Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:43:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200712 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #435 -: декември 04, 2015, 21:02:44 »

За да изпразни точно запушеният участък бебето, позата в която ще го кьрмиш трябва да е така, че брадичката му да сочи кьм зачервеното !!

(подсети ме как сьм кьрмила на 4 крака и Марта отдолу, надолу с главата, за да отпуши кьдето трябва)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: декември 04, 2015, 21:30:12 »

Присъединявам се към съвета на Ина. Според мен в такива случаи най-голям ефект има промяна на позата на кърмене. Това конкретно, което каза Ина, не го знаех, но като имам проблем правя точно това, както и масажи.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #437 -: декември 05, 2015, 00:17:11 »

Под душа с гореща вода поливаш мястото, като междувременно масажираш и цедиш ръчно. После даваш и на бебо да суче. Аз имах постоянно проблеми, това много ми помагаше.
Активен
KristinaB
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #438 -: август 05, 2016, 11:28:51 »

Здравейте момичета! По принцип повече ви чета, но ми се иска да попитам тези от вас, които вече са минали по този път как са постъпили. Синът ми е на 10 месеца, има 6 зъба и вечер и през нощта все още се кърмим. Проблемът е, че той неволно впива зъбки в гърдите ми и вече имам леки ранички, които болят ужасно много. Чудя се как да постъпя в случая и дали не е дошъл моментът да помисля за отбиване, защото наистина е прекалено болезнено за мен на моменти. Пробвам с успокояващи компреси и кремчета, но не помагат. Не ми се иска да го лишавам от любимото му млекце и затова моля ако някоя има подобен опит да споделите как сте постъпили вие. Благодаря smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #439 -: август 05, 2016, 11:38:19 »

Първото нещо, за което се сещам, са силиконови накрайници.
Другият момент е да покажеш, че те боли. Кърмех до една година дъщеря ми. Имаше много зъби вече избили. Впиеше ли ги, отдръпвах я, за да й покажа. Също така и с думи обяснявах, че ме боли.
Кърменето е въпрос на усещане. Няма универсална рецепта кога да отбиеш детето. Аз бих те посъветвала да не бързаш с отбиването, друг може обратното мнение да изкаже. Преценката е твоя. На какъв етап сте със захранването?
Активен
KristinaB
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #440 -: август 05, 2016, 11:44:27 »

Пробвах със силикониви накрайници, но стана по-зле, защото зърната ми се разраниха още повече. Аз не искам да го отбивам все още и това ще бъде последното нещо, което ще предприема като мярка. Иначе показвам, че ме боли, говоря и се опитвам да му обясня, че ми причинява болка. Но виждам в очите му, че не разбира защо не може да го прави и абсолютно съм сигурна, че си мисли, че си играем. Има един такъв хитър поглед. Знае, че ще ме заболи и ме гризва много внимателно и очаква реакция.
Иначе всички хранения освен вечерното са ни заместени! Докато вечеряме ние му давам хляб ако прояви желание или пък друго, което е подходящо, от масата, но той упорито търси гърда вечер преди заспиване.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #441 -: август 05, 2016, 12:08:45 »

София в моемнта е на 13,5 месеца с 8 зьба. Прави абсолютно сьщото - гризва и ме гледа за реакция. Това, което аз правя е да се скарам, да кажа, че ме боли и да й отнема гьрдата за момента (давам пак по-кьсно). Тя разбира се плаче. 

И аз усещам, че вече ме е страх от ухапване и я гледам с подозрение дали трьгва с езика напред (цокане) или сьс зьбите (гризване).

Мисля, че има ефект от мярката, но не знам дали не е само краткотраен и дали наистина от това има ефект или просто в момента зьбоникненето й се е успокоило и сама е спряла да хапе. (за мен е свьрзано с дразненето вьв венците от зьбната дейност)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: октомври 21, 2016, 11:16:57 »

За всички млади майчета, малко помощен материал.
Струва ми се, че в България е доста пренебрегвана темата масаж на гърдите, особено в началото, при слизането на млякото.
В болницата в Швейцария, всяка акушерка, всеки път, когато влизаше в стаята, първо за това питаше, прави ли се редовно масаж на гърдите.

Майките се съветваха да правят масаж всеки път преди да предложат на бебето да суче, както и по желание при вземане на топъл душ, по следната схема:


Изключително полезно упражнение, уверявам ви! good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #443 -: октомври 21, 2016, 11:23:59 »

Жалко, че не го беше дала, когато ми дойде млякото. И аз си поплаках в болницата в 2ч сутринта...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: октомври 21, 2016, 18:14:49 »

Чрез масаж се помага на мастните молекули да се отделят от стените на клетките. Така кърмата става "по- хранителна". good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: октомври 22, 2016, 12:45:01 »

Добре, че писахте в темата, за да се сетя, че има такава. good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: октомври 23, 2016, 19:35:04 »

Присъединявам се да следя темата с интерес.
Мари, добре че ми каза за масажа ще го пробвам незабавно.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: октомври 23, 2016, 22:30:53 »

Понеже тези дни се заговори за напрегнати гърди и бучки, реших да споделя своят опит, та може да е полезен на някого и да си спести някоя друга безсънна нощ.

Имах следният проблем: Едната гърда беше твърде напрегната, пробвах изцеждане с помпа, но успях да изцедя съвсем малко, т.е имаше запушен канал, но само един. Това се случи вечерта, когато по принцип лактацията не е особено силна. Бебето не беше особено активно в сукането и така си легнах.
През нощта се събудих от страхотна болка, дори без да докосвам гърдата, само докато дишах, легнала по гръб. Една част от гърдата беше станала много твърда.
Пробвах на нощното кърмене отново да я предложа на бебето, но то упорито се дърпаше.
Опитах с топъл компрес и с помпата след това, успях да изцедя 20 мл и това беше. А положението беше наистина нетърпимо.
Зная, че при такива случай най-ефективно е цеденето на ръка, обаче аз не знаех техниката и нищо не се получаваше.

Човек в такива ситуации е много изобретателен. Сложих доста топла вода(колкото можех да издържа) в голям съд и потопих цялата гърда. След около 5 минути започнах да правя масаж, така както е във водатата и  ... чудо, млякото само започна да излиза на силна струя. Масажирах така, докато почувствам облекчение, а след това изцедих до край с помпата.

Сетих се случайно, но точно навреме и беше супер ефикасно.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: ноември 06, 2016, 18:18:37 »

Здравейте момичета.. Моля за съвет.. Искам да подаря на приятелката ми помпа за цедене.. Моля кажете ми  каква помпа да търся.. Предварително ви благодаря smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: ноември 06, 2016, 18:25:02 »

Здравейте момичета.. Моля за съвет.. Искам да подаря на приятелката ми помпа за цедене.. Моля кажете ми  каква помпа да търся.. Предварително ви благодаря smile

Джоси, тя дали няма предпочитания?

Бих препоръчала Авент и Медела,  електрически  good

Сега като писах електрически се замислих,  че има значение колко се ползва помпата.

Дай повече информация: тя вече установила ли е нуждата от помпа или още не е родила и иска да "се застрахова"?
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines