Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

ноември 25, 2017, 03:51:08

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 81805 пъти)

Marri
Баш Майстор
**
Публикации: 1977

If you want a rainbow, you have to stand the rain.

Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: октомври 07, 2017, 08:24:25 »

Имам запушен канал...Мястото е доста чувствително, направо болезнено.
Правя масаж преди и след кърмене(много неприятно) и предлагам често гърдата, тя се изпразва, обаче това място си остава така...
Пробва с различни пози на кърмене, за да уцеля такава, която да изпразни този канал обаче...засега липсва резултат.

Мнения и препоръки?
Активен
dreamcometrue88
Професор
Публикации: 458

« Отговор #481 -: октомври 07, 2017, 09:01:17 »

Докато бебето суче пробвай да притискаш мястото в посока към зърното, все едно да "го изцедиш", намажи си ръката с някакво олио обаче, за да не се претриеш. Иначе съм чувала, че зелево листо в сутиена много помагало, надупчено с вилица и без жилите, но не съм пробвала лично. Също така горещ компрес преди кърмене и студен след. А иначе за позите уж брадичката трябва да сочи запушването, но аз така и не успях да я завъртя така :-D

Имай предвид, че дори като се изпразни каналчето, мястото е наранено и възпалено и ще те боли още ден-два.
Активен
Marri
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: октомври 07, 2017, 09:09:11 »

Сега тъкмо приключих с кърменето и мисля, че имаме напредък. Четох в блога на Хедра и съветът, който ми помогна най-много е, да се поставя бебето в поза, в която брадичката му да е най-близо до проблемното място.
Сега каналите са освободени, но е точно така, както казваш dreamcometrue88, при допир мястото е чувствително доста.
Мисля, че проблемът дойде от притискане, от дръжката на една тежка чанта, която нося през рамо, макар и за 7-8 минути, явно е достатъчно...Ще внимавам повече.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
Публикации: 609

« Отговор #483 -: октомври 07, 2017, 10:11:59 »

Пази от всякакви удари, натискания и притискане.

За брадичката и компресите вече са ти казали.

Сигурна съм, че е отпушено, но ще боли още няколко дни.
 А и започвай кърмене от проблемната гърда.
Активен
dreamcometrue88
Професор
Публикации: 458

« Отговор #484 -: октомври 07, 2017, 10:13:46 »

Важното е да не е твърдо, т.е. да няма бучка, ще отмине за 24ч болката иначе :-)
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1412

« Отговор #485 -: октомври 07, 2017, 22:39:36 »

Мари, освен съветите които са ти дали момичетата, препоръчвам ти да пиеш лецитин - той действа "разреждащо" на кърмата, сиреч разтваря/емулгира мастните депа и така кърмата тече по-лесно. Мен лично много пъти ме е спасявал.
Дано си се справила вече, наистина мястото ще е болезненено няколко дни още. Не знам какъв ви е режима на кърмене, но ако бебка спи по-дълго нощем ти препоръчвам да се цедиш.
Успех!
Активен
Marri
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: октомври 07, 2017, 23:25:46 »

Благодаря на всички!  give_rose

Да, проблемът е решен. Интересно, че със Сами не съм имала никакви проблеми... Сигурно и това, че Елиза имаше скок в растежа тези дни, също е оказало влияние(има повече мляко в момента).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 2898

« Отговор #487 -: октомври 09, 2017, 08:41:03 »

Мари, не съм видяла по-рано. На мен много ми помогна локален компрес с риванол. И аз с предното кърмене не съм имала такъв проблем, а сега още в началото имах и температура, и втрисания, и запушен канал едно след друго.
При мен запушването дойде от 2 часа носене на сутиен, който в началото беше ок, но с напълване на гърдите във времето банелът ми опря. От нищо - нещо girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: