Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:48:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201453 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #375 -: април 21, 2015, 20:31:15 »

 Offtopic  нормално е хриптенето педито потвърди, ти си го прочиствай един път на ден с разтвора, аз не промивам след ядене  не виждам смисъл.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #376 -: април 21, 2015, 21:43:36 »

Рубин, хриптенето е нормално, физиологично и се израства някъде след третия месец. АКо няма сополи, недей всеки път с Бейбивака да дърпаш. Можеш да му правиш промивки с физ. разтвор - капеш в едната ноздра и обръщаш бебчо на една страна - противоположната, и всичко изтича през ноздрата. И така и с другата. Т.е като капнеш в лявата, обръщаш бебето надясно и обратно, дано съм го обяснила добре.
Ако те притеснява много хриптенето, педито да удари една слушалка профилактично.
Аз не съм промивала след кърмене, Ния имаше лека млечница, само няколко петънца по венеца. Изчезнаха с едно сиропче. Но тя вода едва сега пропи, преди беше невъзможно да преглътне друго, освен кърмата.
Така че, ако не иска бебето, не насилвай.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #377 -: април 22, 2015, 08:28:57 »

Рубин, бяхме писали наскоро за плакненето на устата. Това са митове и легенди от едно време. Чистенето на устата и зъбите става с механично движение. Плакненето работа не върши. Затова ползваме четка, а не само вода за уста. Може с влажна марля да обтриваш устичката. Естествено много нежно.
Твърде е вероятно детето, ако е само на кърма, да не иска и капка вода. Нашата кокона близваше капка и правеше кисела физиономия (все едно оцет има в това шише). Започна да попреглъща вода на около 4 месеца. Смятай, че за денонощие да е изпивала 10-20 мл. максимум.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #378 -: април 22, 2015, 09:44:06 »

Благодаря ви за съветите. give_rose
Аз не гонмъча с вода,явно няма нужда щом не пие.И той се мръщи ,че й му се догажда.
За носа и аз така правя с физ.р-р.Само не го знаех това със страните,ще го прилаган вече.
А вярно ли е,че при колики бебето не правило разлики с глада и търсело да суче?От вчера се засилиха и го забелязвам,че щом му почнат и почва да смуче ръка,да търси.Четох че такабсе затормозява стомахаби се засилват повече.А и наистина след храна почва да напъва да почервенява инда плаче.Гледам поне два часа да има пауза.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #379 -: април 26, 2015, 19:57:58 »

Имам един леко безумен въпрос, но съм длъжна да попитам, дали е възможно, защото в България е прието, че кърменето след 6 месец е едва ли не престъпление, не знам как може хората да са такива, но както и да е.

Няколко дни бях с висока температура и много отпаднала, никакви други симптоми. Мислех си, че е вирус, но ме хвана само мен и само на мен ми е зле. Основната теория е, че кърменето е виновно и трябва да го намаля, защото ме било изтощавало. Някой чувал ли е за подобно нещо и колко е натоварващо реално кърменето за организма? Всичко живо около мен се опитва да ме убеди да отбия бебето преди лятото, защото лятото не съм можела да спирам, а вече съм била кърмила достатъчно? Не ми побира ума защо е представата за кърменето такава и защо толкова жени го приемат за ангажимент и бреме. sad Моля някой, ако е по-вещ да ме светне колко е натоварващо кърменето и как мога да затворя устите на хората около мен?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #380 -: април 26, 2015, 20:02:07 »

Не бих могла да отговоря, но това ли е единствения фактор около теб?
Не си вьобще изморена, спиш редовно нощем и то броя часове, който ти е необходим, без прекьсване. Храниш се напьлно пьлноценно, имаш време да спортуваш и да излизаш с приятели, да се изкьпеш спокойно и да отидеш на тоалетна сама? Като имаш всички тези нормално условия на живот, кьрмиш, и вземеш та се разболееш, сьс сигурност кьрменето е виновно за това, щом всичко друго ти е наред  girl_wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #381 -: април 26, 2015, 20:35:03 »

Хахаха, да, със сигурност е то тогава, иначе то е ясно, че спя по 10 часа поне без прекъсване и всеки ден си взимам дълги вани по час два, че иначе ми става скучно вкъщи.  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #382 -: април 26, 2015, 22:11:12 »

Сигурна бях  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 26, 2015, 22:22:55 »

Виви, кой ти го каза това? Звучи ми абсурдно. Няма как това да е причината. Прави нещата както ти се иска и както ти ги мислиш.
щом сте на 6 месеца е добре да захранваш и да не е само на кърма. Според мен е хубаво до година , година и половина да кърмиш. След 2 г. Вече ми се вижда малко неестествено  (лично мое мнение).пак всичко си е до разбиране.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #384 -: април 26, 2015, 23:41:00 »

Vivi, за кърменето можеш да прочетеш и чуеш всякакви фантасмагории...Това че те пресират от всички страни да отбиваш също е нормално - странно е как същите тези хора са били кърмени доста дълго време...
Както и да е, просто си ги пускай покрай ушите, или пък кимай и прави това което сърцето и интуицията ти диктуват.
Още помня ужасът в лицето на провинциална гинеколожка която трябваше да ме прегледа заради потенциален мастит, когато Бубет беше на почти 6 месеца: "Ти кърмиш?! Детето не е захранено?! Ти луда ли си?! То трябва да яде всичко вече!!! И не си давала сок? Отбивай, отбивай веднага, виж се!!!!"  insane Eeager
Ина,  goodpost
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: април 27, 2015, 11:21:39 »

Ох, и мен ме подпитват кога ще я отбия, че лятото не се отбивало и някви подобни.Въобще безумия да искаш.
Истината е че си толкова отслабена от не спането, притесненията и другото натоварване, че всеки вирус може да те гепи в тоя момент.Ама кърменето ще да е проблема  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #386 -: април 27, 2015, 11:23:30 »

Защо не се отбива лятото?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #387 -: април 27, 2015, 11:53:42 »

Нещо беше свъзано с жеги и вируси.

Аз да питам, беше ми се сформирало нещо като пъпка върху зърното, което вчера се спука и излезна почти всичко, зърното ме боли, изцеждам го, но днес забелязах че от това каналче където беше"пъпката" кърмата е по жълта на цвят.  Каква е причината? Аз кърма не давам вече на Калоян че не само че не суче, а я плюе или повръща от нея, пълен бойкот ми налага.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #388 -: април 27, 2015, 12:38:00 »

Мариола, единственото което се сещам е, че може да е примесено с гной и за това да жълтее, но нямам идея.

Дам, за жалост ми се струпа повечко напоследък, ще видим как ще се справям с атаките за некърменето, то номера е да изкарам до юни, после нали не се спирало лятото, та ще ме оставят до есента. Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #389 -: април 27, 2015, 12:46:51 »

Виви, кърменето иска енергия. Затова е важна и пълноценната храна. Две мнения няма. И мен ме гледаха странно, че детето е захранено след 6-я месец, а не е отбито (вече). Аз реших да я отбия през есента - около годинка. Вече ми дойде и малко в повече, често да си кажа blush Категорично нямах намерение да я отбивам на 6-7-8 месеца. Следвай си вътрешния глас good
Ина, казват, че в жегата не е добре да се отбива. Едно, че от самата жега върви повече кърма, друго и заради летните вируси.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines