Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:19:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200724 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: ноември 06, 2016, 18:42:01 »

Мари мерси за бързия отговор smile 
Тя е родила, бебчето е вече на месец.. Честно казано не знам да има предпочитания, защото не може да си позволи и най- евтината ( имат страшно много странични разходи ).. Днес ми сподели, че има много кърма, че малката не изяжда всичко, защото я болят гърдите и са доста напрегнати.. Питах я защо не се изцежда и тя тогава ми каза, че не може да си позволи да си купи помпа.. А тъй като скоро и е рождения ден и реших, че мога да и помогна..
Та честно казано нито аз разбирам, нито тя дали има нужда angry
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: ноември 06, 2016, 18:59:29 »

Ясно.
По принцип бих ти препоръчала Авент,  електрическа. Обаче е скъпа и не знам дали е добре за теб като предвиден бюджет.
Ако нямаш възможност за нея,  препоръчвам пак Авент -ръчна. Много е ефективна,  недостатък е, че е изморително.

За Медела имам непреки впечатления,  но само за електрическа.

По принцип електрическите си струват като инвестиция,  ако се ползват често и дълго време.

В този случай не може да се прецени и вероятно ръчната (особено на Авент,  защото е лесна за употреба ), ще свърши работа.

Нямам наблюдение върху по-евтини марки.

Каквото и да избереш като марка,  гледай принципа на работа да е като на Авент,  защото има различни. (можеш в нета да погледнеш,  има и клипчета)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: ноември 06, 2016, 19:03:34 »

Marri мерси за уточнението, ще разгледам и ще избера нещо, все ще е от полза smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: ноември 06, 2016, 19:16:52 »

И от мен един глас за ръчна Авент. Ако си с по-малък бюджет, можеш да потърсиш в Продавалника- често се продават неизползвани, на добра цена.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: ноември 06, 2016, 19:19:11 »

И от мен един глас за ръчна Авент. Ако си с по-малък бюджет, можеш да потърсиш в Продавалника- често се продават неизползвани, на добра цена.

Това е много добро предложение.

Ето и аз вкъщи имам електрическа Авент, която не е използвана нито веднъж.

Много момичета "се застраховат" и купуват предварително.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #455 -: ноември 06, 2016, 19:46:51 »

Имам ръчна Авент и електрическа Медела суинг. И двете изцеждат добре, но от ръчната много ме болеше ръката, иначе върши работа, макар, че е доста дървена. Меделата беше около 100€, Авента не помня, май към 50. Знам, че има и по-евтини Медели, дори електирчески. Ако сега трябваше да купя, щях да взема Медела, макар и ръчна. Какъв бюджет си предвидила? Виж в амазон, имат много добри цени, върти ми се, чя бяхте във Франция..
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: ноември 06, 2016, 19:53:08 »

И от мен един глас за ръчна Авент. Ако си с по-малък бюджет, можеш да потърсиш в Продавалника- често се продават неизползвани, на добра цена.

Ако бях в Бг има от кои на заем да взема, но тук всичко се купува..

Благодаря, че ме подсетихте, сега проверих в тукашния продавалник и утре ще звъня.. Намерих на Авент ръчна, пише, че не е ползвана..

Какъв бюджет си предвидила? Виж в амазон, имат много добри цени, върти ми се, чя бяхте във Франция..

Да във Франция сме.. Ами бюджет не знам някъде 50 - 70 евро.. Ръчните на Авент започват от 47 евро нови, ще видя какво ще ми кажат за тази от продавалника, че е на половин цена.. Така ще мога да взема и още неща от които имат нужда..
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: ноември 06, 2016, 20:08:04 »



Да във Франция сме.. Ами бюджет не знам някъде 50 - 70 евро.. Ръчните на Авент започват от 47 евро нови, ще видя какво ще ми кажат за тази от продавалника, че е на половин цена.. Така ще мога да взема и още неща от които имат нужда..

Много правилно good

При такова положение....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #458 -: ноември 07, 2016, 09:46:28 »

Като минала два пъти през хиперлактация - ръчна на Авент ще свърши страхотна работа! Щом има много кърма няма нужда от много стискане. Електрическите са по- насочени може би към жени, които стимулират за повече кърма. Там тактовете са по-отмерени. Дано го обясних разбираемо.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: ноември 13, 2016, 10:56:14 »

Здравейте!

Ох, признавам, че не съм чела подробно и ако има вече подобно питане, дали бихте ме насочили към дискусията по него, моля?

Питането ми е следното: ако бебето е изпразнило едната гърда (на крехката възраст от 5 дена имам предвид) и от другата позасуче само малко, как да процедирам с тази втора гърда? Да цедя ли, какво? Да не си докарам хиперлактация или нещо подобно?... Какво бихте ме посъветвали?

Ах, имаше и още нещо!  blush Вие как разбирате, че бебето е изсукало добре кърмата, а не само предната и по рядка? По усещането за облекчение в самата гърда ли, или по цвета и консистенцията, която виждате да излиза?

Благодаря предварително на всички опитни кърмещи мами, които могат да се включат! heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: ноември 13, 2016, 12:12:19 »

Ако втората гърдата е много напрегната след кърменето,  изцеди леко,  само за облекчение. На следващото кърмене започваш с нея.
Това е идеален вариант,  ако можеш да редуваш гърдите на различните хранения още толкова рано.  good

За млякото,  лично аз разбирам от това колко време и колко интензивно,  през това време, е сукало бебето.  Като и това е относително. Може би донякъде чувството на облекчение в гърдите,  а и също това,  че са по-меки.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: ноември 13, 2016, 14:05:47 »

Как разбирате, че е изпразнило едната гърда?Да не би да суче само предното мляко от нея?На колко често огладнява, по колко време суче?
Активен
KristinaB
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #462 -: ноември 14, 2016, 12:10:46 »

Момичета, мисля че детето е готово да се отбием вече напълно. Бях оставила само кърменето преди заспиване и нощно при поискване. Тьй като ми е първо бебче съм малко несигурна как да процедирам. Пробвала съм да му дам АМ и досега винаги е отказвал шишето. Ще се радвам тези от вас с повече опит да споделят как точно да процедирам, за да мога плавно да спра и това последно кърмене без да стресирам малчо. Благодаря ви!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: ноември 14, 2016, 15:56:38 »

Кристина, аз давах айрян в шише.С или без бисквита зависи как обича детето.Моника ми отказваше АМ, но искаше нещо да пие вечер.Реших, че това е най-малкото зло и тъй като тя много обича кисело мляко това ми беше варианта.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: ноември 14, 2016, 16:39:16 »

Мари, благодаря за отговора! Общо взето, това са и моите действия, ако се наложи. Разбира се, давам си сметка, че тя е още мъничка и тепърва ще се нагаждат и установяват ритмите.  give_rose

Маги, имаш право! Нямам никаква представа как се разбира кога гърдата е изпразнена  blush Всъщност това е основният ми въпрос, а по другото не съм се изразила много ясно... По-скоро се касаеше за случай, когато гърдата беше значително по-мека и облекчена, когато малката приключи, та се чудех дали в такъв случай е нужно нещо д апредприемам с другата гърда...

Иначе, различно време е сукала бебката досега - и 15 минути, и 20, и половин час... С повече паузи, без паузи. Огладнява средно на 2 часа, на час и половина (по-рядко), и едната нощ откара до 3 часа, когато се събудих, и я събудих, защото знам, че в самото начало не бива да са много дълги интервали - правилно ли съм запомнила?
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines