Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:17:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 187082 пъти)
 
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: юни 04, 2013, 13:58:53 »

Утрогестана е много полезен,взимай го смело не се притеснявай.На мен ми го предписаха вагинално още от момента на остановяване на бременността.Слагах го до 14 седмица.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юни 05, 2013, 12:15:59 »

Благодаря много за отговорите.При мен болките си продължават.Но пия но6 па (на др.комп съм и нямам вс. букви  pardon)
Дано да е за хубво.Според сестра ми може да се дължи на факта,4е е изкуствено оплождане.Лекарят каза,4е болките не са гаранция дали сме успели или не.Другата седмица 6те стане ясно.Благодаря отново.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 05, 2013, 12:44:16 »

Извинявай, но сестра ти да си гледа работата.Това не е изкуствено оплождане, защото вие нищо не сте оплодили и дали е изкуствено или не, организма не го разбира, той реагира на всичко.На промяна във времето, на болест, на лекарства.

Пий но шпа помага за спазмите и си почивай.Болките никога не са гаранция, изчакай си датата за теста аз ще се надявам да е положителен.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #318 -: юни 05, 2013, 13:15:54 »

joyjoy, честито. Пожелавам ти успешна бременост.

matsinka, успех и на теб и всички останали !
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #319 -: юни 07, 2013, 09:57:33 »

Здравейте на всички! В търсене на някой отговори попаднах на този форум. И ако нямате нищо против да се присъединя в групичката, много ще се радвам на съвети и мнения. Нямам, към кого да се обърна в обкръжението си. И ако не е нахално направо ще ви споделя. От година и половина с моя съпруг се опитваме да си направим бебче. Понеже сме сравнително млади и от няколко гинеколога ни връщаха, като ни казваха, че е рано за каквито и да е изследвания. Успях в крайна сметка да намеря един, който да ни обърне внимание. Имах си оплаквания, като силни болки по време на цикъл и по време на секс, независимо от позата. Откри ми фоликулни кисти, които излекувахме с малко хапчета. Започна да ми изследва хормоните като всички си бяха в нормите FT3, FT4, TSH, TAT, MAT и Пролактин. TSH-ато ми беше 2.45, а Пролактина ми 400 и въпреки,че беше в границите, каза че за бебче е хубаво малко да ги смъкнем. Изписа ми див ям и келп. След 50 дена повторихме изследванията и пролактина ми беше 878.80, а ТСХ-ато 4.17. Прати ме на ендокринолог и започнах да пия Достинекс - понеделник и четвъртък по половин хапче и Еутирокс по 25 мгр. При последният ми преглед гинекологът ми откри киста на левия яйчник, която според него е ендометриозна. След като прибави и оплакванията ми, реши, че е най-добре да се направи лапароскопия. Но иска първо всички хормони да ми влязат в граница. Разбира се отидох и на други лекари в други градове, които също потвърдиха диагнозата и искаха дори незабавна лапароскопия. От прочетеното в интернет, мнението ми относно тази лапароскопия и необходимостта и, малко ми се промени. Знам, че не сте лекари, но все пак какво мислите. Аз леко съм раздвоена и ако някой е минал по този път на драго сърце приемам съвет. Благодаря ви и успех на всички с бебеправенето!
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #320 -: юни 07, 2013, 10:03:14 »

Момичета - кръвен тест за бременност в понеделник 03.06 - ЧХГ 737.20 mlU/ mL, а днес - 07.06 е 3178 mlU/ mL. Междувременно пия Утрогестан. Влияе ли той на стойностите и до колко? Ако някоя от вас има представа, нека сподели, моля! Предварително благодаря smile Успех на всички
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юни 07, 2013, 10:22:22 »

joyjoy, честито!!! Пожелавам ти лека бременост!  give_rose
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #322 -: юни 07, 2013, 10:28:49 »

Благодаря!
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 07, 2013, 15:21:09 »

Джой, добре ти е БЧХ-то smile Принципно на всеки 48ч се удвоява smile
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #324 -: юни 08, 2013, 13:17:57 »

Въпреки съветите които ми дадохте, пих тази седмица Клостилбегита. Във вторник съм на преглед ,ако не се получат нещата сменям доктора. Ако има момичета от Ямбол да препоръчат някой, чух за д-р Славейков че бил добър правил и цветни снимки.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юни 09, 2013, 16:54:09 »

Здравейте на всички! В търсене на някой отговори попаднах на този форум. И ако нямате нищо против да се присъединя в групичката, много ще се радвам на съвети и мнения. Нямам, към кого да се обърна в обкръжението си. И ако не е нахално направо ще ви споделя. От година и половина с моя съпруг се опитваме да си направим бебче. Понеже сме сравнително млади и от няколко гинеколога ни връщаха, като ни казваха, че е рано за каквито и да е изследвания. Успях в крайна сметка да намеря един, който да ни обърне внимание. Имах си оплаквания, като силни болки по време на цикъл и по време на секс, независимо от позата. Откри ми фоликулни кисти, които излекувахме с малко хапчета. Започна да ми изследва хормоните като всички си бяха в нормите FT3, FT4, TSH, TAT, MAT и Пролактин. TSH-ато ми беше 2.45, а Пролактина ми 400 и въпреки,че беше в границите, каза че за бебче е хубаво малко да ги смъкнем. Изписа ми див ям и келп. След 50 дена повторихме изследванията и пролактина ми беше 878.80, а ТСХ-ато 4.17. Прати ме на ендокринолог и започнах да пия Достинекс - понеделник и четвъртък по половин хапче и Еутирокс по 25 мгр. При последният ми преглед гинекологът ми откри киста на левия яйчник, която според него е ендометриозна. След като прибави и оплакванията ми, реши, че е най-добре да се направи лапароскопия. Но иска първо всички хормони да ми влязат в граница. Разбира се отидох и на други лекари в други градове, които също потвърдиха диагнозата и искаха дори незабавна лапароскопия. От прочетеното в интернет, мнението ми относно тази лапароскопия и необходимостта и, малко ми се промени. Знам, че не сте лекари, но все пак какво мислите. Аз леко съм раздвоена и ако някой е минал по този път на драго сърце приемам съвет. Благодаря ви и успех на всички с бебеправенето!

Не мисля, че момичетата тук са достатъчно компетентни да ти помогнат.Разгледай този форум и пиши там. http://www.zachatie.org/forum/

Въпреки съветите които ми дадохте, пих тази седмица Клостилбегита. Във вторник съм на преглед ,ако не се получат нещата сменям доктора. Ако има момичета от Ямбол да препоръчат някой, чух за д-р Славейков че бил добър правил и цветни снимки.

Много е важен лекаря разчитащ ЦС.Аз не бих се оставила на местен "специалист", а бих отишла в клиника по репродуктивно здраве.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юни 09, 2013, 17:31:13 »

Момичета - кръвен тест за бременност в понеделник 03.06 - ЧХГ 737.20 mlU/ mL, а днес - 07.06 е 3178 mlU/ mL. Междувременно пия Утрогестан. Влияе ли той на стойностите и до колко? Ако някоя от вас има представа, нека сподели, моля! Предварително благодаря smile Успех на всички
joyjoy, стойностите на ЧХГ-то не се влияят от Утрогестана. Много са ти хубави резултатите - удвояват се на 48 часа. Лека бременност ти желая.
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #327 -: юни 09, 2013, 17:39:16 »

Предложете тогава клиника в Бургас или Ст.Загора, най-близко са ми. Мисля си ,че ще е хубво така и така ще ходим някаде за цветна снимка да направим и спермограма.
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #328 -: юни 09, 2013, 17:43:41 »

Благодаря ви,момичета! Утре съм на преглед - много се надявам да се види плоден сак! Успех на всички smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: юни 09, 2013, 18:36:19 »

Предложете тогава клиника в Бургас или Ст.Загора, най-близко са ми. Мисля си ,че ще е хубво така и така ще ходим някаде за цветна снимка да направим и спермограма.

Пропътувай още 100-тина километра и отиди в Селена в Пловдив. Ако все пак решиш да е в Стара Загора отиди при д-р Иван Тодоров.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines