Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:44:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200700 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 25, 2015, 18:28:54 »

И на мен цикълът ми дойде късно - 1г3м. По това време доколкото си спомням имахме 4 кърмения - 1 през нощта.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #421 -: май 31, 2015, 04:40:29 »

здравейте момичета!Искам да ви попитам възможно ли е заради регулирането на кърмата в момента,да ми намалява и пъ това,че струята не е така силна малкия да се дърпа ,все едно тътси друг канал .Не ми е като стачка ,понеже той си търси и цока,но явно не пуска така силно,трябва сила и работа,а той е мързелив ?
Също еярно ли р,че бибата-залъгалка пречи като цяло на кърменето,понеже бебето се изморявало и след нея не суче така ефективно?
И последно да питам-от товва че прави пауза вечер,възможно ли е заради това пре следващия ден да иска да яде по на често,за да си навакса пропуснатото?Аз не гледам часове,не го държа гладен ,нито го будя като спи повече.Оставям го той да показва кога е гладен.А и щом качва мислв че няма проблем да прави и дълги паузи.Малко ме претеснява понякога това ядене на често и като прибавя мекотата на гърдите,се страхувам да не бинда няма достатъчно.Но се старая да не се поддавам на това съмнение.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юни 01, 2015, 12:24:26 »

Рубин, кърмата при теб се регулира, затова гърдите ти са меки и не усещаш напрежение.
А детето само показва кога има е гладно, аз се водих изцяло по нейните нужди, тя най-добре знаеше по-добре от мен кога е гладна.  pardon
Има ли достатъчно наакани и напишкани памперси?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #423 -: юни 04, 2015, 02:55:56 »

Да,ака си и пишка както трябва.
Това дърпане отмина маи,може и той да е сеиквал на струята.Днес обаче ядеше на 1 час или 2 часа.Предимно през час и това ме претесни малко.Почвам да си мисля дали е усилен растеж?Спомням си от каката че като наблежеше датата на раждане и изживявахме нещо такова,но нямам пък спомени за толкова малка възраст. crazy
Активен
VitaMarkoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: юни 04, 2015, 05:55:01 »

Здравейте,
Дано съм в правилната тема. Че съм кърмачка, кърмчка съм (и то за втори път) на 8-месечно бебе.
Но ще съм и булка... След месец. До колкото знам лятото не е желателно да се отбива, а и малкият все прихваща по някой вирус и го замъчиха пак колики, та трудно ни върви и захранването.
Та, започнах да се притеснявам що зааа сватба ще е това...?
Приемам препоръки за по-безаварийно протичане на сватбеното събитие с уточнението, че кърмата я пие само от оригиналната опаковка, вода по малкко и то с лъжичка. Иначе нагънахме вече и пюрета и малко "човешка храна" от общата трапеза, но в монента сме подложени на диета, заради колики и чревен вирус.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #425 -: юни 04, 2015, 13:16:49 »

Аз искам да помоля за съвет, ако някой може да се отзове. Ще се наложи да оставя малката за 24 часа и не знам как да процедирам с кърмата. Аз все още я кърма поне по 4 пъти, а нямам нищо изцедено. Не ми се ще да се цедя много и да замразявам, а не искам да и давам АМ. Аз й не знам колко ще яде от шише, де и имам чувството, че ще откаже млякото. Накой да има опит да сподели?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юни 04, 2015, 13:29:20 »

Виви няма опция да не цедиш и да не даваш АМ. Но според мен за 24 часа може да ти се наложи да цедиш, да не ти се запуши канлче.
Моя съвет е да се опиташ да изцедиш и да замразиш. Както и да я пробваш с биберон дали ще яде, да не стой гладна маймунката.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #427 -: юни 04, 2015, 16:04:45 »

10 месечна, за 24 часа… може спокойно да оцелее без мляко. Какьв точно ти е вьпроса?
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #428 -: юни 04, 2015, 16:22:35 »

Виви, аз също мисля като inaxastra. Нищо няма да й стане ако 24часа не е на кърма. Мисля, че преди беше споделяла, че й даваш кисело мляко. Пробвай да й дадеш на айрянче от бутилка, ако не иска да го пие й дай да хапне с лъжичка. През ноща ако се кърмите още да й дадат водичка или чайче. Пробвай я няколко дни преди да я оставиш. Най-вече за твое спокойствие.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #429 -: юни 04, 2015, 20:14:12 »

Пънки, да,  ще се наложи да се цедя,  няма как, мерси за съвета.
Мили, мисленето ми се доближава максимално до твоето, просто се чудех дали ще е толкова ужасно да е на кисело мляко вместо кърма, но явно не е, щом и друг човек го предлага. Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юни 12, 2015, 08:57:09 »

Може ли от кърма да се стигне да твърдо ако? Малкия от вчера ака гъсто и го свива корема. Аз мисля,че може да е от еспумизана, но да питам може ли да е от кърмата?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #431 -: юни 12, 2015, 13:37:56 »

От Еспумизана е, той запича.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: декември 04, 2015, 18:05:00 »

Здравейте! С ужас установих, че имам зачервен участък в едната гърда. Преди малко започна да ме втриса, имам и температура. Мога ли да се оправя само с компреси кърмене и цедене? При дъщеря ми ми изписаха АБ. Така искам да ми се размине тоя път. Моля споделете естествени начини за справяне съа ситуацията.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #433 -: декември 04, 2015, 18:31:15 »

Компреси и кърмене, но не прекалявай с кърменето/цеденето, за да не се получи свръхлактация пък. Аз бях с температура 2-3 седмици, имай предвид че понякога продължава доста и трябва много търпение. Пий много течности и парацетамол/ибупрофен. Недей да носиш сутиен или стегнати дрехи също така, защото това прави нещата по-зле. Масажи също помагат за разнасяне на бучката. Прави горещ компрес преди кърмене и студен след кърмене. Дано да се размине леко. sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: декември 04, 2015, 19:17:09 »

Леко начукано зелево листо се слага на гърдата след кърмене.Знам че това помага, на мен не ми се е налагало.
Виви е дала добри съвети!Успех!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines