Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:29:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200711 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: октомври 07, 2017, 08:24:25 »

Имам запушен канал...Мястото е доста чувствително, направо болезнено.
Правя масаж преди и след кърмене(много неприятно) и предлагам често гърдата, тя се изпразва, обаче това място си остава така...
Пробва с различни пози на кърмене, за да уцеля такава, която да изпразни този канал обаче...засега липсва резултат.

Мнения и препоръки?
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #481 -: октомври 07, 2017, 09:01:17 »

Докато бебето суче пробвай да притискаш мястото в посока към зърното, все едно да "го изцедиш", намажи си ръката с някакво олио обаче, за да не се претриеш. Иначе съм чувала, че зелево листо в сутиена много помагало, надупчено с вилица и без жилите, но не съм пробвала лично. Също така горещ компрес преди кърмене и студен след. А иначе за позите уж брадичката трябва да сочи запушването, но аз така и не успях да я завъртя така :-D

Имай предвид, че дори като се изпразни каналчето, мястото е наранено и възпалено и ще те боли още ден-два.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: октомври 07, 2017, 09:09:11 »

Сега тъкмо приключих с кърменето и мисля, че имаме напредък. Четох в блога на Хедра и съветът, който ми помогна най-много е, да се поставя бебето в поза, в която брадичката му да е най-близо до проблемното място.
Сега каналите са освободени, но е точно така, както казваш dreamcometrue88, при допир мястото е чувствително доста.
Мисля, че проблемът дойде от притискане, от дръжката на една тежка чанта, която нося през рамо, макар и за 7-8 минути, явно е достатъчно...Ще внимавам повече.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #483 -: октомври 07, 2017, 10:11:59 »

Пази от всякакви удари, натискания и притискане.

За брадичката и компресите вече са ти казали.

Сигурна съм, че е отпушено, но ще боли още няколко дни.
 А и започвай кърмене от проблемната гърда.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #484 -: октомври 07, 2017, 10:13:46 »

Важното е да не е твърдо, т.е. да няма бучка, ще отмине за 24ч болката иначе :-)
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #485 -: октомври 07, 2017, 22:39:36 »

Мари, освен съветите които са ти дали момичетата, препоръчвам ти да пиеш лецитин - той действа "разреждащо" на кърмата, сиреч разтваря/емулгира мастните депа и така кърмата тече по-лесно. Мен лично много пъти ме е спасявал.
Дано си се справила вече, наистина мястото ще е болезненено няколко дни още. Не знам какъв ви е режима на кърмене, но ако бебка спи по-дълго нощем ти препоръчвам да се цедиш.
Успех!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: октомври 07, 2017, 23:25:46 »

Благодаря на всички!  give_rose

Да, проблемът е решен. Интересно, че със Сами не съм имала никакви проблеми... Сигурно и това, че Елиза имаше скок в растежа тези дни, също е оказало влияние(има повече мляко в момента).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #487 -: октомври 09, 2017, 08:41:03 »

Мари, не съм видяла по-рано. На мен много ми помогна локален компрес с риванол. И аз с предното кърмене не съм имала такъв проблем, а сега още в началото имах и температура, и втрисания, и запушен канал едно след друго.
При мен запушването дойде от 2 часа носене на сутиен, който в началото беше ок, но с напълване на гърдите във времето банелът ми опря. От нищо - нещо girl_impossible
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #488 -: април 22, 2018, 15:21:51 »

Привет!
Мами, имам нужда от съвет. Искам да отбия бебенцето ми, което преди 1 седмица стана на годинка. Главната ми причина е, че стана изключително настоятелен, ядосва се, ако не му стига, тръшка се. Не искам да го кърмя до 2+ години, а виждам, че ако не го направя сега ще стане още по- трудно, когато разбира повече.
Та главния ми проблем е, че все още суче през нощта, а не иска бутилка с адаптирано мляко. Пробваме с айрянче, лек успех, но мн малко количество.
Довечера ще спя при каката, да видим как ще се оправят с татко си.
Приемам съвети Girl_hide
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #489 -: април 23, 2018, 08:56:23 »

Една близка наскоро отби по принуда - наложи се да влезе в болница за няколко дни и това беше моментът за нея, който тя също обмисляше как да стане. Детенцето й е близо на 2 г. Друга приятелка обмисля да остави  сина си за няколко дни при баба му, за да може после да каже, че вече няма мляко. Лошото на този подход е, че после децата "наказват" майките като странят от тях pardon
Аз отбих каката на годинка като започнах да давам кърма от шише. После минахме на АМ за кратко, но тя не сучеше нощем, а само вечер преди сън. Вариант да пробваш друга марка АМ? Някои имат май дозички, та не е нужно да купуваш цяла кутия.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #490 -: април 23, 2018, 15:19:15 »

Благодаря Аличка, пробвала съм всички АМ На пазара, без козето, че мн скъпо. Тук има малки шишенца по 200 мл готови. Не става. И кърма не иска от шише. Снощи имах успех с айрянче, по разреденко. Но беше чудо, рев, тръшкане. Татко му се предаде след 40 Мин и ме викна. Аз издържах стойчески, но е ужасно. Ще мине, ще трябва да преминем през този период.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #491 -: май 04, 2018, 18:54:42 »

Най-тъпото нещо на света е рязкото отбиване, на една позната детето направи проблеми със здравето, следеше го после един месец под лупа дали е добре. Постепенно отпадат кърменията, детето се успокоява по друг начин и се приспива без гърда и така. Бавно.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #492 -: юни 18, 2018, 23:05:19 »

Е чак пък най- тъпото нещо на света??? Един навик няма как да се изкорени като продължаваш да предлагаш, особено при пристрастено кърмаче, само през нощта. Какво ще му дадеш веднъж, а следващия път когато поиска, няма, защото ще разреждате.
Еми да, от раз го отбих, и не съжалявам. Знам, че щеше да е още по- трудно когато разбира още повече.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines