съм си влубена в Пловдив. Малко инфо за хотелите, сега съм на Пловдивския панаир и току-що попитах моя шеф за добър хотел, те са отседнали този път в хотел Санкт Петербург, но цените малко са повечко, единична 70, двойна 105-110 лв. Миналото изложение бяха в хотел Bright House , от който са много доволни и цените са били по-добри и хотелът се намира в "Капана", точно на центъра на града. Иначе той ми предложи и хотел "Дафи". Аз лично те съветвам да погледнеш един сайт tripadvisor.com. Там има много полезни неща за хотели, ресторанти и др. Напишете в търсачката Пловдив хотели или ресторанти. Аз от л'бопитство погледнах, и видях ,че хората най-много харесват хотел Nord, който се намира срещу пловдивския панаир, като разположение е много добър. Вижте разгледайте и аз пак ще се вкл'ча после, че сега трябва да връщам към работа smile
Активен
ira_milanova
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #267 -: март 07, 2013, 11:55:46 »

Време е и аз да се включа в дискусиите. Нашата сватба ще е края на юни или началото на юли, не сме уточнили точно датата, за мен тя не е от значение, важно да е събота. Но все пак направихме обиколка из ресторантите, ние ще сме около 70 човека, за сега р-т Малък Бунарджик ни хареса най много спрамо цена и това което предлагат, не сме ходили още в Джия Бичйч. Тъй като нямаме много свободно време помагайте има ли смисъл да ходим? как варвят кувертите там? има ли някакви допълнителни такси?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 07, 2013, 12:27:47 »

Препоръка за отлично качество - обслужване, чистота, стил и комфорт - Санкт Петърбург, има доста малки хотелчета по централната част или старият град, но там ще ви липсва обслужването и комфорта. Въпрос на бюджет и предпочитание. За добра кухня и изискан стил - ресторант Буено, ресторант Мемори.
Добре де на вас каква комисионна ви дават, та толкова ги хвалите хотели? 70 човека в Санкт Петербург? На две стола ли да сядат гостите или да си говорят с мегафони?
ira_milanova нашата сватба беше в Бунарджика, ако не си се ровила назад в темита и си разбрала. Не мога да кажа, че като ниво на обслужване отстъпва на така хваления Санкт Петербург. Сервитьорите са от старата генерация и са много добри! Храната е много вкусна. Трудно ни беше де изберем точното меню, защото всичко беше страшно вкусно! Храната се сервираше топла и навреме.
За Джия Бийч има много коментари! Заслужава си да отидете и сами да прецените. Все пак всеки си има вкус и изисквания. Ако сте с изнесен ритуал, градината на ресторанта е направена специялно за това. Но и в Малък Бунарджик е много приятна церемонията.
Активен
ira_milanova
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #269 -: март 07, 2013, 13:03:37 »

Имам още малко нещица за разяснение...
1. Изнесен ритуал. Каква е горе-долу разлика в цената между тази в дома от около 120 лв. и изнесения ?
2. В ресторанта Малък бунарджик ми предлагат DJ? Някой има ли мнение за него?
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines