Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:21:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200726 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: ноември 15, 2016, 08:56:20 »

Свилена, Моника съм я кърмила по 40 минути.Тя беше изключително мързеливо и поспаливо бебе, което захапваше, сучеше, заспиваше, аз я будех тя пак сучеше, пак заспиваше и така по 40 минути.Хубавото беше, че беше силно бебе с добри килограми и като беше гладна ревеше силно и ясно, защото има бебето който са вели и спят повече вместо да сигнализират, че са гладни.Аз я кърмех само от една гърда, за около седмица гърдите се регулираха и не ми се е налагало да я слагам на другата гърда, освен ако не е препълнена и не усещам тежест.Нощем и аз съм я будила няколко пъти,  първите месеци, след това тя стана като часовник.Гърдите ти сега са по-твърди и чувстваш напрежение, след месец като се регулират, ще се отпуснат и ще омекнат.И това не е защото нямаш мляко, а защото са регулирали кърмата.Ще се напрягат единствено ако пропусне хранене или се забави за такова.Когато МОника се разболя, не искаше да яде и като бяхме в болницата протекох.Буквало цялата бях в кърма.Но тогава пропусна едно хранене и минаха около 5 часа от едното до другото.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: ноември 15, 2016, 09:40:43 »

Много ти благодаря, Маги! Много ми е полезно всичко, което споделяте - мамите, които са с дълъг "стаж" в кърменето, имам предвид!  smile

Общо взето, моята тактика в момента (на "внушителната" една седмичка на Елена  funnytooth) е да предлагам една гърда на хранене - редувам ги на храненията, Елена суче много активно първите 15 минути (горе-долу). После почва да позабавя, позаспива, аз я будя и продължава. Ако съвсем заспи, изпозвам момента да я оригна, да сменя памперс, защото си върши работата, докато хапва, хехе. Тогава се разсънва хубавичко и я връщам да довърши сукането. Пак подобна процедура и накрая тя окончателно пуска гърдата. Гледам доколко е омекнала гърдата и доколко усещам облекчение и според това решавам дали да пробвам още или да затварям млекарницата  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: ноември 15, 2016, 10:15:18 »

Свилена, мисля, че се справяш отлично! good

Определено спокойствието на майка с второ дете си казва думата.
Не знам дали си имала успешно кърмене предишният път, но дори и да не е така, сега, с второто дете, си по-уверена по другите въпроси свързани с бебето и това ти е голямо предимство.
« Последна редакция: ноември 15, 2016, 10:17:26 от Marri » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: февруари 01, 2017, 10:22:40 »

Отдавна се каня да кача две статии, изпратени ми от консултантка по кърмене. Може да са от полза на някой. smile


Слабо наддаване след първите 3 месеца
https://xedra.wordpress.com/2012/03/26/lowafter3/


Кърмаческа стачка
https://xedra.wordpress.com/2015/12/02/strike/
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #469 -: септември 21, 2017, 15:53:44 »

Момичета, включвам се с въпрос. Имала ли е някоя от вас кърмаче, което категорично да отказва да пие от шише? Не знам как да науча малкото да пие от лише, за да му дават мляко, когато ме няма... какво ли не пробвахме, всякакви видове и форми, различни хора да му дават, не става и не става... само като усети биберона и се дърпа. А иначе залъгалка си смуче. Засега от работа имам два часа за кърмене на ден и понеже съм на наблизо успявам, но постоянно съм в движение и това ме изморява допълнително, не мога да свърша нищо в обедната почивка, а и ще ги имам още един месец тези часове. Дори и да го захраним, пак ще има нужда от мляко през деня, когато ме няма. Ако има някой, който да се сблъсквал с подобен проблем, да се притече на помощ:)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: септември 21, 2017, 16:02:49 »

Има, ние сме така. Сами беше, Елиза също.
И за много други кърмачета знам. Общо взето, където няма-няма, т.е майката се връща на работа и няма възможност да кърми в определени часове, се приучават, с доста драми, обикновено помага каучуковият биберон.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: септември 21, 2017, 18:37:21 »

Аз се върнах миналата седмица на работа и Георги няколко дни едвам изпиваше по 250мл за 11-12 часа, докато мен ме няма. Пробвахме различни силиконови шишета и биберони без успех.
При нас разрешението дойде с тези каучукови биберони на Енфамил:

 https://www.amazon.com/Enfamil-Standard-Flow-Soft-Nipple-Pack/dp/B004TOD9HO/ref=sr_1_1_a_it?ie=UTF8&qid=1506011600&sr=8-1

Водят ги за стандартно шише - аз ги завивам на Медела шишета от помпата. Георги първо облизва бибероната, след това започва да яде от нея. От мен продължи да суче.

Успех и бърза адаптация!





« Последна редакция: септември 21, 2017, 18:39:04 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #472 -: септември 21, 2017, 20:46:37 »

Първият път майка е имала проблем да храни Мария от шише. Беше на около 45 дни. Ние бяхме на юбилея на свекър ми и го помня много добре. Проблемът се е оказал, че кърмата не е била много добре стоплена. И до днес е чувствителна за температурата на храната. Симеон няма такива предпочитания.
Аз предлагам/х вода от време на време, пък друг е въпросът, че моите бебета повече от 5 мл на денонощие не могат да изпият. Мария започна да пие вода на 4 месеца. Преди това избутваше биберона с език и правеше кисела физиономия. Приемът на вода съвпадна със стопляне на времето, но и със смяната на биберона с такъв за по-голяма възраст. Аз съм със широки канали, кърмата струи и от хиперлактацията. Явно бебетата се изнервят/изморяват от усилията с шишето.
Разсъждавам спрямо моя опит. Причините за отказ от шише може да са много. Може и да е до липсата на миризмата на мама. Ти опитвала ли си да даваш мляко от шише?
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #473 -: септември 22, 2017, 15:01:29 »

Alleksia и ние сме така. Ползва биберон, но шише не иска да види! Аз в началото отказвах да давам шише, защото София така ми се отучи от гърдата.  Но Марти е вече на 5 месеца и понякога не му стига кърмата, особено вечер. Затова, когато имам време цедя след хранене, за да стимулирам лактацията. Искам да му предложа от изцедената кърма, но отказва от шише. Мисля, че намерих нашето шише, но е пил само веднъж. Сгреших и купих 3ти размер и мн тече, но като форма му пасва. На МАМ е. Сега ще купя този комплект и ще пиша пак когато се уверя, че пие добре от него:
https://www.superdrug.com/MAM/MAM-Anti-Colic-160ml-Bottle---3Pk-White/p/713359?gclid=CjwKCAjw6ZLOBRALEiwAxzyCW0pw9e44IR-G_Q0nQXniErgk67w1G3XI6rbNYEyAHs_14ySpG3dQ8xoCN7sQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CIOw8rfsuNYCFReJ7QodnWkD-A
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #474 -: септември 22, 2017, 16:48:51 »

Имам същото самостерилизиращо се  шише. Доволна съм  good Единствено трябва хубаво да се напасне резбата, за да не тече отдолу.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #475 -: септември 22, 2017, 17:44:16 »

Благодаря за всички мнения! Али, пробвала съм, проблемът е,че той изобщо не иска бута с език и имам чувството,че не знае какво да прави биберона. Като му капне малко мляко в устата го гълта и се облизва... днес купих латксов или т.нар. каучуков, от тези кафявите, поне нямаше дива истерия, но пак не пи.
Според педиатърката вече мога да захранвам, на почти 5 месеца и половина е. Тя ми каза със зеленчук, но аз си мисля дали да не му дам силно разредена оризова каша, та полека да свикне с млякото.

Проблемът е, че наистина страшно много се изморявам от това непрестанно търчане до къщи да го храня, в напрежение съм да не закъснея за работа, отделно така или иначе тези два часа дето ми ги дават са до навършване на 6 месеца на детето и след три седмици вече няма да мога да си идвам през деня освен на обяд, дори и да захраним, пак ще трябва да пие от шише. Изкупих всички марки дето ги има в магазина lol накрая ще пробвам с лъжичка lol
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #476 -: септември 22, 2017, 20:36:51 »

Алексия, забравих, че нашите бебоци се родиха на една дата, е няма как да не си приличат по нещо. Марти прави същото със шишето, бута или лапа от страни. Днес Пи водичка от новото шише, справи се. Сега му приготвям за първи път адаптирано, да го видя дали ще спи по- добре, дали не е гладен. На МАМ бибероните са сплескани отпред, захапа го правилно веднага. Пробвай го, ако не си!
Аз също мисля да започна с оризова кашичка, може би др седмица. Иначе вчера опита за първи път банан, от моя
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #477 -: септември 22, 2017, 20:51:17 »

Хехе, не знаех! На 14 април ли е Марти?

На Мам шишета не съм виждала, трябва да потърся... само такива нямам:))

Така се радвах, че добре си суче, ще продължавам да кърмя като съм вкъщи, но не съм предполагала, че пиенето от шише ще бъде толкова трудно и че ще имам толкова пристрастено кърмаче. Той и към нашата храна не проявява никакъв интерес. Като се сетя Вики как от четвъртия месец жално преглъщаше като ни гледаше да ядем smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #478 -: септември 23, 2017, 00:49:18 »

Да, на 14 април  Girl_hide
И аз се радвам, че този път успях да стигна до тук. За съжаление, често ми се струва, че не му стига.
Както писах по- рано, тази вечер дадох първо адаптирано, беше мн гладен, но не му допадна. Пиеше от шишето, но му е голяма дупчицата на бибероната, ще купя с по- малка. ..Изпи към 20-30 мл и ми се разсърди pardon дадох му да суче, тф:girl_wink: ... и заспа
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #479 -: септември 24, 2017, 04:25:23 »

Какво те кара да си мислиш, че не му стига? Ако не трябва да бърязш да се връщаш на работа, пробвай да увеличиш лактацията.

Аз ако бях на работа и не ми се налагаше да хвърча напред-назад с колата, изобщо нямаше и да се занимавам с шишета и млека. Просто ситуацията в момента го налага. Иначе след петъчния опит с латексовоя биберон не съм пробвала пак, утре ще го мъчим пак... купих и една кутия мляко на Хип, да видим дали пък млякото не е проблема...
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines