Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:21:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Никулденска седмица 03 - 09.12.2012  (Прочетена 39166 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 04, 2012, 11:16:15 »

 Миши като каза
Повтарям си, че идва нова година , а с нея и нов късмет.
Та се замислих...миналата година в баницата с късметите ни се падна сватба, бебе, нова къща и всичко ми се сбъдна. Така като се замисля във времето назад винаги ми се е случвало каквото ми се падне!
 Интересно какво ли ще ми се падне тая година като вече всичко си имаме....дано да е нещо от типа "Здраве".
Вие какви късметчета си пожелавате? И сбъдвали ли са се вашите досега?
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #31 -: декември 04, 2012, 11:24:24 »

 Bravo Bravo Леле ама много хубави късметчета са ви се паднали. Пожелавам ти от все сърце тази да ви се падне здравето. Всичко друго се купува с пари.
Предната година бях сложила много закачливи късметчета, но на мен мисля , че ми се падна учението. / както винаги Wink / Мога да кажа , че вече официално завърших и подадох документи за магистратура, но се отказах в последствие. Затова не мога да кажа до колко се е сбъднало.
Имайки в предвид заглавието на темата я споделете ще празнувате ли Никулден как приготвяте рибката? Каква риба обичате - ще се придържате към обичая с шаран и толустолоп или ще хапвате нещо друго?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 04, 2012, 11:34:09 »

Ние ще си правим шаран плакия. Аз обичам толстолоб ама е най-хубав пържен, пък избягвам пърженото,че ми се повдига от миризмата.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #33 -: декември 04, 2012, 11:57:08 »

Моята новогодишна баница много познава! Каквото изтегли човек, все му се случва.

За това от много години избягваме късмет от типа - мързел, че не е на добре. И аз и цялата рода се ръководим от принципа "....залудо не стой" и застояването се получава единствено по здравословни причини.

Готвенето по Никулден тази година съм го поверила на мама, за нейния зет като мед ще е сготвила нещо вкусничко, обзалагам се smile Иначе никога няма да забравя как една година пълних шаран... едно огромно същество, върху което експериментирах разни бродерии smile По принцип обаче не го правим пълнен, шарана само пържен ми е вкусен.
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #34 -: декември 04, 2012, 12:13:03 »

Миналата Коледа мъжо изтегли от баницата сватбата  blum,а аз парата. Май и моята баница познава.....
А на Никулден празнува свекър ми, именник е, та ще се яде пълнен шаран. Тази година като младо семейство ние ще посрещаме гости за празника и на мен ще се падне честта да се боря с шарана  beating
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 04, 2012, 12:54:49 »

...
Муунче преди малко видях и се зарадвах, но аз с Аспарухово съм скарана. Ходила съм всичко на всичко 2 пъти и то с кола. Ще е голямо шоу ако се загубя и карам някой да ме търси. Има време де ще обмисля нещата и може да се присъединя ще е удоволствие за мен да се запознаем. Само трябва малко да поработя върху пустия му срам  blush
...

Хехехе, Миши, и аз съм така в Аспарухово - ходила съм само на 2-3 места там и то с кола и спокойно мога да си се загубя из уличките biggrin Тъкмо щях да ти предложа да те вземем с колата (нали сме горе-долу в един район), обаче се сетих, че мъжа ми в събота е на работа sad Иначе каза, че го знае къде е и щял да ми обясни Wink

А за Никулден - миналата година ние имахме гости, тази година ще сме на гости ... у свекито blum Каза,че на мен щяла да ми направи хек - това ми е любимата риба danceg Шаран мисля, че няма да имаме. Аз честно казано не го харесвам особено nea
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 04, 2012, 12:58:07 »

Ние за Никулден понеже нямаме никой роднина Николай, та ще се събираме при бабата на милото всички, за да честваме деня на банкера, жената цял живот е била в банка smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #37 -: декември 04, 2012, 13:08:21 »

Добър ден и от мен give_rose
Минавам на бързо колкото да се отбележа, иначе прочетох всичко blum
За Никулден...както споменах мъжа ми е именник, но и двамата не ядем шаран biggrin Само скумрия и хек. Муунче и аз много го обичам паниран blum Все още не сме решили кое от двете ще е, това ще стане на място blum
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #38 -: декември 04, 2012, 13:13:49 »

Шаран мисля, че няма да имаме. Аз честно казано не го харесвам особено nea
Какво съвпадение, аз също  blum Но заради свекъра........ pardon
А вие почнахте ли с подготовката за Коледа? Мен ме е хванала музата да пека коледни сладки и всяка вечер правя по нещо - вчера линцерови сладки, днес ако намеря марципан ще правя коледни звезди. Сладките мисля да ги раздавам преди Коледа на родата и приятелите, че ние с милото сме на диета  diablo
« Последна редакция: декември 04, 2012, 13:16:20 от snowy » Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 04, 2012, 13:17:11 »

момичета, дайте идея с какво да украся джинджифиловите сладки, че до сега съм ги правила само с фондан, ама сега искам нещо различно и не толкова сладко smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: декември 04, 2012, 13:32:28 »

Ние не правим шаран от 10-тина години, много ни е мазен и има тинеста миризма. Като по- будали залагаме на сьомга и херинга.  Wink. Имам една много специална салата Сельодка /херинга/ в шуба, с която всяка година радвам по- близките колеги в службата за здравето на нашия Николай. Това ще е и тази година. С приятели празнуваме по стар стил, тогава ни е по- удобно и спокойно. Приготвям изцяло рибно меню и гледам да е някаква чужда кухня - примерно от страна, където съм била през годината. Този път ще е израелска рецепта. Е те с такива 5 риби Христос е нахранил 500 ученика. Екскурзоводката ни каза, че е телапия. Тук, в Пловдив съм виждала само филе от нея и ще приема, че е същата. Ще ми е и много лесно, защото е най- обикновена пържена риба.  Wink. Свих си няколко менюта, които там полват за подложни салфетки. Да видим дали някой ще посмее да не я хареса....


* Izrael 066.JPG (62.58 KB, 576x432 - видяно 229 пъти.)
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 04, 2012, 13:34:24 »

Здравейте дами! Най-сетне се добрах до тук!
Снощи кърито стана страхотно, обаче ужасно лююютоооо!!! Направо ми подпали устата и хапнах съвсем малко.Ама тя мойта дружка ме предупреди, че го прави с оригинални подправки, индийски, които в БГ не се намират, и те са си доста люти. По-късно ще ви пусна снимка smile
Аз днес направих 4 тави с различни мъфини, че на сестра ми половинката беше рожденик и ще се събираме в нас, а той обожава мъфините, които правя  yahoo Сега, за да го изненадам съм измислила комбинация от любимите му сладки неща - двойно шоколадови мъфини, пълнени с крем от заквасена сметана и банани, отгоре украсени с бита сметана, шоколадови пръчици и резенче банан...Нямам търпение да ги опита  give_rose
Жосефин, примерно, с глазура от готовите, или с глазура от пудра захар с малко вода и оцветители...С шоколад - или стопени бял и кафяв шоколад...такива идеи ми идват на първо четене...
Ние за Никулден ще правим паниран шаран, защото няма да имам време да го правя пълнен. Иначе в къщи е традиция да пълним с доматен сос с кисели краставички и орехи, става божествен...
Още не съм успяла да изчета всичко, така че ви пожелавам на всички лек ден и изчезвам да попрочета написаното  give_rose
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 04, 2012, 13:57:11 »

beb4eto_na_me4o , трябва да е нещо което няма да плеска след това, и да не е прекалено сладко smile

svekarva
, аз тилапията я готвя единствено с 3 вида сирена печена на фурна и става невероятна. В къщи е на голям почит като направя си облизват пръстите smile Мъжо като я направя и обича да разказва на гостите къде живее тази риба и с какво се храни (което звучи ужасно), за да може да има повече за него хахаххахах smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 04, 2012, 14:01:14 »

здравейте и от мен в този снежен ден  smile
аз сутринта се успах подобаващо  pardon pardon научила съм кое копче колко пъти да натискам, за да се мести алармата и така си звъни през 10 мин в продълж. на час и хоп гледам станало 7,05 а  трябваше дасъм в 7,30 на лекции

по принцип нямахме лекции толкова рано, т.като сме взели материала вече, но сега има акредитации за факултета в продълж. на няколко дни и ни бяха казали да сме там...
Съответно като видях и какво е времето (както мунче го описа кашаво и мокро и само следи тук там от сняг колкото да паднеш) метнах една зимна рокля на себе си и ботушките и дим да ме няма  pardon ама разбира се само така звучи, нали трябваше да се измия, да се гримирам... бях се къпала и косата ми бе станала странно бухнала и къдрава  pardon абе смях; милото и той се бута на огледалото, да се видел че тръгвал и той... той 1 път се гледа ама аз все съм там и му преча хахаха

Та за това и пропуснах кафето тук сутринта  pardon После се оказа, че няма да имаме нищо защ. са заети всички и само дет ни моткаха, утре имам контролна, имам да чета и др. неща; обаче реших да се поглезя и си поспах още в топлото легло като се върнах  good blum и сега съм `репичка`

По темата за късметите, на мен ми се падна парата, на милото сватбата, иначе за новата година си пожелавам здраве и бебе  heart

Бебче, малии тези мъфинчета сугирно са чудни; сигурна съм че мн ще го зарадваш  Bravo Bravo

за срещата във Варна- на работа съм на 9ти; тя от колко часа е тази среща?  smile
« Последна редакция: декември 04, 2012, 14:09:28 от _Ezra_ » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #44 -: декември 04, 2012, 14:04:26 »

Аз миналата година за 1 път правих пълнен шаран. Една приятелка беше на гости, която не яла шаран, но си облиза пръстите и пита за допълнително. Тази година пак ще се събираме в къщи, но възникна малък конфликт каква риба да се яде и дали на фурна или печена. Половинката се скъса да хвали миналогодишния шаран и твърдо иска пак да е същия. Уж се стигна до консенсус да има и шаран и друга риба, която ще е на скара. Та да видим дали няма да се изложа с пълненето / предния път си измислих рецептата и сега не помня с точност какво имаше  blush /
За Коледни сладки - тези дни ме е обзела мания за тези вкусотии и твърдо съм решила да се правя на готвач Wink Само трябва да си намеря и подходящите рецепти. Родителите на милото ще бъдат в нас за Коледа и искам да направя различни вкусотии. Има малък проблем - тя не ми позволява да се изявявам в кухнята. crazy и искам преди да дойдат да съм подготвила всичко, защото може да си рзвалим иначе взаимно празника, а не ми се ще.  Така че ще се зарадвам на различни коледни рецепти за сладко и солено.
Муунче до 1-2 дни ще дам отговор дали ще мога да дойда. Да поразпитам и аз къде се намира, че да не се излагам с невероятната ми ориентация и ще ти пиша  give_rose Все пак благодаря много за предложението.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines