Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 01:15:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ПАРФЮМЪТ  (Прочетена 200721 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #45 -: декември 21, 2006, 19:57:02 »

Съгласна съм...Escada определено имат строхотни попадения в областта на парфюмите.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 21, 2006, 20:00:15 »

Съгласна съм...Escada определено имат строхотни попадения в областта на парфюмите.
Цитат
[Но имам фаворит това е "Sentiment" 
 на ESCADA 
 /quote]
Много нежни аромати!Мисля че са много подходящи за булки Girl_hide
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 08, 2007, 14:08:57 »

Аз ползвам ето тази Escada


* t_5913579.jpg (6.1 KB, 93x100 - видяно 3369 пъти.)
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 08, 2007, 14:28:38 »

на мен сега ми подариха НИНА на Нина Ричи,аз не го харесвах много,много-но сега ми харесва не е много натрапчив girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 08, 2007, 16:45:56 »

А моята Escada  е тази!!!


* Picture000.jpg (52.26 KB, 800x600 - видяно 368 пъти.)

* Picture001.jpg (71.46 KB, 800x600 - видяно 342 пъти.)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 05, 2007, 16:44:07 »

Парфюмът говори
В контакт с кожата той не само въздейства върху вас и околните, но и отделя симфония от аромати, които разкриват различни страни на вътрешния свят.


Той е издайник и ако разбирате какво говори, ще знаете повече и за себе си, и за другите.
Ако харесвате мириса на цветя, сте нежна и добра.
Това са ухания топли и красиви. Било като чисти есенции, било в комбинация, те намекват за светлина и слънце, навяват пролетни образи, които будят земята и зоват към живот. Цветният аромат подсказва за чувственост, младост, радост и доброта, за омая от капризната природа.
Сега повечето парфюми се правят чрез химичен синтез, но розовите и жасминовите екстракти например не се получават по този метод. Хиляди розови листенца се използват за добиването на един кремообразен продукт, който след като се смеси със спирт и после се отдели от него, служи за основа на ценния парфюм.
Есенциите от роза, мушкато, жасмин, уханието от портокалово или лимоново дърво винаги се свързват с женствеността.

Всяко цвете притежава свой аромат -един подарък за сетивата, който излъчва хармония и сила. Камелия: Нейният аромат оказва успокояващо въздействие върху този, който го усеща.

Карамфил: Свързват го с мъжествеността. Подсилва агресивното в характера.
Гардения: Есенцията от нейните листа стимулира предприемаческия дух.
Мушкато: Уханието от неговите листа и цветове помага за разсейване на задръжките и засилва доверието на човека в самия себе си.
Зюмбюл: Увеличава силата на ума.
Мимоза: Умиротворява духа.
Роза: Действа успокояващо върху организма.

Тревите говорят за естественост
Парфюмът на базата на треви: например комбинация от лаванда и розмарин, примесени с горски мъх, ни пренася сред зелени пейзажи и евкалиптови гори, покрити с шумаци и папрат. Или по бреговете на Средиземно море, като шепне за свежест и благосъстояние.
Аромат на борова гора, индийски троскот, върбинка, зелена трева... Всички те са предпочитани от естествените, откровените, ведрите и спокойните хора.
От свободния дух, който бяга от изкуственото и фиктивното, който привлича със своята магнетична дискретност.

Парфюмите с тези ухания са леки и нежни, създават усещане за свежест. Идеални са за лятото, но са подходящи и за останалите сезони на годината. Бързо се изпаряват.
Ползването на такива ухания винаги е добър избор за всяка възраст.

Канела: Това екзотично растение дава кураж и желание за живот. То е символ на смелостта.
Кедър: Уханието от течния екстракт на дървото помага за стабилизиране на нервната система.
Лаванда: Живителните нотки на това растение карат ума да бленува.
Горски мъх: В парфюмерията се използва за омекотяване на романтичните акорди. Събужда заспали спомени.
Розмарин: Неговият свеж и впечатляващ аромат помага и на най-безнадеждните мечтатели да слязат от облаците.
Ванилия: Нейното ухание буди амбицията и силата на волята.

Плодовото ухание означава чувственост

За парфюмерията растителният свят е съкровище, от което се използва всичко - дори плодовете на дърветата и сочните зърнести плодове на храстите, които ни напомнят за това, колко е щедра земята: лимон, малина, ананас, мандарина, киви, кокос... Всички те отделят ухания, асоциирани с пищна растителност, огромни градини и девствени джунгли, в които природата показва цялата си пламенност и мъдрост.

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 05, 2007, 16:44:50 »

Парфюмът говори ІІ

Тази линия на аромати не е най-променливата.

Цитрусовите придават весела и лека нотка, ухаят на чисто и свежо, но бързо се изпаряват.
Те се съчетават с други есенции, определят структурата на парфюма и са причина той да оставя следа в сетивата по-дълго време.
Някои аромати може да изглеждат тръпчиви, но притежават нюанси, които стимулират сетивата, подканяйки ги към сладострастие. Който избира такова ухание, е чувствен, страстен, динамичен и експресивен.

Лимон: С уханието си този плод излъчва магнетизъм и жизненост. Същевременно успокоява ексцентричните чувства. Действа силно тонизиращо на кожата.
Мандарина: Действа успокояващо на организма. Идеална е за деца, защото стимулира интелекта.
Портокал: Неговият специфичен аромат освежава, дава сила и възстановява организма.

Екзотиката знак за изтънченост

Такъв аромат ни пренася в далечни земи, изпълнени с екзотика и магия. Той говори за сила на характера и желание за съблазняване.
Тези ухания са в съвършена хармония с нощта и зимата - тогава тяхната наситеност и трайност са най-ценни. В създаването на основата на парфюма се използват подправки и дървеса заради тяхната слаба изпаряемост.

Други компоненти, като основните масла на сандаловото дърво, черния пипер, индийското орехче и устоцветните растения, се смесват малко по малко, превръщайки се в ухания, които говорят за мъжественост и активират еротиката, носят в себе си мистика, дързост и изтънченост.
Днес тези суровини се използват за създаването на парфюми и за мъже, и за жени навярно заради това, че техните опияняващи съставки събуждат въображението и фантазията.
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #52 -: февруари 09, 2007, 20:43:13 »

най-вероятно ще съм с very irresitible na Givenchy smile
обожавам го yahoo
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 10, 2007, 14:05:03 »

момичета много се опасявам че целият пазар е залят с китайските ментета на парфюми за по 50-60лв.
моляви препоръчайте някой магазин за който сте сигорни че парфюмите там са оригинални
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 10, 2007, 14:08:13 »

момичета много се опасявам че целият пазар е залят с китайските ментета на парфюми за по 50-60лв.
моляви препоръчайте някой магазин за който сте сигорни че парфюмите там са оригинални
Аз моя си го купих от СЗ от магазин:"За човека".На милото също.И на двамата ни парфюмите са гарантирам абсолютно истински! good
Моят съм го снимала някъде в по предишен пост!И струва 75 лв!
« Последна редакция: февруари 10, 2007, 14:14:48 от fiibi_bg » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 10, 2007, 14:13:03 »

благодаря fiibi_bg !знам ги тия магазини good
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #56 -: февруари 10, 2007, 16:12:39 »

момичета много се опасявам че целият пазар е залят с китайските ментета на парфюми за по 50-60лв.
моляви препоръчайте някой магазин за който сте сигорни че парфюмите там са оригинални
само кажи от къде си girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 10, 2007, 21:50:13 »

Най-добре ще е, ако има кой да ви прати или донесе от чужбина, от там със сигурност са истински!!! good

Моят и аз съм го снимала и показала в по-предишен пост girl_wink пратен ми е от Израел и не неверотно дълготраен, дори и след като след душ пак ухая на него!!! Curtsey
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 10, 2007, 21:59:41 »

Най-добре ще е, ако има кой да ви прати или донесе от чужбина, от там със сигурност са истински!!! good

Моят и аз съм го снимала и показала в по-предишен пост girl_wink пратен ми е от Израел и не неверотно дълготраен, дори и след като след душ пак ухая на него!!! Curtsey
Да така е!Сега милото  ми  е избрал Emporio Armani - White.Хубав ли е?Какво мислите?Нямам време да ходя да го проверявам каква му е миризмата.А не искам да му пречупвам ентусиазма като е решил да го купи!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 10, 2007, 22:29:26 »

аз се колебая между тези засега Wink
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 18:21:49 от Teo » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines